Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionپسر برتر از دختر آمد پديد؟؟؟ Emptyپسر برتر از دختر آمد پديد؟؟؟

more_horiz
نظرات فلاسفه و بزرگان اجتماعی تاریخ کهن درباره زن

افلاطون. در یونان کهن بنا به عقیده افلاطون زن بودن چیزی ناهنجار بوده است. او چنین می گوید:از خدایان شاکر هستم که به من هفت مزیت بخشیده اند، نخستین آنها این است که من انسانی آزاد به دنیا آمده ام و نه برده، و دوم آنکه مرد به وجود آمده ام ،نه زن..."

فیثاغورسو بدین طریق تجزیه و تحلیل می نماید:اصلی خوب وجود دارد که آفریننده ی روشنایی و نظم و مرد است، و اصلی بد که خالق آشفتگی و تاریکی و زن است.

میلتون(شاعر انگلیسی1608-1674) میگوید:مرد برای خدا خلق شده است و زن برای مرد.

شوپنهاور(فیلسوف ایده آلیست مرتجع آلمانی.1788-1860) می گوید:زن حیوانی است با موهای بلند و افکاری کوتاه.

نیچه (فیلسوف ایده آلسیت آلمانی.1844-1900)او در زن تنها این را میبیند:آرامش دهنده و بخشنده ی لذت برای جنگجو.

وینی،شاعر فرانسوی(1797-1863 ) از یک مبارزه ابدی سخن می گوید:میان خوبی مرد و حقه بازی زن است.

فردوسی شاعر بزرگ ایرانی با اینکه به راستی در خیلی از گفته های او احترام به زن و مادر محسوس است، باز او را چنین توصیف می کند:زنان را همین بس یک هنر، نشینند و زایند و شیران نر.

نظرات رهبران کلیسا هم به طور قاطع در راه تحقیر زن است:

ترتولین (از مدافعین سرشناس مسیحیت.155-220م) می گوید:زن تو همانند دری هستی که به روی شیطان باز میشود،تو باید همیشه لباس عزای پاره پاره برتن داشته باشی.

ژان کریسیستم(معروف به دهان طلایی از بزرگان کلیسا و ناطق زبر دست 407-347م) زن را سرزنش می نماید و می گوید:درمیان همه حیوانات وحشی، پر زیان تر از زن حیوانی نیست.

بالزاک نویسنده بزرگ فرانسوی در کتاب فیزیولوژی ازدواج چنین می نویسد:سرنوشت زن و یگانه افتخار و سربلندی او در این است که دل مردی را به تپش بیندازد...زن ملکی است که با قباله و و قرار داد به دست می آید، او همانند لوازم خانه است...زن اگر درست بخواهیم بگوییم ضمینه ای است از مرد.

descriptionپسر برتر از دختر آمد پديد؟؟؟ EmptyRe: پسر برتر از دختر آمد پديد؟؟؟

more_horiz
البته اصلا" به من ربطی ندارد
اینا نظر خودشونو گفتند
گفتیم بگیم نگید نگفتی
البته باید در نظر داشت اینها همشون فیلسوف بودندا....... 28

more_horiz
اولا آقا امین یادت باشه یه شماره تلفنی چیزی بذاری اینجا که من سه سال دیگه ازت یه خبری داشته باشم که بیام حال و روز اون روزتو برا بچه ها بگم 30 (البته ما نمیتونیم برا شما بریم خواستگاریا ولی باید درس عبرتی بشه برا سایر پسرا )

اولا که چقدر زشته که الان که وارد قرن بیست و یک شدیم بشینیمو افکار یه فلیسوفی که تو قرن دو و سه یا چهارو پنج بوده رو تاییدو پرستش کنیم " یعنی واقعا شما الان افکار 15 قرن پیشو دارین!!!!!!!!! ولو اون فکر؛ فکر یه فسلسوف باشه ( به نظر من که فیلسوفای اون زمون در حد یه بچه ی دو ساله ی الان حالیشونه !! ) 5

ولی در مورد سایر دوستان " سلام فراوان ما رو به افلاطونو نیچه و شوپنهاور و سایر دوستان برسونین و بگین ؛ حالا در دیزی بازه حیای گربه کجا رفته ! حالا ما چیزی نمیگیم خودتون حیا کنین ..

به افلاطون بگو فکر میکنی یادم رفته چقدر به عصمت خانوم میگفتی کاش زن بودی تا میتونستی موهاتو هایلاد کنیو دامن چین دار بپوشی و بری تو پرچین 24

به فیثاغورث بگو فکر میکنی اون شبایی که قائمکی میرفتی با گوشی داداشت به صغری جون اس مس میدادی که اگه تو نبودی من چیکار میکردم ؟!! نکنه فکر میکنی مام مثل داداشت باور میکنیم که عصمت خانوم پسره !!!!!!! 29

به میلتون بگو " ها پس چی که زن برا مرد افریده شد ؟ تو که باید اینو بگی !! اگه این زن بیچارت صب تا شب لباس چرکای مردمو نشوره و یه لقمه نون حلال در نیاره تو میخوای با چی خرج و ورج خونه رو بدی ؟ ها همون برو شعرای صد من یه غازتو که کسی نمیخره بذار لای نون بده به بچه هات بخورن 37

به شوپنهاور بگو ها همون موی بلنشو هم که تو نداشتی !!! (فکر میکنه یادمون رفته چقدر دکتر دوا کرد و مو کاشت آخرم کچل شد ) 67

حالا فردوسی رو چون هم ولایتیه " بگو بعدا بیاد خصوصی بهش بگم 76

more_horiz
حالا شما زیاد حرص نخور یه بلای سرت میاد اونوقت ایران forumها میگن تو این بال رو سرش اوردی
بعد هم من گفته بودم که اینا نظر خودشونو میگن به من ربطی نداره 20
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply