Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionتاریخچه موسیقی ملل(6) Emptyتاریخچه موسیقی ملل(6)

more_horiz
واژه موسیقی

[You must be registered and logged in to see this image.]

نوازندگان ساز زهی یافته شده در شوش متعلق به هزاره دوم پیش از میلاد

موسیقی، به هر نوا و صدایی گفته می‌شود که شنیدنی و خوش‌آیند باشد و انسان یا موجودات زنده را دچار تحولی کند. واژه موسیقی از واژه ای یونانی و گرفته شده از کلمه Mousika و مشتق از کلمه Muse می باشد که نام رب النوع حافظ شعر و ادب و موسیقی یونان باستان می باشد. موسیقی را هنر بیان احساسات به وسیله آواها گفته اند که مهمترین عوامل آن صدا و ریتم هستند و همچنین دانش ترکیب صداها به گونه ای که خوش آیند باشد و سبب انبساط و انقلاب روان گردد نامیده می شود؛ پیشینیان موسیقی را چنین تعریف کرده اند: معرفت الحان و آنچه التیام الحان بدان بود و بدان کامل شود.

ارسطو موسیقی را یکی از شاخه های ریاضی می دانسته و فیلسوفان اسلامی نیز این نظر را پذیرفته اند همانند ابو علی سینا که در بخش ریاضی کتاب شفا از موسیقی نام برده است ولی از آنجا که همه ویژگی های موسیقی مانند ریاضی مسلم و غیرقابل تغییر نیست، بلکه ذوق وقریحه سازنده و نوازنده هم در آن دخالت تام دارد، آن را هنر نیز می دانند. در هر صورت موسیقی امروز دانش و هنری گسترده است که دارای بخش های گوناگون و تخصصی می باشدبه تعابیر دیگر لفظ موسیقی در اصل به قاف مفتوح و الف مقصوره است که آن را مخففی از موسیقار از واژه های عرب ترکیبی است از (موسی) به معنی نغمه و (قی) به معنی خوش و لذت انگیز ذکر شده.
کلمه موسیقی طبق گفته ها از قرن سوم هجری در ایران رایج شده و حکمای قدیمی معتقد بودند که معلول صداهای ناشی از تحرک و جنبش افلاک است.
و موسیقی علم تالیف الحان و ادوار و نغمات می باشد.همچنین این واژه به آهنگی که گروهی از نغمات پی در پی و ترکیبی باشد اطلاق میشود.
به هر صورت موسیقی را هنر بیان عواطف و احساسات به وسیله اصوات گفته اند و مهمترین عامل آن را صدا و وزن ذکر نموده اند و همچنین صنعت ترکیب اصوات به لحنی خوش آیند که سبب لذت سامعه و انبساط و انقلاب روح گردد نامیده شده است .

ارسطو موسیقی را از شعب علم ریاضی می دانست و ابوعلی سینا نیز در بخش ریاضی کتاب شفا موسیقی را ذکر کرده نموده. به هر طریق موسیقی امروز علم و هنری
(یا صنعت) وسیع و جهان شمول است که دارای بخشهای بسیار متنوع و تخصصی مانند موسیقی ارکستریک - موسیقی جاز - موسیقی محلی - موسیقی آوازی - موسیقی سازی - موسیقی مذهبی - موسیقی عامیانه - موسیقی معماری - موسیقی الکترونیک و غیره … میشود.

descriptionتاریخچه موسیقی ملل(6) EmptyRe: تاریخچه موسیقی ملل(6)

more_horiz
با سلام خدمت شما و کمال تشکر از ارسالتون
یک سوال که در ذهن بنده نقش می بندد این است که با توجه به تعریف موسیقی( ترکیب اصوات بگونه ای که خوشایند باشد) به وفور سبک های از موسیقی دیده میشود مانند متال یا تراش متال که از هامونی خاصی تبعیت نمی کنند
این موضوع را چگونه میتوان توجیه کرد بگونه ای که در مقال موسیقی جای گیرند؟
باز هم از ارسالتون تشکر میکنم 16 16

more_horiz
احمد آقا نوشته:
با سلام خدمت شما و کمال تشکر از ارسالتون
یک سوال که در ذهن بنده نقش می بندد این است که با توجه به تعریف موسیقی( ترکیب اصوات بگونه ای که خوشایند باشد) به وفور سبک های از موسیقی دیده میشود مانند متال یا تراش متال که از هامونی خاصی تبعیت نمی کنند
این موضوع را چگونه میتوان توجیه کرد بگونه ای که در مقال موسیقی جای گیرند؟
باز هم از ارسالتون تشکر میکنم 16 16

سلام خدمت شما
ممنون از دقت نظرتون
همونطور که میدونید سبکهای متال و تراش متال به نوعی از موسیقیهای شیطان پرستان بحساب میاد.
متال راهیه برای اعلام اعتراض ، راهی برای شناخت وجود خود ، راهی برای رها شدن از خود.
و تراش متال هم اصلی ترين سبک مشتق از Heavy Metal که در اوايل با Speed Metal يکی به حساب مي آمد.

این نوع سبکها خشن هستند و اگه اطلاعاتی در مورد شیطان پرستان داشته باشید، که حتما دارید ، اونها هم حالتهای خشنی دارند و برای اینکه از خود بیخود بشن به کارهای خیلی ناپسند رو میارن .بخاطر همون سه مشخصه ای که در مورد متال گفتم. ب
به نظر من این نوع موسیقیها هارمونی نداره.پس نمیشه جزء موسیقی اصیل و قانوندار دونست.
نمیدونم تونستم توضیح بدم یا نه؟
اگه اجازه بدین به این موضوعها هم خواهیم رسید.
از شما کمال تشکر رو دارم 16

more_horiz
با سلام و عرض تشکر
لازم میدونم تا همینجا موضوع داغه وضعیت روشن بشه اگه موافقید اعلام نظر کنم ویا اگر مصلحت نمیبینید به بعد موکول کنیم 24 27

more_horiz
احمد آقا نوشته:
با سلام و عرض تشکر
لازم میدونم تا همینجا موضوع داغه وضعیت روشن بشه اگه موافقید اعلام نظر کنم ویا اگر مصلحت نمیبینید به بعد موکول کنیم 24 27

سلام از ماست
خواهش میکنم هر طور صلاح میدونید 16

more_horiz
سلام مجدد خدمتتون
بنده علاوه بر تعریفی که از موسیقی دارید فکر میکنم موسیقی خود وسیله ای است جهت ابراز حالات درونی (حال چه سرمستی چه دپرسی 13 13) از همین بابت موسیقی متال و ترش متال را نه در کل یک موسیقی مورد پذیرش میدانم
چرا که از آنجایی که در یک قرن پر هرج و مرج و نا برابری و نا عدالتی زندگی میکنیم و تمام این مسائل یک عدم نا هنجاری محسوب میشود بنا بر این می بایست نوع موسیقی این عنان گسیختگی رو در خود داشته باشد
همانطور که ما در موسیقی سنتی یز ساز های مانند دف را جهت ایجاد یک شور در آهنگ هایمان استفاده میکنیم
عدم پذیرش این موسیقی تنها در موردی که همراه با اشعار شیطان پرستی باشد مشکل دلرد
چرا که گروه هایی نیز وجود دارند که از این موسیقی جهت اتصال تمدن ها استفاده می کنند و وضعیت نا هنجار دنیا را به همگان اعلان میدارند
شرمنده از اینکه پر حرفی کردم
پیروز باشید
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply