Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

انجمن شاعران و نویسندگان ایران فروم (قابل توجه تمام اعضای جامعه ایران فروم)

power_settings_newLogin to reply
+19
rasoul_myself
javad57m
Xivago
babak
nilla28
sara.m
kourepaz
yady
niloofar
kaveh
saeedeh 27
faezeh
farhad
poopak
nahid
sahar
علي مرادي
شاهین
azarmina
23 posters

descriptionانجمن شاعران و نویسندگان ایران فروم (قابل توجه تمام اعضای جامعه ایران فروم) - Page 4 Emptyانجمن شاعران و نویسندگان ایران فروم (قابل توجه تمام اعضای جامعه ایران فروم)

more_horiz
First topic message reminder :

با عرض سلام به کل اقوام
هر چند که میام ندارم اقلام
با سلام خدمت همه دوستان و عزیزان جامعه ایران فروم.
خیلی سریع میرم سراغ اصل مطلب
همه ما به نوعی توی این فضای مجازی چیزهایی رو مینویسیم و بعضی میخونن ویه نظری میدن و بعضی فقط میخونن و بعضی دیگه هم که اصلا نمیخونن .که اینها رو آمار سایت هم نشون میده .برا همین خواستم به عنوان یک عضو کوچکتر از این جامعه این پیشنهاد رو بدم که اگه مایل باشید
توی همین فضا یک انجمن شاعران و نویسندگان راه بندازیم تا هم وقتمونو بیهوده نگذرونیم و هم اینکه از توانایی که دیگران دارن استفاده کنیم .
اخه ما هر از گاهی میایم و یه چیزی مینویسیم و رد میشه و میره و همینطور ادامه پیدا میکنه بدون هیچ هدفی.
ما بااین کار میتونیم هم از توانایی دیگران استفاده کنیم و هم اینکه خودمون رو محک بزنیم و پیشرفت کنیم.
به اینصورت که هر کی نوشته های خودشو اعم از شعر و داستان اینجا مینویسه و بقیه هم نسبت به او اثر پیشنهاد میدن .
ولی اگه سعی کنیم بیشتر به چشم نقادانه به اثرها نگاه کنیم (البته نه به قصد تمسخر وکوچک کردن صاحب اثر بلکه به قصد راهنمایی) تاثیرش بیشتره .همونطور که در انجمن شاعران و نویسندگان شهر ما هم اینگونه است . و در نهایت میتونیم از پیشنهادها و راهکارهایی که بقیه در زمینه های مرتبط دارن به نفع خودمون استفاده کنیم .
حال کسانی که مایل هستن میتونیم از همین حالا شروع کنیم.بهتون قول میدم بهترین جو رو توسط خودتون بوجود بیارین.هم سازنده و هم هدفدار و به قول ما بازاریها باسرفه .
و بنده به عنوان اولین نفر اثرم رو برای این انجمن میفرستم و خوشحال میشم که نقد و پیشنهاد کنید .
باتشکر

descriptionانجمن شاعران و نویسندگان ایران فروم (قابل توجه تمام اعضای جامعه ایران فروم) - Page 4 EmptyRe: انجمن شاعران و نویسندگان ایران فروم (قابل توجه تمام اعضای جامعه ایران فروم)

more_horiz
آمد مه شوال و مه روزه گذشت

و ایام صیام و رنج سی روزه گذشت
صد شکر خدا را که روزی روزه‌ی ما

گاهی به غنا و گه به دریوزه گذشت

descriptionانجمن شاعران و نویسندگان ایران فروم (قابل توجه تمام اعضای جامعه ایران فروم) - Page 4 EmptyRe: انجمن شاعران و نویسندگان ایران فروم (قابل توجه تمام اعضای جامعه ایران فروم)

more_horiz
سلام بچه ها
من با نظر سحر خانم کاملا موافقم
هم از نظر راه اندازی قلن ایران فروم و هم بابت گله ای که از دوستان دارند
اگه ما وارد این باشگاه شدیم بیشتر به خاطر این بوده که با هم آشنا بشیم بتونیم با هم تبادل نظر داشته باشیم یا در مشکلات بتونیم به هم کمک کنیم البته من که به همین خاطر وارد شدم

more_horiz
سلامی به گرمی گرمای خورشید لار

سلام و خسته نباشید خدمت آقا جواد .
خوش اومدی به جمع ایران فرومیها
آره حق با شماست . ما هم با سحر خانوم موافقیم ولی اول اینکه یک نفر نیست که استارت رو بزنه و ثانیا این که اگه کسی هم میخواد شروع کنه میزنن و قلم پاش رو خورد میکنن.
یا یه جورایی جو رو سرد میکنن.
اگه به جای صد درصد تلاششون برای دلسرد کردن بچه ها یک درصد تلاششون رو برای راه اندازی این انجمن به کار میگرفتن مطمئنا حالا یک انجمن فعال و موفقی رو داشتیم .

more_horiz
سلام
به ساعتها بگویید ، بیهوده زیستن را نیازی به شمارش نیست
به امید روزی که وقتمون رو هدفمند بگذرونیم نه بی هدف
یا علی
التماس دعای خیر از همه عزیزان گرامی

more_horiz
ای کاش آقا جواد نظر سحر خانم را نقل قول میکردند تا بدانیم نظرشان چی بود.

more_horiz
yady wrote:
ای کاش آقا جواد نظر سحر خانم را نقل قول میکردند تا بدانیم نظرشان چی بود.

سلام به YADY خان گل گلاب
شما که خیلی وقته نظر سحر خانوم رو که چه عرض کنم همه نظرات بچه ها رو در این انجمن خوندیدو....
اگه بخواید باشه من براتون نقل قول میکنم

more_horiz
آقای آذرمینای عزیز
بحث های انجمن الان سه صفحه شده و حق بده به ما که ذهن ما مثل دهن شما جوانها یاری نکند.
لطفا ارسا فرمایید .
با تشکر

more_horiz
سلام آقا آذرمینا 8
چه خوب کردید عکستون رو گذاشتید 11 اینجوری خیلی خوب تره 30 61

more_horiz
سلا به همه بچه های خوب این باشگاه
شما درست میگید خانم yady
من از کاربر محترم آذر مینا ممنونم که حواسش به همه چیز هست به خوبی همه چیز رو مدیریت می کنه 16

more_horiz
ممنون آقا جواد بنده آقا یدی هستم
اصلاح فرمائید.

more_horiz
yady wrote:
آقای آذرمینای عزیز
بحث های انجمن الان سه صفحه شده و حق بده به ما که ذهن ما مثل دهن شما جوانها یاری نکند.
لطفا ارسا فرمایید .
با تشکر

و حالا هم دیگه شده چهار صفحه(و این چهار صفحه که هیچ صدو چهارصفحه هم که بشه باز این صفحات پیش روتونه و با یک کلیک (حتی اگه انگشت کوچکتون باشه)در دسترسون قرار میگیره.)
جوون هم جوونای قدیم 3 5
یادمه جوون که بودیم صبح خروسخون بابا از خواب بیدارمون میکرد که اول بریم از آب انبار که چند کیلومتری ما بود با خر آب بیاریم و بعد گاوا رو بدشیم و مزرعه رو درو کنیم و....(به ما میگفتن جوون نه شما که حتی یه کلیک کردن هم براتون مشکله) فقط یه کلیک کافیه 10 7 5 3
آخه من چقد نون نخورم و نصیحت شما جوونا کنم .......پیرم کردین دیگه 8 4
باشه انگاری مرغ شما یه کفش داره و دو تا پاشو هم کرده تو همون یه لنگه کفش(جدی نگیر یا)
این هم پیشنهاد سحر خانوم

{سلام بچه ها
منم مثل آقاي آذرمينا ي عزيز سريع مي رم سر اصل مطلب:
اون زمان كه تصميم گرفتيم باشگاه هواداران و انجمن اسلامي و ... ايران فروم رو راه اندازي كنيم طبق صحبتي كه با مديران سايت داشتيم قرار شد يكي از برنامه هاي ايران فروم راه اندازي انجمن ها و گروه هاي علمي و تخصصي باشه كه مي تونيد متن كاملش رو توي اخبار سايت هم بخوونيد. همون موقع پيشنهاد شد كه انجمن قلم ايران فروم هم راه اندازي بشه اما موضوعي كه هست اينه كه هر انجمن به طور رسمي بايد يك مدير يا يك اداره كننده داشته باشه ( نمونه هاي انجمن هاي رسمي راه اندازي شده رو مي تونيد در بخش گروه هاي كاربري سايت ببينيد ) براي انجمن قلم ايران فروم تا اين لحظه نتونستيم يك مدير توانا و قابل پيدا كنيم.
اما حالا با حضور دوستاني مثل فائزه، آذرمينا، علي مرادي، شاهين، پوپك و ... كه همگي در نوشتن استعدادهاي زيادي دارن فكر مي كنم ديگه وقتش باشه انجمن قلم رو راه بندازيم به همين خاطر ديروز براي مديران سايت هم پيغام خصوصي زدم و قرار شد هر كدوم از دوستان كه توانايي مديريت انجمن قلم ايران فروم رو در خودش مي بينه از طريق فرم تماس با ما يه شرح مختصري از خودش و توانايي هاش و سوابقش براي ايران فروم ارسال كنه تا رسما انجمن قلم ايران فروم بهش سپرده بشه و كار خودش رو كاملا قانوني در دنياي شعر و ادب ايران شروع كنه.
اينطوري ما مي تونيم به شكل كاملا رسمي در همايش ها و سمينارها و كلا محافل رسمي ادبي ايران هم همه با هم تحت عنوان اعضاي انجمن قلم ايران فروم شركت كنيم و حتي مي تونيم به كمك هم و با عقد قرار داد رسمي با ناشران و مجلات مطالب خودمون رو به صورت جمعي به شكل كتاب يا بصورت مجله ( طبق نظر خانم ناهيد عبدي و انجمن اسلامي ايران فروم ) منتشر كنيم.
حتي مي تونيم خودمون ساليانه جشنواره برگزار كنيم و از بزرگان علم و ادب دعوت كنيم و خيلي كارهاي ديگه.
منتظر جواب دوستان خوبم هستم.

باشگاه هواداران ايران فروم}
از دست من پیرمرد ناراحت نشی (هر چی هم که نباشه چند تا جوراب از شما بیشتر پاره کردیم)
به دل نگیر فقط سعی کنید اینجا رو راه بندازیم و
ممنون و متشکر (شما هم دوماد شین البت اگه نشدین ........ولی اشکالی که نداره!!!!داره؟؟؟؟)
یاحق(یه استامینوفن هم بخور که سرت رو درد آوردم البته بدون کدوئینش)

more_horiz
آقای آذرمینای عزیز
سلام
خوشحالم که صفای روستا را حفظ کردی و در این روزگار قحطی راستی و صداقت در پی فریب و نیرنگ نیستی و صادقانه مینویسی و قلم میزنی و پایبند اصول هستی.
این شهریها یه دایره میکشند و خودشون هم تو مرکزش وایمیستند و کس دیگری را به آن مرکز راه نمیدهند و حتی حاضر نمیشند در شعاع آن دایره قرار بگیرند.
انشاالله با همت و پشتکار شما این بحث سامان خواهد یافت و به سر منزل مقصود میرسد.
یوسف گمگشته باز آید به کنعان غم مخور
کلبه احزان شود روزی گلستان غم مخور
ای دل شوریده حالت به شود دل بد مکن
وین سر شوریده باز آید به سامان غم مخور

more_horiz
سلام
از صحبت بكاهيم و به مبلغ افزاييم
خوب
فائزه كه نيست ديگه
90 درصد بحث هام كه داره به حواشي ميره
اصل كار درسته اما اكه به بيراه نبريمش
دوش گفت بامن كارداني تيز هوش كز شما پنهان نماند سر مي فروش
برخود آسان گير كارها كز روي طبع سخت ميگردد جهان بر مردمان سخت كوش
يكم جابجا كردمش
با اجازه حضرت حافظ
رخصت

descriptionانجمن شاعران و نویسندگان ایران فروم (قابل توجه تمام اعضای جامعه ایران فروم) - Page 4 Emptyانجمن ادبی ایران فروم

more_horiz
با سلام و عرض خسته نباشید . پیشنهاد ایجاد یک تشکل ادبی ( شعر و نویسندگی ) خوب و درخور تقدیر است . بنده چندان از شعر و نوشتن سر در نمیارم ، اما خیلی مایل هستم که در چنین فضایی قرار گرفته و بیش از آن چه که تا حالا در مورد نوشتن مطلب یاد گرفته ام ، یاد بگیرم و اصولا" هیچ اثری بدون نقد واقعی ، علمی و بر مبنای شاخص های مرسوم ، پخته نخواهد شد . من هم هستم .

more_horiz
با سلام و صد درود
چشم ها بازارشان گرم است در این روزها
بس که دنیا خالی از شرم است در این روزها
چون که با ... هر دختر زشتی زلیخا می شود
چشمها بازارشان گرم است در این روزها
جیب هامان پر ز خالی و پر از قرض و بده
از گرانی دنده ها نرم است در این روزها
هر که میبینی به سر دارد دوصد دوز و کلک
پوست هاشان گویی از چرم است در این روزها
از گرفتاری نداری لحظه ای خوش روز و شب
گر که باشی عاقل و گر مست در این روزها

more_horiz
وااااااااااااااااای بچه ها بدویین آذر مینا برگشته 14
سلاااااااااااام آذر مینا جان
کجا بودی تا حالا ؟ یعنی نمیتونستی بیای یه سراغی از ما بگیری 9

کاش اقای مرادی هم میومد که حد اقل میفهمیدیم حالش خوبه 60

more_horiz
دلم از بی وفایی سخت تنگه
به رنگ شب . شب و روزم یه رنگه
اگر یک سنگ باشه توی دنیا
همون یک سنگ .سهم پای لنگه
............................
وفاداری در این دنیای صد رنگ
ندارد هیچکس اندازه سنگ
ببین این تک وفادار زمان را
خودش را کرده وقف مردم لنگ

more_horiz
azarmina wrote:
دلم از بی وفایی سخت تنگه
اگر یک سنگ باشه توی دنیا
ندارد هیچکس اندازه سنگ

12 آذر مینا چی شده ؟ تو این مدت چی شدی ؟ تو که هیچ وقت غصه ناک نمینوشتی 60

more_horiz
azarmina wrote:
دلم از بی وفایی سخت تنگه
اگر یک سنگ باشه توی دنیا
ندارد هیچکس اندازه سنگ

رسیدن به خیر آقا آذرمینا 4

خوبین یا بهترین؟ 11
کجا بودین این مدت؟؟ 38 30

more_horiz
azarmina wrote:
دلم از بی وفایی سخت تنگه
اگر یک سنگ باشه توی دنیا
ندارد هیچکس اندازه سنگ

سلام 8 61

more_horiz
سلام دوستان . كساني كه با بنده آشنايي دارند ميدانند كه باهر پيشنهادي در خصوص شعر و گروههاي ادبي موافقم . براي شروع تقديم به همه دوستان
پاسي از شب رفت و من دلگرم بيدارم هنوز
بي وفا يارم نكرده عزم ديدارم هنوز
دلبرا جانم سر آمد جان ستان يا كام ده
از اميد و بيم اين دو عاشقي زارم هنوز
قصه هاي عاشقان از يادها رفتند و من
همچو مجنون در تب عشقش گرفتارم هنوز
بوسه ي از كام نوشينش ربودم در خيال
از شراب ناب لبهايش سبكبارم هنوز
روزها رفتند و من در حسرت كامي دگر
خسته اما از اميد وصل سرشارم هنوز
شعر جانسوز ادب را خوانده بودم نيمشب
از غم پنهان او از ديده خون بارم هنوز

more_horiz
به والله و به بلا ،
اگر نرفتی
بروم پیش لره دانه دری،
ببرم چوب تری
گر اره باشد
چو شلاله تره باشد،
بنهم برسر دوشم
بجوشم بخروشم
همه را درهم بزنم
ایران فروم را شکنم
شکم کاربرانش بدرم
همه در هم بزنم
چیزی به صاحب ندهم
دغم دغم گرفتار
کیست مدیر این سایت
قلم کنم جفت پات
سر گردنه ها را ببندم
تا تردد نکند
کاربر ی باز به این سایت
یک طرف حیران نامی
میدهد به تو پیامی
که شعرش تو بخوانی
اگرت مایلی باز در این سایت بمانی
بیخیال انجمنش شو نتوانی نتوانی
تا به کی باز در این جا همش مغلطه خوانی
برو ای جان برادر بکن فکر یه نانی
تا به کی باز در این مبحث پر مغلطه مانی

فی البداهه خوانی حیران

more_horiz
سلام به همه بچه های ایران فروم

بهار اومد ولی بی سبزه و گل
زمین مثل خری که مونده بی جل
توی این هیر و ویری قبض برقم
نموده دست و پای بنده رو شل
(البته اگه غلط املایی نداشته باشه .نیلوفر خانوم شما ببخشین)

more_horiz
ماه من
عید است ولی من غم هجران تو دارم
زهر است به کامم عسل از هجر نگارم
حتی اگر از هر طرفی ماه برآید
دنبال تو میگردم و تا جان به سر آید
دیوانه و بیمار تو ام یار . کجایی؟
آنقدر بمانم که تو از راه بیایی
هر چند هلال مه نو آیت عید است
آخر چه کنم ؟دل به مه روی تو دل بست
هم زنده و هم مرده من چشم به راهت
کی؟ دیده شود مفتخر از چهره ماهت

more_horiz
و اما یک مسابقه
(عمر آخر شد و ما اول راهیم هنوز)
هر کی بتونه یک غزل خوب با این شروع و مضمون در حد اقل پنج بنویسه یه قاب که یکی از دوستام از خارج برام آورده رو بهش هدیه میدم
مطمئن باشین سر کاری نیست و برنده مطمئنا به جایزه میرسه
اینو هم بهتون بگم که یک قاب خوشکل سلطنتی هم هست (این هم برای به اشتها آوردنتون)
خداحافظ تا دیداری دوباره
ضمنا تشکر میکنم از همه دوستایی که به فکر بنده بودن و حالی از این حقیر پرسیدن امیدوارم هرجایی که هستین موفق و پیروز باشین
انشاله آقایونش دوماد و خانوماش هم ...
خلاصه مبارکه .
راستی یادتون نره منو هم دعوت کنید.
سکه پیروزی به نامتان و دعای من حقیر بدرقه راهتان باد

more_horiz
azarmina wrote:
و اما یک مسابقه
(عمر آخر شد و ما اول راهیم هنوز)
هر کی بتونه یک غزل خوب با این شروع و مضمون در حد اقل پنج بنویسه یه قاب که یکی از دوستام از خارج برام آورده رو بهش هدیه میدم
مطمئن باشین سر کاری نیست و برنده مطمئنا به جایزه میرسه
اینو هم بهتون بگم که یک قاب خوشکل سلطنتی هم هست (این هم برای به اشتها آوردنتون)
خداحافظ تا دیداری دوباره
ضمنا تشکر میکنم از همه دوستایی که به فکر بنده بودن و حالی از این حقیر پرسیدن امیدوارم هرجایی که هستین موفق و پیروز باشین
انشاله آقایونش دوماد و خانوماش هم ...
خلاصه مبارکه .
راستی یادتون نره منو هم دعوت کنید.
سکه پیروزی به نامتان و دعای من حقیر بدرقه راهتان باد

سلام دوست من
هنوز طعم اون شیرینی مسقطی که بهمون دادی یادمون نرفته 3

more_horiz
babak wrote:
"]

سلام دوست من
هنوز طعم اون شیرینی مسقطی که بهمون دادی یادمون نرفته 3

10 آره والااااااااا " منکه هر کار میکنم مزش از دهنم نمیره .. 3

more_horiz
فردا شب غزل را تقدیم میداریم جناب ازرمینا

more_horiz
???

Last edited by sezar on Sun Mar 21, 2010 7:08 pm; edited 1 time in total

more_horiz
عید است بیا تا که دلی شاد کنیم
ان دل که شکسته از غم ازاد کنیم
یک سال گذشت .باهمه خوب و بدش
در دل زغم آنچه مانده بر باد کنیم
باید که به عشق دیدن روی نگار
لب بسته و در دل همه فریاد کنیم
باید که بجای هفت سین همه سال
با صاد صداقت دل را آباد کنیم
پس به رسم هر ساله مردم گراش
از پیر و بزرگان همگی یاد کنیم

more_horiz
در این نوروز سبز باستانی
گرانی داد اینجا داستانی
نداری جرات رفتن به دکان
که گوشت میبرند با این گرانی

more_horiz
عیدی که مانده یادگار از دین زرتشت
آنکه پلیدی را به آتشهای خود کشت
عیدی که نوشیده شراب از جام جمشید
جامی که کورش ریخت در آن مهر و امید
عیدی که میمیرد در آن هر سستی و غم
میراث دار گامهای رخش رستم
عیدی که رنگین گشته است از خون سهراب
هر سبزه اش از خون دلها گشته سیراب
عیدی که دارد بر تنش صد تیر آرش
یاداور مردانگی های سیاوش
نوروز. این تک یادگار عشق بابک
بر تک تک ایرانیان باشد مبارک

more_horiz
...هنوز هم مانده در حال و هوای آن روزها
آن روزها که بهار، رنگ از دلهای بی ریای مردم میگرفت
آن روزها که صبح با اذان خروسها چشم میگشود
از آب خنک کوزه وضو میگرفت و روی سجاده دو رکعت نماز مینشاند
مرد خانه اش را به صحرا میفرستاد
و بدرقه میکرد او را با بقچه ای نان و دعا
آن روزها که با طلوع خورشید ، عشق طلوع میکرد
مردانه کمر همت میبست
مینشست
و عاشقانه مشک میزد
شیر میدوشید
نخ میریسید
و تشنگی اش را به لب برکه میبرد و سیراب میشد با آن آب گوارا
و غروب را در وسط دشت بی انتها چه زیبا به نظاره می نشست
آن روزها که چه ساده بود دلهاشان و چه زیبا بود شادی و همهمهشان
آن روزها که یک لقمه نان بیشتر در سفره نداشت
اما حلال
شیر بود و ماست بود و پنیر با نان داغ تنور
آن روزها که به جای غم روزگار ، کوزه آ ب بر دوش میکشید
و به جای خوردن غم دوری عزیزانش شیر تازه از بز میدوشید و میخورد
آن روزها که حتی فکرش را هم نمیکرد که این روزها بیاید
دلش لک زده برای لحظه ای از آن روزها
آن روزها که ...
.
.
.
ناگهان با صدای ترمز یک ماشین سرش را بر میگرداند
چشمانش را باز می کند
و میبیند
که دیگر در میان این روزها ، خبری از آن روزها نیست
این روزها که هیچ شباهتی به آن روزها ندارد
روزهایی که غم دوری فرزندانش کمرش را خم کرده
روزهایی که در آن نمی بیند
جز بی وفایی و تنهایی را
روزهایی که سنگ بی وفایی اش کوزه دلش را ترک داده
همان دلی که محرم دلهای شکسته بود
روزهایی که دیگر در آن خبری از دیوارهای خشتی در کوچه پس کوچه هایش نیست که محرم کمر خسته او باشد
و خوب میداند
وخوب میداند که به این روزها تعلق ندارد
از خیابان میگذرد....
... و باز هم میرود در حال وهوای آن روزها.
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply