Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionمشکلات ایران فروم: سخنی دوستانه با آقای خداپرست و دوستان Emptyمشکلات ایران فروم: سخنی دوستانه با آقای خداپرست و دوستان

more_horiz
مشکلات ایران فروم: سخنی دوستانه با آقای خداپرست و دوستان

درود میگم به همه دوستان

چندی پیش بحثی در مورد سکوت انجمن بوجود آمد که بنده تصور کردم به دلیل فرا رسیدن فصل تابستان و مسافرتها و ... است که حالا با توجه به شروع فصل پاییز و ادامه روند منفی پیشین بر آن شدم تا چند خطی از مهمترین دلایل ممکن برای این حالت بنویسم.

از دوستان بسیار عزیزم به ویژه آقای خدا پرست دعوت میکنم که زمان کوتاهی را برای خواندن این پست اختصاص دهند.

همانطور که همگی در جریان هستید زندگی در محیط مجازی هم رفته رفته دارای استانداردهایی میشود و یکی از بهترین مکانهایی که علاقمندان به دنیای وب برای فعالیت خود برمیگزینند ، انجمنهای اینچنینی است. تعدد انجمنهای مجازی در دنیای وب باعث شده تا کاربر در میان اینهمه تنوع ، گزینه ای را انتخاب کند که بهترین شرایط را دارا باشد.
من در این پست تلاش میکنم تا مهمترین عوامل ناتوانی در جذب مخاطب و حتی از دست دادن کاربران قدیمی را بررسی کنم. در واقع بایستی بررسی شود که چه عواملی باعث دلسردی کاربران میشود.
یکی از دلایلی که کاربران و بازدید کنندگان را دلسرد میکند ؛ قالب فعلی انجمن است که به لحاظ زیبایی و امکانات نسبت به انجمن های دیگر در سطح بسیار پایین تری قرار دارد .
این موضوع از دو جنبه دارای اهمیت است چرا که یک قالب خوب به طور همزمان دارای چند قابلیت بسیار مهم است که از مهمترین آنها میتوان به :
1- امنیت
2- زیبایی دیداری (بصری)
3- امکانات کاربری و مدیریتی و ...
اشاره کرد.

بنابراین و با توجه به موارد طرح شده ، بنده برخی از معایبی که این انجمن نسبت به انجمن های معمولی و کاربر پسند دارد را مطرح میکنم اما پیش از آن به دلیل رک گویی از مدیر محترم پوزش میخواهم. به هر حال هر جا که انتقاد هست ؛ پیشرفت هم وجود دارد :

1- عدم توانایی پشتیبانی کامل از زبان فارسی به طوری که وقتی یک متن شامل واژه های فارسی و انگلیسی را در محیط ادیتور کپی میکنیم به صورت به هم ریخته نمایش داده میشود و عملاً ارزش خود را از دست میدهد و این یکی از بزرگترین معایب یک انجمن هست. اگر دقیقتر شویم متنهایی با این مشخصات ، عموماً دارای بار علمی هستند !

2- فهرست بندی نامناسب : همانطور که در صفحه اصلی انجمن میبینید موضوعات در همان صفحه دسته بندی شدند و هیچ زیر مجموعه ای وجود ندارد. این یک آرایش و روال حرفه ای برای هدایت یک انجمن نیست و طبیعیست که پیدا کردن یک موضوع در چنین وضعیتی بسیار مشکل است.

3- تمامی انجمن ها چند مدیر در بخشهای مختلف و با سطوح دسترسی متفاوت دارند تا همواره محیط انجمن دارای نظم و ترتیب کاربر پسند باشد و در مواقع لزوم با متخلفان برخورد کنند ؛ نوشته های غیر مجاز را ادیت و یا حذف کنند و اگر مطلبی در یک فهرست نادرست ایجاد شده ، به فهرست مربوطه منتقل کنند. در همین انجمن به کرات شاهد ایجاد موضوعی در یک بخش نا مرتبط بوده و هستیم و البته هیچگاه تصحیح نشده اند.

4- نبودن فضای داخلی برای پیوست کردن فایلهای کاربران مانند موسیقی و کتابهای الکترونیکی و غیره.

5- اطلاع رسانی ضعیف از جانب ادمین سایت به کاربران در زمانهای ضروری که این مورد در زمان تغییر نام دامین سایت که چند مرتبه و بنا به اجبار (که همه در جریان آن هستیم) اتفاق افتاده و این شاید به دلیل ضعف فنی ساختار فروم باشد.

این مواردی که خدمت شما عرض کردم ، از دید بنده مهمترین عواملی هستند که این انجمن را علی رغم داشتن پتانسیل بالای علمی و ادبی ؛ از داشتن کاربران شایسته محروم میکنند.

شاید در کمتر انجمنی شاهد آن باشیم که کاربران آن تا این اندازه با ادبیات و دست نوشته های شخصیشان در محیط گفتمان شرکت میکنند پس باید قدر این استعدادها را دانست.

پیشنهاد بنده برای سروسامان دادن به این وضعیت ، اسباب کشی به یک هاست جدید ، با لیبل ایران فروم و ظاهر شدن با قالب زیبا و دوست داشتنی وی بالتین است.

خواهشمندم دوستان دیگر هم نظراتشان را بیان کنند

descriptionمشکلات ایران فروم: سخنی دوستانه با آقای خداپرست و دوستان EmptyRe: مشکلات ایران فروم: سخنی دوستانه با آقای خداپرست و دوستان

more_horiz
سلام خدمت آقا حمید رضا 16
ممنون از دقت نظرتون
منم ایران فروم و سکوتش برام شده یک نگرانی.
حالا تعجب میکنم که اعضای خود فروم که اصلا اعتنایی نمی کنن کسی هم به این فروم سر نمیزنه.
دیروز این دغدغه فکریمو با آقای خداپرست در میان گذاشتم .ولی متاسفانه تا الان ایشون هیچ جوابی به من ندادند.
حالا شاید هنوز تشریف نیاوردن.
ولی باید یک فکر اساسی کرد.
ممنون از آقای خداپرست وشما 16

descriptionمشکلات ایران فروم: سخنی دوستانه با آقای خداپرست و دوستان EmptyRe: مشکلات ایران فروم: سخنی دوستانه با آقای خداپرست و دوستان

more_horiz
درود بر شما یاسی خانم

از اینکه وارد بحث شدید و نظرتون را گفتید سپاسگزارم.
راستش به عقیده بنده برای بررسی این مشکل نباید زیاد به حضور کمرنگ دوستان تاکید کرد. مشکلات زندگی و گرفتاریهای عجیب و غریب که ممکن است برای همه پیش بیاید بر کسی پوشیده نیست ، بنابراین نمیشود انتظاری در این مورد از دوستان قدیمی داشت و شاید بهتر باشد به این موضوع به عنوان یک موضوع جدی پرداخته نشود.
من معتقدم اگر کیفیت کار (که در اینجا میزبانی از کاربران هست) ، به سطح مطلوبی برسد دیگر شاهد این مسائل نخواهیم بود. در واقع اگر دوستی بنا به هر دلیلی نتواند حضور پر رنگی داشته باشد ، دوستان تازه دیگری به مرور و با یک سرعت قابل قبول به جمع وارد شده و خلاً موجود را پر خواهند کرد.
باز هم تاکید میکنم که همه اینها بستگی به کیفیت میزبانی انجمن دارد. در چنین فضایی حتی فضای تبلیغاتی ارزشمندی بوجود خواهد آمد که شاید بتواند بخشی از هزینه های سایت را تامین کند.(در این مورد چندان مطمئن نیستم)

به هر حال از شما سپاسگزارم و منتظر دیدگاه سایر دوستان خواهیم بود

Last edited by HrRo on Fri Oct 01, 2010 3:22 am; edited 1 time in total

more_horiz
سلام خدمت دوست خوبم آقا حمید رضا
در مورد خصوصیات ظاهری فروم با شما کاملا هم عقیده هستم و در مورد ریز اون صحبتی نمی کنم چون تخصصی ندارم (بلاخره شما سر تا پا متخصصید)ولی به نظر بنده این موضوع که کاربران قدیمی رو از دست بدیم ، موضوع کوچک و غیر قابل اهمیتی نیست ، بلکه مهم همین است
در همین مدت همین مقدار قلیلی که به عضویت در آمدند نتوانستند با فروم ارتباط برقرار کنند و عضویت در حد نام نویسی باقی ماند
همه از جمله بنده و شما و دیگر دوستان فروم درگیری های اجتماعی و شغلی خودمان را داریم ولی این باعث عدم تعهد نسبت به یک گروه نیست (البته اگر تعهدی باشد)مثل خود من که با تمام خستگی روزانه وظیفه ی خود میبینم که در حد تنها حضور داشتن در فروم باشم
از جمع سی ، چهل نفره ی فعال ،تنها ده نفر آمار روزانه داریم
البته تکرار میکنم که دلایل شما را نیز کاملا پذیرفته و صحیح می دانم ولی به هر جهت شاید ما یک تعهد نسبت به ارتباطمان باید داشته باشیم

more_horiz
سلام به احمد آقای گل

خیلی خوشحالم از اینکه به این بحث توجه کردید.
نمیدانم که متخصص خواندن بنده شوخی بود یا خیر ولی باید خدمتتان عرض کنم که مواردی که برشمردم ، حاصل کار کردن در دو قالب متفاوت به عنوان یک کاربر ساده است که برخی از تفاوتهای آن را در پست اول نوشتم. بنابراین بنده به هیچ عنوان تخصصی در این زمینه ندارم و تنها بیان تجربه بود.
اجازه بدین اول این موضوع را روشن کنم که از دست دادن کاربران قدیمی به هیچ عنوان مساله خوشایندی نیست و در جای خود بسیار هم مهم است. اما توجه کنید که همانطور که در پست اول هم گفتم همیشه عواملی وجود دارند که مابین انسانها و علاقمندی هایشان فاصله بیندازند. همه ما مصداق این مساله را در زندگی واقعی بارها تجربه کرده ایم و این حالت در دنیای مجازی هم اتفاق می افتد.
به عنوان مثال شاید شخصی از محل کارش در انجمن فعالیت میکرده که حالا بنا به دلایلی این امکان را در اختیار ندارد و یا شخصی تا پیش از این به علت بیکاری در خانه به اینترنت وارد میشده و حالا شاغل شده و امکان حضور پررنگ مانند پیش را ندارد و بسیاری از حالتهای دیگر که خودتان بهتر میدانید.
اما چه باید کرد؟
پاسخ روشن است : زندگی در جریان است !
پس میشود با فراهم کردن یک بستر مناسب شانس یافتن دوستانی بیشتر را به خود و دوستانمان بدهیم و مطمئناً آن دسته از کاربران قدیمی که به دلیل شرایطی ویژه از فروم دور مانده اند ، خوشحال خواهند شد که جمع صمیمیشان از هم نپاشیده است.
در مورد تعهد به گروه با شما هم عقیده هستم اما شاید این عمل به تعهد برای برخی از دوستان بسیار سخت و حتی ناممکن باشد. به هر حال همانگونه که در چند سطر بالاتر شمردم ، همه شرایط یکسانی ندارند.

با سپاس از شما و توجهتان

more_horiz
داداش حمید رضا سلام
کاملا متقاعد شدم
ولی اصلا تو کت من نمیره که در مورد حرف هایی که زدم و ابراز اخلاصی و تعهد ی که نسبت به بقیه ی اعضا داشتم، بخوام خلف وعده کنمو با این خستگی مفرط روزانه ناشی از کار،به فروم سری نزنمو از دوستام خبری نگیرم (حداقل از سلامتیشون که فکر میکنم تعهد من نسبت به دوستامه )
ولی در مورد ادامه ی کار و جاری بودن زندگی و دوستای جدید همه جوره باهات موافقم
هر کاری هم که من بتونم انجام میدم
ا 16

more_horiz
درود بر شما احمد جان

این حس تعهد و محبت شما را ستایش میکنم و این نشانه بزرگ بودن دل و افق دید شماست و از بابت به شما تبریک میگویم.
از سایر دوستان هم خواهشمندم که در این بحث شرکت کنند و سهمی در ساختن یک فضای دلخواه داشته باشند.
من در پست نخست این تاپیک آنچه را که میدانستم مطرح کردم و حالا نوبت دوستان است که مواردی را به آن افزوده یا انتقادی داشته باشند.

شاید این تمرین خوبی برای ما ایرانیها باشد که از نظر کار گروهی مشکلات پایه ای زیادی داریم

more_horiz
سلام خدمت دوستان
علی الظاهر روی سخن با آقای خداپرست بود و ایشان هم تاکنون نظری ابراز ننمودند
علی ایحال بحث زیاد است و قسمت اعظم موارد به پاسخ مدیریت محترم سایت برمیگردد.
ما بدین در نه پی حشمت و جاه آمده ایم
از بد حادثه اینجا به پناه آمده ایم

more_horiz
سلام دوستان عزیز
راستش رو بخواین درسته که مشکلاتی داره ولی به نظر من وجود کاربران خوبی که توی این باشگاه وجود دارن اجازه نمیده که به راحتی و به خاطر مسائلی اینچنینی این باشگاه رو ترک کنیم
شاید بعضی اوقات بچه ها دیر سر میزنن مثل خود من البته چند وقتی مشکل کاری پیدا کردم ولی فکر نمیکنم این مشکلات باعث بشه که دوستان به راحتی اینجا رو ترک کنن
شاید کمتر بیان و عضو بشن ولی اعضای قدیمی نباید به خاطر این مسائل از این باشگاه برن
از همه دوستان گل ایران فروم ممنونم پ
3 16 16 16

more_horiz
سلام آقا یدی عزیز

ممنون از اینکه به عنوان یکی از بزرگترین اعضا نظرتان را بیان فرمودید. به عقیده بنده آقای خداپرست قدم اول برای شرکت در این مبحث را با لینک کردن این تاپیک در صفحه اول سایت در قسمت اخبار ایران فروم ، برداشته اند. در ادامه دوستان باید نظرات سازنده خود را مطرح کنند تا با یک جمع بندی به نتایج دلخواه رسیده و اقدامات بعدی انجام شود.
اما آنچه که هم اکنون باید صورت پذیرد تبادل نظر اعضا و همچنین بیان نقاط مثبت و یا گلایه ها و کاستی هایی است که در طی مدت فعالیت در این فروم تجربه شده اند و در مجموع پیشنهاداتی که به ذهن میرسند.
به عنوان مثال چنانچه امکان دارد برای دوستان شرح دهید که چرا حضور شما تا این اندازه کم رنگ شده است ؟

با سپاس از شما

more_horiz
بازم سلام
در پاسخ به داداش حمید رضا باید بگم که بنده اوایل تند و تند به فروم سر میزدم (روزی سه الی چهار بار)دلیلش هم این بود که اوایل فروم خیلی داغ بود و بحث های جالبی در حضور آقا سهیل و دیگر دوستان شکل میگرفت که از خوندن اونا لذت میبردم و دلیل دیگش هم این بود که شاغل نبودم و الاف توی خونه
اما کم کم جو فروم عوض شد و یه سری از دوستان به علل نا معلومی نسبت به فروم کم لطف شدند و من هم با دیدن این بی رونقی ، سرد شدم
اما بعد از مدتی دیدم که انگار هیچکی هیچ کاری نمی کنه
پس بر آن شدم تا هر آنچه که در توانم است در احیای این گروه انجام دهم
و ابتدایی ترین و موثر ترین راه در ابتدا به نظرم ، حضور هر روزه ام در فروم بود

خوب حالا منتظر بقیه نظرات 12

more_horiz
سلام آقا جواد عزیز

بابت حضورتان در این بحث سپاسگزارم. شما و چند تن از دوستان عزیز دیگر همیشه و بدون توجه به مسائلی که شاید باعث رنجش عده ای دیگر شده ، حضور گرمی در انجمن داشته اید و این برای ایران فروم یک امتیاز بسیار ارزشمند است.
اما اجازه بدهید که به دنبال راهکارهایی برای خروج از این وضعیت سکوت و خاموش و حرکت به سوی پیشرفت باشیم. پست نخست این تاپیک هم با همین هدف نگاشته شده. همانطور که پیشتر نیز عرض کردم و خودتان هم بهتر میدانید دسترسی به اینترنت نیازمند زمان و امکانات کافیست و شاید یک کاربر در مقطعی چنین امکاناتی را در اختیار نداشته باشد و در نتیجه نتواند به انجمن سر بزند.
پرسش این است که یا در نظر گرفتن این واقعیات آیا باید این روند ادامه پیدا کند یا باید به فکر راهکاری برای پویا کردن محیط انجمن باشیم ؟
پیشنهاد بنده این بود که با تغییراتی در ساختار فنی و تجهیز امکانات کاربری از لحاظ زیبایی و قابلیت ، محیطی فراهم شود که میزبان طیف گسترده تری از کاربران باشد.
یکی از دلایل دلسردی کاربران ، عدم استقبال از موضوعاتیست که ایجاد میکنند. خلاصه عرایضم این است که در یک محیط پویا این مشکلات کمتر خواهد بود و از سویی دیگر گزینه های متنوع تری برای دوستی پیش رو خواهد بود.
باز هم از شما سپاسگزارم و خواهشمندم اگر راهکاری دارید ، همین جا مطرح فرمایید

more_horiz
درود و سلام

اول از همه لازم می دونم به خاطر تاخیر در پاسخگویی به شما دوستان خوبم عذرخواهی کنم. راستش همیشه دنبال یه فرصت می گشتم تا بتونم حال و روز فعلی ایران فروم و شرایطی رو که ناخواسته توش قرار گرفتیم، برای شما همراهان خوب و همیشگی توضیح بدم و حالا می بینم چه فرصتی بهتر از این تاپیک فوق العاده ی دوست خوبم جناب آقای امیدی.

ببینید دوستان، من فیلتر شدن آدرس اصلی ایران فروم رو ( که هنوز هم نمی دونم چرا و به چه علت!! ) دلیل اصلی بی سر و صدایی این روزهای سایت می دونم. جالبه بدونید وقتی برای رفع فیلترینگ اقدام کردیم با این پاسخ روبرو شدیم که اول برید سایت تون رو از محتوای مجرمانه!! پالایش کنید!! و بعد درخواست رفع فیلتر بدید. ما بلافاصله بعد از شنیدن این جواب، دست به کار شدیم و سرتاسر ایران فروم رو گشتیم اما تا این لحظه هیچ مطلب مجرمانه ای!! پیدا نکردیم. رفتیم و گفتیم که ما گشتیم ولی چیزی که به عقل مون مجرمانه بیاد پیدا نکردیم. بعد برامون توضیح دادن که منظورشون از محتوای مجرمانه مطالبی بوده که مربوط به انتخابات قبلی و ... می شه. باز ما اومدیم و همه ی ایران فروم رو دنبال مطالب سیاسی گشتیم ولی راستش خود من هر چی مطلب سیاسی پیدا کردم، دیدم همش نظر شخصی یه کاربر بوده. نه توهینی، نه تمسخری، نه هیچ چیز دیگه. یه ایرانی، یه عضو ایران فروم، یه کسی که داره توی این مملکت زندگی می کنه و نفس می کشه، اومده و نظر خودش رو راجع به مسائل مختلف کشورش مطرح کرده. به نظرتون این جرمه؟! آخه من چطور می تونم به خودم اجازه بدم که این جور مطالب رو حذف کنم. اصلا اگه قرار باشه من بیام و هر مطلبی رو که خودم یا بعضی ها!! دوست ندارن پاک کنم که دیگه گفتگو معنی نداره!! همه ی قشنگی یه بحث اونجاست که دو نفر نظر مخالف هم دارن و می شینن ریز به ریز مسائل رو برای هم توضیح می دن. من که نمی تونم بیام توی سایت برای ایران فرومی ها خط قرمز بکشم و بگم فقط باید راجع به همین موضوعاتی که من گفتم بحث کنید، تازه حتما هم باید آخرش برسید به این نتیجه ای که من می گم!! وگرنه میندازیمتون از سایت بیرون!! خلاصه اگه می بینید آدرس اصلی ایران فروم برای همیشه فیلتر شده و ما هم مجبور شدیم سایت رو به این آدرس جدید منتقل کنیم، دلیلش اینی بود که براتون گفتم. اونایی که فیلترمون کردن باید بدونن که بالا برن و پایین بیان، ما مطالب اعضامونو حذف ( یا به قول خودشون، پالایش ) نمی کنیم، مگه اینکه تشریف بیارن و مجرمانه بودن این مطالب رو با دلایل قانع کننده به ما ثابت کنن.

خدمت شما دوستان خوب خودم هم بگم که من هر بار بلافاصله که آدرس سایت تغییر داده می شد، این موضوع رو برای همه ی اعضا خبرنامه می کردم. اگه دوستی نامه های سایت به دستش نرسیده، فکر نکنه که ما فراموشش کردیم. مطمئنا یا مشکل از سرویس دهنده ی ایمیلش بوده، یا نامه مون به پوشه ی اسپم صندوق پستی ش رفته و دیده نشده یا اینکه آدرس ایمیلش رو به اشتباه به ایران فروم معرفی کرده. به هر حال ما الان جز همون یه آدرس پست الکترونیک، راه دیگه ای که برای دسترسی و اطلاع رسانی به اعضامون نداریم. پس همین جا از همه ی شما خوبان خواهش می کنم که حتما یه نگاهی به پروفایل تون توی سایت بندازید و مطمئن بشید که آدرس ایمیل تون رو درست وارد کردید.

خب حالا به نظر شما باید چکار کنیم؟ فیلتر شدن آدرس اصلی یک سایت باعث می شه که مسئولین اون سایت مجبور بشن دوباره همه چیز رو از صفر، از همون اول اول شروع کنن. فکرشو بکنید کلی زحمت کشیدید و رتبه ی سایت تون رو توی موتور جستجوی گوگل به 4 رسوندید، بعد یهو یه روز صبح که از خواب بیدار می شید می بینید یه عده ای که معلوم نیست از کجا اومدن!! زدن سایت تون رو فیلتر کردن و شما تا به خودتون بیاین می بینید همه ی سرمایه گذاری و وقت و کار و تلاش تون دود شده رفته هوا!! به همین راحتی. این جور وقتا اعضا هم خیلی حوصله ندارن که بخوان همه چیز رو از اول شروع کنن. پس می ذارن می رن. دیگه هم نمی تونی پیداشون کنی. چیزی که توی اینترنت زیاده سایت که هنوز فیلتر نشده. این موقع هاست که دیگه نمی دونی باید چکار کنی. فکرت به هیچ جا قد نمی ده. با خودت می گی دوباره از صفر شروع می کنم. اما بعدش می ری توی فکر که اگه دوباره رشد کردی و بالا اومدی و ... بعد یهو دوباره فیلتر شدی چی؟؟ این چرخه تا کی می خواد ادامه پیدا کنه؟؟ ... شما چی فکر می کنید؟ لطفا نظرات ارزشمندتون رو از ایران فروم ( سایتی که با شما شکل گرفت و با شما بالا اومد و الان هم جز شما چیزی براش نمونده، سایتی که مال خودتونه ) دریغ نکنید.

خودمونیم. چقدر نوشتم. همه چیز رو گذاشته بودم وقتی اعضای خوب ایران فروم رو دور هم جمع کردیم، توی یه جلسه ی حضوری در دفتر ایران فروم، رو در روی هم براتون بگم ولی خب خیلی هاشو همین الان گفتم. راستی خوب شد یادم اومد. همین روزا ( اگه خدا بخواد ) از همون بهترینای ایران فروم که قبلا پیغام خصوصی دعوت به همکاری براشون ارسال شده بود، دعوت می کنیم که بیان دفتر ایران فروم. بشینیم صحبت کنیم و کم کم به فعالیت مون ( خصوصا فعالیت آموزشی ) جنبه ی رسمی تر و جدی تری بدیم. بقیه صحبتا باشه واسه اون روز. خصوصا بحث در مورد مسائل و مشکلات فنی سایت که دوست خوبم، جناب آقای امیدی به اونها اشاره کردن و من کاملا باهاشون موافقم.
فقط این آخر باید بگم که امثال خانم یاس سفید، خانم فائزه، آقای امیدی، آقا جواد عزیز، احمدآقای خوب و دوست داشتنی ( که همین جا قبولی ارشدشون رو هم بهشون تبریک می گم )، آقای یدی بزرگوار و ... واقعا خیلی کم توی دنیای مجازی ( همین طور توی دنیای واقعی ) پیدا می شه. دوستانی که بلافاصله بعد از فیلتر شدن سایت، برات نامه می فرستن و پیگیر همه چیز می شن و هر کمکی که از دستشون بربیاد دریغ نمی کنن، با یه تغییر توی آدرس سایت گمت نمی کنن و همیشه ی همیشه هواتو دارن و ... من واقعا به داشتن دوستان بی نظیری مثل شما افتخار می کنم و امیدوارم لیاقت اینهمه محبت و همراهی تون رو داشته باشم.

یک سبد گل تقدیم همه ی شما دوستان خوبم.

more_horiz
خوشحالم كه عضوي از اين سايتم

more_horiz
با سلام خدمت همه
و
خصوصا آقای خداپرست 16
ما هم از زحماتی که شما برای سایت میکشید ممنونیم.
خیلی خوشحالم که با وجود اینهمه مشکل بازم ناامید نشدید.
واقعا بهتون تبریک میگم و
خوشحالم در خدمت شما دوستان خوبم.

more_horiz
با سلام
توضيحات یا بگوئیم درددلهای آقای خداپرست خوب بود اما کافی نبود
هرچند جناب اقای مهندس خداپرست در امر مدیریت استاد هستند و سمت استاد بر بنده دارند اما باید بپذیریم که در مدیریت سایت بلحاظ مشغله های فراوانی که داشتند غفلتهائی صورت گرفته. عزیزان وقتی سایتی با اقبال عمومی مواجه میشه مدیریت بر سایت مسولیتش سنگین تر و بیشتر میشه و اولین اقدام مدیریتی اعمال کنترل بیشتر بر فعالیت کاربران است و این امر محقق نمیشود مگر اینکه شما ساختار مناسب برای کلیت سایت باز تعریف کنی و با یک ساختار مناسب و تشکیلات منسجم برخاسته از سلسله مراتبی اصولی و حضور مداوم و صرف وقت توسط مدیران بخشها و گروها و قسمتهای مختلف سایت میتوانستند اعمال کنترلی بیشتر و دقیقتر بر کاربران داشته باشند بدون اینکه برای کسی ایجاد دلخوری نمود . در واقع حتی کنترل چه بصورت آشکار و یا نهان یا نامحسوس بر سایت هم محسوس
نبود و این حکایت از کوچک بودن ظرف برای این میزان استقبال گسترده کاربران از سایت دارد و دوستان وقتی جواب مناسبی نگرفتند مجبور شدند ارتباط شان را قطع و یا کم کنند
علی ایحال به مجموعه مدیران و آقای خداپرست خسته نباشید میگویم و آرزوی توفیق و صبر و حوصله و شکیبائی در مقابل مشکلات و ناملایمات دارم

more_horiz
ضمن سپاس فراوان از از حضور آقای خداپرست و جناب یدی و همچنین پوپک خانم . با توجه به نظرات جناب یدی ، بار دیگر لزوم بازبینی و ارتقاء سطح فنی انجمن بیشتر احساس میشود.
اما با توضیحات بجایی که جناب خداپرست ارائه فرمودند خدمتتان عرض کنم که تفکر دموکرات شما قابل ستایش است و یکی از دلایل ماندگاری بنده در اینجا ؛ عملکرد روشن شما در این زمینه است. اما شاید بهتر باشد که در شرایط فعلی ، اندکی هم به محدودیتهای دنیای وب ایرانی توجه کنیم. شاید در جریان باشید که حدود دو هفته پیش سایت میهن دانلود فیلتر شد و زمانی که مدیران سایت برای رفع مشکل اقدام کردند ، متوجه شدند که دلیل فیلتر شدن سایت لینک کردن آهنگ تیتراژ چند سریال تلویزیونی بوده که البته همین آهنگها در سایت تبیان نیز موجود است ! به همین سادگی !
این شرایط فعلی ماست !
به عقیده من در چنین شرایطی باید این مشکلات را هم در نظر گرفت و با در نظر گرفتن سایر شرایط اقدام به تعریف قوانین و سیاستهای انجمن کرد.

همچنان منتظر نظرات سازنده سایر اهالی ایران فروم هستیم

more_horiz
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام خدمت کلیه دوستان
ویک سلام مخصوص وتشکر از دوست خوب وعزیزم جناب اقای امیدی بخاطر ایجاد این تایپیک که نشان از دلسوزی برای این جمع دوستانه را دارد
دوستان عزیز
جناب امیدی
واقای خداپرست
بنده چندی قبل در بخش نظرات یکی از تایپیکها که اگر اشتباه نکنم فایزه خانم ایجاد دکرده بودند به این موضوع پرداختم ولی متاسفانه ادامه پیدا نکرد.
به نظر من
اگر قرار باشه در جمهوری اسلامی ایران فعالیت اینترنتی داشته باشیم.باید تابع قوانین وضع شده باشیم.جناب اقای خداپرست بنده قبلا در مورد یکی از تایپیکها به طور خصوصی نظرم را با شما در میان گذاشته بودم ودر همان زمان از ایجاد کننده ان تایپیکخواهش نمودم که ان تایپیک را حذف کند که خوشبختانه ایشان نیز پذیرفتند و انرا حذف کردند
شما می فرمایید که من نمی توانم نظر یکی از دوستان را حذف کنم
توهین ویا درج تصویری که توهین به شخص اول مملکت باشه از نظر شما نظر شخصی محسوب میشه و نباید سانسور بشه؟
اقای خدا پرست:
ما در ایان زندگی میکنیم و ایران قانونهای خاص خودش را دارد
ما باید با این قوانین خودمان را مطابقت دهی نه جمهوری اسلامی با ما.
کشورهای غربی همه معتقد بودند به اینکه در انتخابات تقلب صورت گرفته
والان همه اون کشورها اقای احمدی نژاد را بعنوان رییس جمهوری ایران به رسمیت می شناسند
این مثال به این جهت بود که عرض کنم خدمتتان که باید تابع قانون وضع شده باشیم وبر مطالب سایت با دید دقیق تری بنگریم
شما که علت این سردی را فیلتر شدن سایت می دانید ایا برای درمان ان اندیشیده اید ؟
شما فرمودید
که علت ان را درج موارد مجرمانه عنوان نموده اند ولی حاضر نیستم نظرات شخصی افراد را حذف نمایم.واین یعنی بی ثباتی در سایت یعنی اینکه ممکن فردا فیلتر بشیم واین نوشته من را هیچکس مطالعه نکنه
صد در صد مطالب مجرمانه از نظر بعضی ها مجرمانه نیستند

ولی ایا حذف نکردن این مطالب به چه قیمتی تمام میگردد؟

والبته به قیمت حذف کل سایت ومطالب می انجامد

در پایان از همه دوستان که در این بحث شرکت دارند عذر خواهی مینمایم که وقت شریفشان را گرفتم

ولی خداییش همه چی با رفتن اقا یدی شروع شد
والان هم خودش باید فکری بکنه. 10

more_horiz
سلام آقا رضای گل و کم پیدا

از شما سپاسگزارم که تا این اندازه به بنده لطف دارید.
تقریباً با تمامی نظراتتان موافقم. به هر حال در هر انجمنی یک نوع سیاست دنبال میشود که ایران فروم هم خارج از این قاعده نیست. نظر مدیر سایت این است که اظهار نظر آزاد باشد اما همانطور که شما هم فرمودید ، این موضوع میتواند مشکلات بسیاری را سبب شود.
اما شاید انصاف نباشد که فیلتر شدن و تغییر آدرس و بی اطلاعی از وضعیت جدید انجمن را دلیلی برای ترک فروم تلقی کنیم.
شاید بد نباشد که لحظه خودمان را بجای آقای خداپرست بگذاریم زمانی که میبینند سایتی که اینهمه برایش زحمت کشیده بودند ، مسدود شده.
چه اقداماتی انجام میدهیم؟ البته خود مهندس فرمودند که خبرنامه ای برای اعضا ارسال شد که ممکن است در پوشه اسپم قرار گرفته باشد و کاربر آنرا ندیده باشد.
حتی اگر بنا به دلایلی از آدرس جدید خبردار نشویم باز هم توسط دوستان میشود موضوع را پی گیری کرد.
آیا اینها دلایل منطقی برای حضور کمرنگ و بعضاً ترک انجمن می شود؟

اما نکته ای که هنوز هم بر آن اصرار دارم این است که چرا رشد کاربران شتاب کند و ضعیفی دارد؟

سپاسگزارم

more_horiz
چاکر تک مهندس این فروم :مهندس خداپرست
خدایی از بس به خاطر مشغله زندگی ، تاپیک نمیذارید ف یه تاپیک که ازتون میبینیم کلی ذوق زده میشیم
اول خییییییییلی تشکر میکنم از شما بابت زحماتی که میکشید واسه این فروم و ما هم از خیلی هاشون اطلاعی نداریم
ممنونم بابت تبریکتون واسه ارشد
باید بگم به نظر بنده احتمال فیلتر شدن فروم این بوده که داشته بزرگ میشده و اونم با نظر های آزاد پاره از مردم
توی این اوضاع یا بهتره به قول داداش رضا بگم توی این قانون فقط میتونی در جهت فکر القا شده و حاکم اظهار نظر کنی و جایی واسه بیان نظر شخصی نمی مونه
واسه همین هم هست که آزادی بیان در قانون ما جایی نداره ولی آزادی اندیشه هست
یعنی میتونی هر جوری دلت خواست فکر کنی ولی بیانش نکنی
بگذریم
ولی داداش حمید رضا درست میگه که وجه تمایز فروم آزادی بیانشه و اگر قرار باشه توی چارچوب خاصی حرف بزنیم فرا تر از اون چارچوب رو نمی تونیم ببینیم
بازم بگذریم
آقای خداپرست واقعا راهکاری که از ما میخواید با ایده های اصلی فروم و وضعیت فعلی فرهنگی و سیاست های رسانه ای مملکتی هیچ همخونی نداره
یعنی یا باید مطلب بچه ها رو حذف کنی یا باید سایتمون فیلتر بشه

داداش حمید رضا یه چیز تو دلمه که دوست دارم بگم و اونم اینه که داشتن پنج تادوست خوب بهتر از صد تا دوسته که نتونی روشون حساب کنی
آخرشم چاکر همه ی بچه های با ثبات ایران فروم هستم 16 16 16

more_horiz
سلام و درود فراوان و عرض ادب خدمت دوستان عزیز

متاسفانه به دلیل مشکلاتی ناخواسته ، چند روزی نتوانستم به انجمن سر بزنم که برای این کوتاهی ، صمیمانه از شما بزرگواران پوزش میخواهم.
احمد عزیز بابت مهر و محبتی که به بنده و دوستان دارید از شما سپاسگزارم و دوستی با شما و دیگر ایران فرومی ها را برای خود افتخاری بزرگ میدانم.
احمد جان با فرمایش شما موافقم و مانند شما معتقدم که سیاست فروم باید جهت گیری مشخص تری پیدا کند. پس از این کار باید به مسائل فنی پرداخته شود.
به هر صورت باید اوضاع کنونی را تغییر داد اما این تغییر باید با آینده نگری انجام شود تا شاهد نتایج بهتری باشیم.

مجدداً از سایر دوستان ؛ چه اعضای قدیمی و چه دوستان تازه وارد خواهشمندم چنانچه نکته ای به نظرشان میرسد در این تاپیک مطرح فرمایند تا مورد نقد و بررسی قرار گیرد.

باز هم به خاطر تاخیر چند روزه از شما پوزش میخواهم.

پیروز باشید
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply