Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionتست پول شناسی Emptyتست پول شناسی

more_horiz
اگه من یک دسته اسکناس پنج هزار تومنی تا نشده به شما بدم و وسطش چند تا اسکناس تقلبی بگذارم، کی می تونه خیلی سریع اسکناس های تقلبی را از اسکناس های واقعی جدا کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :D :D :P

به سه نفر از کسانی که پاسخ درست بدهند سه دستگاه مرسدس بنز از طرف ADMIN سایت اهدا خواهد شد. :D :D :D

descriptionتست پول شناسی EmptyRe: تست پول شناسی

more_horiz
سلام
مي شه تا كسي نيست جوابو يواشكي به من بگي :)
من از بچگي دوست داشتم بنز داشته باشم :)
عوضش منم تا مي تونم برات مقاله مي ذارم :)
قبول؟ :)

more_horiz
آهاااااااااااااااي من اومدم نفهميدم اينجا چه خبره؟ وايسا ببينم نيلوفر كجا در ميري؟ داشتي چكار ميكردي؟ :) فكر كردي با وعده 4 تا مقاله آبكي ميتوني پشت بنز بشيني؟ :) خجالت بكش دختر اگه گهگداري از اون مغز آكبندت كار بكشي بد نيست :) نيلوفر از همين حالا سوخت ديگه بازي نيست :) :) :)

more_horiz
از ديو و دد ملولم و مرسدس بنزم آرزوست :D :D

more_horiz
سلام حمید رضا عزیز
من جوابو نمی دونم اما مشتاق شدم بدونم چطوری میشه تشخیص داد.
به نظر من که مرسدس بنز یه ماشین مردونه اس :D پس این یه مسابقه مردونه اس :D حالا هر موقع صحبت از مینی ماینر و پراید کردیم خانوما رو هم بازی می دیم :D :D

more_horiz
من جواب رو میدونم
اما چون جو مرد سالاری شد نمیگم
برای اینکه اقای حمید رضا هم مطمئن بشه که من جواب رو میدونم یک کلمه رو برای راهنمایی میگم :
(( دست ))
:))

more_horiz
سلام
نه مثل اينكه همچين بفهمي نفهمي اينجا بحث داره شيرين ميشه :)
اميد جان برو كه از پشت سر هواتو دارم :):)

more_horiz
سلام سحر جون
بحث خودمون باشه واسه بعد
حالا سر فرصت جوابتو ميدم :)
فعلا بگو ببينم اين آقا اميد چي گفت؟؟؟؟؟؟؟ كه اون آقا كاوه هم ازش پشتيباني كرد؟؟؟؟؟
من چيزي نشنيدم :):)
مثل اينكه بايد پرايدامونو آتيش كنيم و يه چند دور از رو اين آقايون رد شيم :D:D:D

more_horiz
سلام نيلوفر جونم خودتو عصباني نكن عزيزم ايندفعه رو نديد ميگيريم و ميذاريم به حساب جووني و نادوني آقايون :D اما اگه تكرار شد اونوقت من خودم شخصا اول با يه تكل خشن اين آقا اميد رو براي هميشه از حضور در ميادين بين المللي محروم مي كنم تا دستش بياد كي بازي ميكنه كي ميره بيرون :D :D بعد هم يه كارت قرمز ميگيرم جلو چشماي اين آقا كاوه تا ديگه هوس طرفداري كردن از كسي به سرش نزنه :D

more_horiz
:lol: :lol: :lol: :lol: امان از دست عاشقی :D :lol: :lol: :lol: :lol:
راهنمایی خانم وکیل دست Admin را رو کرد. کاملاً معلوم شد که Admin جواب سوال را مو به مو تشریح کرده.
به این ترتیب یکی از مرسدس بنز ها به نام خانم وکیل سند خورد.
اما دوستان من نگران نباشید هنوز برای برنده شدن 2 تا مرسدس دیگه فرصت هست.
چند روز دیگه جوابش رو می دم تا شاید شما برنده بعدی ما باشید!!!!

more_horiz
يكي به من بگه اينجا چه خبره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خانم وكيل يعني سپيده جون؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :D
admin براي خانم وكيل تشريح كرد؟؟؟؟؟؟؟؟ :D
اي admin ناقلا :D :D
حالا فهميدم چرا تو بخش مديريت نوشته : داستان كوتاه و بي نظير :D :D
اون بي نظير خيلي ذهن منو مشغول كرده بود :D
بله ديگه بايدم يكي به نام خانم وكيل سند بخوره :D
ميبيني نيلوفرجون؟ خدا شانس بده :D :queen:

more_horiz
حالا که یه خانوم جواب رو میدونه باید هم این طوری بنویسید
جناب حمید رضا ;)

من بدونم انگار دوستای خوبم نیلوفر و سحر و پوپک هم می دونن... :pirat:

more_horiz
سلام
در اينكه آقايون بدون اجازه گرفتن از خانوم ها حرف زدن شكي نيست :)
اما بچه ها به نظرم يه مقدار داريم از موضوع اصلي دور مي شيم
من الان خيلي وقته منتظر جوابم
بابا آقاي حميد رضا ما بنز نخواستيم جوابو بگو ديگه مرديم :D :D :D

more_horiz
من خودم مي خواستم بگم كه از روي نوار بانك مركزي وسط پول مي شه فهميد اما با خودم گفتم اينو كه همه بلدن :D :D :D

Last edited by poopak on Sun Dec 07, 2008 9:38 pm; edited 1 time in total

more_horiz
راستي آقاي حميد رضا نكنه شما هم جوابو نمي دوني؟؟؟ :D :D :D

Last edited by poopak on Sun Dec 07, 2008 9:33 pm; edited 1 time in total

more_horiz
سلام خانم مدير عزيزم
اين سحر منظوري نداشت نمي دونست كه شما و آقاي مدير با هم يد ( پيام مهربوني رو نديده بود) من با يه پي ام توجيه ش كردم :D

more_horiz
ولي خانم مدير خودمونيم اين آقاي مدير واقعا اين بي نظير رو خيلي خوب اومد :D

more_horiz
آره سپيده جون نيلوفر راست ميگه منظوري نداشتم راستي كارت پستال شب يلدا هم عالي بود :D

more_horiz
اجازه؟!!! :shock:

دوستان خوب من

جدا از شوخی های بین خودمان (البته بحث زن سالاری و مرد سالاری که فقط جنبه شوخی و تفریح دارد و خود من شخصاً قصد ندارم وارد این مقوله شوم.) بیاید از موضوع اصلی غافل نشویم.
همانطور که همه می دانیم هدف اصلی تالارهای گفتگو این است که با یک موضوع اولیه (هر چند غیر جدّی) بتوانیم به تدریج، با کمک یکدیگر و با بحث و تبادل نظر به یک نتیجةگروهی واحد برسیم. این را هم در نظر بگیرید که ممکن است جواب شما با جواب ذهنی من متفاوت باشد اما لزوماً اشتباه نیست چه بسا شما پاسخ جدید و ابتکار نویی برای این سوال داشته باشید که من هم از آن بی خبر باشم.
اما جواب این سوال:
شاید از نظر شما این جواب خیلی ساده و شاید هم مسخره به نظر برسد. اما این روش کم هزینه ترین، راحت ترین و بدون داشتن هیچ گونه وسیله جانبی انجام می شود.
راه های تشخیص پول تقلبی از اصل شامل 1. نوار (نخ) پول است که در این روش شما با هولوگرام بانک مرکزی آشنا نیستید و اصل را نمی شناسید تا چه برسد به فرع. 2. دستگاه های مخصوصی که از طریق پرتوهای اشعه شناسایی می کنند که این دستگاه ها در بانک ها استفاده شده و شما هم نمی توانید این دستگاه را زیر بغل تان گذاشته و هر جا می روید دنبال پریز برق گشته و یکی یکی اسکناس ها را شناسایی کنید. 3. روش الکل که هزینه اش بر سودش نمی ارزد چون شما باید همیشه یک شیشه الکل، پنبه و کاغذ شیرینی پزی همراه خود داشته باشید. 4. کد پول است که فرد جعل کننده می تواند کد پول های اصلی را بر روی اسکناس تقلبی قرار دهد آن وقت خود بانک مرکزی هم نمی تواند اصل از فرع را تشخیص دهد و بگوید که کدام پول را او چاپ کرده است. 5. در این روش اسکناس ها همانند چای کیسه ای در داخل ظرف آب (آب گرم سریعتر «کمتر از 2 ثانیه» جواب می دهد.) قرار داده و در صورتی که پول تقلبی باشد مثل همان چای کیسه رنگ پس می دهد. پیشنهاد من به شما این است که در این حالت حتماً اتو را در کنار خود قرار دهید تا اگر احیاناً اصل بود ضرر نکنید.
اما روش ساده ما یا جواب این سوال به جنس کاغذ پول بستگی دارد. پولهای تقلبی از آنجایی که با کاغذهای معمولی تهیه می شوند در برابر گرمای ناچیز دست تغییر حالت نداده در صورتی که کاغذ مسکوکات (اسکناس، اوراق بهادار، تراول و ...) در برابر گرمای دست واکنش نشان می دهند. البته این روش بیشتر برای چک پول ها یا حتی اوراق مشارکت (قرضه) که در تعداد کمی (مثلاً شما یک اوراق دارید که ارزش آن برابر با 100000000 ريال است) مورد استفاده قرار می گیرد چون شما نمی توانید به یکباره چند دسته پول را امتحان کنید.( در این زمینه از روش نمونه گیری استفاده می شود.)و اگر آمار را نگاه کنید متوجه می شوید بیشتر تقلب ها بر روی چک پول ها است. در این روش شما مسکوکاتی را که تقریباً نو هستند (حالت طبیعی دارند. / چند دست نچرخیده اند. / مثل این مادربزرگ های قدیم پول ها مچاله نکرده و در جوراب قرار نداده باشند. / 99 درصد پول های تقلبی هنوز تا نشده یا صاف هستند.) را بر روی کف دست خود قرار داده و اگر در کمتر از 10 ثانیه دو طرف مسکوکات جمع شد (اصطلاحاً به سمت بالا آمد) آن اصل و در غیر این صورت جعلی (تقلبی) است. نکته دیگر این است که این عمل در پول های خارجی (ارز) به دلیل کیفیت بالا ی کاغذ بیشتر جواب می دهد و اگر شما این کار را به طور مثال با دلار انجام دهید در چند ثانیه آن را شبیه به یک لوله در دست خود خواهید دید.
البته دوستان من از این نکته هم غافل نباشید که در مملکتی که ما در آن زندگی می کنیم، همواره به بهانه های مختلف از کنار همه چیز چپاول می شود. بعد هم با 2 الی 3 فتوا همه چپاول ها جنبه شرعی پیدا می کنند. این موضوع در مورد کاغذ اسکناس ها هم صدق می کند یعنی کاغذ پول ما زمین تا آسمان با کاغذ بین المللی متفاوت است.
پس اگر دسته دسته اسکناس رایج مملکت را روی شعله اجاق گاز هم گرفتید اما خم به ابروهای خود نیاورد مشکل از پاسخ من نیست در این زمینه می توانید به مرجع تقلیدتان مراجعه کنید.

descriptionتست پول شناسی Emptyچگونگی پیدایش و تکامل پول

more_horiz
جوامع بشری از نظر نوع روابط مبادله در داخل مرزهای خود، مراحلی را طی کرده اند که عبارتند از: مرحله اول، مبادلة مستقیم کالا با کالا ( که به آن مبادلة پایاپای نیز گفته می شود ).
مرحله دوم، استفاده از کالای خاصی به عنوان وسیلة مبادله است. به این ترتیب که در هر محلی، بسته به شرایط آنجا، نوعی از کالا وسیلة مبادله واقع می شده است. مثلاً در بعضی نقاط حیوانات، اعم از گاو و گوسفند و شتر و اسب، در دیگر نقاط نمک، چوب، سنگ و ... مورد استفاده قرار گرفته است.
مرحله سوم، استفاده از فلزات، به خصوص طلا و نقره است.
مرحله چهارم، سیستم یک فلزی است که از قرن شانزدهم برای اولین بار در انگلستان ایجاد شد. علت وجود آمدن سیستم تک فلزی به جای سیستم دو فلزی اشکال مهمی بود که شخصی به نام گرشام، مشاور ملکه الیزابت اول به آن پی برد. به نظر گرشام، چون طلا و نقره به عنوان کالا نیز دارای بازاری مستقل هستند، زمانی اشکال سیستم دو فلزی ظاهر می شود که نوسانات قیمت این دو فلز، باعث بهم خوردن نرخ ثابتی که طبق قانون بین این دو پول وجود دارد، می شود. به همین دلیل، به نظر وی با افزایش قیمت نسبی یکی از این دو فلز، مردم سعی در نگهداری پولی که قیمت فلز آن افزایش یافته است می کنند و این به مفهوم آن است که پول بد پول خوب را از جریان خارج می کند این جملة ثبت شده به نام قانون گرشام معروف است.
مرحله پنجم، ایجاد پول کاغذی است. داستان چگونگی به وجود آمدن پول کاغذی داستان مفصلی است که به طور مختصر در پست بعدی خواهد آمد.
اما در اینجا فقط یک نمونة تاریخی از چگونگی به وجود آمدن آن را ذکر می کنیم.
گفته می شود، شخصی به نام پالم استراخ بیانگذار بانک استکهلم ( به عنوان یکی از بانکهای اولیة دنیاست که در سال 1650 در سوئد تاسیس شد )، در مقابل سپرده های مردم رسیدی به مشتریان خود تحویل می داد که قابل انتقال بود و به تدریج نقشی مانند پول کاغذی امروزه بازی می کند.
سرانجام مرحله ششم، استفاده از پول ثبتی و اعتباری است. منظور از پول ثبتی مبالغی است که مردم نزد بانکها به صورتهای مختلف نگهداری می کنند که در دنیا از قرن نوزدهم متداول شده است و معروفترین آنها حسابهای دیداری و پس انداز است. امروزه حتی پولهای کاغذی نیز جنبه اعتباری دارند و متقاضیان آن نه به دلیل پشتوانه و قابلیت تبدیل آن به طلا بلکه به اعتبار ناشر آن که دولت است آن را قبول دارند.

descriptionتست پول شناسی Emptyپول کاغذی و بانک

more_horiz
به طوری که در تاریخ بانکداری ثبت شده است، پول کاغذی در ابتدا توسط بعضی از صرافیها رایج شد. به این ترتیب که صرافان معتبر در مقابل دریافت مسکوکهای طلا و نقره از مشتریان خود رسیدی به آنها تحویل می دادند که به علت اعتبار صرافان این رسیدها در بازارها به عنوان پول مورد استفاده قرار می گرفتند. علت استقبال مردم از این مسئله نیز به دو دلیل بود. اول آنکه افراد با سپردن پول خود نزد صرافان، که به صورت طلا و نقره بود، از گزند خطرات احتمالی سرقت مصون می ماندند. دیگر آنکه وزن زیاد پولهای فلزی باعث مشکلاتی برای آنها می شد که با تبدیل آن به رسیدهای کاغذی این مشکل نیز حل می شد.
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply