Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionاعترافات مجسمه‌های ربوده شده .. Emptyاعترافات مجسمه‌های ربوده شده ..

more_horiz
فعلاً همه‌چیز مملکت تعطیل است و یک عده مجسمه می‌دزدند و الباقی مملکت هم دنبال مجسمه‌ها می‌گردند.

خواب راحت هم نداریم. شب‌ها به فرموده پسر 6 ساله‌ام همه عروسک‌هایش را در کمد می‌گذارم. درش را قفل می‌کنم. کلید را می‌گذارم زیر سرم و خودم هم می‌خوابم جلوی در کمد که اگر «دزد عروسک‌ها» آمد، پایش را یک جای من بدبخت بگذارد و من «آخ» از نهادم برآید و پسرم دستگیرش کند.

میان این هیر و ویر همه شده‌اند مدعی مجسمه‌ها. آنقدر که دانشگاه دامپزشکی هم مجسمه گوساله‌اش را جزو لیست دزدی‌ها می‌داند،‌اما مسئولان قبولش ندارند. یادش به‌خیر (!) یک وقتی همه توی این مملکت یک لیست از سوژه‌های قتل‌های زنجیره‌ای داشتند که اسم خودشان در آن بود و به آن فخر و مباهات می‌کردند. حالا همه یک‌ لیست از مجسمه‌ها دارند.

توی این داستان سازمان زیباسازی شهرداری تهران تازه بعد از این همه دادوقال آمده و اعلام کرده چند تا از مجسمه‌ها دست ماست و داریم تعمیرشان می‌کنیم ولی از الباقی‌شان بی‌خبریم. تازه همان را هم در دم تکذیب می‌کنند.

1- آیا شهرداری تهران،‌ مال ایران است؟

2- آقایان تا حالا کجا بودند؟ و حالا از کجا آمده‌اند؟

3- شهرداری با ما شوخی دارد؟

4- حالا یه کم دیگر بگردند شاید الباقی‌شان هم پیدا شد و بعد تکذیب کردند. اما اصلاً مهم نیست. به زودی معلوم می‌شود مجسمه‌ها کجایند. یک نفر ناشناس با خانواده آنها تماس می‌گیرد. بعد روزنامه‌ها می‌نویسند. بعد اعترافات مجسمه‌ها در اختیار رسانه‌های گروهی قرار می‌گیرد. آنها اعتراف می‌کنند که از آرا و اندیشه‌های برخی از جامعه‌شناسان منحط غربی تلقی و تعبیر درستی نداشته‌اند و نظریاتش را بد فهمیده‌اند. حتی امکان دارد یکی از مجسمه‌ها با بازجویش ازدواج هم بکند. البته همه این‌ها پیش از فرآیند آدم شدن مجسمه‌ها حین بازجویی‌هاست و این اصلاً چیز عجیبی نیست. مگر پینوکیو آدم نشد؟ شما فکر می‌کنید مجسمه‌های برنزی چه چیزی از پینوکیو و سازندگانشان چه چیزی از پدر ژپتو کم دارند؟

بدین‌وسیله امیدواریم مجسمه‌ها هرچه زودتر از اغتشاش‌گران و سران فتنه اعلام برائت کنند و به آغوش ملت بازگردند. از قوه قضاییه هم خواستاریم با شدت برخورد کند.

descriptionاعترافات مجسمه‌های ربوده شده .. EmptyRe: اعترافات مجسمه‌های ربوده شده ..

more_horiz
من میگم این مجسمه دزدی کار این خر مذهبی هایی است که اصولا" ساخت و استفاده از هرگونه مجسمه رو مکروه و بلکه حرام می دانند و مجسمه سازی رو نوعی بت پرستی تلقی می فرمایند و دیگه اینکه اذهان رو از قضایای اصلی به امور فرعی معطوف بدارند

descriptionاعترافات مجسمه‌های ربوده شده .. EmptyRe: اعترافات مجسمه‌های ربوده شده ..

more_horiz
راست میگی آقا سهیل ها بعید نیست قضیه همچین بوداره؟

more_horiz
باور کن که من همون اولش ذهنم رفت روی این مساله وگرنه مجسمه کجا نفع مادی داره ، مگه اینکه عتیقه باشه که اونم روز روشن و با اون حجم از مصالح و مواد اولیه و شکل و شمایل ، نمیان این کار رو بکنند ، مگه ندیدید که طالبان مجسمه های هزاران ساله ی بودا رو در افغانستان به توپ و موشک بستند و حاصل تجربیات و مظاهر باستانی یک کشور کهن رو با خریت و جهالت خودشون از بین بردند؟

more_horiz
درست میگی نفع مادی که زیاد نداره خیلی هم زحمت داره جرثقیل باید بیاری مجسمه ها هم که سنگین کار ادم های معمولی نمیتونه باشه ؟

more_horiz
آدم توی این مملکت یه چیزایی می بینه و می شنوه که میمونه چیکار کنه و چه فکری بکنه ؟

more_horiz
خوبیش به همینه دیگه یه دفعه صبح از خواب پا میشی تلوزینو روشن میکنی میبینی گوینده خبر میگه<

خبر فوری همکارانم دقایقی پیش از ربوده شدن میدان آزادی خبر دادند.

به همین راحتی

more_horiz
بابا اینا یه تریلی طلا رو می برند و آهنش می کنند و وقتی هم که قورتش میدن ، حتی یه لیوان آبم روش
نمی ریزند، لا مصبا خیلی تر دستن ، من یه وقتی یادم میاد حدودا" بچه بودم می خواستم برم سینما ، خونه اجازه نمی دادن من به سینما برم ، یواشی دست کردم توی کیف مادرم و به اندازه ی یه سینما رفتن بدون
اجازه ی ایشون ، پول ور داشتم ووقتی هم که برگشتم بنده ی خدا نفهمید ، امامغرب که شد گفت چرا نمازتو نمی خونی ؟ گفتم نمی تونم
پرسید که مشکلی داری ؟
من گفتم نه چه مشکلی؟
گفتش که پس چه مرگته پاشو برو نمازتو بخون اول وقت خوبه بخونی
مادرم رفت وضو گرفت و مشغول نماز خوندن شد ، پدرم اومد و من سلامش دادم ، پدرم هم رفت وضو گرفت که نماز بخونه به من گفت چرا نمازتو نمی خونی ؟ من همون حرفی رو که به مادرم زده بودم پدرم هم زدم و اونم مثل مادرم گفت خب اگه مشکلی نداری نمازتو بخون
اما باز هم بلند نشدم تا اینکه اونا نمازشون تموم شد و دوباره رو کردند به من و گفتند اگه نمازتو نخونی میدونی که از شام خبری نیست و من هم گفتم شام نمی خورم !
اونا خیلی تعجب کردند تا اینکه خودم طاقتم نگرفت و زدم زیر گریه و گفتم آخه من وقتی که دزدی کردم چطور نماز بخونم ولم کنید بابا!
تا اسم دزدی اومد به قولی برزخ شدند و اومدن طرفم ، من هم که ترسیده بودم ، یهو گفتم اگه نزنیدمیگم چکار کردم و بالاخره مطلبو گفتم ،
پدرم گفت راست میگه دیگه دزدی مگه شاخ و دم داره
بعدش پاشد دست منو گرفت ، برد توی حیاط ، یه پستو یا صندوقخانه داشتیم که وقتی کار بدی می کردم اونجا زندانی می شدم ، اونجا منو زندانی کرد و به مادرم گفت حالا اشکال نداره شام که نباید بخوره ، تا صبح هم توی این صندوقخانه باید زندانی بشه ، اما نمازشم باید بخونه چون که همین حالا توبه می کنه و دیگه تکرار نمی کنه بعد رو کرد به من و با حالتی واقعا" غضبناک گفت مگه نه ؟
من هم از ترسم گفتم آره آره چشم دیگه از این غلطا نمی کنم و واقعا" از اون روز به بعد دیگه از اون غلطا نکردم و یه شب هم تا صبح زندانی شدم
می خوام بگم در دیزی بازه حیای گربه کجا رفته

more_horiz
چه سرشت پاکی دارین شما چه دورانی داشتین آقا سهیل نمونه بخواهیم بیاریم زیاده از این تریلی ها ولی تا به کی؟؟

more_horiz
ما اگر خوبیم و پاک و با خدا
بی گمان نیستیم از پاکان جدا
یعنی اینکه شما هم از پاکان و پاک سرشتان هستید و ما از شما یاد می گیریم عزیزم
این شعر هم همین الآن فی البداهه گفتم سزارجان [You must be registered and logged in to see this image.]
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply