Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

ایا شما به جن اعتقاد دارید

power_settings_newLogin to reply
+4
JOLIE
vahab
sohailsoltani
beul
8 posters

descriptionایا شما به جن اعتقاد دارید - Page 2 Emptyایا شما به جن اعتقاد دارید

more_horiz
First topic message reminder :

قران کریم وجود اجنه را تایید مینماید
ولی ایا شما بدور از تعصبات دینی این موضوع را قبول دارید
جن یکی از مخلوقات خداوند است که میتوان قدرت خدا را در افرینش او دید
شما هم می توانید جن را ببینید اگر تمایل داشته باشید .والبته امادگی شدید روحی یکی از موانعی که موجب پنهان ماندن جن از انسان میگردد ترس انسان از جن وجن از انسان است
نکته جالبی که من تازگی متوجه اون شده ام اینه که درصد جنهای خوب از درصد انسانهای خوب بیشتر است.
لطفا قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم نظرات خود را بفرمایید

descriptionایا شما به جن اعتقاد دارید - Page 2 EmptyRe: ایا شما به جن اعتقاد دارید

more_horiz
میشه اینو گفت که اونها هم چون بنده خدا هستند. نباید مسخره شان کنیم؟!؟!؟!؟!؟

descriptionایا شما به جن اعتقاد دارید - Page 2 EmptyRe: ایا شما به جن اعتقاد دارید

more_horiz
سلام خانم جولی ،
من نگفتم که می خواهم بحث رو قطع کنم و یا نسبت به آن بی علاقگی نشان دهم ، اما جناب یدی مطلب به جایی فرمودند و جناب حیران هم به طنزی که در بین انسان ها مرسوم است و نه اجنه ، قضیه ی جن و
بسم الله را مطرح کردند ، تصور مسخره کردن را از آن استنباط نفرمایید و اینکه ما در این دنیا و این زندگی مسایل مهم تری داریم ، منظور این نیست که بحث در باره ی اجنه مهم نیست ، بلکه درجه ی اهمیتش برای انسان ها که امروزه با امور بسیار مهم تری مثل آلودگی هوا ومحیط زیست که خیلی خیلی مهم و خطرناک است ، یا مساله ی انرژی هسته ای و بمب اتمی که دارد به جاهای باریک می کشد و خطرناک می شود ، و یا پیمان منع گسترش سلاح های کشتارجمعی ، یا بحران عظیم در اقتصاد جهان که از بخش مسکن اقتصاد امریکا شروع شد و به دیگر نقاط جهان تعمیم یافت که این خود میزان تاثیرگذاری اقتصاد امریکا بر اقتصاد و سیاست های جهانی را نشان می دهد، و یا بیکاری ناشی از بحران های اقتصادی ، موضوع خصوصی سازی و هدفمند کردن یارانه ها یا سوبسیدها در ایران ، سیاست خارجی کشورما و خیلی دیگر از این مسایل ، خوب شما هم بایستی حق بدهید که مهم ترهستند و ما قبل از قضیه ی جن و پری باید به این مسایل مهم خودمون بپردازیم و شاید در این بحث و فحص ها و تبادل اندیشه ها به یک نقطه ی خوبی هم رسیدیم و احیانا" دولتمردان ماهم خواندند و دیدند و توجه کردند و برداشت خوب و سازنده ای از این مباحث ما داشتند و بالاخره ما هم تاثیری بر َآنان و بر روندهای اقتصادی و سیاسی جاری مملکت خودمون داشتیم و به خودمون بعدها افتخار کردیم .
ما در فرهنگ ایرانی و اسلامی خودمون هم این مساله رو داریم که اسمشو گذاشتن
قضیه ی الاهم و فالاهم
یعنی یه چیزی مهم است ، اما یه چیز دیگه مهم تر ازاو ، خب حالا شما مهم را می گیرید یا اهم را یعنی اونی که از مهم اولی مهم تره ، مسلمه که مهم تره رو انتخاب می کنید و به اون خواهید پرداخت.
پس می بینید که اصلا" بحث مسخره کردن نبوده و یا قطع یک بحث . واما بحث کردن بدون هیچ تعارفی مطالعه و اطلاعات لازم رو می طلبه که شاید بنده ی حقیر در باره ی جن به اون حد از مطالعات نرسیدم و معلوماتم در این مورد محدود باشه و وقتی که خودم می دونم ادامه ی این بحث ما رو به یک معلوم مطلوب نمی رسونه و همه ش دور خودمون می چرخیم و باز به همان نقطه ی اول می رسیم ، خب عقل میگه که باید این بحث رو ببندیم و وقتی که آمادگی کاملشو داشتیم و فهمیدیم که به یه جایی می رسیم ، ادامه ش بدیم ، شما این طور فکر نمی کنید ، مثلا" همین خود شما خداوکیلی و بدون تعارفات معمول ، اون طوری که خودتون - خودتو ن رو بهتر از هر کسی دیگه می شناسید ، چقدر در مورد این مساله ی "جن" عملا" و به صورت علمی مطالعه دارید و چقدر می دونید ، مثلا" تا حالا این موجود رو از نزدیک مشاهده فرموده اید ، باهاش حرف و بحثی
داشته اید ، با جناب جن حشرو نشر و نشست و برخاست داشته اید ، با هم غذا و میوه خورده اید ، مطمئنا" خیر و من هم مثل شما این تجربه رو نداشته ام ، اصلا" معلوم نیست اینها کجا هستند و چطور زندگی می کنند و چه می خواهند و چه تاثیری در زندگی ما انسان ها دارند ، و البته نظریاتی هم هست که تنها در حد نظریه و فرضیه است و بقیه ی مسایل حدس و گمان و ژست گرفتن و اینهاست که نمی تونه این مساله رو برای من و شما و دیگران حل بکنه
با کمال احترام به شما و نظریاتی که در این مورد دارید [You must be registered and logged in to see this image.]

more_horiz
خب پس يه بحث باز كنيد به نام محيط زيست و غيره....اونجا به بحثاي مهمتون بپردازيد نه اينجاا؟؟؟؟!!!

more_horiz
باسلام وتشکر از همه دوستان مکرم از سهیل جان ممنونم که بحث وتاپیک دوستان را خوب میفهمند

ودچار برداشت های غیره واقع نمیشوند("من نگفتم که می خواهم بحث رو قطع کنم و یا نسبت به آن بی علاقگی نشان دهم ، اما جناب یدی مطلب به جایی فرمودند و جناب حیران هم به طنزی که در بین انسان ها مرسوم است و نه اجنه ، قضیه ی جن و
بسم الله را مطرح کردند ، تصور مسخره کردن را از آن استنباط نفرمایید")

واز خانم جولی نیز متشکرم دوستان ایشان نیز واقعا درست میفرمایند در فروم خوشبختانه جا برای همه بحث ها وجود دارد

شما به قول ایشون یک تاپیک جدید و مبحث جداگانه در مورد محیط زیست و.... باز کنید ما در

خدمت شما هستیم

با تشکر مضاعف از همه ی سروران

more_horiz
با سلام خدمت دوستان عزیز
جناب حیران وجناب سلطانی وجولی عزیز :
منظور بنده از طرح این این سوال که ایا شما به جن اعتقاد دارید.این بود که تجربیات ناچیز خودم را در این زمینه در اختیار علاقه مندان قرار دهم وچون یکی از دوستان بطور خصوصی از بنده انتقاد کردند و فرمودند باعث ترس و وحشت بعضی ها می شود و پیشنهاد کردند که این مطلب بصورت خصوصی دنبال شود من نیز به دیده منت پذیرفتم /وخدمت کلیه عزیزان عرض میکنم که چون قصد دارم این بحث را قطع کنم .هرگونه سوال در این مورد را بطور خصوصی مطرح بفرمایند .من هم اگر از عهده پاسخ دادن به ان بر امدم جواب میدم و اگر کسی تمایل به رویت این موجود که بحق از شگفتیهای افرینش میباشدرا دارد واین ظرفیت را در خود احساس می کند فقط بطور خصوصی دنبال کند با تشکر

more_horiz
beul جان دوست عزیز وبزرگوار هرچند دیر امدی ولی واقعا از صمیم قلب میگم خوش اومدی

من حیران واقعا از حضور و شاگردی محضر شما خوشحال وخرسندم عزیزم مرا دریاب .

وسخنی دیگر اینکه میفرمایید :
وچون یکی از دوستان بطور خصوصی از بنده انتقاد کردند و فرمودند باعث ترس و وحشت بعضی ها می شود و پیشنهاد کردند که این مطلب بصورت خصوصی دنبال شود

ان دوست عزیز را من از شون خواهش دارم که بپذیرند اگر کسی نسبت به اینگونه مباحث حساسیتی دارند بهتر است که ان را دنبال نکنند نه اینکه جلوی بحث و تبادل مبحثی را که

خیلی ها تشنه شنیدن و حضور در ان مباحث هستند را با اینگونه در خواستها بگیرند

چون هرکسی ترس دارد با دیدن عنوان مبحث وارد نمیشود

پس دوستان بهترین راه بحث وتبادل ارا وافکار به صورت عمومی است

more_horiz
بابا اينا همش خرافات

more_horiz
آقا رسول گل گلاب سلام و خسته نباشید ، عزیزم نمیشه به همه چیز خرافات گفت ، مثلا" ازدواج دو غیر هم دین با یکدیگر ، یا اینکه اساس دین رو خرافات خوند ، مثلا" جناب لنین که یک تئوریسین بزرگ هم بوده و یک کمونیست دو آتشه ، نیز همین مطلب شما رو تایید می کنه و میگه که دین افیون جامعه است ، حالا کار ندارم به اینکه لنین درست گفته یا غلط و بخوام این مطلب ایشون رو اینجا تحلیل کنم که این مساله جاش اینجانیست و نیاز به فرصت و مطالعات و بررسی های فراوانی داره ، بالاخره واژه ی خرافات یه معنای منتزع و مجرد از بسیار ی از مباحثی داره که توی ذهن حضرتعالی میاد، همون طوری که دین همین طوریه و یا بی دینی ، حتی اعتقاد به پلورالیزم دینی و تکثر در ایده و عقیده در عین وحدت درست است و این به معنای کثرت با وحدت و به سوی اتحاد و اتفاق رفتن در یک مسیر ، چه جامعه کاملا" بی دین باشد ، چه با دین . پس موضوع خرافات با این مسایلی که شما می فرمایید سنخیت مفهومی نداره و به قولی در یک رنج معنایی و ماهیتی قرار ندارند.خرافه پرستی از جنس ضد دین بودن یا ضد جن و پری بودن و اینها نیست ؛ بلکه خود خرافه طوریه که صفت پرستش بهش میدن ، یعنی خود خرافه باز مطلبیه که شما بهش اعتقاد ندارید ، پس به چیزی که اساسا" اعتقاد ندارید ، نمی تونید وسیله ی تایید یا رد یک مساله قرارش بدین ،
ببخشید اگه در این مورد برای شما بزرگوار و اهل علم و هنر توضیح دادم ، قصدم القا ء مفهوم و معنی هم نبود، بلکه تنها نظر شخصی ام را بیان داشتم . [You must be registered and logged in to see this image.]

more_horiz
نظر دوستان را به مطالب این سایت در باره جن جلب میکنم
[You must be registered and logged in to see this link.]

more_horiz
و ایضا مطلبی که در ذیل می آید میتواند به قسمتی از سوالات دوستان پاسخ بدهد:
[You must be registered and logged in to see this link.]
موضوع: ماهيت جن سوال: جن چيست ؟ جواب: جن مخلوقى از مخلوقات است كه براى ما قابل مشاهده حسى نيست . قرآن كريم وجود جن را تاييد كرده و خلقت آن را پيش از انسان مى داند . اصل جن از آتش است . و الجان خلقناه من قبل نار السموم ( حجر / 27 ) . جنيان زندگى مى كنند ومى ميرند و برانگيخته مى شوند مانند انسان . جـنـيـان داراى جنس مذكر و مونث اند وتوليد مثل مى كنند و انه كان رجال من الانس يعوذون بـرجـال مـن الـجن ( جن / 6 )جنيان داراى شعور و اراده بوده , قادر به حركات سريع و كارهاى بسيار مشكل اند . آنها نيز مانند انسان مكلف بوده , كافر و مشرك , مومن و صالح دارند . شناخته شده ترين جنيان كه سركرده شياطين است ابليس مى باشد . نويسنده: طباطبائى - سيد محمد حسين نام کتاب: تفسير الميزان ج 20 ص 39 ----------------------------------------------------
موضوع: ايمان جنيان سوال: رفتار جنيان از نظر ايمان و كفر به انبياء , چگونه بوده است ؟ جواب: آنـهـا نوعى از مخلوقات مختار و مكلف هستند , منتهى در حال عادى غير مرئى اند بعضى مومن و بعضى ديگر كافرند و از اين نظر مثل انسانها هستند . نويسنده: مصباح يزدى - محمد تقى نام کتاب: محمد تقى مصباح يزدى / آموزش عقايد -------
--------------------------------------------- موضوع:وجود جن مسلم است سوال:آيا جن ها مي توانند بر انسان ها تسلط پيدا كنند؟ جواب:وجود ( ( جن ) ) در متون ديني امري قطعي و مسلم است ولي نحوه ارتباط و تاثير گذاري آنها در امور انسان ها آن گونه كه درميان توده مردم شايع است چندان درست نيست . در اين زمينه گزافه گويي و خرافه ها در ميان توده هاي عوام بسيار است. آنچه مهم است اين مي باشد كه آنان موجوداتي از جسم لطيفند و مانند انسان مكلف به دين و احكام الهي بوده و مومن و كافردارند .ليكن از نظر كمال وجودي به مرتبه انسان نمي رسند.براي آگاهي بيشتر رجوع كنيد به : تفسير سوره جن ، شهيد مطهري ----------------------------------------------------
موضوع:پيامبري از جن ها داشته ايم سوال:آيا پيامبري از جن ها داشته ايم ؟ جواب:اين كه پيامبران جن از جنس جن و پيامبران آدميان از نوع آنها باشند مطلبي است كه نمي توان بدون دليل قبول كردزيرا در قرآن كريم آمده است كه ( ( و به يادآور اي پيامبر زماني را كه ما به سوي تو نفراتي از طايفه جن گسيل داشتيم تا آيات قرآن را استماع نمايند و چون براي شنيدن حضور يافتند با خود گفتند ساكت شويد چون قرايت تو به انجام رسيد ايمان آوردند و به سوي قوم خود براي انذار ودعوت بازگشتند، گفتند : اي قوم ما، ما كتابي را كه بعد از موسي فرودآمده است شنيديم و آنچه را كه در برابر اوست شاهدي است مصدق و به سوي حق دلالت مي كند و به سوي راه راست وصراط مستقيم رهنمون است ... ) ) ، ( احقاف ، آيات 29 و 31 ) از اين آيه استفاده مي شود كه رسول گرامي پيامبر جن نيز هست . و آيه اي كه مي فرمايد : ( ( يا معشرالجن و الانس الم ياتكم رسل منكم يقصون عليكم آياتي ؛ اي جمعيت جن و انس آيارسولاني از شما به سوي شما نيامدند كه آيات مرابرايتان بازگو كنند ) ) ، ( انعام آيه 130 ) . اين كه مي فرمايد آيا رسولا ني از شما به سوي شمانيامده اند هر چند خطاب به جن و انس است ولي رسولان از انس مي باشد، ( مجمع البيان ج 3و4 ص 566 و567 ) . يا اين كه بگوييم رسولان از جنس انس بودند و اين رسولان از مومنين جن رسولي بسوي جن مي فرستادند، ( مجمع البيان ج 3و4 ص 567 - تفسير نمويه ج 5 ص 443 ) . علامه طباطبايي در اين مورد مي گويد : رسولان از جنس مخاطبين در آيه بوده و آن جن وانس مي باشد كه در مقابل موجودات مجرد است كه ملايكه باشند، ( الميزان ج 7 ص 375 و 376 ) بنابراين پيامبران از جنس بشر مي باشند وبشر هم با جن از جنس واحد يعني ماده و طبيعت اند در اين صورت صحيح است كه گفته شود پيامبران از جنس جن مي باشد .علامه طباطبايي فرمودنداتفاقا" در اين باره از خود جنيان هم سوال شده كه پيامبر شما از جنس خودشماست ؟ در پاسخ گفته اند پيامبران ما انسانند و اينك ما به رسالت حضرت ختمي مرتبت(ص) ايمان آورده ايم و او را آخرين پيامبر مي دانيم ، ( نگرشي بر مقاله بسط و قبض تيوريك شريعت علامه حسين طهراني ص 184 ) . البته در روايتي وارد شده كه امام رضا ( ع ) فرموده است : خداوند پيامبري را به سوي جنيان فرستاده به نام يوسف كه آنها را به سوي خدا دعوت كندولي آنها او را شهيد كردند، ( سفينه البحار ج 1 ص 186 .اين روايت خبرواحدي بيش نيست ، نقل از كتاب جن و شيطان ، عليرضا رجالي تهراني ، ص 68 ) ----------------------------------------------------
موضوع:جن و ويژگي هاي آن سوال:درباره جن و ويژگي هاي آن توضيح دهيد؟ جواب:جن - چنان چه از مفهوم لغوي اين كلمه به دست مي آيد -موجودي است ناپيدا كه وجود آن را قرآن كريم تصديق كرده و مشخصاتي رانيز براي آن معرفي نموده است از جمله اين كه : 1- از شعله آتش آفريده شده اند .2- مانند انسان داراي تكليف و مسووليت هستند .3- داراي علم وادراك و تشخيص حق از باطل و استدلال مي باشند .4- گروهي از آنها مومن و گروهي كافر و داراي افراد خوب و بدند .5- آنها نيز مانند انسان مرگ و ميرو توليد نسل دارند .6- همانند انسان در قيامت برانگيخته مي شوند و جزاي اعمال خود را مي بينند .ولي آنچه كه در زبان مردم مرسوم است كه آنها راموجوداتي داراي اشكال عجيب و غريب و موذي و مضر به حال انسان وبدخواه او معرفي مي كنند كه گاهي مزاحم ديگران مي شوند، اغلب پايه واساسي ندارد و نه مورد تاييد عقل است و نه مورد تاييد قرآن . البته ممكن است افرادي از طريق علوم غريبه مانند سحر، جادو و كهانت با بعضي ازافراد جن ارتباط پيدا كنند و آنها را استخدام نمايند؛ اما چنين افرادي بسياراندك و انگشت شمارند .اما كارهاي آنها با خواندن بعضي از سوره هاي قرآن مانند : ناس ، علق و كافرون و هم چنين با بعضي از دعاهاي رسيده ازمعصومين بي اثر مي شود; ----------------------------------------------------
موضوع:جن چگونه موجودي است سوال:جن چگونه موجودي است و آيا مي تواند به انسان ضرري برساند و راه ابطال اعمال آنها چيست ؟ جواب:جن - چنان چه از مفهوم لغوي اين كلمه به دست مي آيد - موجودي است ناپيدا كه وجود آن را قرآن كريم تصديق كرده و مشخصاتي را نيز براي آن معرفي نموده است از جمله اين كه : 1- از شعله آتش آفريده شده اند .2- مانند انسان داراي تكليف و مسووليت هستند .3- داراي علم و ادراك و تشخيص حق از باطل و استدلال مي باشند .4- گروهي از آنها مومن و گروهي كافر و داراي افراد خوب و بدند.5- آنها نيز مانند انسان مرگ و مير و توليد نسل دارند .6- همانند انسان درقيامت برانگيخته مي شوند و جزاي اعمال خود را مي بينند .ولي آنچه كه درزبان مردم مرسوم است كه آنها را موجوداتي داراي اشكال عجيب و غريب وموذي و مضر به حال انسان و بدخواه او معرفي مي كنند كه گاهي مزاحم ديگران مي شوند، اغلب پايه و اساسي ندارد و نه مورد تاييد عقل است و نه مورد تاييد قرآن . البته ممكن است افرادي از طريق علوم غريبه مانند سحر،جادو و كهانت با بعضي از افراد جن ارتباط پيدا كنند و آنها را استخدام نمايند؛ اما چنين افرادي بسيار اندك و انگشت شمارند .اما كارهاي آنها باخواندن بعضي از سوره هاي قرآن مانند : ناس ، علق و كافرون و هم چنين بابعضي از دعاهاي رسيده از معصومين بي اثر مي شود

more_horiz
دست مریزاد از توضیحات سودمند وکافی شما دوست عزیز
[You must be registered and logged in to see this image.]

more_horiz
امید است مقبول افتاده باشد

more_horiz
salam
مرسي از جوابت اما من به يه چيزايي اعقاد داشتم حتي بار ها با جن ها هم سرو كله زدم
حتي از نزديك باهاشون هم برخورد داشتم
اما منظورم از خرافات جن نبود برداشتي عاميانه مردم از اين مخلوقات كه اگر مجالي بود بيشتر توضيح ميدم براتون
مرسي

more_horiz
خدایا این همه ارتباط با جن و ما بی ارتباط با جن

more_horiz
اگر بر این موضوع تمرکز کنی شما هم ارتباط پیدا میکنی
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply