خبرگزاري فارس: رئيس كل دادگستري سيستان و بلوچستان گفت: به موجب حكم صادره از سوي دادگاه انقلاب اسلامي زاهدان عبدالحميد ريگي برادر سركرده گروهك تروريستي عبدالمالك در زاهدان به دار مجازات آويخته شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومي دادگستري سيستان و بلوچستان، حجت الاسلام والمسلمين ابراهيم حميدي اظهار داشت: عبدالحميد ريگي برادر سركرده گروهك تروريستي عبدالمالك به اتهام محاربه وافساد في الارض از طريق عضويت، ‌هواداري و تلاش موثر در شاخه نظامي گروهك تروريستي جندالشيطان به سركردگي عبدالمالك ريگي به اعدام محكوم كه حكم صادره پس از تاييد توسط مراجع عالي قضائي صبحگاه امروز دوشنبه 3/3/89 در محوطه زندان زاهدان به اجرا درآمد.

نماينده مردم سيستان در مجلس:
عبدالحميد ريگي بايد در تاسوكي اعدام مي‌شد
خبرگزاري فارس: نماينده مردم سيستان در مجلس شوراي اسلامي گفت: شرور عبدالحميد ريگي بايد با حضور تمام خانواده‌هاي شهدا در محل يكي از جناياتش به ويژه حادثه تاسوكي اعدام مي‌شد.

عباسعلي نورا امروز در گفت‌و‌گوي اختصاصي با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: اين شرور بايد در محل جنايت تاسوكي اعدام مي‌شد تا عبرتي باشد براي ديگر خرابكاران به طوري كه در تاريخ نيز ثبت شود زيرا به اين شكل خيلي از مسائل معني‌دار بود.
وي افزود: اعدام عبدالحميد ريگي در محل جناياتش هشداري براي ساير كساني كه قصد خرابكاري دارند بود و تأثير روحي و رواني بر دل آسيب ديدگان نيز در پي داشت.
نماينده مردم سيستان در مجلس شوراي اسلامي افزود: خود من از كساني بودم كه معتقد بودم بايد حكم اين شرور هرچه سريع‌تر اجرا شود اما وقفه‌اي كه در اجراي حكم افتاد سبب شد اطلاعات خوبي از وي استخراج شود و پخش اعترافات او از تلويزيون هم اقدام بسيار تأثيرگذاري بود.
نورا بيان كرد: مردم منتظر هستند خيلي از جنايات و خيانت‌هاي اين گروهك را بشنوند و از مشكلاتي كه اين تروريست‌ها براي منطقه و كشور ايجاد كرده‌اند مطلع باشند.
نماينده مردم سيستان در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: اعدام اين شرور حكم قانوني و قصاص است و از طرفي درد مردم و خانواده شهدا را تسكين مي‌دهد.
وي اضافه كرد: من حكمي بالاتر از اعدام را براي آنها پيش‌بيني مي‌كردم.
انتهاي پيام/ل20/ب

منبع: فارس نيوز