Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

انجمن شاعران و نویسندگان ایران فروم (قابل توجه تمام اعضای جامعه ایران فروم)

power_settings_newLogin to reply
+19
rasoul_myself
javad57m
Xivago
babak
nilla28
sara.m
kourepaz
yady
niloofar
kaveh
saeedeh 27
faezeh
farhad
poopak
nahid
sahar
علي مرادي
شاهین
azarmina
23 posters

descriptionانجمن شاعران و نویسندگان ایران فروم (قابل توجه تمام اعضای جامعه ایران فروم) Emptyانجمن شاعران و نویسندگان ایران فروم (قابل توجه تمام اعضای جامعه ایران فروم)

more_horiz
با عرض سلام به کل اقوام
هر چند که میام ندارم اقلام
با سلام خدمت همه دوستان و عزیزان جامعه ایران فروم.
خیلی سریع میرم سراغ اصل مطلب
همه ما به نوعی توی این فضای مجازی چیزهایی رو مینویسیم و بعضی میخونن ویه نظری میدن و بعضی فقط میخونن و بعضی دیگه هم که اصلا نمیخونن .که اینها رو آمار سایت هم نشون میده .برا همین خواستم به عنوان یک عضو کوچکتر از این جامعه این پیشنهاد رو بدم که اگه مایل باشید
توی همین فضا یک انجمن شاعران و نویسندگان راه بندازیم تا هم وقتمونو بیهوده نگذرونیم و هم اینکه از توانایی که دیگران دارن استفاده کنیم .
اخه ما هر از گاهی میایم و یه چیزی مینویسیم و رد میشه و میره و همینطور ادامه پیدا میکنه بدون هیچ هدفی.
ما بااین کار میتونیم هم از توانایی دیگران استفاده کنیم و هم اینکه خودمون رو محک بزنیم و پیشرفت کنیم.
به اینصورت که هر کی نوشته های خودشو اعم از شعر و داستان اینجا مینویسه و بقیه هم نسبت به او اثر پیشنهاد میدن .
ولی اگه سعی کنیم بیشتر به چشم نقادانه به اثرها نگاه کنیم (البته نه به قصد تمسخر وکوچک کردن صاحب اثر بلکه به قصد راهنمایی) تاثیرش بیشتره .همونطور که در انجمن شاعران و نویسندگان شهر ما هم اینگونه است . و در نهایت میتونیم از پیشنهادها و راهکارهایی که بقیه در زمینه های مرتبط دارن به نفع خودمون استفاده کنیم .
حال کسانی که مایل هستن میتونیم از همین حالا شروع کنیم.بهتون قول میدم بهترین جو رو توسط خودتون بوجود بیارین.هم سازنده و هم هدفدار و به قول ما بازاریها باسرفه .
و بنده به عنوان اولین نفر اثرم رو برای این انجمن میفرستم و خوشحال میشم که نقد و پیشنهاد کنید .
باتشکر

descriptionانجمن شاعران و نویسندگان ایران فروم (قابل توجه تمام اعضای جامعه ایران فروم) EmptyRe: انجمن شاعران و نویسندگان ایران فروم (قابل توجه تمام اعضای جامعه ایران فروم)

more_horiz
در برهم. گل و بلبل شادند
ز غم وغصه ودرد آزادند
ميكند گل ز خود عطر افشاني
بلبل آن سو به ترانه خواني
ميدهد پاسخ گل با آواز
سخن عشق زهر سو آغاز
غرق عشق. بي خبراز پروانه
عشق شمع داده درآن دل خانه
شمع هم بي خبر از عشق نهان
كه ز پروانه نمانده دل و جان
شده از نور رخش ديوانه
خانه دل شده چون ويرانه
كه بسوي شمع دارد سفري؟
بهر پروانه بيارد خبري
مرد پروانه زعشق رخ یار
نيست هرچند . جز سوختنش در اين كار
(لطفا نقد کنید)با تشکر

descriptionانجمن شاعران و نویسندگان ایران فروم (قابل توجه تمام اعضای جامعه ایران فروم) EmptyRe: انجمن شاعران و نویسندگان ایران فروم (قابل توجه تمام اعضای جامعه ایران فروم)

more_horiz
تجزیه ش خوب بود ، اما ....
:[نیشخند]:
گذشته از شوخی ، دوست عزیز آقای آذرمینا ، سرشار از سکته های ملیح و غیر ملیح بود.

more_horiz
خيلي پيشنهاد خوبي ميباشد / من با تمام وجود در خدمتم / حتي من پيشنهاد ميدم دوستان حاضر در اين فضاي مجازي يك برنامه بزاريم بصورت واقعي دور هم جمع بشيم و از نزديك با هم آشنا بشيم

more_horiz
علی جان دستت درد نکنه خیلی ممنون از اینکه اولا نقد کردین و و ثانیا اینکه پیشنهاد بنده رو قبول کردید.
ولی خیلی خوب میشه اگه باقی دوستان هم یه سری به اینجا بزنن و با هم فعالیت کنیم. مطمئن باشید که انجمن خوبی میشه .
باز هم نقد کنین ( روی وزن .قافیه .مضمون و محتوا و...)

راجب دیدار نزدیک بچه ها هم فکر خوبیه ولی تو این چند ماه نمیشه هم گرمه و هم امتحانا شروع شده .من که باهاتون موافقم .
موفق باشید

descriptionانجمن شاعران و نویسندگان ایران فروم (قابل توجه تمام اعضای جامعه ایران فروم) Emptyانجمن قلم ايران فروم

more_horiz
سلام بچه ها 53
منم مثل آقاي آذرمينا ي عزيز سريع مي رم سر اصل مطلب:
اون زمان كه تصميم گرفتيم باشگاه هواداران و انجمن اسلامي و ... ايران فروم رو راه اندازي كنيم طبق صحبتي كه با مديران سايت داشتيم قرار شد يكي از برنامه هاي ايران فروم راه اندازي انجمن ها و گروه هاي علمي و تخصصي باشه كه مي تونيد متن كاملش رو توي اخبار سايت هم بخوونيد. همون موقع پيشنهاد شد كه انجمن قلم ايران فروم هم راه اندازي بشه اما موضوعي كه هست اينه كه هر انجمن به طور رسمي بايد يك مدير يا يك اداره كننده داشته باشه ( نمونه هاي انجمن هاي رسمي راه اندازي شده رو مي تونيد در بخش گروه هاي كاربري سايت ببينيد ) براي انجمن قلم ايران فروم تا اين لحظه نتونستيم يك مدير توانا و قابل پيدا كنيم.
اما حالا با حضور دوستاني مثل فائزه، آذرمينا، علي مرادي، شاهين، پوپك و ... كه همگي در نوشتن استعدادهاي زيادي دارن فكر مي كنم ديگه وقتش باشه انجمن قلم رو راه بندازيم به همين خاطر ديروز براي مديران سايت هم پيغام خصوصي زدم و قرار شد هر كدوم از دوستان كه توانايي مديريت انجمن قلم ايران فروم رو در خودش مي بينه از طريق فرم تماس با ما يه شرح مختصري از خودش و توانايي هاش و سوابقش براي ايران فروم ارسال كنه تا رسما انجمن قلم ايران فروم بهش سپرده بشه و كار خودش رو كاملا قانوني در دنياي شعر و ادب ايران شروع كنه.
اينطوري ما مي تونيم به شكل كاملا رسمي در همايش ها و سمينارها و كلا محافل رسمي ادبي ايران هم همه با هم تحت عنوان اعضاي انجمن قلم ايران فروم شركت كنيم و حتي مي تونيم به كمك هم و با عقد قرار داد رسمي با ناشران و مجلات مطالب خودمون رو به صورت جمعي به شكل كتاب يا بصورت مجله ( طبق نظر خانم ناهيد عبدي و انجمن اسلامي ايران فروم ) منتشر كنيم.
حتي مي تونيم خودمون ساليانه جشنواره برگزار كنيم و از بزرگان علم و ادب دعوت كنيم و خيلي كارهاي ديگه.
منتظر جواب دوستان خوبم هستم.

باشگاه هواداران ايران فروم

more_horiz
منم سلام :D
در تاييد صحبت هاي سحر جون اضافه مي كنم كه مي تونيد متن خبري دعوت به ايجاد گروه هاي ايران فروم رو [You must be registered and logged in to see this link.] بخونيد.

more_horiz
اين كه خيلي خوبه سحر جون :{شادی}:

more_horiz
سلام دوستان
از پيشنهاد مطرح شده استقبال مي كنم 41

more_horiz
ااااوووووووووووووووووووووووووووووووووو ...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بابا ما فقط یه روز نبودیما " ببین اینجا رو ترکوندن..
به نظر منم پیشنهاد فوق العاده ایه ..
افسوس که من امروز فرداییه که باید برای 2 ماه از حضور همگی مرخص بشم ( خب حالا خیلیم خوشحال نشین " بر میگردم ) " اگه قسمت بشه و لیاقت پیدا کنیم که بتونم برم سر جلسه ی امتحانم ؛ سازمان سنجش ناراحت میشه اگه هیچ چی نخونده باشم ..
بنده خدا بهش بر میخوره ..
ولی من سعی میکنم هر روز سر بزنم به اینجا منتها از نوشتن معذورم " خواهشمندیم شما نیز از گذاشتن هر گونه مطلب محرکی که به واسطه ی ان شیطان در جلد بنده تجلی پیدا میکند و مرا وادار به نوشتن میکند " جدا خودداری فرمائید ..
(این یک تهدید بود )
پس اگه اجازه بدین " این دم آخری نظرمو راجع مدیرم بگم ..
به نظر من واسه قسمت شعر " آقای مرادی مورد خوبین و برا قسمت داستان آقا شاهین ..
البته همه خوبن ؛و انتخاب سختیه من شعرای آقای آذر مینا و نوشته های پوپک جونو هم خیلی دوست دارم
.. به هر حال منم از پیشنهاد عالی آذر مینا تشکر میکنم و منتظر ایجاد این گروه هستم ..

more_horiz
با تشکر از قبول پیشنهاد توسط دوستان عزیز
خوب گویا یواش یواش داره صدای استارتش به گوش میرسه پس بهتره از همین حالا برای ارسال اثارتون به این انجمن دست به کار بشیم .

بنده هم با پیشنهادها و فعالیتهایی رو که سحر خانوم بیان کردن کاملا موافقم .
امیدوارم بتونیم به کمک همدیگه یک انجمن به قول جوونا توپ راه اندازی کنیم .

more_horiz
چند روز پیش که قرار گذاشته بودیم با رفقا بریم تفریح نزدیک بود به ضرب یک دستگاه نیسان ابکش وسط اسفالت زمین رو ببوسم و دست عمو اجل رو بگیرمو باهاش برم برا تسفیه حساب ولی خوب الحمداله گویا از ما بدشون اومد و ولمون کردن.
برا همین این چند بیت شعر رو نوشتم که لا اقل تا قبل از تعیین شدن مدیر انجمن یه فعالیتی داشته باشیم.

صبح از راه امد وخواندم نماز
بعد سوی باغ رفتم تخته گاز
گاز را چسبانده بودم ناگهان
پیش رویم گشت ماشینی عیان
راه رفت و راه برگشتم نبود
پیش چشمم مشت اجل آمد فرود
دیده اندر آسمان ودستها سوی دعا
تا اجل این یقه را سازد رها
ناگهان از گوشه ای نور امید
امد ودست اجل از من برید

more_horiz
چون به ایام امتحانات نزدیکیم چند نکته برای بهتر دادن امتحانات:
الا ای آنکه درست گشته مشکل
ز سینوس و ز ترکیب عوامل
تو را مشکل گشا گازی زنانیست(نانی همان شکلات نانی میباشد)
بخور نانی که گردد نمره حاصل
.......................................................
خدا را شکر نانی هم شده نک(نک = ساخته شده به زبون ما)
وگرنه باید هر دم میزدم فک
بگم الحق که نانی معجزه کرد
نکن هرگز به این گفتار من شک
.......................................................
اگر از درس و از سختیش سیری
اگر بسته برویت هر مسیری
اگر هنگ کردی و درست شده سخت
بخور نانی که درست یاد گیری

more_horiz
من از همین الان اعلام می کنم توی این انجمن عضو می شم
÷یشنهاد فوق العاده ای بود

more_horiz
خيلي خوشحالم كه موضوع جدي گرفته شد / خواهش ميكنم دوستاني كه وفت بيشتري دارند پيگير باشند / پيش بيني ميكنم جمع خيلي خوب و سازنده اي تشكيل بشه / بازم از اذرميناي عزيز بابت طرح و پيگيري اين مطلب تشكر ميكنم

more_horiz
خوب گرچه شعر دلمشغولی تمام و کمال من نیست اما برای آغاز این چند بیت را تقدیم میکنم:

سفر

مست مستم مست مستم مست مست
چار تکبیری زنم بر هرچه هست
بر من و تو باهم و بی هم زنم
بر سپاه شادی و بر غم زنم
گر تو را افسون عشقی مست کرد
بین مرا فارغ زهرچه هست کرد
آمدنها کی مرا مجنون کند ؟
نامدنها کی مرا دلخون کند ؟
سالکی بودم بدنبال سواد*
چار عنصر آب و آتش خاک و باد
هر سفر عضوی زجان و دل فتاد
نقشها از پیکر این گل فتاد
هم سلوکم رفت یغما در سفر
هم سواد و بی سوادی** در حضر
نفت بودم تو مرا مشعل زدی
تیغ بودم تو مرا مزغل زدی
واله بودم در سفر عاقل شدم
فارغ از تن ها و آب و گل شدم
هرچه عاشق بود و شیدا هر چه مست
در سفر اسباب خودبینی شکست

more_horiz
سلام بچه ها 53
چقد به هم تعارف ميكنيد و همديگرو تحويل ميگيريد :[نیشخند]:
حالا از بين اساتيد يكي كانديد بشه من قول ميدم بعد 4 سال دوباره انتخابات بذاريم يكي ديگه رو انتخاب كنيم ;)

more_horiz
عرض سلام و ادب :flower:
آقا يكي نيست به اين آذرمينا و علي مرادي بگه:
بابا شماها قبل اينكه بيايد شعر كلاسيك و نو بگيد و انجمن بزنيد بريد اول يه هوا ديكته كار كنيد 21
توي نوشته هاتون غلط املايي ديدم :[نیشخند]:
بذاريم از كلمه ي بگذاريم مياد پس نبايد اين شكلي نوشته بشه: بزاريم :?: :!: :[نیشخند]:
تسفيه حساب هم درستش مي شه: تسويه حساب جالب اينه كه اگه منظورتون تصفيه هم باشه!! مثل تصفيه آب و ... !! بازم با ص نوشته مي شه نه با س :?: :!: :{قاه قاه}:
خدا خودش عاقبت اون انجمني كه شماها مي خوايد راه بندازيد رو به خير كنه :{قاه قاه}: 21
من براي مديريت اين انجمن فقط با پوپك خانم و شاهين جون و فائزه خانم موافقم. :flower:
البته فرهاد عزيز من هم انتخاب خوبيه :flower:

more_horiz
kaveh wrote:
عرض سلام و ادب :flower:
آقا يكي نيست به اين آذرمينا و علي مرادي بگه:
بابا شماها قبل اينكه بيايد شعر كلاسيك و نو بگيد و انجمن بزنيد بريد اول يه هوا ديكته كار كنيد 21
توي نوشته هاتون غلط املايي ديدم :[نیشخند]:
بذاريم از كلمه ي بگذاريم مياد پس نبايد اين شكلي نوشته بشه: بزاريم :?: :!: :[نیشخند]:
تسفيه حساب هم درستش مي شه: تسويه حساب جالب اينه كه اگه منظورتون تصفيه هم باشه!! مثل تصفيه آب و ... !! بازم با ص نوشته مي شه نه با س :?: :!: :{قاه قاه}:
خدا خودش عاقبت اون انجمني كه شماها مي خوايد راه بندازيد رو به خير كنه :{قاه قاه}: 21
من براي مديريت اين انجمن فقط با پوپك خانم و شاهين جون و فائزه خانم موافقم. :flower:
البته فرهاد عزيز من هم انتخاب خوبيه :flower:

مرسي آقا كاوه :D
به اين ميگن صراحت بيان كه من عاشقشم 53

more_horiz
كاوه عزيز مهم نيست كي بشه مسئول اين انجمن مهم اينه كه پا بگيره / اتفاقا همين انجمنه كه ميتونه غلطهاي املايي ما را اصلاح كنه / جوانترها و با انرژي تر ها بيان جلو

more_horiz
:{قاه قاه}:

آخی ی ی ی ی ..
(آقا کاوه جدا چند روزی بود نخندیده بودم ..)

more_horiz
سلام اقا کاوه گل
خوبی
کی میگه کسی نیست که به ما بگه املامون رو درست کنیم.شما که هستید ماشاله مث شاخ شمشاد
بعد هم قرار نیست که ما بشیم مدیر انجمن .باور کن قصد من فقط راه افتادن این انجمنه و بس
و نیز اگه تنها معیار رد کردن افراد به غلط املایی گرفتن باشه .باشه من اصلا کلا اینجا رو ترک میکنم.
ولی خیلی ها هستن مثل هزاران مهندس و دکتر توی همین مملکت خودمون که سوادشون به اندازه یک سیکل هم نمیرسه .و هستن بیسوادهایی که خیلی از کارهاشون رو همچنین کار دیگران رو بهتر از اینا انجام میدن.

شما فکر میکنین کار اصلی ساختمان سازی رو کی میکنه .
مهندسا؟نه بابا مهندس فقط میاد امضا میزنه و بس در حالی که بلد نیست حتی یک آجر رو دست بگیره وکار اصلی رو همون معمار و کارگرا انجام میدن.
و در نهایت با نظارت و اصول مهندسیه که ساختمون .ساختمون میشه.پس اگه اینجوره باید بگیم وای به حال ما که مهندسایی رو داریم که بلد نیستن آجر بچینن و این کاملا اشتباهه.
پس راه انداختن این انجمن توسط همه افراد صورت میگیره و ما هم اگه چیزی بلد باشیم در خدمت بقیه هستیم و اونجایی که بلد نیستیم هم از بقیه با افتخار یاد میگیریم .
بعد هم من از اول کفتم یکی از اصلی ترین هدف این انجمن اینه که یکی مثل من که اشکال داره به کمک افرادی مثل شما اشکالش رو برطرف کنه ولی با وجود تفکراتی مثل تفکرات شما متاسفانه...
البته خیلی ممنونم از انتقاد صریحتون پس لطف کنید و بیاید به این انجمن بپیوندید وبه ما یاد بدید .
و در نهایت باز هم میگم قرار نیست که من یا آقای مرادی این انجمن رو راه بندازیم بلکه من این پیشنهاد رو دادم تا همه به کمک هم انجمن رو راه بندازیم.
صورت زیبای ظاهر هیچ نیست
ای برادر سیرت زیبا بیار
نظر من برای مدیر شدن خود شمایید
پس اگه هستین یا علی
با تشکر فراوان از اقا کاوه خودمون .
ممنون از اینکه لااقل یه دو اشکالم رو بر طرف کردین.

more_horiz
باز هم خوبه که لااقل به واسطه ما دلی شاد میشه .
همیشه لبتون خندون باشه.
باز هم شکر که مومنی رو شاد کردیم

more_horiz
ولی خب داداش کاوه خیلی سخت نگیر " یه موقایی پیش میاد " گاهی اشتباه تایپی ؛ گاهیم از مشغله ی زیاده ..
من خودم بارها شده وقتی خواستم شماره ی خونه یا همراهمو به کسی بدم " هرچی فکر کردم یادم نیومده ..
تازه چند وقت پیش قرار بود با یه موسسه ای کار کنم .. طرف شمارمو خواست که بهم زنگ بزنه " منم پیش شماره ی بابا رو دادم دو رقم اول داداشم" بعد یارو گفت ؛ خانوم 9 رقمه ! گفتم خب چقد باید باشه ؟ گفت 11 تا ؟ بعد من یه دفه دوزاریم افتاد .. ولی خب دیر شده بود دیگه ؛ واسه همین دیگه در اعتماد به نفس کامل ؛ دو رقم از شماره ی خونه رو گفتم...

more_horiz
اين فائزه خانوم مثل اينكه دنبال سوژه واسه خنديدنه / خوب ميتونيم براي ايشون به ترتيب جوك تعريف كنيم / بعد كه ايشون خنده هاش تموم شد بريم سر اصل مطلب ....

more_horiz
با سلامی گرم بهر دوستان خوب من
دوستان خوشدل و شیرین زبان ، از مرد و زن
حالتان امیدوار هستم که باشد رو براه
دارد از دست گزند دشمنان ، ایزد نگاه
داستانم این چنین شد گر که هستم بینتان
از سحر خانوم گرفتم رخصتِ دیدارتان
سر به وبلاگم زد و بعدا به لطف یک پیام
کرد دعوت بنده را اینجا به همراه سلام
از همان اول شدم من عضو در ایران فروم
دوستانی یافتم ارزانتر از دُرِ پُلُم(منظور صدف در بسته)
ابتدا رفتم سراغ شعر و دیدم آگهی
از مرادی ، دارد اینجا جایزه ،گر پا نَهی
پس به شوق بردن این جایزه کردم کلیک
بی خبر از اینکه دارم با خودم صدها شریک
کاوه و نیلوفر و ناهید و حتی فائزه
کرده اند دندان خود را تیز بهر جایزه
پس نوشتم بنده هم شعری میان کار زار
الغرض از شعر اینجانب شد حال بنده زار
با منِِِِِ ِ بدبخت شد این فائزه چپ چون که خواست
تا فروشد بنده را نزدِ رئیسم مثل ماست
چون که در هنگام کارم گفته بودم شعر را
گفت تنها من به شرط جایزه گردم رضا
بر سرم سر میگذارد فائزه تهدید وار
میکنم فارغ تو را از زندگی و کسب وکار
خُب خدا را شکر رد شد این خطر از بیخ گوش
شد سبب تا که بخوابم بعد عمری خوب ، دوش
بعد گفتم با خودم یک انجمن برپا کنیم
کشفِ نقص و عیب را از کارمان آنجا کنیم
میبریم آثار خود را نزد افراد دگر
تا که با نقد و نظر جویند. عیب آن اثر
ناگهان آمد وسط یک تن که نامش کاوه بود
با صراحت گفت : از اشکان نیاید هیچ سود(اشکان خودمم)
او که دارد در دو جمله صد غلط ، بیچاره است
گو بسازد سقفی از بهر خودش این چاره است
این بگویم خیلی از اخلاق او امد خوشم
چون که کردم راهنمایی تا که عیبم را کُشم(مرا راهنمایی کرد تا عیبم را از بین ببرم)
در نهایت میسپارم دوستان را دست او
چون که ستارالعیوب است و نریزد آبرو

more_horiz
با سلام به همه دوستان
من با نظر آقا کاوه موافقم .
متاسفانه در اینجا آنچه اهمیت دارد کمیت است نه کیفیت .
به کمیتها امتیاز و رتبه و درجه میدهند و اکثر پستها به به و چه چه است و نون به همدیگر قرض دادن .
آدم بیاد رمان حاجی آقا اثر صادق هدایت می افتتد.
پیشنهاد میکنم پستها را بلحاظ کیفی ارزیابی و امتیاز دهی شود تا از این طریق سطح کیفی ایران فروم افزایش یافته و با غنای کیفی مطالب این خواسته یعنی ایجاد انجمن و گروهای تخصصی تحقق یابد.
پیشاپیش از همه عزیزانی که ممکن است با این پست رنجیده خاطر شده باشند طلب بخشش دارم .
با تشکر

more_horiz
آقای مرادی بنده هر چی تلاش کردم حرفتون رو به شوخی بگیرم متاسفانه نتونستم " چون واقعا تابحال هیچ نوشته ی طنزی از حضرتعالی نخوندم ..
اصلا دوست ندارم اینا رو اینجا بگم ولی محض اطلاعتون عرض میکنم" آخرین باری که از خونه رفتم بیرون 4 روز پیش بود ؛ و موقعی که داشتم از مطب برمیگشتم هردختری که جای من بود به خاطر تشخیص دکتر خون گریه میکرد ..
از اون موقع دنبال یه بهانم که چند ساعتی با دوستام باشم تا برا چند لحظه همه چی یادم بره...
آخرین بداهه ی بی وزنیم که آقای آذر مینا استارتشو زد " چیزی بود که به خاطرش یک ساعت تمام رو گریه کردم ..
من همینم ..!
حالا واقعا نمیفهمم چرا خنده ی من باید شما رو اینقدر اعصابی بکنه ...؟!!!!!
(در ضمن من فقط به خاطر این رُک گویی آقا کاوه خندیدم" و البته هنوزم که متنشو میبینم خندم میگیره ؛ کاریم ندارک که واسه کی نوشته شده " برا خود منم بود ؛ بازم میخندیدم ..)
شرمنده شدیم از اینکه توی دنیای دور و ورمون همه چیز اونقدر سیاه شده که دلیلی برا لبخند دیده نمیشه .. .

more_horiz
[quote="faezeh"]آقای مرادی بنده هر چی تلاش کردم حرفتون رو به شوخی بگیرم متاسفانه نتونستم " چون واقعا تابحال هیچ نوشته ی طنزی از حضرتعالی نخوندم ..
اصلا دوست ندارم اینا رو اینجا بگم ولی محض اطلاعتون عرض میکنم" آخرین باری که از خونه رفتم بیرون 4 روز پیش بود ؛ و موقعی که داشتم از مطب برمیگشتم هردختری که جای من بود به خاطر تشخیص دکتر خون گریه میکرد ..
از اون موقع دنبال یه بهانم که چند ساعتی با دوستام باشم تا برا چند لحظه همه چی یادم بره...
آخرین بداهه ی بی وزنیم که آقای آذر مینا استارتشو زد " چیزی بود که به خاطرش یک ساعت تمام رو گریه کردم ..
من همینم ..!
حالا واقعا نمیفهمم چرا خنده ی من باید شما رو اینقدر اعصابی بکنه ...؟!!!!!
(در ضمن من فقط به خاطر این رُک گویی آقا کاوه خندیدم" و البته هنوزم که متنشو میبینم خندم میگیره ؛ کاریم ندارک که واسه کی نوشته شده " برا خود منم بود ؛ بازم میخندیدم ..)
شرمنده شدیم از اینکه توی دنیای دور و ورمون همه چیز اونقدر سیاه شده که دلیلی برا لبخند دیده نمیشه .. .[

شاید از بی وزنی آدمی متحیر بشود اما از خنده دیگری عصبانیت معنایی ندارد . 53

more_horiz
و البته آقای یادی " و اقا کاوه ی عزیز
من فکر نمیکنم انصاف باشه هنر آذر مینا و آقای مرادی رو به خاطر چند حرف که مطمئنا اشتباه غیر عمد بوده زیر سوال برد .
والبته جناب آقای یادی که متاسفانه شما هم مثل ما متوجه این اشتباه نبودین و کاوه به شما مثل ما گوش زد کرد " پس به حق نیست شما اینطور مثل کاوه حرف بزنید (چون ما هم به خاطر ندیدن خطای خطا کار کم از مقصر بی تقصیر نیستیم)
در ضمن آقای یادی من پیشنهاد میکنم اجازه ندیم جو اینجا خراب بشه " درسته که گاهی بحث های این چنینی پیش میاد ولی اصلا صحیح نیست که ما همه چیزو از همه جا بکشین بیارین وسط ..
احیانا اگه تو پستی بوده که ممکنه کسی نوشته ی کسی رو تحویل گرفته یا زیادی در نظر خواهی اغراق شده " اونجا شما هم به همون اندازه حق داشتی نظرتونو بگی و به همون اندازه نوشته رو نقد کنی ؛ بدون اینکه نوشته ای رو حقیر بشمری یا نظری رو بی اهمیت بدونی ..
پس لطفا انتقاداتتون رو توی هر پستی و سر جاش بیان کنید تا قابل احترام باشه ..

more_horiz
نمیخواین دیگه مدیرو مشخص کنین " من خیلی وقت ندارم ..
منکه نظرم رو قبلا گفتم " آقاشاهین یا آقای مرادی...

more_horiz
دخترم فایزه
باید ظرفیتها را افزایش داد و با سعه صدر کاستیها را پذیرفت و از ادبیات دیگری برای بیان افکار و
عقایدمان استفاده نکنیم . دمکراسی یعنی همین . یعنی تحمل عقاید دیگران و نقد منصفانه افکار و اندیشه ها.
پس صبور باش .

more_horiz
سلام اقا یادی
خسته نباشید
واقعا به نظر شما کیفیت مهمه واقعا به نظر شما کیفیت مهمه اگه واقعا به نظر شما کیفیت مهمه
جمله بندیتون رو درست کنید و نه حرف دیگران رو تصدیق.
==پیشنهاد میکنم پستها را بلحاظ کیفی ارزیابی و امتیاز دهی شود== که درستش اینه
پیشنهاد میکنم پستها به لحاظ کیفی ارزیابی و امتیاز دهی شود
ونیز == آدم بیاد رمان حاجی آقا اثر صادق هدایت می افتتد.== که درستش اینه
می افتد
وطبق گفته خودتون این فاقد کیفیت است
اگه واقعا یک غلط املایی جای بحث کردن داره پس اشتباه دستوری......
بعد هم اینجا کسی پست و مقام نخواسته که شما دارین حرفشو میزنین.
حالا هم دست وردارین و به اصل موضوع بپردازید
با تشکرات

Last edited by azarmina on Sat May 16, 2009 11:00 pm; edited 1 time in total

more_horiz
یادی عزیز ظرفیت کدومه سعه صدر چیه .چه کسی بی ظرفیت بود و چه کسی کاستی رو نپذیرفت چرا بیخودی جو رو به هم میزنید .شما اگه راست میگید بیاید و اثرها رو نقد کنید نقد ونه حرف دیگران رو تصدیق .بابا جان چرا یک مساله به این بی ارزشی که اصلا صفر هم به حساب نمیاد رو اینقد بزرگ میکنید .اگه واقعا موافق با انجمنید یا علی وگرنه اصلا نیازی هم به کسی نیست (البته با این طرز تفکرتون)یعنی چی ما اومدیم اینجا تا استفاده کنیم نه اینکه با پیدا کردن یک اشتباه بزنیم تو سر همدیگه .
اگه واقعا این انجمن میخواد اینجوری ادامه پیدا کنه بهتره که تعطیل بشه .شما که دارین نصیحت میکنید مطمئنید که به نصیحت نیاز ندارید؟ پس یه کم واقعگرایانه تر به موضوع نگاه کنید .
اصلا از اول هم بحث کیفیت بوده و کسی پای کمیت رو وسط نکشیده بود.
ما از اول اومدیم تا کیفیت اینجا رو بهبود ببخشیم و نه کمیت .واگه واقعا از لحاظ کیفیت در سطحی بود که مورد قبول بود ما نیازی به این گونه انجمن ها نداشتیم .پس ما اومدیم کیفیت رو بالا ببریم واین هم که (اشتباه به نظر شما بسیار بزرگ ما) از من غلط امتحانی گرفتن کار شاقی نکردن هدف این انجمن همینه و بنده هم قبلا از کاوه بابت راهنماییشون(زخم زبونشون ) از ته دلم تشکر کردم و قبول هم کردم .سعی هم ندارم که این غلط املایی رو توجیه کنم که خیلی هم راحته .
و طبق گفته اقا یادی دیگه منو علی دارای کیفیت نیستیم و تاریخمون گذشتهپس یکی مردونه بلند بشه و بگه من مدیر میشم.
(هر چند ما از اول هم قصد مدیر شدن نداشتیم یعنی اصلا توفکرش هم نبودیم تا اینکه سحر خانوم این پیشنهاد رو دادنو متاسفانه بعضی هم از این استفاده کردن تا به جای شروع سریعتر انجمن به مسائل بی ارزش و بحث و جدل بپردازن .
پس بیایید و به جای فلسفه بافی و حرف های قلمبه سلمبه . نمیدونم مثل دموکراسی اگه واقعا قصد خیر دارین انجمن رو راه بندازیم.
در آخر اگه میخواد این بحثها (دعوای بچه گونه) اینجور ادامه پیداکنه همین بهتر که انجمنی نباشه.
اخه ما اومدیم(اگه ناراحت میشین میگم من اومدم اینجا) یه چیزی یاد بگیرم میشنوین یه چیزی یاد بگیرم .
این بحثها رو هر روز بین خواهر زاده هام و برادر زاده هام مشاهده میکنم .
شرمنده اگر شما رو رنجوندم . واقعا شرمنده.قصدی نداشتم

more_horiz
آقا یدی من که با دلیل و استحکام حرفم رو زدم " نظرم رو هم گفتم " و اونقدر برای افکارم ارزش قائل هستم که جلوی شما و هر کس دیگه ای بایستم ..
اما گویا شما منتظرید تا هم جهت با باد حرکت کنید "
امیدوارم این سست بنیادی شما را در قعر دره رها نکنه ..

more_horiz
و اما من هیمنجا جوابتون رو در حضور همه ی دوستان میدم "
اولا من اصلا عصبانی نشدم ؛ آذر مینای عزیز و اقای مرادی برای بنده بی عیب تجلی نکردند ولی هنر اونها برای من اثبات شده و قابل ستایش است ..
من سعی میکنم اگر بنده قرار است جایی چیزی را نقد کنم ؛ حد اقل خودم در اون چیز بی عیب باشم ..
آقای مرادی و اذر مینا هرگز از ما در غلطهای املایی نقدی نکردند " پس اونها ادعایی ندارند و حتی اشتباهشون رو هم پذیرفتند ..
اما آقا یدی که ناقوس انتقاد رو نواختی و دم از ظرفیت بالا میزنی ؛ حرف از کیفیت میزنی و مرا با واژه و زبان نرم که بنده خود استاد رام کردنم پند میدهی ..
اولا حضرتعالی دموکراسی را اشتباه نوشته اید " نوشته اید دمکراسی !!(امیدوارم شهامت ویرایش نکردنش را داشته باشید ) مراجعه شود به لغتنامه ی دهخدا
دوما ما هرگز در این اندیشه نیستیم که تفکری را نقد کنیم نه من به خودم اجازه میدم نه شما حق دارید " افکار و اندیشه ها قابل نقد نیست ؛ ما اینجا جمع شدیم تا هنری رو خلق کنیم و اگر قرار باشه اندیشه ها نقد بشن و ابتکارها به تمسخر گرفته بشن ؛ هرگز در طول تاریخ هنر پیشرفت نمیکرد ؛ نمیدونم شما دستی تو هنر دارید یا نه " اما بدون شک این رو میدونید در هنر اندیشه ای کنار گذاشته نمیشه ؛ بلکه توسط بقیه به تکامل میرسه ... (در ضمن ما رفتارها و حرفها و نوشته ها رو نقد میکنیم " (گرچه در باطن نقد نقد فکر است ؛ اما نقد مستقیم افکار نه تنها سازنده نیست بلکه ویرانگر و مخرب هم هست ) و البته اگر خود به مرتبه ی نقد کردن رسیده باشیم)
سوما شما خودتون دارین نقد میکنین که چرا کسی به کیفیت تاپیکا فکر نمیکنه و فقط به کمیت فکر میکنه و بعد میاین در قسمت یادداشتها و از یادداشت من انتقاد میکنین که چرا این پست رو در قسمت(( نوشته های ناب)) گذاشتم بدون اینکه حتی نگاه کرده باشید که اون نوشته در قسمت(( یادداشتها)) نوشته شده ( و بعد مرا محکوم میکنید چرا از خودم دفاع میکنم )
{میدونم که جای مورد سوم اینجا نبود اما با توجه به اینکه شما در اونجا تحمل شنیدن اینکه من از خودم دفاع بکنم رو نداشتید و در انتهای نوشتتون نوشته بودید : سخن رو کوتاه کنم ...
احساس کردم شما خسته شدید " و برای همین دور از انصاف دیدم در جاییکه شما خسته اید از خودم دفاع کنم " ناچار به بیان این موضوع در اینجا شدم }
(خب حالا جالبه که ببینیم ابا شما خودتون چقدر برای حرفاتون و نوشته هاتون ارزش قائلین و چقدر میتونین صبر داشته باشید)
دختر کوچکتان : فائزه
(راستی فائزه ؛ اسم عربیه به معنی رستگار و شرمندم از اینکه باید بگم جسارتا نوشتن فایزه اشتباست " البته در تایپ لاتینش هم از حرف ی استفاده نشده " به هر حال این مورد رو چون مربوط به منه " و من تا حالا فکر میکردم شما خانومی و اسمتون یادی هست " من هم به خاطر اشتباهم اشتباه شما رو هم نادیده میگیرم)

more_horiz
هر چند کامل نیست ولی برای عوض شدن جو

تا كي از دوریِ تو روی به میخانه كنم
در خیال خوش تو موی تو را شانه کنم
در صفاي لب تو حور و ملك جا دارد
كي شود بر لب نشكفته تو خانه كنم
مستي چشم تو و آن دل شيدايي تو
چون كه آيد به نظر ناله دو چندانه كنم
زلف زر باف تو و سرو قد و خال لبت
كند از هوش مرا پاك وچو ديوانه كنم
گل اگر ناز تو بيند نكند روي عيان
من چو بلبل شوم و نغمه مستانه كنم
چون حلال شب عيدم خم ابروي تو شد
شمع محفل چو تويي عادت پروانه كنم
دو جهان يك طرف و شوق وصالت طرفي
وقتِ دیدار تو ترکِ می و پیمانه کنم

more_horiz
اگر قراره بخنديم بايد با هم بخنديم نه به هم بخنديم / اگر قراره چيز ياد بگيريم سكوت كنيم و بشنويم / اگر قراره مهر بورزيم بي شائبه و بي ادعا مهربان باشيم / اگر قراره دوست باشيم عيبهاي همديگر را بپوشانيم نه اينكه منتظر خطاي هم باشيم تا علمش كنيم

more_horiz
از دوستانی که بسیار محکم و استوار بر مواضع شان ایستاده اند و جو را اصلا بی خودی خراب نمیکنند
متشکرم.
در ضمن من پیشنهاد میکنم اجازه ندیم جو اینجا خراب بشه " درسته که گاهی بحث های این چنینی پیش میاد ولی اصلا صحیح نیست که ما همه چیزو از همه جا بکشین بیارین وسط ..
احیانا اگه تو پستی بوده که ممکنه کسی نوشته ی کسی رو تحویل گرفته یا زیادی در نظر خواهی اغراق شده " اونجا شما هم به همون اندازه حق داشتی نظرتونو بگی و به همون اندازه نوشته رو نقد کنی ؛ بدون اینکه نوشته ای رو حقیر بشمری یا نظری رو بی اهمیت بدونی ..
پس لطفا انتقاداتتون رو توی هر پستی و سر جاش بیان کنید تا قابل احترام باشه ..
از دوستانی که نوشته های خودشان را باور دارند برایم قابل احترام هستند.
سلام بر شما

more_horiz
جناب آقای مرادی برای آخرین بار خدمت حضرتعالی عرض میکنم " بنده به شما نخندیدم ؛ به شیطنت کاوه خندیدم ..
دیگه هم دلیلی نمیبینم بخوام بیش از این اینجا وقتم رو تلف کنم " شما هم به همون اندازه که من در احساسم آزادم " آزاد هستید تا هر طور که دوست دارید فکر کنید ...
من نه کسی رو شریک در گریه هام میکنم " و نه برای لبخندم مجوز از کسی تقاضا میکنم ...

more_horiz
اه اه اه ..
بابا یدی آبروی ما رو بردی " آخه دیگه من با چه رویی سرمو بالا بگیرم ؟؟؟
دوباره که رفتی رو باد ..
ولی اینبار همراه بد کسی شدی ؟ آخه خب ممکنه من نظرم عوض بشه " اون موقع شمام مجبوری حرفتو عوض کنی " بعد من شرمندتون میشم ...

more_horiz
به عنوان آخرین عرضم در این تاپیک اعلام میکنم دیگه اصلا علاقه ای به عضویت در این انجمن ندارم " و صریحا اعلام میکنم برام مهم نیست کی مدیر بشه ..
و البته حاضر نیستم حتی یه متن کوچیکم بذارم برا انتقاد " و اعتراف میکنم اصلا تحمل شنیدن انتقاد رو از کسایی که هنوز تکلیفشون با خودشون روشن نیست ندارم ..
یه دوستی اینجا به من یاد داد ارزش آدما به انسان بودنشونه نه به هنرشون ..
پس احیانا اگر کسی میبینه اینجا مورد لطف واقع شده " گمان نبره ما محروم از هنر بودیم ..
تا زمانی که کسی رو هنوز به خوبی نشناختیم ادب حکم میکنه " با او به ادب رفتار کنیم ولی اگر اون شخص هنوز جایگاه خودش رو نشناخته " باید در برخورد با او تجدید نظر کرد ..
(من برای وقتم بیش از بحثی بی نتیجه در اینجا ارزش قائلم " و ترجیح میدم در فرصت مناسب تری برای وصله کردن بداهه هام هم از آذر مینا کمک بگیرم " که حد اقل ساده بودنش رو ثابت کرد و این بیش از هر هنری ارزشمنده )
والسلام

more_horiz
علي مرادي wrote:
اين فائزه خانوم مثل اينكه دنبال سوژه واسه خنديدنه / خوب ميتونيم براي ايشون به ترتيب جوك تعريف كنيم / بعد كه ايشون خنده هاش تموم شد بريم سر اصل مطلب ....

مرادي جان
هيچ نيازي به تعريف كردن جوك نيست
اين متن بچه گانه و شتاب زده و به دور از ادب و فهم و نزاكت شما به اندازه كافي هر كسي رو به خنده ميندازه.

more_horiz
میکند انسان ز خوشبختی به دور----- این غرور
دور میسازد شادی و سرور----- این غرور
تا توانی دور ازین خصلت بمان ----- ای جوان
هست از انسانیت حتی بدور----- این غرور
میکشد پایین آن بالا نشین ---- بر زمین
در نهایت میکند کام تو شور----- این غرور

more_horiz
با تشکر از دوستی که نام اینجانب را در کنار دیگر دوستان قید فرموده اند بعرض میرسانم این حقیر به علت شرکت در انتخابات ریاست جمبوری و بعهده گرفتن ریاست ستاد آق میتی از قبول هرگونه مسئولیت دیگری معذور است. این اولا
دویما ، اینکه باریک بینی و ظرفیت طنز با شوخی به هر بهانه و قیمتی جداست ، بقول قدیمیها باید ظرف و مظروف با هم به تناسب آیند.

سیما آنکه ما که اینجا جمع نشده ایم تا کمبودهای یکدیگر را عیان کنیم . گرد آمده ایم تا نقاط مثبت را بیشتر و بارزتر کنیم .لذا بعنوان یک دوست که مدت چندانی از آمدنم به این سایت نمیگذرد از عموم رفیقان مونث و مذکر خواهشمندم هیزم به زیر آتش نریزند و با بالا بردن ظرفیت شخصی این بحث را پایان دهند.

more_horiz
در مورد جناب مرادي و نوشته نسنجيده شون بايد بگم كاملا با فرهاد عزيزم موافقم و وظيفه خودم مي دونم كه از فائزه خانم خوب و دوست داشتني عذرخواهي كنم چرا كه مقصر اصلي اين بي احترامي من بودم.
ساير دوستان خوب من هم نظر خودشون رو نوشتن كه كاملا محترم و باارزشه.
و در ضمن فروتني آذرميناي عزيز و تلاشي كه براي آروم كردن فضا كرده ( جز اون يه جا كه بدجوري از كوره در رفته :[نیشخند]: ) واقعا قابل تحسينه.
مخصوصا با نوشتن اين شعر بسيار زيبا:

با سلامی گرم بهر دوستان خوب من
دوستان خوشدل و شیرین زبان ، از مرد و زن
حالتان امیدوار هستم که باشد رو براه
دارد از دست گزند دشمنان ، ایزد نگاه
داستانم این چنین شد گر که هستم بینتان
از سحر خانوم گرفتم رخصتِ دیدارتان
سر به وبلاگم زد و بعدا به لطف یک پیام
کرد دعوت بنده را اینجا به همراه سلام
از همان اول شدم من عضو در ایران فروم
دوستانی یافتم ارزانتر از دُرِ پُلُم(منظور صدف در بسته)
ابتدا رفتم سراغ شعر و دیدم آگهی
از مرادی ، دارد اینجا جایزه ،گر پا نَهی
پس به شوق بردن این جایزه کردم کلیک
بی خبر از اینکه دارم با خودم صدها شریک
کاوه و نیلوفر و ناهید و حتی فائزه
کرده اند دندان خود را تیز بهر جایزه
پس نوشتم بنده هم شعری میان کار زار
الغرض از شعر اینجانب شد حال بنده زار
با منِِِِِ ِ بدبخت شد این فائزه چپ چون که خواست
تا فروشد بنده را نزدِ رئیسم مثل ماست
چون که در هنگام کارم گفته بودم شعر را
گفت تنها من به شرط جایزه گردم رضا
بر سرم سر میگذارد فائزه تهدید وار
میکنم فارغ تو را از زندگی و کسب وکار
خُب خدا را شکر رد شد این خطر از بیخ گوش
شد سبب تا که بخوابم بعد عمری خوب ، دوش
بعد گفتم با خودم یک انجمن برپا کنیم
کشفِ نقص و عیب را از کارمان آنجا کنیم
میبریم آثار خود را نزد افراد دگر
تا که با نقد و نظر جویند. عیب آن اثر
ناگهان آمد وسط یک تن که نامش کاوه بود
با صراحت گفت : از اشکان نیاید هیچ سود(اشکان خودمم)
او که دارد در دو جمله صد غلط ، بیچاره است
گو بسازد سقفی از بهر خودش این چاره است
این بگویم خیلی از اخلاق او امد خوشم
چون که کردم راهنمایی تا که عیبم را کُشم(مرا راهنمایی کرد تا عیبم را از بین ببرم)
در نهایت میسپارم دوستان را دست او
چون که ستارالعیوب است و نریزد آبرو

more_horiz
مرا دردیست بی درمان زدست عشوه جانان
بسی چون مرغ سرکنده شدم سرگشته و حیران
منم چون دیگران در دل هزاران آرزو دارم
نه پولم هست در جیب و نه در سفره کمی هم نان
ولی خوش کرده ام دل تا که شاید او دهد من را
ز لطف خویشتن جا در دلش از این لب خندان
ندارم خانه و ماشین و مدرک نیز بیکارم
چه کم دارم من از سامان و از پِِژمان و از پیمان
به هر جایی که میرفتم همه گرم سخن با یار
چو بودم بی کس و تنها گرفتم قصد چون آنان
شدم عاشق ولی گشتم پشیمان از همان لحظه
غلط کردم خداوندا رهایم کن از این زندان
ندانستم که عاشق گشتن اینگونه بود دشوار
علا رغم دوصد شعری که در این باره گفت اشکان
شدم اگه کنون از حال زار خسرو و مجنون
که دیوانه ندارد شاخ ودم این هم یکی از آن

more_horiz
آقاي آذرمينا به شما اعلام ميكنم از فكر راه انداختن اين انجمن بيا بيرون / دوستاني كه طاقت كوچكترين انتقاد و شنيدن حرف منطقي را ندارن چطور ممكنه زير تيغ نقد طاقت بيارن / اينجا متاسفانه چند نفري هستند كه به هم نون قزض ميدن و براي هم شخصيتهاي كاذب ايجاد كرده اند / كسي كه در چنته چيزي داشته باشد نه ادعا ميكند و نه از نقد ميهراسد / براستي اينجا واسه چي جمع شده ايم ؟ آيا واسه آروم كردن فائزه نازك نارنجي يا بهره بردن از علم و تجربه يكديگر؟

more_horiz
آقا من شرمندم به خدا ..
دیگه واقعا نتونستم جلو خندمو بگیرم..
یه لحظه تصور کردم " که مثلا صبح که ملت بیدار میشن ؛ بدو بدو کاراشونو میکنن ؛ زنگ میزنن به اداره که من نمیام و مثلا از کار اخراج میشن و خلاصه همه ی زندگی کلا تعطیل میشه .." واسه چی آخه ه ه ه ه ه ه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
که ناز فائزه رو بکشن ...
وااااااااااااااااااااااااااای چه هدف والایی ی ی ی ی ی ی !!!!!!!!!!!!!
جدا اگه همینطور باشه که من دیگه اصلا غصه ی بی خواستگاریمو نمیخورم ..
(آقا کاوه یه لطفی بکن ؛ من صفحم هنکیده ؛ یه لبخند به جای من بنداز رو صفحه و سری یه گل بذار واسه همه " که ما رو از خطر خود کشی نجات دادن)

more_horiz
يه نگاه به خودتون بندازيد :x
ببينيد بحث رو از كجا به كجا كشونديد :evil:
بسه ديگه خواهش مي كنم تمومش كنيد :evil: :x
اختلاف نظر هميشه هست هيچ دو نفري پيدا نميشن كه هيچ اختلاف سليقه اي با هم نداشته باشن اما بايد ياد بگيرم كه نظرات خودمون رو در كمال احترام متقابل با هم در ميون بذاريم.
من درخواستم اينه كه همگي همين جا هر چي گفتيم و شنيدم فراموش كنيم و همه همديگرو مثل يه خانواده بدونيم.
يه خانواده گرم و صميمي كه ناراحتي يك نفر ناراحتي همه و خوشحالي يك نفر خوشحالي همه ما باشه. 53
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply