Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionگاف بزرگ در برگزاری نمایش دموکراسی Emptyگاف بزرگ در برگزاری نمایش دموکراسی

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this image.]

وقتی اعلام شد که وزیری به عنوان رئیس انتخاب شد و اعضاء مجمع در حال دست زدن بودند، آقای سیار مسئول روابط عمومی فدراسیون بالا پرید و بنری که بر روی آن مجمع انتخاباتی فدراسیون درج شده بود، کند و پاره کرد و بنر اصلی که زیر این بنر بود با عنوان پیام تبریک به مناسبت انتخاب مجدد وزیری نشان داده شد!

مجمع عمومی انتخاباتی فدراسیون اسکیت به نحوری امروز برگزار شد که به مدد مدیریت قدرتمند حاکم بر این بخش، بی‏حاشیه نماند و آبستن حادثه‏ای بی‏نظیر شد تا عملاً برگزاری انتخابات زیر سوال برود و با طرح جدی‏تر این شائبه که نتیجه از پیش مشخص بود، عملاً انتخابات زیر سوال برود و به شدت فضای چالشی برای برگزارکنندگان و سازمان ورزش که باید جانب بی‏طرفی را بگیرد، به وجود آید.

به گزارش خبرنگار ورزشی تابناک؛ تعویق مجمع انتخاباتی فدراسیون اسکیت چنین تعبیری را به وجود آورد که امکان دارد رامین طباطبایی نایب رئیس این فدراسیون که جایگاه قابل توجهی در این مقطع یافته برای این عنوان در نظر گرفته شود اما هنگامی که مشخص شد انتخابات این فدراسیون بنابر درخواست وزیری به واسطه سفر خارجی به تعویق افتاده، مسجل شد، او رئیس باقی خواهد ماند.

در همین چهارچوب مجمع انتخابات رياست فدراسيون اسكيت روز دوشنبه به رياست حميد سجادي معاون ورزشی سازمان تربيت بدني در محل آكادمي ملي المپيك و پارالمپيك برگزار شد كه در نهايت جمشيد وزيری كه پيش از اين نيز براي مدت 4 سال رياست اين فدراسيون را برعهده داشت، با 38 رای مجدداً رئیس شد.

اما این مجمع با گافی بزرگ از سوی مسئولان فدراسیون همراه شد تا چنین تعبیری شکل بگیرد که آراء انتخابات فرمالیته بوده و جمشید وزیری قبل از انتخابات رئیس شده بود است؛ موضوعی که بهمن محمدرضایی دبیر این فدراسیون در طول چهار سال اخیر و رقیب اصلی وزیری در انتخابات که 6 رای را در این فضا به خود اختصاص داده بود، از آن پرده برمی‏دارد تا عملاً انتخابات زیر سوال برود.

محمدرضایی در خصوص گاف بزرگ این انتخابات به تابناک گفت: دیشب یک بنر شش متری در ارتفاع دو متری با دو عکس آقای وزیری حاوی پیام تبریک به مناسب انتخاب مجدد ایشان به عنوان رئیس فدراسیون اسکیت پشت سر آقای سجادی نصب کرده بودند و روی این بنر را یک بنر دیگر با عنوان مجمع انتخاباتی فدراسیون اسکیت نصب کرده بودند.

وی ادامه داد: وقتی اعلام شد که وزیری به عنوان رئیس انتخاب شد و اعضاء مجمع در حال دست زدن بودند، آقای سیار مسئول روابط عمومی فدراسیون بالا پرید و بنری که بر روی آن مجمع انتخاباتی فدراسیون درج شده بود، کند و پاره کرد و بنر اصلی که زیر این بنر بود با عنوان پیام تبریک به مناسبت انتخاب مجدد وزیری نشان داده شد!

دبیر پیشین فدراسیون اسکیت در پاسخ به این پرسش که واکنش وزیر در مواجهه با رسانه‏های گروهی پیرامون این اتفاق جالب که شائبه نمایشی بودن مراسم دموکراتیک انتخابات را به همراه دارد، عنوان کرد: "یک گزارشگر با آقای وزیری مصاحبه کرد و پرسید که گویا شما از قبل انتخاب شده بودید و قضیه این بنر چیست که آقای وزیری هم گفت ما از پیش نظر دوستان را می‏دانستیم و همکاران من در فدراسیون لطف داشتند و این بنر را آماده کردند." که این صحبت‏ها از طریق تلویزیون هم پخش شد.

محمدرضایی مدعی شد: دیشب آقای سجادی نماینده باشگاه‏ها را عوض کرده بود، چون نماینده باشگاه‏ها ابتداً باشگاه مهرآریای خمینی‏شهر قهرمان لیگ برتر اسکیت هاکی سال 1388 بود که دیروز نماینده این باشگاه هم دعوت شده و آمده بود اما امروز صبح که گفتند بفرمایید بنشنید، گفتند ایشان عوض شده و تیم ساینای کردستان جایگزین شده است. حال آنکه ساینای کردستان سال گذشته یک تیم فرمالیته داشت که تیم انقلاب تهران بود و به اسم ساینا بازی کرد و تیم هاکی اصلاً ندارد ولی گفتند آقای سجادی دستور دادند از تیم ساینا دعوت شود. دیگر همان جا متوجه شدم که اینها تماس گرفته‏اند و رایزنی شده و قضیه بسته شده است.

وی افزود: گفتم آقای وزیری با بالای 40 رای رئیس فدراسیون خواهد شد. دوستان از بنده پرسیدند که چه کار می‏خواهید بکنید و من هم گفتم به خواست شما و خرد جمعی و نظر اهالی اسکیت آماده‏ام و هرچه بخواهید، انجام می‏دهم که گفتند بمانم. به این ترتیب بود که آقای وزیری با 38 رای مجدداً رئیس شدند و بنده هم با شش رای، بازی که از قبل واگذار شده بود، واگذار کردم. همه دوستان کنار رفتند و تنها در رقابت من، مهندس گلی و آقای وزیری در انتخابات ماندیم.

این کارشناس سازمان تربیت بدنی در ارتباط با احتمال استمرار حضورش در پست دبیری این فدراسیون خاطرنشان کرد: امروز استعفایم از پست دبیری را به یکی از دوستان آقای وزیری دادم و گفتم این را به آقای وزیری بدهید که من دیگر دبیر فدراسیون نخواهم بود و نگذاشتم او مرا برکنار کند.

آیا می‏توان برای این گاف بزرگ نیز توجیهی آورد و آیا کاملاً طبیعی است که پیش از انتخابات پشت رئیس مجمع عمومی انتخاباتی، بنر تبریک به رئیس فدراسیون نصب شود؟ آیا این دموکراسی است و آیا در این شرایط که هیچ‏کس حتی خود را به حفظ ظاهر قائل نمی‏داند و رسماً نتایج از قبل مشخص است، نمی‏توان انتخابات به عنوان یکی از نمادهای دموکراسی را نیز حذف کرد و همچون دوران گذشته رئیس ورزش هرکس را باب میلش است، منصوب کند؟!

"لازم به ذکر است این خبر در روز5بهمن1388 منتشر شده است."

"نقل قول از سایت تابناک"

descriptionگاف بزرگ در برگزاری نمایش دموکراسی EmptyRe: گاف بزرگ در برگزاری نمایش دموکراسی

more_horiz
در ورزش ما انتخابات نمایشی فراوان است !
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply