جناب امریکا قدر قدرته و دارای جبروت ، اما تا بوده و بوده میگن که آدم بزرگ باید بزرگی بکنه و دست به بچه بازی و مسخره بازی و ضعیف کشی و اینها نزنه ، مثلا" شما نگاه کنید به این امریکا (خارج از این سیاست بازی ها ) کاری به پیمان کیوتو (پیمان کاهش گازهای گلخانه ای و زیست محیطی ) نداره ، کاری به
NPT
و الحاقات اون نداره ، یعنی پیمان منع گسترش سلاح های کشتار جمعی ،
با پیمان های سالت یک و دو ، سر مردم جهان رو شیره می ماله که یعنی من دارم با گسترش سلاح ها ی مخرب و ویرانگر مبارزه می کنم . خلاصه امریکا دو مساله ی بسیار اساسی جهان بشریت رو به ریشخند گرفته ، اونوقت میاد به ما میگه که چرا میخواید اتم داشته باشید ؟ این دیگه از اون حرفاست ها، والله من که نمی دونم باید چی بگم و این مساله رو به عنوان یک شهروند ایرانی چطوری و با کی مطرح کنم ؟ از این ور میاد میگه من به ملت ایران احترام میذارم و اوباما پیام نوروزی برای ما میفرسته ، از این ور میگه با بمب اتم به ایران حمله میکنم ، خوب بمب اتم که "تارومار" نیست که مثلا" برای چند تا حشره بندازه ، بمب اتم همه جا رو ویران می کنه ، محیط زیست رو تا قرن ها نابود می کنه و صدها هزار نفر رو به کام مرگ میفرسته ، دوستی امریکا با ملت ایران هم ، شده دوستی خاله خرسه