Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionس ن گ س ا ر Emptyس ن گ س ا ر

more_horiz
محمد جواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ایران، سنگسار را مطابق قانون اساسی دانسته اما گفته است، حکم سنگسار سکینه محمدی آشتیانی تحت بازنگری و تجدید نظر قرار دارد.

سکینه محمدی آشتیانی، ۴۳ ساله، به جرم "زنای محصنه" به اعدام از طریق سنگسار محکوم شده است. او در تبریز زندانیست.

[You must be registered and logged in to see this image.]

اعتراض سازمان های بین المللی مدافع حقوق بشر به امکان سنگسار شدن خانم محمدی آشتیانی، انتقادهای شدید دولت های غربی از جمله آمریکا، بریتانیا و نروژ را در پی داشته که سنگسار را مجازاتی "وحشیانه" و "قرون وسطایی" دانسته اند و علیه اجرای آن به ایران هشدار داده اند.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ایران، در مصاحبه با خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، از روند محاکمه خانم محمدی آشتیانی دفاع کرد و آنچه تهاجمات غرب و فشارهای رسانه ای درباره پرونده او دانست را رد کرد.

او گفت: "اجرای احکام شرع مقدس اسلام مثل رجم، حجاب و ارث همواره با تخاصم وقیحانه آنها روبه رو بوده و اساسا هر مساله ای که بوی احکام شرعی داشته باشد با مخالفت آنها روبه رو می شود."

آقای لاریجانی تاکید کرد: "اولا مجازات رجم (سنگسار) در قانون اساسی ما وجود دارد اما قضات محترم دادگاهها در شرایط بسیار محدود اقدام به صدور چنین حکمی می ‌کنند."

او ضمن تاکید بر اینکه مجازات های سنگین از جمله سنگسار همچنان پیش از اجرا مورد بازنگری دقیق مقام های قضایی ایران قرار می گیرد، گفت "بازنگری و تجدید نظر" در رابطه با حکم سنگسار خانم محمدی آشتیانی تحت بررسی است.

ادامه اعتراض ها

یک نماینده ارشد کنگره جمعه طی نامه ای از هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا خواست که در عرصه بین المللی برای جلوگیری از اعدام سکینه محمدی آشتیانی تلاش کند.

سکینه محمدی آشتیانی اتهام 'زنای محصنه' را رد می کند
ایلیانا راس لهتینن، اولین نماینده کوبایی الاصل در مجلس نمایندگان و عضو کمیته روابط خارجی این نهاد، جمعه (۹ ژوئیه) خواهان این شد که آمریکا و "کشورهای مسوول" با اعمال فشار بر ایران از اعدام خانم محمدی آشتیانی که بر اساس گزارش ها به جرم "زنای محصنه" به اعدام محکوم شده است، جلوگیری کنند.

خانم لهتینن که عضو حزب جمهوریخواه است و به شدت از تحریم های کنگره علیه ایران حمایت کرده، می گوید از بتی کینگز، سفیر آمریکا در مقر سازمان ملل متحد در ژنو، نیز درخواست کرده است که برای جلوگیری از اعدام آن شهروند ایران تلاش کند.

این نماینده ایالت فلوریدا گفت: "خشم جهانی بود که احتمالا بر رژیم ایران فشار آورد که برنامه سنگسار او را کنار بگذارد."

وی همچنین خواهان دو برابر شدن تلاش ها برای جلوگیری از اعدام و آزادی سکینه محمدی آشتیانی شد.

روزنامه گاردین و شبکه خبری کانال چهار، پنجشنبه به نقل از سفارت ایران در بریتانیا گزارش دادند که دیپلمات های ایران به نقل از مقام های قضایی این کشور می گویند، خانم محمدی آشتیانی از طریق سنگسار اعدام نخواهد شد.

محمد مصطفایی، وکیل خانم محمدی آشتیانی به بی بی سی فارسی گفت که به دلیل تعطیلی نتوانسته با مقام های قضایی تماس بگیرد و صحت گفته های دیپلمات های ایرانی را تائید کند.

سکینه محمدی آشتیانی در سال ۲۰۰۶ میلادی به اتهام رابطه "نامشروع" با دو مرد پس از فوت همسرش محکوم شده بود، اما بعد دادگاه دیگری او را به اتهام رابطه با مرد دیگری پیش از مرگ همسرش، به "زنای محصنه" محکوم و علیه او حکم اعدام صادر کرد.

در روزهای گذشته تعدادی از چهره های سیاسی در غرب به ایران درباره سنگسار خانم محمدی آشتیانی هشدار داده اند.

ایلیانا راس-لهتینن، نماینده کنگره، خواهان افزایش فشار بر ایران در ارتباط با این پرونده است
ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه بریتانیا، پنجشنبه سنگسار را مجازاتی "قرون وسطایی" دانست و گفت، "اگر این مجازات اجرا شود، موجب انزجار و وحشت جهان ناظر خواهد شد."

مارک تونر، یکی از سخنگویان وزارت امور خارجه آمریکا هم پنجشنبه درباره احتمال اجرای سنگسار در ایران عمیقا ابراز نگرانی کرد و از مقام های ایران خواست این مجازات را منسوخ کنند.

دولت نروژ این هفته با احضار سفیر ایران در اسلو به حکم اعدام خانم محمدی آشتیانی اعتراض کرد.

سازمان دیده بان حقوق بشر اخیرا در بیانیه ای از قوه قضاییه ایران خواست که حکم اعدام خانم محمدی آشتیانی را لغو کند.

جزئیات پرونده

به گزارش دیده بان حقوق بشر، او در روز ۱۵ مه ۲۰۰۶، در یک دادگاه جزایی در استان آذربایجان شرقی به جرم داشتن روابط نامشروع با دو مرد پس از فوت همسرش به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شده بود.

اما در ماه سپتامبر ۲۰۰۶ در جریان محاکمه مردی که به جرم قتل همسر آشتیانی متهم شده بود، دادگاه دیگری پروند اولیه خانم آشتیانی را در رابطه با حوادث پیش از قتل شوهرش مورد بررسی قرار داد و این بار او را به "زنای محصنه" محکوم کرد.

بنا به این گزارش، خانم محمدی آشتیانی در جلسات دادگاه اعترافات قبلی خود در مرحله بازجویی را پس گرفت و گفت که اقرارهایش تحت تهدید بوده است. به علاوه او اتهام "زنای محصنه" را رد کرده است.

نادیه خلیفه، پژوهشگر بخش زنان دیده بان حقوق بشر ضمن محکوم کردن سنگسار به عنوان مجازاتی بی رحمانه و غیرانسانی از دولت ایران خواست فورا اجرای این حکم را متوقف کند.

در بیانیه دیده بان حقوق بشر به نقل از وبلاگ محمد مصطفایی وکیل خانم آشتیانی آمده است که دو نفر از پنج قاضی دادگاه رای به برائت موکل او داده بودند اما سه قاضی دیگر او را محکوم به "زنای محصنه" کردند که در نتیجه حکم صادر شد.

دیوان عالی کشور حکم اعدام خانم محمدی آشتیانی را در روز ۲۷ مه سال ۲۰۰۷ تایید کرد.

به نوشته دیده بان حقوق بشر، هم اکنون تمام مراحل تجدید نظر طی شده و قوه قضاییه درخواست ها برای بخشش او را رد کرده است.

براساس این بیانیه، وکیل خانم آشتیانی چند روز قبل نسبت به اجرای قریب الوقوع حکم ابراز نگرانی کرده بود.

descriptionس ن گ س ا ر EmptyRe: س ن گ س ا ر

more_horiz
با تمام احترام و اعتقادی که واسه اسلام دارم این حکم رو واقعا غیر انسانی می دونم
و برابری جرم و حکم مورد تردید جدی است
ممنون هم خبر جالبیه و هم موضوع خوب
داداش سزار تشکر فراوان 16 16

more_horiz
به نظر من سنگسار رو میشه به عنوان وحشیانه ترین نوع مجازات انتخاب کرد

more_horiz
من هم سنگسار رو قبول ندارم و خیلی از این عمل بدم میاد ؛ و تصور هم نمی کنم که اسلام به این صراحت چنین تنبیهی رو تاییدکرده باشه
رجم مخصوص عرب ها ی وحشی است و نه اسلام
اسلام دین رافت و رحمت است
و پیامبر ما رحمه للعالمین است

more_horiz
با اعمال چنین مجازاتهایی انتظار داریم که غرب وضعیت حقوق بشر رو در ایران کاملآ سالم اعلام

سنگسار قط در این چند کشور هست
افغانستان، نیجریه، سودان، عربستان سعودی و امارات متحده عربی .

more_horiz
سلام داداش سهیل
داداش مططمئن باشید اگر اسلامی نبود ، به قانون تبدیل نمی شد که بخوان با اون حکم صادر کنند و قوه قضائیه این حکم رو تایید کنه
ولی در مورد وحی منزل بودنش تردید دارم که تحقیق می کنم و خدمتتون اعلام
ولی داستانی رو شنیدم که در عهد پیامبر نیز چنین بوده و پیامبر بر آن رجم شده نماز میت ادا کرده و پاک شدن ایشان را پس از کفاره ی گناهش اعلام می دارد

more_horiz
ما که اطلاعات کاملی در این باره نداریم و هرچه هست ، از شنیده هاست ، اگه اطلاعاتی در اختیارمون بذارید و مستند هم باشه ، ممنون میشم
16

more_horiz
این نوشته را مطالعه فرمودید
هرکدام نظری دادید
گرچه من خودم با اصل حکم سنگسار مخالفم.ولی همانطور که بعضی از دوستان مطلع هستند در بیشتر مواقع جبهه مخالف می گیرم که بحث نتیجه بده نه اینکه یه نفر بگه الف بقیه بگن به به درسته
در اسلام کانون خانواده بسیار با ارزش و بها داده شده اسلام دین کاملی است.در ایجا سزای زنای محصه سنگسار اعلام شده در جای دیگر گفته هر زن و مرد مسلمانی که برای فرار از زنا صیغه بشن وقتی غسل جنابت می کنند خداوند به تعداد موهای بدن انها که اب به انها می رسد برای انها ثواب می نویسد.دوستان من
یک نفر گفت تجاوز به حریم عاطفی دیگران چه پیا مدهایی می تواند داشته باشد
در بخش حوادث روزنامه ها ببینید فلان مرد بعلت رابطه نامشروع زنش با مرد دیگری هر دو نفر را کشت.فلان مرد شوهر فلان زن را کشت تا با او ازدواج کند
ازاین نوع زیاد هست
حالا با زنی که باعث شده بچه هایی یتیم و کانون گرم خانوادهایی ویران گردد چه معامله ای باید کرد این مسئله برای هر دو نفر زناکار مساوی و فرقی با هم ندارند
زنای محصنه یعنی زنای زن شوهر دار با مرد نامحرم
ایا برخورد با کسی که غیرت و تعصب مردی را با ارتباط نا مشروع با زن او لگد مال می کند و وارد حریم خصوصی و عاطفی او می شود چگونه می تواند باشد با مادری که بدون توجه به فرزندان خود وبدون توجه به احساسات زنی از جنس خودش با شوهر او رابطه پیدا می کند به چه صورت باید برخورد شود
دوستان در صدر اسلام که این حکم صادر شد جوامع مسیحی که الان سنگ حقوق بشر را به سینه می زنند حمام رفتن را گناهی بزرگ می شمردند
اسلام امد با این احکام حصاری بتونی دور خانواده کشید تا افراد هوس باز جرات نزدیک شدن بان ان را نداشته باشند
سنگسار کردن صرفا حکم اعدام که نیست
در یک مدت زمانی مشخص در راهگذر پیاده تا گردن در خاک می شود هر کس سنگی بر او بزند سنگی که در مشت بسته جا شود
یک سنگ بزند
و اگر به این صورت باشد ثواب هم دارد وتا ان زمان معین که اگر اشتباه نکنم از طلوع تا غروب افتاب می باشد اگر زنده ماند کناه او پاک و ازاد است
در اصل حکم سنگسار برای ابرو بردن زنا کار است شاید تنبیه گردد
ما در اسلام در احکام سرقت داریم که دزد را بر الاغی سوار کنید به پشت یعنی رو به عقب الاغ باشد ودر شهر بگردانند
تنها ایرادی که به حکم جمهوری اسلامی می توان گرفت اینه که برای اثبات زنا دو نفر شاهد بالغ نیاز است و این قاضی محترم چگونه به یقین رسیده
گویند شخصی خدمت حضرت امیر رسید و عرض کرد یا علی فلانی با فلانی زنا کرده فرمود تو با چشم خود دیدی عرض کرد خیر انها را در اتاقی در بسته یافتم
فرمود دو شاهد بیاور
ان شخص عرض کرد یا علی کسی که شاهد عمل باشد در هیچ زنایی نیست

حضرت فرمود صرفا به همین خاطر است که اشاعه فساد نگردد مگر مولا نمی دانست که در زنا شاهد وجود ندارد
ولی این را فرمود تا جامعه دچار بی بند و باری نگردد
به نظر شما دوستان عزیز در شهری مثل تهران روزانه چند هزار زنا از هر نوعش صورت می گیرد اینا چیزی نیست که امار گرفته بشه
ولی چیزیایی که خودمون در جامعه احساس می کنیم
حالا فرض کنیم هر زنایی در تهران حکم سنگسار را اجرا کنند یا شلاق بزنند در ملا عام چون شلاق زنا هم باید در ملا عام باشد
ببینید چه وضعی در خیابانها پیش میاد هر گوشهایی یک نفر سنگسار و زیر تازیانه

بله دوستان احکام اسلام به خودی خود مفید هستند ولی باید شرایط جامعه را هم در نظر گرفت
این قاضی محترم که رای به سنگسار داده و اینگونه جوامعه غربی را بر ضد اسلام بر انگیخته و دین ما را زیر سوال برده ایا نمی دانسته که در زمان صدر اسلام وقتی کسی را سنگسار می کردند یا اصلا بلاد دیگرخبر دار نمی شدند ویا ماهها ویا حتی سالها طول می کشید تا بفهمند
ولی در زمانه ما که در همان ساعت که حکم صادر میشه تمام دنیا می فهمند
چرا به چنین حکمی راضی شده
گفته ها زیاد است ولی نمی تونم بنویسم

باتشکر و عذر خواهی از اینکه روده درازی کردم

more_horiz
سلام آقا رضا نوشته های شما کاملا درست و منطقی هستند ممنون از همراهیتون

more_horiz
اقا اصغر خوش اومدی بسیار خوشحالم از حضورت
ما را چو روزگار فراموش کرده ایی
جانا شکایت از تو کنم یا ز روزگار

اون شعر را که برات نوشتم می دونستم برت می گر دونه
داشتم می رفتم ماموریت به یکی از بچه های فروم گفتم اگه سزار اومد یه پیام بدون متن بده ولی متاسفانه
نزاشتن موبایلامونو ببریم
وقتی بر گشتم دیدم پیام بدون متن دارم خیلی خوشحال شدم
باز هم متشکرم که بر گشتی
امیدوارم اون شعر من تاثیری در برگشتن شما داشته
باشه
شعر به استقبال سزار را عرض می کنم

more_horiz
اسلام دینی پویا است و در هر زمان و مکانی دارای ظرفیتی مناسب هستش

واینکه ما الا تو قرن 21 در زمان انفحار اطلاعات وقرن اتم بخواهیم چنین متحجرانه به عقب

برگردیم تنها کاری که کرده ایم نشان دادن چهره ای زشت و خوشنت طلب از اسلام هست

والا زنی که در زمان گذشته که شوهرش زنده بود والا هم در قید حیات نیست که به قولا

ابرویش ریخته شود و...دادن چنین حکمی از سوی یک قاضی یا از روی تعصب و خویشاوندی

با شاکیان است ویا از روی نادانی به شرایط زمانه که در هر دو صورت غیره انسانی است

انهم برای جامعه ای که اینگونه موارد تا دلت بخواهد از اینگونه مسایل هر روز اتفاق می افتدذ

واین تضاد در ارا خودش میتونه بهترین دلیل بر ناعادلانه بودن این حکم باشد

ودر مورد زنا گویند اگر کسی قتل عمدی انجام داد 2 شاهد جهت قصاص کفایت میکند

ولی در مورد زنا به لحاظ قبح مسیله باید چهار شاهد گواهی بدهند انهمه گواهی

به چی به دیدن صحنه زنا که امری است تقریبا غیره ممکن

واین حکم که من میدونم در نهایت با مخالفت دنیا اندیشمندان و خردگرایان وحقوق بشر و...به اجرا در نمیاد به نظر من هیچگونه نتیجه ای به غیر از قبح شکنی از مورد زنا برای جامعه

ما ندارد ودقیقا در راستای خواست مخالفین دین واسلام نتیجه میدهد اینجا رای دیوان عالی

از همه تعجب برانگیزتنر هستش چون با دارا بودن 5 قاضی چگونه به چنین اجمماعی

که از طرف همه ی دنیا واکثریت مردم ایران و به غیره انسانی بودن واگویه میشود رسیده اند

ودر همین سایت ببینید به ندرت یک نفر پیدا می شود که از چنین حکمی دفاع قاطع کند

بابا اینگونه موارد در این زمان پذیرفته شدنی نیست ایا در این برهه مانند صدر اسلام همه از برخورداری از بیت المال و ...و...و...برخوردار هستند که خانواده ای به علت فقر دست به تن فروشی نزنند؟؟
وهزاران اما وچراهای دیگه
>
[

more_horiz
همه ی این حرف ها به نوعی درست هستند ، چون که ظاهرا" با شرع مقدس اسلام مطابقت دارند ؛ اما موضوع این نیست ، موضوع این است که اجرای حکم اسلام و صدور حکم اسلام بنا برمقتضیات زمان ، مکان و شرایط عسر و حرج است ، چه کسی می داند کسی که زنای محصنه می کند ،
الا و لابد از روی هوس بوده ؟ چه کسی می داند که زن یا مرد چه فشارهای روحی - روانی و جنسی را تحمل می کنند؟ من مواردی را از هر دو طرف می شناسم که زن یا به دلیل بیماری روحی و یا جسمی ، توان ارضای مرد را ندارد و عکس آن نیز هست ، این بحث اسلام نیست ، بحث این است که کار را باید به دست کاردان سپرد . مگر می شود همین طوری حکم سنگسار داد ؟ به علاوه ؛ مگر نباید احکام اسلام را به شرایط زمان سنجید و قانون مطابقه را رعایت کرد ؟ بنده گاهی در مباحث نه که تعمدا" ، اما بنا به ضروریاتی سکوت می کنم ، چرا که بنا به قول نحویون گاه مطلب آن چنان واضح است که " یصح سکوت علیها " برآن مترتب می شود . قاضی باید در چنین مواردی تنها به قراین و شواهد بسنده نکند و حتی اقرار را نیز کافی نشمرد ، چرا که در این قضایا پیچ و خم های بسیار وجود دارد ، مصالح امت اسلام در بین است ، فرهنگ و تمدن مسلمین در بین است ، گاه قاضی بنا به گفته دوست عزیزمان آقا رضا ؛ و بر اساس تقریر مولا علی علیه السلام ، می بایست که غمض عین به صلاح بکند ،
سنگسار یعنی چه در عصر اتم ؟
خوب ، ما فرض را بر این می گیریم که این خانم گناه کبیره ای مرتکب شده و کانون چند خانواده را برهم زده و اساسا" فاسد بوده است ( فرض می گیریم !) و لا غیر . خوب ، حتی در چنین شرایطی هم ، اگر حکم ایشان این است که مهدورالدم شوند تا به کفاره ی گناه ، پس از مرگ بخشیده شوند ، روش های مختلف است . از همه ی این ها مهم تر خبط باید مستور باشد ، چرا که خداوند ستار العیوب است
مگر نفرمودند که :
ان المضیع لیس کقاتلنا بسیفه بل هو اعظم وزرا "، هو اعظم وزرا"، هو اعظم وزرا"
این ؛ اسلام است که می گوید :
گناه افشا کننده ی اسرار مسلمین برابر با گناه قاتلین ما ائمه با شمشیر نیست ، بلکه بیشتر است ، بلکه بیشتر است ، بلکه بیشتر است و امام معصوم این موضوع را سه بار تکرار می کند تا با تاکید موءکد ، اهمیت زاید الوصف این موضوع رو معین کرده باشد .
بحث فاعتبروا یا اولی الابصار برای این موارد نیست و عبرت گرفتن با سنگسار ، و یا رجم ، از طلوع آفتاب تا غروب ، یعنی فرصت یک روز برای بیدار شدن و خوابیدن ، دوازده ساعت ، نیز به نظر من طوری است که می تواند مورد سوءال باشد ولو این که بگویند این سخن درست نیست .
ما باید در این دوران وانفسا ؛ از اسلام چهره ی خشن نشان ندهیم و کارمان هم با کانادا و اتحادیه اروپا نباشد که آنها چه می گویند ، چرا که ما داریم کار و زندگی خودمان را می کنیم و آنها هم کار و زندگی خودشان را ، آنها قوانین خودشان را دارند و ما هم قوانین خودما ن را و چه بسا که آنها کارهایی می کنند که حتی در دین خودشان هم اکیدا" منع شده ، اما جار نمی زنند که ما این کار را کردیم ! فیلم هم از کارهایشان برای اطلاع دنیا بر نمی دارند و توی بوق و کرنا هم نمی کنند . به هرحال ما نبایستی تحت القائات یا فشارهای بیگانگان عمل کنیم ، در عین حال باید بدانیم که اسلام چه می گوید و ما باید چگونه عمل کنیم و متخصصان اسلام و علوم شرعی باید به وظایفشان درست عمل کنند . این موارد را ما در طول تاریخ اسلام زیاد داشته ایم ، هیچ گاه خودِ پیامبر یا علی ابن ابی طالب این گونه عمل نکرده و با مردم از این منظر مماشات زیادی داشته اند . مسایل اجتماعی و روحی - روانی ، فقر فرهنگی و اقتصادی ، عمل نشدن به قانون و حقوق اساسی ، تعمیم جزء به کل ،تبعیض در اجراو عمل به قانون و هزاران موردی که نمی شود بالصراحه از آنها نام برد . به نظر شما و به قول آقا رضا ؛ از این دست رفتارهای شنیع در جامعه ی ما کم است . ما از این بیجه ها و خفاش شب ها و اژدهای روز ها کم داریم ؟ فکر می کنید که جفری دامرها فقط در امریکا هستند و ما از گلاب قمصر کاشان خوشبو تر هستیم ؟ جامعه ای که همواره تحت التهابات سیاسی - فرهنگی - اقتصادی و اجتماعی است و هرکس ساز خودش را می زند ، عواقبی بدتر از این هم دارد
موفق باشید
16

more_horiz
beul wrote:
اقا اصغر خوش اومدی بسیار خوشحالم از حضورت
ما را چو روزگار فراموش کرده ایی
جانا شکایت از تو کنم یا ز روزگار

اون شعر را که برات نوشتم می دونستم برت می گر دونه
داشتم می رفتم ماموریت به یکی از بچه های فروم گفتم اگه سزار اومد یه پیام بدون متن بده ولی متاسفانه
نزاشتن موبایلامونو ببریم
وقتی بر گشتم دیدم پیام بدون متن دارم خیلی خوشحال شدم
باز هم متشکرم که بر گشتی
امیدوارم اون شعر من تاثیری در برگشتن شما داشته
باشه
شعر به استقبال سزار را عرض می کنم

سلام و درود بر دوست عزیزم آقا رضا

این حقیر از محضر گرامی شما و دوستان عزیزم عذر خواهی میکنم و در برابر همه شما سر تعظیم فرو میآورم
واقآ که شرمنده همتون هستم
امیدوارم که منو ببخشید
ای کاش ترتیبی فراهم میشد تا جناب یدی هم به جمع ما بازمیگشتن و از محضر این عالم بزرگوار بهره مند میشدیم

ساقی بیا که یار ز رخ پرده برگرفت
کار چراغ خلوتیان باز درگرفت

more_horiz
بله آقا سزار ؛ من واقعا" دلم برای آقا یدی تنگ شده و گاهی که توی فروم هستم و به یاد ایشون می افتم ، از اینکه در جمع ما نیستند ، ناراحت میشم ، امیدوارم که برگردندو نظرات خوبی که دارند در موارد مختلف ، اعلام بکنند .
16

more_horiz
اینه

بله دوست عزیز سهیل جان

ممنون از نظر ادیبانه واندیشمندانه شما که میشه گفت کامل وگویاست

ا
16

more_horiz
به نظر من اسلام اينقدر دين سختي نيست دارن بد جلوه مي دنش
هر قدر هم كه گناه سنگين باشه اما سنگسار خيلي مجازات سنگينيه به نطر من زنا بدتر از قتل كه نيست در ضمن شايد خود اون طرف پشيمون بشه و واقعا توبه كنه.... خدا خودش گفته من توبه شما رو مي پذيرم پس آدما چي كارن كه برا خودشون حكم سنگسار مي برن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/به نظر من هم بايد مجازات بشه ولي نه به سنگينيه سنگساررررررررررررررررررررر

more_horiz
مي گما اصلا به قيافه ي مظلوم و محجبه ي خانمه نميخوره كه اين كارو كرده باشه
چقدر ظاهر و باطن آدما فرق ميكنه؟
21

more_horiz
الزَّانِيَةُ وَالزَّانِي فَاجْلِدُوا كُلَّ وَاحِدٍ مِنْهُمَا مِائَةَ جَلْدَةٍ وَلاَ تَأْخُذْكُمْ بِهِمَا رَأْفَةٌ فِي دِينِ اللَّهِ إِنْ كُنتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ وَلْيَشْهَدْ عَذَابَهُمَا طَائِفَةٌ مِنْ الْمُؤْمِنِينَ. الزَّانِي لاَ يَنكِحُ إلاَّ زَانِيَةً أَوْ مُشْرِكَةً وَالزَّانِيَةُ لاَ يَنكِحُهَا إِلاَّ زَانٍ أَوْ مُشْرِكٌ وَحُرِّمَ ذَلِكَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ [سوره‌ي النور، آيات 2- 3]
ترجمه: زن زناكار و مرد زناكار، به هركدامشان صد تازيانه بزنيد، و اگر به الله و روز ديگر ايمان داريد نبايد كه شما را نسبت به ايشان ترحمي بگيرد؛ و بايد كه شكنجه‌شان را گروهي از مؤمنين نظاره كنند.مرد زناكار به‌جز با زن زناكار يا زن مشرك نكاح نميكند، و زن زناكار را جز مرد زناكار يا مشرك نكاح نميكند؛ اين براي مؤمنين حرام است.

باید عرض کنم بنده هر چه به دنبال آیه صریح قرآن در مورد سنگسار گشتم چیزی را نیافتم
تنها قوم لوط که به همجنسگرایی شهره بودند توسط خداوند سنگسار می شوند و استدلالاتی نیز وجود دارد که از آنجا که لواط و زنا در کنار هم آورده شده ، پس حکم هر دو یکی است
ولی نصّ صریحی در مورد رجم زناکار وجود ندارد
ولی در مورد سیره باید عرض کنم که مواردی از سنگیسار گزارش شده است که آن نیز طی شرایطی خاص بوده و اگر شخص توبه کند و در عمل توبه او مشاهده گردد پاک است و نیازی به مجازات نیست که خداوند توبه پذیر است

وَاللاَّتِي يَأْتِينَ الْفَاحِشَةَ مِنْ نِسَائِكُمْ فَاسْتَشْهِدُوا عَلَيْهِنَّ أَرْبَعَةً مِنْكُمْ فَإِنْ شَهِدُوا فَأَمْسِكُوهُنَّ فِي الْبُيُوتِ حَتَّى يَتَوَفَّاهُنَّ الْمَوْتُ أَوْ يَجْعَلَ اللَّهُ لَهُنَّ سَبِيلاً. وَاللَّذَانِ يَأْتِيَانِهَا مِنْكُمْ فَآذُوهُمَا فَإِنْ تَابَا وَأَصْلَحَا فَأَعْرِضُوا عَنْهُمَا إِنَّ اللَّهَ كَانَ تَوَّابًا رَحِيمًا [سوره‌ي النساء، آيات 15- 16]ترجمه: آنهائي از زنانتان كه مرتكب فحشاء ميشوند چهار گواه ازخودتان بر آنها بگيريد. پس اگر گواهي دادند [كه عمل را به چشم ديده‌اند] ايشان (يعني زنان مرتكب فحشاء) را درخانه نگاه داريد تا ايشان‌را مرگ برگيرد يا الله برايشان راهي ايجاد كند. و دوتني كه مرتكب آن ميشوند آزارشان بدهيد؛ ولي اگر توبه كردند و اصلاح شدند دست از آنها بداريد كه الله توبه‌پذير و مهربان است.

more_horiz
نسرین خانم سلام
هیچ وقت از روی ظاهر آدما نباید قضاوت کرد
چرا که خود بنده مواردی رو در متقن بودن این اصل دیده ام
منصور حلاج را حکم به ظاهر کردند که مقرب ترین به درگاه خدا بود 24

more_horiz
خيلي ممنون كه اطلاعاتي رو سند و مدرك برامون گذاشتيد
واثعا ممنون
بله من به ظاهر آدما سعي مي كنم توجه نكنم ولي به صورت نا خود آگاه رو آدم اثر مي ذاره 3

more_horiz
افرین احمد اقا
استفاده کردیم

more_horiz
خواهش می کنم نسرین خانم و داداش رضای عزیز

ظاهر انسان ها در بی ارتباط با باطن آنها نمی تواند باشد چرا که روانشناسان از این رابطه جهت شناخت درون انسانها استفاده می کنند
ممکن است شرط لازم باشد ولی کافی نیست
بنده در یک مراسم سوگواری امام حسین علیه السلام شرکت می کردم
دختری را دیدم که حجاب کامل به معنای اسلامی نداشت و در ظاهر فردی متعصب نمی نمود ولی دین حین نواختن صدای ططبل و سنج ، اشک از چشمانش سرازیر می سد که برای بنده جالب و نادر بود و این موضوع را کردم آویزه ی گوش
ولی این را نیز مطمئنم که ظاهر شخص بی ارتباط با روحیات داخلی شخص نیست 16

more_horiz
N@3RIN wrote:
مي گما اصلا به قيافه ي مظلوم و محجبه ي خانمه نميخوره كه اين كارو كرده باشه
چقدر ظاهر و باطن آدما فرق ميكنه؟
21

10

از همین لحاظ ارشاد کشت میذاره که محجبه باشن خانم ها

نسرین خانم وای وای از این چادریها اگر ریاکارانه محجبه باشند

4

more_horiz
آره والااااااااااااااااااااااااااا
من كه حيرانم

more_horiz
سلام دوستان
ببخشید که وارد این بحث میشم
متاسفانه در کشور ما هر حکمی که به نفع و منفعت خو آقایون باشه اجرا میشه ولی بقیه احکام نه
ساده ترین اون وامهایی که بانکها و موسسات به مردم میدن سود اون حرام است که بماند دیرکرد اون هم حرام در حرام آقایون با اینکه میدونن مشکل داره ولی هیچ کاری نمیکنن ولی .................. واقعا باید تاسف خورد به این اسلامی که فقط اسم اون مونده

more_horiz
سلام
شما را روزی در پیش و روزگاری در راه است که از اسلامجز نامی نبینید و از قرآن جز نشانی نجویید
این نمازخانه ها که اکنون از غوغای نمازگزاران لبریز است در آن روز نیز بر جای بماند اما از بیرون آباد نماید و در درون ویران باشد
و مساجدهم عامره البناء و خراب من الهدی
در نمازخانه ها نور ایمان و عصمت ندرخشد و نمازگزاران جز مشتی فریبکار و خود آرای نباشند .
امام علی ع

more_horiz
ممنون جواد جان 16
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply