Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionقوانینی که نیوتن از قلم انداخت... !! Emptyقوانینی که نیوتن از قلم انداخت... !!

more_horiz
قانون صف:
اگر شما از یک صف به صف دیگری رفتید، سرعت صف قبلی بیشتر از صف فعلی خواهد شد.

قانون تلفن:
اگر شما شماره‌ای را اشتباه گرفتید، آن شماره هیچگاه اشغال نخواهد بود.

قانون تعمیر:
بعد از این که دست‌تان حسابی گریسی شد، بینی شما شروع به خارش خواهد کرد.

قانون کارگاه:
اگر چیزی از دست‌تان افتاد، قطعاً به پرت‌ترین گوشه ممکن خواهد خزید.

قانون معذوریت:
اگر بهانه‌تان پیش رئیس برای دیر آمدن پنچر شدن ماشین‌تان باشد، روز بعد واقعاً به خاطر پنچر شدن ماشین‌تان، دیرتان خواهد شد.

قانون حمام:
وقتی که خوب زیر دوش خیس خوردید تلفن شما زنگ خواهد زد.

قانون روبرو شدن:
احتمال روبرو شدن با یک آشنا وقتی که با کسی هستید که مایل نیستید با او دیده شوید افزایش می‌یابد.

قانون نتیجه:
وقتی می‌خواهید به کسی ثابت کنید که یک ماشین کار نمی‌کند، کار خواهد کرد..

قانون بیومکانیک:
نسبت خارش هر نقطه از بدن با میزان دسترسی آن نقطه نسبت عکس دارد.

قانون تئاتر:
کسانی که صندلی آنها از راه‌روها دورتر است دیرتر می‌آیند.

قانون قهوه:
قبل از اولین جرعه از قهوه داغتان، رئیس‌تان از شما کاری خواهد خواست که تا سرد شدن قهوه طول خواهد کشید.

descriptionقوانینی که نیوتن از قلم انداخت... !! EmptyRe: قوانینی که نیوتن از قلم انداخت... !!

more_horiz
روز خوش

این قوانین سالهاست که در غرب به نام قانون مورفی مشهور است و صد البته که هیچگاه به صورت علمی ثابت نشد . اما شاید کسی پیدا نشه که چندین مرتبه این حالتها رو تجربه نکرده باشه.
در زیر بخشی از مقاله مربوط با قانون مرفی رو نقل میکنم:

قانون مرفی (گاهی استنباط فیناگل یا قانون سُد در فرهنگ غرب اشتباه می‌شود.) یک مثل معروف در فرهنگ غرب است که در زمان آزمایش واگن موشکی در اواخر دههٔ ۴۰ به وجود آمد. اصلی‌ترین پیامی که این قانون بیان می‌کند این است که در هر حالتی که احتمال خراب شدن یا خطا رفتن باشد بی‌شک این اتفاق می‌افتد. «اگر راه‌های متفاوتی برای انجام کاری باشد که یکی از آنها به خرابی یا فاجعه بیانجامد، حتماً یک نفر کار را به همان صورت انجام خواهد داد.» که معمولاً به این صورت بیان می‌شود: «هر چیز که می‌تواند خطا برود، خطا می‌رود.» از نیکلاس اسپارک محقق و نویسندهٔ کتاب «تاریخی از قانون مرفی».

[You must be registered and logged in to see this link.]

descriptionقوانینی که نیوتن از قلم انداخت... !! EmptyRe: قوانینی که نیوتن از قلم انداخت... !!

more_horiz
سلام دوست عزیزم 16
ممنون از نوشته کاملتون
منم با قانون مورفی آشنا بودم
اتفاقا وقتی این مطلب رو خوندم گفتم خیلی شبیه قانون مورفیه
بازم یک دنیا تشکر از توضیحاتتون 16

more_horiz
سلام. آشنا شدن با این قوانین برای من تازگی داشت ، اگرچه جسته گریخته از اطراف و اکناف شنیده بودم ، اما اینکه اینها قانون باشند ، برای من تازگی داشت و البته من هنوز نمی دانم که اینها رو میشه جزء قراردادهای اجتماعی قرارداد یا فکری و یا قوانین فیزیکی یا رفتاری ، راستشو بخواید بعد ار اینکه این مطلب رو مطالعه کردم توی گزینش سنجه برای تطبیق فکری و تعامل رفتاری قاطی کردم.

more_horiz
آقا سهیل نوشته:
سلام. آشنا شدن با این قوانین برای من تازگی داشت ، اگرچه جسته گریخته از اطراف و اکناف شنیده بودم ، اما اینکه اینها قانون باشند ، برای من تازگی داشت و البته من هنوز نمی دانم که اینها رو میشه جزء قراردادهای اجتماعی قرارداد یا فکری و یا قوانین فیزیکی یا رفتاری ، راستشو بخواید بعد ار اینکه این مطلب رو مطالعه کردم توی گزینش سنجه برای تطبیق فکری و تعامل رفتاری قاطی کردم

سلام
این قوانین فقط در حد تئوریه
ولی اگه دقت کنید در زندگی روزمره خیلی وقتها آدم با این قوانین روبرو میشه

more_horiz
یاس سفید wrote:
سلام دوست عزیزم 16
ممنون از نوشته کاملتون
منم با قانون مورفی آشنا بودم
اتفاقا وقتی این مطلب رو خوندم گفتم خیلی شبیه قانون مورفیه
بازم یک دنیا تشکر از توضیحاتتون 16

روز خوش خانم یاس

من هم از شما سپاسگزارم که این بحث رو آغاز فرمودید تا عده ای از دوستانی که با این موضوع نا آشنا بودند ، آشنایی پیدا کنند . 16

more_horiz
قوانين عمومي
- هيچ كاري به آن سادگي كه بنظر مي آيد نمي باشد
- نمام كارها بيشتر از آن چيزي كه شما فكر مي كنيد وقت مي گيرند
- اگر احتمال اينكه چند پديده باهم رخ دهند و باعث خرابي سيستم شوند خيلي كم باشد، هنگامي كه شما نياز داريد سيستم درست كار كند اين پديده ها باهم رخ خواهند داد
- هر راه حلي كه براي مشكلات ارائه مي شود، خود مشكلات جديدي بوجود مي آورد
قوانين نظامي
- هرگز يك سنگر را با كسي كه از تو قوي تر است تقسيم نكن
- اگر افسر مافوق تورا مي بينيد، پس دشمن هم تو را مي بيند
- اگر در جبهه داري خوب پيشرفت مي كني، حتما” به سمت دام دشمن مي روي
- اگر نياز داري كه همين الآن با افسر مافوق خود صحبت كني، يك چرت بزن
قوانين تكنولوژي
- منطق عبارت است از يك روش سيستماتيك براي رسيدن به يك نتيجه غلط
- تمامي اكتشافات و اختراع هاي بزرگ دنيا بر اثر اشتباه بجود آمده اند
- مهمترين email اي را كه ميخواهي بگيري گم مي شود
- اگر يك برنامه كامپيوتري بدرد نخورد بايد آنرا مستند كرد
- اگر يك برنامه كامپيوتري مفيد باشد بايد آنرا عوض كرد
- در اجراي پروژه مهم نيست چقدر منابع در اختيار دارد به هر حال كم است

more_horiz
واقعا میشه گفت یه قانونه
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply