Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionگل قورباغه‌اي(+عکس) - پامو توی کفش یاسی جون کردم :) Emptyگل قورباغه‌اي(+عکس) - پامو توی کفش یاسی جون کردم :)

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this image.]

گل قورباغه‌اي از خانواده ASCLEPIADACEAE است. اين گياه دائمي و گوشتي داراي ساقه‌هاي سبز تيره و دندانه‌داري است كه گاهي برگ‌هاي كوچكي روي آنها ظاهر شده و مجدداً مي‌ريزند. گل قورباغه‌اي حداكثر 10 سانتي‌متر بلندي دارد و به محلي نيم سايه و خاك سبك با زهشي خوب نياز دارد. گل‌ها در تابستان و پائيز ظاهر مي‌شوند و به شكل ستاره مي‌باشند.

اين گل‌ها در رنگ‌هاي مختلف و داراي لكه‌هاي زرد، ارغواني يا قرمز مايل به قهوه‌اي مي‌باشند. حداقل دماي قابل تحمل براي گل قورباغه‌اي 11 درجه سانتي‌گراد است. ضمناً اگر گياه داراي رشد خوبي باشد مي‌شود بهار هر سال گلدان آن را عوض كرد بنابراين نيازي به كوددهي در طول سال نخواهد داشت. تكثير از طريق كاشت بذر يا قلمه‌هاي سايه در بهار يا تابستان امكان‌پذير است.

مشخصات:
اسم علمي اين گياه Stapelia، از خانواده Asclepiadaceae مي‌باشد. اين جنس بومي آفريقاي جنوبي است، ساقه آن خوابيده و شاخه‌هايش چهار گوش، بالدار يا دندانه‌دار و بدون برگ است. اين گياه گلها كرك دارد و بزرگي دارد كه به شكل ساره دريايي و به رنگ زرد، خرمايي و ارغواني هستند. گلها از مرداد تا مهر در انتهاي شاخه‌ها ظاهر مي‌شوند و بوي بدي دارند سيستم ريشه‌اي اين گياه طوري است كه مي‌توان آنها را در گلدان‌هايي كه عمق زياد ندارند پرورش داد. تعويض گلدان هردو سال يكبار صورت مي‌گيرد. در زمستان به گياه گل قورباغه‌اي آب كمي مي‌دهند و آن را در10 درجه سانتيگراد نگاه‌داري مي‌كنند.

مراقبت:گل قورباغه‌اي به نور زياد، حرارت معمولي تا زياد، آبياري اندك، هواي خشك، وخاك قليايي احتياج دارد.

كود: كود مورد نياز اين گياه را مي‌توان به ميزان 3 گرم درليتر، هر سه هفته يكبار، از فروردين تا شهريور، مصرف كرد.

خاك: مخلوطي از خاك باغچه با كمي تورب براي رشد و نمو گل قورباغه‌اي مناسب مي‌باشد.
ازدياد: گل قورباغه‌اي را از طريق كاشت بذر در اواسط بهار تكثير مي‌كنند. بذرها را در سيني بذر، حاوي كمپوست مخصوص گياهان گوشتي بكاريد و دردماي 20 تا21 درجه سانتيگراد نگاه داريد.

نهالهاي بذري در 2 هفته رشد خواهد كرد. اين گياه را از طريق قلمه گيري يا تقسيم بوته هم مي‌توانيد تكثيركنيد. زماني كه گياه رشد كافي كرده و به شكل انبوه در مي‌آيد، در اواخر بهار، به آرامي ساقه‌هايي را ازگياه جدا كنيد و سعي نماييد اين ساقه‌ها همراه ريشه باشد.

سپس آنها را در گلداني با قطر دهانه 6 تا 9 سانتيمتر حاوي كمپوست گياهان گوشتي و كاكتوس بكاريد. خاك را نسبتا مرطوب نگه داريد. قلمه‌هاي ساقه‌اي را نيز از اوايل تا اواسط تابستان، با يك چاقوي تيز، از پايه مادري جدا كنيد. سپس آنها راچند روزي كنار بگذاريد تا در محل برش ساقه كال تشكيل شود، آنگاه آنها در گلداني با قطر دهانه 6 تا 9 سانتيمتر حاوي كمپوست مخصوص گياهان گوشتي و كاكتوس بكاريد.

descriptionگل قورباغه‌اي(+عکس) - پامو توی کفش یاسی جون کردم :) EmptyRe: گل قورباغه‌اي(+عکس) - پامو توی کفش یاسی جون کردم :)

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this link.] 6

descriptionگل قورباغه‌اي(+عکس) - پامو توی کفش یاسی جون کردم :) EmptyRe: گل قورباغه‌اي(+عکس) - پامو توی کفش یاسی جون کردم :)

more_horiz
سلام مهسای گلم 1
دست گلت درد نکنه
این حرفا چیه
تکرار موضوع گل همیشه زیباست 16 1

more_horiz
خيلي باحاله
ازكجا ميشه تهيه كرد؟؟؟؟
ايران داره؟؟؟؟؟؟؟؟

more_horiz
نسرین گلم نوشته:
خيلي باحاله
ازكجا ميشه تهيه كرد؟؟؟؟
ايران داره؟؟؟؟؟؟؟؟

با اجازه مهسا جان
نسرین جان این گل به نوعی از خانواده کاکتوسه
از جاهایی که کاکتوس میفروشن میشه تهیه کرد 16

more_horiz
مرسي عزيزم
حتما ميرم دنبالش 1
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply