[You must be registered and logged in to see this image.]

مرد صاحبخانه‌اي كه با نصب دوربين‌هاي مداربسته در خانه مستاجران خود، اقدام به فيلمبرداري مي‌كرد، از سوي ماموران پايگاه دوم اطلاعات امنيت تهران در غرب پايتخت دستگير شد.

به گزارش «جام‌جم»، اوايل مهرماه جاري مردي به پايگاه دوم اطلاعات امنيت پليس تهران مراجعه و از صاحبخانه‌اش شكايت كرد.

مرد شاكي در اظهاراتش به پليس گفت: چندي پيش، من و همسرم به عنوان مستاجر به خانه‌اي در غرب پايتخت نقل مكان كرديم، پس از عقد قرارداد با صاحبخانه، قرار شد به مدت يك‌سال به عنوان مستاجره در خانه وي زندگي كنيم.

از يك ماه قبل، قرار بود يك خط تلفن براي خانه‌ام وصل كند، اما كاري از پيش نبرد تا اين‌كه خودم تصميم گرفتم با شركت مخابرات تماس بگيرم و در ارتباط با نصب تلفن اقدام كنم.

روز گذشته وقتي متصدي مخابرات به خانه‌ام آمد و در حال نصب سيم‌هاي مربوط به تلفن بود، متوجه شد چند سيم مختلف در محل فوق نصب شده است. بنابر اين پس از بررسي سيم‌هاي نصب‌شده در مكان تلفن، عنوان كرد؛ اين سيم‌ها مربوط به تلفن نبوده و براي دوربين‌هاي مداربسته است.

كشف راز دوربين‌هاي مداربسته

شاكي ادامه داد: با مشكوك شدن به موضوع همراه متصدي مخابرات، به بررسي‌ محل‌هايي كه سيم‌هاي مرتبط با دوربين مداربسته نصب شده بود، پرداختيم و متوجه شديم چند دستگاه دوربين مداربسته در حمام و 2 نقطه ديگر از خانه‌ام نصب شده است.

وي گفت:‌با مشاهده دوربين‌ها بشدت شوكه شدم و آنها را بلافاصله قطع كردم و به بازبيني فيلم‌هاي ثبت شده در آن پرداختم كه متوجه شدم تصاوير من و همسرم در آن ثبت شده است.

از مرد صاحبخانه شكايت دارم و نمي‌دانم چرا با نصب اين دوربين‌ها، اقدام به تجسس در زندگي ما كرده است.

پس از شكايت اين مرد، پرونده‌اي تشكيل شد و ماموران با هماهنگي قضايي به خانه مرد صاحبخانه كه در طبقه سوم آپارتمان زندگي مي‌كرد، اعزام شدند و مرد صاحبخانه را كه فرد ميانسالي بود، شناسايي و دستگير كردند و او براي تحقيقات لازم به پايگاه دوم اطلاعات و امنيت پليس تهران انتقال يافت.

ماموران پس از بررسي خانه مرد صاحبخانه موفق به كشف يك دستگاه دوربين مداربسته شدند كه در بازبيني از اين دوربين، فيلم‌هايي كه مربوط به اين زن و مرد جوان هم بود كشف و ضبط شد.

كشف 20 حلقه سي‌دي از تصاوير خانوادگي

به اين ترتيب، ماموران با هماهنگي قضايي به بازرسي از خانه مرد صاحبخانه پرداختند و 20 حلقه سي‌دي كه مربوط به تصاوير خانواده‌هاي مختلفي بود، كشف و ضبط شد.

با انتقال صاحبخانه به مركز پليس، وي مورد بازجويي قرار گرفت و در اظهاراتش به پليس گفت: من به تنهايي در آپارتمانم زندگي مي‌كردم و به خاطر اين تنهايي و تاثيرپذيري از فيلم‌هاي ماهواره‌اي، از چند سال قبل تصميم گرفتم با تهيه فيلم از زندگي خصوصي مردم و تماشاي آنها اوقات تنهايي‌ام را بگذرانم.

به اين‌ ترتيب، فقط زوج‌هاي جوان را به عنوان مستاجر انتخاب مي‌كردم و از آنها بابت هزينه مسكن، مبالغ كمتري مي‌گرفتم تا آنها مشتاق شوند و به عنوان مستاجر به مدت يك‌سال در خانه‌ام بمانند.

متهم ادامه داد: بنابر اين، قبل از آن‌كه 2 مستاجر به خانه‌ام نقل مكان كنند، دوربين‌هاي مداربسته را به طرز ماهرانه‌اي در طبقه آنها نصب مي‌كردم و پس از چند ماه وقتي كه خانواده‌ها به مسافرت مي‌رفتند، با كليد يدكي كه همراهم بود، به منازل آنها مي‌رفتم و نوارهاي ثبت‌شده موجود در دوربين‌هاي مداربسته را برمي‌داشتم و نوارهاي جديد را جايگزين مي‌كردم و حلقه‌هاي سي‌دي را در خانه‌ام نگهداري كرده و هرازگاهي آنها را مشاهده مي‌كردم و نزد من محفوظ بود.

به دنبال اظهارات متهم، قرار قانوني براي وي صادر شد تا پس از پايان تحقيقات، پرونده وي با صدور كيفرخواست به دادگاه ارسال شود.

دلم نمی خواست این مطلب چندش آور رو تو سایت بنویسم اما به خاطر اطلاع رسانی و آگاهی بخشیدن به دوستان خوب ایران فرومی ارسالش کردم.