Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionحول حالنای حیران...!!! Emptyحول حالنای حیران...!!!

more_horiz
امروز در حالی که ا ماشین به طرف محل کار خود در حرکت بودم مقداری از این مسیر از جایی میگذرد که به قول معروف بی راهه است و از ان معبر کمتر عبور ومروری می باشد در این مسیر یک پسر جوان دست بلند کرد ومن سوارش کردم واومد نشست جلو وچند متر بعد هم دختر خانم جوانی بود که اونهم دست بلند کرد وسوارش کردم با شروع حرکت پسر جوان شروع به ناله وفغان از دست روزگار نمود که مادرش در بیمارستان نمازی به علت سرطان بستری است وخواهرش هم در بیمارستان قطب الدین به علت سوختگی بستری میباشند واو الا از بی پولی سراغ بنایی که قبلا میشناخته جهت گرفتن مبلغی پول قرضی میرود وچنان از بخت بد و فقر و بیکاری نالید که حسابی باعث عکس حول حالنا ی ما فی احسن الحال من وان دختر خانم شد ومن از اینکه پول قابل توجهی همراهم نبود بیشتر حالم گرفته شده بود وان دختر هم یک اسکناس پنج هزار تومانی همراه داشت که به ان پسر جوان داد ومن هم دوسه هزار تومانی داشتم که به ایشان دادم و لی ان خاطر حزین دست از سر من بر نمیداشت به چند علت یکی اینکه چرا فقر ونداری در کشور ما جوانان ما را به اینگونه مسایل بکشاند دوم اینکه چرا تکدی گران چنان به انواع حیله وترفند روی اورده اند که شاید او هم یکی از انها باشد و خیلی موارد دیگر ....تا اینکه به نت اومدم ودر سایت ایران فروم این مطلب سزار جان در ادرس ولینک زیر باز باعث حول حالنای ما فی احسن احال گردید [You must be registered and logged in to see this link.]

descriptionحول حالنای حیران...!!! EmptyRe: حول حالنای حیران...!!!

more_horiz
خوشحالم که حول حالنا گردید

من هم دیروز با یک چنین صحنه ای برخوردم البته بسیار متفاوت تر از کیس شما که امیدارم روزی برسه که هیچ ایرانی محتاج کسی نباشه یا دیگه از این حیله ها و ترفند ها از بین بره که در حد یک آرزو میتونه باشه تا به واقعیت با این اوضاع.

حالا با این اوصاف سران مملکت اعلام میکنند که جمعیت ما کم است و باید بیش از اینی که هستیم بشیم. چون الان انقدر کار فراونه که شرکتهای ما اقدام به آوردن کارگر از کشورهای همسایه کردنداخه وقتی کسی بیکار نیست نمیشه تولید رو متوقف کرد که باید هر جور شده تولید رو ادامه داد 2 تا هم واقعآ کمه خوب پر بیراه نمیگه برادر محمود حیفه ما جمعیتمون کم بشه چون فردا روزی که جنگ بشه باید از کشورهای دیگه سرباز اجاره کنیم پس بهتره که همین الان خودمون به فکر باشم و جمعیت رو افزایش بدیم.

چند وقت پیش هم یه گزارش درباره متکدیان تو اخبار پخش شد دیدید که چطور یک خبرنگار به شکل گدا در اومد و در عرض یک روز تونست درآمد ماهیانه یک کارگر ساده رو به دست بیاره.

more_horiz
از جناب حیران و جناب سزار متشکرم . من قبلا" مطلب آقاسزار رو خونده بودم و این دو مطلب فی الحال در غالب نقاط کشور بیداد می کند ، و ریشه های عمیقی دارد که به دلیل فقر اقتصادی و اشاعه ی روز افزون فرهنگ تکدی گری بر اثر بیکاری و ضعف در معیشت ، بر گستردگی آن افزوده می شود و تصور نمی کنم که به این سادگی ها هم قابل حل و فصل و یا حد اقل تعدیل باشد.

more_horiz
آقا حيران امروز چند ساعت بعد از اين كه اتفاقي كه براتون افتاده بود و خودم برا منم يه اتفاق مشابه اين افتاد
.
.
.
.
امروز عصر يه خانمي اومد شركت به عنوان يه مشتري يعد گفت مي خوام با مديرتون صحبت كنم ...
بعد شروع كرد به روزه خوندن كه من ندارمو وبچم اينجوريه و شوهرم اونجوريه و......
يه پولي گرفت و رفت
من حساب كردم امروز خيلي كاسبي كرده....
بالاي 100 هزار تومن امروز به جيب زده بود
يارو كار بلد بود اومده بود تو يه ساختمون اداري كه حداقل 20 تا شركت توشه هر شركت هم حداقل 5/6 تا كارمند داره و درثاني مدير شركت هم يه پول قلمبه بهش ميده
حتي اگه نخواد بايد جلو كارمنداش پول درست و حسابي به اون گدا بدن

more_horiz
با این توضیح که گدایان نه مالیات می پردازن ، نه عوارض و نه چیزهای دیگه و پولشون کسری نداره و خالص به دستشون میرسه

more_horiz
آدم هم دلش برا گدا مي سوزه هم از دست بعضي هاشون عصباني مي شي
اين خانمه كه اومده بود اينجا گداي يه آدم سالم بود چرا نمي ره كار كنه؟
يه چيزه ديگه :قيافشم داد مي زد كه معتاده.... 43

more_horiz
اینا که میگین همه ش درده و علت داره و این آدما معلولند ، اعتیاد و فقر با هم رفیق اند. کار به سختی پیدا میشه ، شما نگاه کنید به کشور خودمون فقط نقاط مشخصی هست که توی اونا کار پیدا میشه . توزیع ثروت اصلا" عادلانه نیست . کارخونه ها و صنایع در همون مناطقی که گفتم جمع اند، سرمایه گذاری های کلان در همون مناطق انجام میشه ، شما باید به نوار مرزی سفر کنید و مدتی در این بخش ها بمونید تا متوجه بشید که بی عدالتی بیداد می کنه و نمی شه به شعارهای دولت دل خوش کرد.

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this image.]

more_horiz
چه جالب من که کلی خندیدم

more_horiz
هر دو جالب بود

more_horiz
با تشکر از دوستان وکامنت های زرنگارتان .

اما امروز ما حسابی و اساسی حول حالنا شدیم چون در همون مسیر همون پسر جوان را دیدم که جلوی یک مینی بوس سرویس کارگران را گر فته و حکایتی نو در انداخته بود که من رسیدم
ولی از خودم شرمم شد که پته رو ابش کنم
ولی کشیدمش کنار گفتم داداش این مسیر لو رفته برو..و

وکلی هم خندیدم بله نسرین خانم یک خانم جوانی هم به محل کار ما هفته ای یک بار رجوع میکنه و هر روز که میاد داستان غمناکی حرافی میکند به نظر من اگه بره این داستانها را
منتشر کنه بعید نیست نویسنده ای چیره دست بشه چون ذهن ورزیده ای داره

الهی حول حالنا فی احسن الحال کل ناس اجمعین
16

more_horiz
اتفاقا چند وقت پيش يه تله فيلم تي وي خودمون نشون داد(از اين آبكيا كه فقط از پشه پروندن بهتره)ديدم كه موضوش تقريبا همين بود...
.
.
.
يه نويسنده ي معروف از يه فالگير ميخواد كه يه داستان بنويسه،بعد نويسنده مي ره به نام خودش مي چاپونه و جايزه مي گيره
.
.
.
البته زن فالگير دوباره يه داستان مي نويسه و با نام خودش چاپ مي كنه و دست از فاگيري مي كشه

more_horiz
بابا اين فاگيرا هم يه كاره اي شدن
ولي من.............. 9

more_horiz
نا شکری نکن بابا
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply