کتابهای برتر، برگزیده و تشویقی چهارمین دوره جشنواره کتاب برتر به تریب زیر معرفی شدند: کتابهای "ماجراهای نارنیا"و "گرگها از برف نمی‌ترسند" از انتشارات قدیانی و "اگر داوینچی مرا می‌دید" از نشر افق به عنوان کتابهای برتر ناشران عضو انجمن معرفی شدند و کتاب "سه فضانورد" از انتشارات کاروان نیز به عنوان کتاب برتر بخش خصوصی معرفی شد.
همچنین کتابهای "بیا بگیر سیب را" و "پرنده طلایی" از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان کتابهای برتر ناشران دولتی معرفی شدند.
در بخش کتابهای برگزیده نیز "زیبا چیست؟ زیبا کیست؟" از انتشارات صابرین، "دایره المعارف تاریخ" از انتشارات محراب قلم، "لالایی برای دختر مرده"، "سه سوت جادویی"، "شورش خرگوش‌ها" و "طبقه هفتم غربی" از نشر افق، "همیشه دوستت دارم" از انتشارات شهرتاش، "یک شب یک قصه" از نشر پنجره و "فرهنگ نامه نام آوران" از نشر طلایی به عنوان کتابهای برگزیده ناشران عضو انجمن فرهنگی معرفی شدند.
همچنین کتابهای "شعرهای یک ماهی سیاه آسمون جل" و "داستان دو پنج" از نشر سفیر اردهال، "موش مترو" از نشر صدا، "مامی جون کم حافظه" و "چشم بهشتی" از نشر آفرینگان به عنوان کتابهای برگزیده بخش خصوصی معرفی شدند.
کتابهای "هاجستم و واجستم"، "لولوی قشنگ من"، "مرد جوان و خیاط حیله گر" و "خفاش دیوانه" از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، "بوقی که خروسک گرفته بود"، "من مامانت را نخوردم"، "گریه نکنید مثل ابر باهار"، "قصه سارا"، "مربای سیب و رودخانه" و "سه بچه گرگ کوچولو و گراز بد گنده" از انتشارات علمی و فرهنگی، "کوچه های شهر ما" و "شوخی با کلمات" از نشر شهر، "کفش تق تقی دارم"، "من آدم آهنی شدم" و "نمکین" از انتشارات امیرکبیر و "به ملخ نگاه کن" از انتشارات مدرسه به عنوان کتاب های برگزیده بخش دولتی انتخاب شدند.
در بخش کتابهای تشویقی نیز کتابهای "بیماریهای دوستان من" از انتشارات قدیانی، "پروفسور اسکولکسکی و ژنرال پیکولسکی" از نشر افق و "بچه‌ گلهای گمشده" از انتشارات مبتکران در بخش ناشران عضو انجمن معرفی شدند، "دختر ستاره‌ای" از انتشارات ایران بان، "سه گانه بال نقره‌ای، بال آفتاب و بال آتشین" از نشر پژواک کیوان و "از صدای باران خوشم می آید" از انتشارات حوض نقره به عنوان کتابهای تشویقی ناشران خصوصی معرفی شدند.
همچنین کتابهای "ارنگ ارنگ بگو چه رنگ؟"، "تو مادر منی؟"، "بازی با آوا، بازی با الفبا" و "چگونه عکس سه بعدی بگیریم و ببینیم" از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و "کودکان ماه" از کتابهای پروانه انتشارات به نشر به عنوان کتابهای تشویقی ناشران دولتی معرفی شدند.
منبع خبرگزاری مهر