Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

ایا شما به جن اعتقاد دارید

power_settings_newLogin to reply
+4
JOLIE
vahab
sohailsoltani
beul
8 posters

descriptionایا شما به جن اعتقاد دارید Emptyایا شما به جن اعتقاد دارید

more_horiz
قران کریم وجود اجنه را تایید مینماید
ولی ایا شما بدور از تعصبات دینی این موضوع را قبول دارید
جن یکی از مخلوقات خداوند است که میتوان قدرت خدا را در افرینش او دید
شما هم می توانید جن را ببینید اگر تمایل داشته باشید .والبته امادگی شدید روحی یکی از موانعی که موجب پنهان ماندن جن از انسان میگردد ترس انسان از جن وجن از انسان است
نکته جالبی که من تازگی متوجه اون شده ام اینه که درصد جنهای خوب از درصد انسانهای خوب بیشتر است.
لطفا قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم نظرات خود را بفرمایید

descriptionایا شما به جن اعتقاد دارید EmptyRe: ایا شما به جن اعتقاد دارید

more_horiz
سلام . بله من به جن اعتقاد دارم ، چنان که به فرشته اعتقاد دارم و در عالم انسان نیز ، خیر و شر هست و کسانی که جن و پری را مظاهر خیر و شر می شمارند ، گاه بی راه نمی گویند و گاه به بی راه می روند ، چرا که در اسناد هست که در خیل اجنه نیز خیرو شر هست ، آن گونه که در سنخ و ماهیت انسان - چه در تعامل میان فردی و چه در تعامل میان جمعی ( رابطه با خود و رابطه با هم نوعان خود) رفتار و اندیشه ی خیر و شر هست ، پس نمی توان گفت که جن به صورت منتزع ، شر است و فرشته به صورت مجرد خیر ، اما می گویند که وجود فرشته همه خیر است و شاید فرشتگان نوعی از جنیان باشند که از دنده ی خیر زاییده شده اند.

more_horiz
با عرض سلام خدمت برادر عزیزم اقای سلطانی
نسبت جن با فرشته درست مثل نسبت انسان با فرشته است .به جن از دریچه دید غیر مذهبی به پردازیم قران کریم صراحتا وجود جن را اعلام کرده ولی من تجربیاتی در این زمینه دارم . که دوست دارم با دید کاملا غیر دینی در اختیار دوستان بزارم هر سوالی در این زمینه باشه را تا حدودی البته تا حدودی میتوانم پاسخ دهم

more_horiz
سلام عزیزم ، خب برامون از جن و فرشته هرچی که می دونید توضیح بدید ما هم خوشحال خواهیم شد [You must be registered and logged in to see this image.]

more_horiz
من که خیلی اعتقاد دارم اخه خودم یه بار دیدم یه چیز وحشتناکی بود که نگو البته میگن جن خوبم داریم که من از اون وقت دیگه حتی نمیخوام خوبشم رو ببینم..

more_horiz
من خودم یه جنی ام ها ! نگو و نپرس

more_horiz
سلام اقا وهاب الان ساعت یک و ده دقیقه است در مورد نوشته ات فردا جواب میدم تا امشب را حت بخوابی

more_horiz
بابا امشب جواب بدید ما بی صبرانه منتظریم

more_horiz
اقا سهیل
این چیزی که اقا وهاب دیده مطمئنا جن نبوده همان قدر که انسان از این مخلوق خدا وحشت دارد انها نیز از انسان در فرارند بخصوص از حالت ترس و وحشت انسان وحشت دارند یعنی هر چقدر انسان بیشتر بترسد او نیز بیشتر میترسد ولیبعضی مواقع شده که اطفال انها که خوب وبد را تشخیص نمی دهند وقتی از پدر ومادر انشان دور می شوند در محیط اطراف انسان دیده میشوند
انها انقدر از انسان میترسند که با اولین ارتباط با انسان در خدمت انسان در می اید ولی تا حالا دیده نشده انسانی در خدمت انها باشد اصلی ترین روشی که می شود انها را دید اینه که .............باعرض معذرت اجازه بدین فردا خدمتتون عرض کنم.

more_horiz
سلا م...یه سوال آیا همزاد هم جن غیر بشر؟!!!

more_horiz
خانم ژولی سلام و شبتون به خیر ، از من که نپرسیدید چون بنده جن شناس نیستم ، اما سووالتون رو هم متوجه نشدم ، استنباط من اینه که شما فرمودید که همون طوری که انسان همزاد داره ، ممکنه که جن هم همزاد داشته باشه ، درسته ؟

more_horiz
مرسی شب شما هم بخیر ...اولا ژولی نه جولی دوما
همزاد آدمی از نوع آدم نیست ؟؟؟!! من میپرسم که آیاد همزاد جن هست؟!!؟

more_horiz
این مال ِ اینه که ما اکثرا" ج را ژ تلفظ می کنیم و با ژ راحت تریم شما ببخشید، در مورد سووال شما هم اطلاعی ندارم

more_horiz
سلام خانم جولی
صحبت همزاد مال رمالا و دعا نویساست حقیقت چیز دیگریست اول باید شما امادگی شنیدن بعضی واقعییات را داشته باشید بعد مفصلا در موردش بحث بشه چون ممکن تو زندگی خصوصی شما ایجاد اختلال کنه

more_horiz
ببخشید شما چرا همه اش هشدار می دهید و نشان می دهید که اطلاعات خوبی از موضوع جن و مسایل پیرامونی آن دارید ، اما برای ما صحبتی نمی کنید ؟! اگر در این مورد صحبت کنید و مسایل را روشن بفرمایید ، خیلی بهتر خواهد بود ، دانسته ها باید انتقال یابند و نفع و ضرر آن یک بحث خصوصی است که مردم با تعقل و درایت خود یا وارد می شوند یا از ورود به آن امتناع می ورزند. ضمنا" انسان ها از حیث ارتباطات درونی و بیرونی دارای بینش ها و نگرش ها و صد البته توانایی های متفاوتی هستندکه شاید من و شما اطلاعات و گیرندگی ها و روابطی داریم که شاید دیگران ندارند و دیگران هم برعکس مسایل و روابطی دارند که من و شما شاید نداشته باشیم .

more_horiz
ببینیداقا سهیل
اگه من به شما بگم که من خودم جن هستم چقدر سوال تو ذهنت پیش میاد و چقدر زمان لازم داری تا با این مسئله کنار بیای
واینکه ممکن بعضیها ظرفیت شنیدن بعضی حرفا را ندارند اگه شما مایل باشید سوالاتتان را بطور خصوصی جواب میدم

more_horiz
mrs beul ...man nemikham sar az kare ramala dar biaram...chun man khodam bazi vaghta ba masaele ajibi barkhord mikonam ..ke be elate nabude etelaate kafi toshun mimonam...khoshha l misham mao rahnamee konid

more_horiz
بالاخره من خودم همین فکر رو در مورد شما کردم که شاید جن باشید ، به هر حال اگر جن هم باشید ، برای من چندان تفاوتی نمی کنه ، چون همه ی موجودات ، مخلوقات خداوند هستند و گرامی ، مگر آن هایی که به دیگران به هر علت آزار می رسانند. شما خصوصی پاسخ مرا بدهید ، من هیچ اشکالی نمی بینم .

more_horiz
را از کجا آورده اید؟Beulشما نام

more_horiz
اینکه کسی باور کنه شما جن هستید ...هست....مگر اونطرف هم اعتقاد راسخ داشته باشه نه این که بگن جن هست و ما هم بگیم آره هست...بقولا دیدن تا شنیدن فرق میکنه

more_horiz
استاد جولی سلام
البته که جن وجود دارد و در قرآن کریم هم به آن صراحتا" اشاره شده است :
خلق الانسان من صلصال کالفخار و خلق الجان من مارج من نار
و منظور قرآن کریم از کلمه ی ( جان ) همان ( جن ) است

more_horiz
من که نمیگ
من که نمیگم جن اصلا نیست یا ....خیلی چیزها در قرآن که عقل درک ادمی نمیرسه تا کاملا قبولش دادشته باشه و سر سری از اون میگذره چون قابلیت درک نداره....مثه همین جن...خیلی ها که اکثراً فق ط اونچیزی میدونند که همه میگن واون اطلاعاتی جزئی که شنیدند

more_horiz
خب ما هم به دنبال این مساله هستیم که راجع به این موضوعات و یا هر موضوع دیگه ای اطلاعات خودمون رو زیاد بکنیم ، اما این کار با تعارف و خواهش می کنم و اینها که نمیشه ، باید کسی که خودش مثلا" جن هست یا اینکه در مورد جن اطلاعات خوبی داره ، و یا شاید با اجنه ارتباطاتی داره و با هم شام و ناهار می خورند و اینها ، بیاد و برای ما توضیح بده و یکی دو چشمه بیاد تا بپذیریم و یاد بگیریم و ایمان و اعتقادمون بیشتر بشه ، البته هر دانسته باید به دانش و رفاه عمومی و فردی بشر کمک بکنه نه اینکه براش باعث دردسر بشه

more_horiz
بله درست میفرمایید ...خب هامنطور که بیول گفتند خیلی ها هم ظرفیت و جنبه اینطور اطلاعات ندارندووو و هر کجا نباید مطرح بشه اول و باید محافظه کارانه عمل کرد ...من که خودم شخصا خیل علاقه مندم بفهممشون (جن) و با کسایی که با این موجودات (مخلوقات ) در ارتباط هستند در ارتباط باشم...گر چه هنوز اونقدر جرات پبدا نرکدم که بخوام مستقیم با خودشون در ارتباط باشم

more_horiz
جناب سلطانی
من همش سعی میکنم بحث و از دید غیر اسلامی دنبال کنم تا اگه خدای نکرده ناعوذوبالله مغایرتی دیده شد با ایات الهی که صد البته از کوتاهی ادراک ما میباشد/گناهی در کارنامه ما اضافه نشه اینه که خواهش می کنم در مورد ایات الهی سخنی به میان نیاید بهتره چون از نظر قران یه چیز اثبات شده مسلم است وشکی هم در ان نیست ما سعی کنیم در مورد شناخت ان بحث کنیم..

more_horiz
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین
الحمد الله الذی لا تدرکه الشواهد و لا تراه النواظر و لا تحجبه السواتر و لا تحویه المشاهد
من نیز از شناخت حرف می زنم و علی علیه السلام می فرمایند که : من عرف نفسه فقد عرف ربه
و شناخت انسان محدود است به ابزار دنیایی که آن را نیز خداوند حکیم و بصیر در اختیارش قرار داده و غیر طریق او راهی به شناخت هستی و پدیده های آن نیست ، جن و غیر جن را نیز به همین گونه می توان شناخت و با آن ها ارتباط برقرار کرد ، مگر اینکه اینها از جنیان نباشند و در حیطه و سلطه ی رب ودود واقع نشده باشند که این امر محال است ، چرا که همه چیز در ید قدرت الهی است :
والله علی کلشی ء قدیر
والله علیم خبیر
و تو چه می دانی از آن چه که او می داند ، جز ذره ای که آن هم به اذن اوست وگرنه آن ذره را هم نمی دانستی ،
اگر کشف و شهود کائنات به رمل و اصطرلاب و زیج و بروج فلکی و روابط بین آن ها باشد و با اوراد شیطانی که از سیطره ی عقل انسانی به دور است و وارد احساسات و غرایز او می شود ، همه ی خلایق به نوعی مدعی خدایی می شدند ، وگرنه آن چه از شناخته و ناشناخته ، دانسته و نادانسته ، معلوم و مجهول همه در ید قدرت حضرت احدیت است ، چه ، اگر گاهی برخی تصور می کنند که از حوزه ی غیر الهی خواهند توانست به شناخت موجودات الهی بپردازند ،
و مکروا و مکرو الله و الله خیر الماکرین

Last edited by sohailsoltani on Fri Apr 30, 2010 2:04 pm; edited 2 times in total

more_horiz
من سعی میکنم بحثمون در این زمینه غیر دینی باشه تا شاید اگه ناعوذوبالله خدای نکرده مغایرتی با احکام الهی پیدا شد که صد البته از کوتاهی ادراک ما می باشد.شکی برای کسی انگییخته نشود تا من سرا پا گناه کناهی بر کناهانم اضافه نشود

more_horiz
بله شما درست میگید ...چون اگه بخوایم آیاتو وسط بکشیم چیزای نسبت مدیم ه شک بر اون وارد ..میکنیم...حالا شما کمکمون میکنید؟

more_horiz
بسمه تعالی
جن موجود است
والسلام

more_horiz
اقای سلطانی
اول اینکه بک پیام شخصی برای شما ارسال نموده ام که انشا الله مطالعه بفر مایید دوما ما اگه بخواهیم از دید قران به مسئله نگاه کنیم باید بگیم که جن وجود داره والسلام چون عقل ما بیشتر از این قد نمی دهد
ولی ایا شما می توانید به من بفر مایید قدرت دید این مخلوق چقدر است ویا چگونه زندگی می کنن

more_horiz
تا اونجایی من اطلاع دارم...جن هم مثه ما آدما زندیگ خودشونو دارند مثه ماها خوب بد دارند...مثه ماها کافر مسلمون دارند...و مثلا غذاشون ته مانده غذای آدماست...و یه سوال من داستان پری و پسر کرد خوندم اگه خونده باشید ...آیا دنیاشون واقعا اونجوریه؟

more_horiz
جناب اقای سلطانی
واقعا من به شما حسودیم می شه انشاالله بتونم از معلوماتتون در زمینه جن در قران در یک فرصت مناسب استفاده کنم

more_horiz
سلام جولی جان
من این داستان را نخوندم ولی این چند مورد را که فر مودید .دقیقا همینطور است
ولی در مورد غذای انها نه به این صورت که تصور می شود.چون 1 جمعیت انها از ما خیلی بیشتر است واین ازدیاد جمعیت انها بخاطر میانگین سنی انها می باشد که700 سال است و دوم اینکه ته مانده غذای ما مگه چقدر است ولی تا حدودی می شه گفت استخوانهایی که به دهان ما نرسیده باشد برای انها قابل خوردن است

more_horiz
اون داستان اینطور هست که اگر کسی پا به دنیای جن ها بزاره 1ساعت دنیای اونها اندازه سال دنیای ما میگذره ؟درسته؟!؟!10

more_horiz
کسی از ادمیزاد نمی تونه وارد دنیای اونا بشه ظا هرا این یه داستان تخیلی که خوندین
ولی نهایتا میتونه با یک یا دو کس از اونا ارتباط بر قرار کنه/والبته اونا را تحت فرمان در بیاورد /

more_horiz
خب همونجوری که توی ارتباط با آدمها خطر و بی خطر هست مطمئنا توی ارتباط با جن ها هم همینطوره...ما باید چجور بدنبال یک رابطه سالم وبی خطر باشیم؟!؟!؟

more_horiz
حالا چرا جن
ضمن احترام به ایده دوستان این سوال مطرح است؟
این همه موضوع لاینحل ملموس داریم اونوقت به متافیزیک میپردازیم
آقای مهران دوستی مجری زبردست رادیو و تلویزیون همیشه میگه
حال زمین خوب نیست
زمین را در یابید
محیط زیست را پاکیزه نگه داریم و آلوده نکنیم
و هزاران معضل دیگر
بیائیم با انسانهای دور و برمان ارتباط برقرار کنیم
عزیزان قدر یکدیگر بدانید
که ناگه زهمدیگر نمانیم

more_horiz
با این سخن جناب یدی موافقم ، بیاید به مسایل مبتلا به مملکتمون و دنیا ی خودمون بپردازیم

more_horiz
mr sohailsoltani...shoma bahso shoro kardid va hala mizanid ziresh inja jaye in bahse va bayd edame bedid...agar ham mikhayed fekre2 nyaye khodemun edame bedim ye bahse dg baz konid onja bahs konid...lotfan ino ght nakonid...merc

more_horiz
یدی جان هر سخن وبحثی در جای خود نکوست واین مبحث هم به جن مرتبط است پس بذارید دوستان بحث و صحبت کنند تا ما هم یاد بگیریم

دوستان من شنیده ام جن از اهن و بسم الله وصلوات میترسه و اگر در جایی سر راهتان سبز شد

از این طریق فراریش بدین

بعضی ها از این تاپیک چنان میترسند که جن از بسم الله 10 7 16

more_horiz
برادر عزیزم جناب حیران سلام علیکم
همه ان مخلوقات از بسمالله نمی تر سند جمعیت زیادی در بین انها وجود دارند که پیرو شیطان هستند که از مسلمانان در فرارند بخصوص از مومنین وبا شنیدن نام خدا فرار می کنند و در مقابل انهایی که خدا پرست هستند از بسم الله فرار نمی کنند

more_horiz
میشه اینو گفت که اونها هم چون بنده خدا هستند. نباید مسخره شان کنیم؟!؟!؟!؟!؟

more_horiz
سلام خانم جولی ،
من نگفتم که می خواهم بحث رو قطع کنم و یا نسبت به آن بی علاقگی نشان دهم ، اما جناب یدی مطلب به جایی فرمودند و جناب حیران هم به طنزی که در بین انسان ها مرسوم است و نه اجنه ، قضیه ی جن و
بسم الله را مطرح کردند ، تصور مسخره کردن را از آن استنباط نفرمایید و اینکه ما در این دنیا و این زندگی مسایل مهم تری داریم ، منظور این نیست که بحث در باره ی اجنه مهم نیست ، بلکه درجه ی اهمیتش برای انسان ها که امروزه با امور بسیار مهم تری مثل آلودگی هوا ومحیط زیست که خیلی خیلی مهم و خطرناک است ، یا مساله ی انرژی هسته ای و بمب اتمی که دارد به جاهای باریک می کشد و خطرناک می شود ، و یا پیمان منع گسترش سلاح های کشتارجمعی ، یا بحران عظیم در اقتصاد جهان که از بخش مسکن اقتصاد امریکا شروع شد و به دیگر نقاط جهان تعمیم یافت که این خود میزان تاثیرگذاری اقتصاد امریکا بر اقتصاد و سیاست های جهانی را نشان می دهد، و یا بیکاری ناشی از بحران های اقتصادی ، موضوع خصوصی سازی و هدفمند کردن یارانه ها یا سوبسیدها در ایران ، سیاست خارجی کشورما و خیلی دیگر از این مسایل ، خوب شما هم بایستی حق بدهید که مهم ترهستند و ما قبل از قضیه ی جن و پری باید به این مسایل مهم خودمون بپردازیم و شاید در این بحث و فحص ها و تبادل اندیشه ها به یک نقطه ی خوبی هم رسیدیم و احیانا" دولتمردان ماهم خواندند و دیدند و توجه کردند و برداشت خوب و سازنده ای از این مباحث ما داشتند و بالاخره ما هم تاثیری بر َآنان و بر روندهای اقتصادی و سیاسی جاری مملکت خودمون داشتیم و به خودمون بعدها افتخار کردیم .
ما در فرهنگ ایرانی و اسلامی خودمون هم این مساله رو داریم که اسمشو گذاشتن
قضیه ی الاهم و فالاهم
یعنی یه چیزی مهم است ، اما یه چیز دیگه مهم تر ازاو ، خب حالا شما مهم را می گیرید یا اهم را یعنی اونی که از مهم اولی مهم تره ، مسلمه که مهم تره رو انتخاب می کنید و به اون خواهید پرداخت.
پس می بینید که اصلا" بحث مسخره کردن نبوده و یا قطع یک بحث . واما بحث کردن بدون هیچ تعارفی مطالعه و اطلاعات لازم رو می طلبه که شاید بنده ی حقیر در باره ی جن به اون حد از مطالعات نرسیدم و معلوماتم در این مورد محدود باشه و وقتی که خودم می دونم ادامه ی این بحث ما رو به یک معلوم مطلوب نمی رسونه و همه ش دور خودمون می چرخیم و باز به همان نقطه ی اول می رسیم ، خب عقل میگه که باید این بحث رو ببندیم و وقتی که آمادگی کاملشو داشتیم و فهمیدیم که به یه جایی می رسیم ، ادامه ش بدیم ، شما این طور فکر نمی کنید ، مثلا" همین خود شما خداوکیلی و بدون تعارفات معمول ، اون طوری که خودتون - خودتو ن رو بهتر از هر کسی دیگه می شناسید ، چقدر در مورد این مساله ی "جن" عملا" و به صورت علمی مطالعه دارید و چقدر می دونید ، مثلا" تا حالا این موجود رو از نزدیک مشاهده فرموده اید ، باهاش حرف و بحثی
داشته اید ، با جناب جن حشرو نشر و نشست و برخاست داشته اید ، با هم غذا و میوه خورده اید ، مطمئنا" خیر و من هم مثل شما این تجربه رو نداشته ام ، اصلا" معلوم نیست اینها کجا هستند و چطور زندگی می کنند و چه می خواهند و چه تاثیری در زندگی ما انسان ها دارند ، و البته نظریاتی هم هست که تنها در حد نظریه و فرضیه است و بقیه ی مسایل حدس و گمان و ژست گرفتن و اینهاست که نمی تونه این مساله رو برای من و شما و دیگران حل بکنه
با کمال احترام به شما و نظریاتی که در این مورد دارید [You must be registered and logged in to see this image.]

more_horiz
خب پس يه بحث باز كنيد به نام محيط زيست و غيره....اونجا به بحثاي مهمتون بپردازيد نه اينجاا؟؟؟؟!!!

more_horiz
باسلام وتشکر از همه دوستان مکرم از سهیل جان ممنونم که بحث وتاپیک دوستان را خوب میفهمند

ودچار برداشت های غیره واقع نمیشوند("من نگفتم که می خواهم بحث رو قطع کنم و یا نسبت به آن بی علاقگی نشان دهم ، اما جناب یدی مطلب به جایی فرمودند و جناب حیران هم به طنزی که در بین انسان ها مرسوم است و نه اجنه ، قضیه ی جن و
بسم الله را مطرح کردند ، تصور مسخره کردن را از آن استنباط نفرمایید")

واز خانم جولی نیز متشکرم دوستان ایشان نیز واقعا درست میفرمایند در فروم خوشبختانه جا برای همه بحث ها وجود دارد

شما به قول ایشون یک تاپیک جدید و مبحث جداگانه در مورد محیط زیست و.... باز کنید ما در

خدمت شما هستیم

با تشکر مضاعف از همه ی سروران

more_horiz
با سلام خدمت دوستان عزیز
جناب حیران وجناب سلطانی وجولی عزیز :
منظور بنده از طرح این این سوال که ایا شما به جن اعتقاد دارید.این بود که تجربیات ناچیز خودم را در این زمینه در اختیار علاقه مندان قرار دهم وچون یکی از دوستان بطور خصوصی از بنده انتقاد کردند و فرمودند باعث ترس و وحشت بعضی ها می شود و پیشنهاد کردند که این مطلب بصورت خصوصی دنبال شود من نیز به دیده منت پذیرفتم /وخدمت کلیه عزیزان عرض میکنم که چون قصد دارم این بحث را قطع کنم .هرگونه سوال در این مورد را بطور خصوصی مطرح بفرمایند .من هم اگر از عهده پاسخ دادن به ان بر امدم جواب میدم و اگر کسی تمایل به رویت این موجود که بحق از شگفتیهای افرینش میباشدرا دارد واین ظرفیت را در خود احساس می کند فقط بطور خصوصی دنبال کند با تشکر

more_horiz
beul جان دوست عزیز وبزرگوار هرچند دیر امدی ولی واقعا از صمیم قلب میگم خوش اومدی

من حیران واقعا از حضور و شاگردی محضر شما خوشحال وخرسندم عزیزم مرا دریاب .

وسخنی دیگر اینکه میفرمایید :
وچون یکی از دوستان بطور خصوصی از بنده انتقاد کردند و فرمودند باعث ترس و وحشت بعضی ها می شود و پیشنهاد کردند که این مطلب بصورت خصوصی دنبال شود

ان دوست عزیز را من از شون خواهش دارم که بپذیرند اگر کسی نسبت به اینگونه مباحث حساسیتی دارند بهتر است که ان را دنبال نکنند نه اینکه جلوی بحث و تبادل مبحثی را که

خیلی ها تشنه شنیدن و حضور در ان مباحث هستند را با اینگونه در خواستها بگیرند

چون هرکسی ترس دارد با دیدن عنوان مبحث وارد نمیشود

پس دوستان بهترین راه بحث وتبادل ارا وافکار به صورت عمومی است

more_horiz
بابا اينا همش خرافات

more_horiz
آقا رسول گل گلاب سلام و خسته نباشید ، عزیزم نمیشه به همه چیز خرافات گفت ، مثلا" ازدواج دو غیر هم دین با یکدیگر ، یا اینکه اساس دین رو خرافات خوند ، مثلا" جناب لنین که یک تئوریسین بزرگ هم بوده و یک کمونیست دو آتشه ، نیز همین مطلب شما رو تایید می کنه و میگه که دین افیون جامعه است ، حالا کار ندارم به اینکه لنین درست گفته یا غلط و بخوام این مطلب ایشون رو اینجا تحلیل کنم که این مساله جاش اینجانیست و نیاز به فرصت و مطالعات و بررسی های فراوانی داره ، بالاخره واژه ی خرافات یه معنای منتزع و مجرد از بسیار ی از مباحثی داره که توی ذهن حضرتعالی میاد، همون طوری که دین همین طوریه و یا بی دینی ، حتی اعتقاد به پلورالیزم دینی و تکثر در ایده و عقیده در عین وحدت درست است و این به معنای کثرت با وحدت و به سوی اتحاد و اتفاق رفتن در یک مسیر ، چه جامعه کاملا" بی دین باشد ، چه با دین . پس موضوع خرافات با این مسایلی که شما می فرمایید سنخیت مفهومی نداره و به قولی در یک رنج معنایی و ماهیتی قرار ندارند.خرافه پرستی از جنس ضد دین بودن یا ضد جن و پری بودن و اینها نیست ؛ بلکه خود خرافه طوریه که صفت پرستش بهش میدن ، یعنی خود خرافه باز مطلبیه که شما بهش اعتقاد ندارید ، پس به چیزی که اساسا" اعتقاد ندارید ، نمی تونید وسیله ی تایید یا رد یک مساله قرارش بدین ،
ببخشید اگه در این مورد برای شما بزرگوار و اهل علم و هنر توضیح دادم ، قصدم القا ء مفهوم و معنی هم نبود، بلکه تنها نظر شخصی ام را بیان داشتم . [You must be registered and logged in to see this image.]

more_horiz
نظر دوستان را به مطالب این سایت در باره جن جلب میکنم
[You must be registered and logged in to see this link.]
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply