Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionسالی که هرگز فراموش نمی شود Emptyسالی که هرگز فراموش نمی شود

more_horiz
با این سن و سالی که من و نسل همسن و سال من داره چندین اتفاقاتی تو این زمان افتاده که هیچوقت فراموش نمیشه . انقلاب و ترور و جنگ و مناقشات داخلی و دوم خرداد و ......
چند شب پیش مزدک میرزایی تو بازی بارسلونا و آرسنال جوگیر شد و گفت : خوشحالم در زمانی زندگی میکنم که لیونل مسی زندگی میکنه و از بازی اون لذت میبرم ولی من میخوام بگم خوشحالم که زنده بودم و سال 88 رو خودم بعینه لمس کردم . اونایی که تو تهران زندگی میکنن میدونن که سال 88 چه خونی بود تو رگهای خشکیده آزادی
باورنکردنی بود که هر روز با شادی برمیخواستی حتی وقتی که غروبها خسته از دویدن و باطوم خوردن و شنیدن اینکه امروز هم چندتا جوون کشته و زخمی و دستگیر شدن .
شاید هیچ چیز شیرین تر از این نبود که همه قشر آدم از قبیل با حجاب و بی حجاب و پسر و دختر و پیر و جوون چنان تبدیل به خانواده ای شده بودن که هیچ قدرتی نمی تونست اونا رو از هم جدا کنه .
لذت بخش بود وقتی پسرا و دخترا عینهو خواهر وبرادر تو درگیری هوای همدیگه رو داشتن و وقتی گازاشک آور میخوردن کنار هم می نشستن و با خنده توی چشمهای هم دود سیگار می زدن
لذت بخش از اینکه اگه یه روزی برگردی و به عمرت نگاه نکنی و شاید بچه ات مثل ایلیای من ازت بپرسه که تو اون برهه از زمان داشتی چه غلطی میکردی ؟ تو جواب بدی که بابا اونوقت من و مادرت و تو که سه سالت بود با هم دیگه ، پیاده و سواره میرفتیم تو خیابون وقتی شلوغ میشد محکم میچسبیدم بهت و بهت یاد داده بودیم که بگی : موسوی موسوی و تو می گفتی : موتبی مونبی و مردم وقتی میدیدنت چنان ذوق میکردن که دستهاتو که علامت پیروزی داشت میبوسیدن
راستی یه رازی رو بهتون بگم که " ایلیا " اسم پسره منه و اسم خود من علی هستش و برای این از اسم پسرم استفاده میکنم که حرف ها و سوالات آینده اون رو الان بیان کنم چون میدونم این بچه ها پیر که بشی و جوابی براشون نداشته باشی شلوارتو میکشن رو سرت و جمله آخر
اینکه اگه به ما بگن که در سال 88 چه دیدی یاد جمله حضرت زینب میوفتیم که :بخدا قسم که غیر از زیبایی چیزی نبود

descriptionسالی که هرگز فراموش نمی شود EmptyRe: سالی که هرگز فراموش نمی شود

more_horiz
یاد جمله حضرت زینب میوفتیم که :بخدا قسم که غیر از زیبایی چیزی نبود

مخصوصا عاشورای امسال
اون موقع که با وقاحت تمام زیر علم پارچه های سبزشون هیاتای امام حسینو به آتیش می کشیدن
اون موقع که با احساسات عمیق یک ملت اون طوری بازی کردن
می خواستم ببینم اون موقع هم اگه از زینب حسین می پرسیدی بازم می گفت جز زیبایی چیزی ندیدم؟
نه اون وقت می گفت جز آتشی که به قلبم فرو می باره چیزی نمی بینم

متاسفم
خیلی زود باطنشونو نشون دادن

more_horiz
سها خیلی قشنگ گفتی دمت گرم 19

more_horiz
اره قشنگ گفتن مهم نیست حقیقت گفتن مهم ودر عین حال زیباست اتفاقا استارت این حریم وحرمت شکنی با حمله به جماران اغاز شد انهم در شب عاشورا .

حالا هرچی بوده گذشت خداوند به اسرار همه اگاه است

ما که در حدی نیستیم که سره از ناسره تشخیص دهیم.

ولی حسینی بودن خود را در زبان وگفتار وکردار و هر چیزی که نشان از ما باشد حتی گفتار در انجمن میتوانیم نشان دهیم که زینبی هستیم ویا حسینی

یا رومی روم یا زنگی زنگ
خوش بود گر محک تجربه اید به میان ...تا سیه روز شود هرکه دروغش باشد

more_horiz
سها و سزار عزیز که خیلی قشنگ معتقدین و قشنگ می نویسین
می خوام یه سوال ازتون بپرسم ولی از وجدانتون نگذرید
امام جعفر صادق میگه که ریختن آبروی کسی بدتر از انداختن نعوذبالله کثافت و ذباله به کعبه است
میخوام بپرسم ارزش جون یه انسان در دین ما کجاست ؟
تو سال گذشته حکومت معتقد به امام حسین ( واقعا نمی دونم این چه اعتقادیه ) مثل آب خوردن بچه های معترض رو میکشت و بعد دم از عاشورا و حسین و زینب میزد. ویا تو همون روز عاشورا دیدیم که چطور با ماشین از روی بچه مردم مثل روز عاشورا که با ثم اسب ار روی مردم رد میشدن ، یورتمه میرفتن
شما بفرمایید کجای این رفتار با حکومت عدل علی و حسین شباهت داره ؟
حتی اگه اعتراض ملت نا بجا هم بود این رفتار حکومت به هیچ وجه نمیشه توجیح کرد.
دو سه سال پیش قاضی مقدس تو تهران ترور شد همین حکومت تا دوبی تشریف برد و قاتلانش بعد یه ماه گیر آورد و درست در همون جا اعدام کردن ولی تو سال گذشته از اون 40 یا 50 نفری که کشته شدن قاتل کدومشون رو پیدا کردن . نگاه به اون فیلمهایی نکنید که صداوسیما تیکه تیکه بهم چسبونده و خورده شما داده نکنید. روز عاشورا که روز ستاندن حق برای ما مسلموناست برادران ارزشی خیلی خوب حرمت این روز رو نگه داشتن و خونها برای آبیاری درخت حکومتشون ریختن و اخرین جمله
دکتر شریعتی : در عجبم از مردمانی که خود زیر شلاق ظلم و ستم زندگی می کنند
و بر حسین می گریند که آزادانه زیست

more_horiz
ما کی به حمایت از دولت برخواستیم که این سوالات رو از ما میپرسید علی آقا ما هم با برخی سیاست های غیر انسانی حکومت مخالفیم ما فقط این حرکت که در روز آشورا این گونه به عاشورای حسینی بی حرمتی کردند معترضیم .درباره رفتار حکومت با این جوانان هم درست میفرمایید شما وقتی ندا کشته میشه چرا نباید قاتل اون شناسایی بشه و خیلی آدم های دیگه که تو خیابونها توسط لباس شخصی ها کشته میشدند یا همون ماشین نیروی انتظامی که مردمو زیر میگرفت . ارزش جون انسان بی نهایت که اینا بخوان به خاطر یه اعتراض و حق خواهیبا باتوم و گلوله جوابشو بدن.

ولی درباره حکومت هم نباید بی انصافی کنیم درسته بی عدالتی هستش ولی آزادی هم در برابرش هست.

more_horiz
داداشم
آزادی یعنی اینکه شما انتقادی کنی و هزینه ندی
نه اینکه هروقت تعریف کردی قربون صدقه ات برن و هر وقتی نقدی داشته باشی با داغ و درفش مواجه بشی
شما فرمودی که با بعضی از سیاستهای غیر انسانی حکومت مخالفی و چندتایی نام بردی ولی برادرم همین هایی که نام بردی برای سقوط یه حکومت کافیه
تو این سی ساله قربان چندتا اعتراض و تظاهرات خیابونی انجام گرفت و دولت سرکوبش نکرد. خداوکیلی نام ببر . 18تیر رو یادتونه ویا همین خرداد پارسال ولی چندتا راهپیمایی در حمایت حکومت برپا شد ؟ هرساله به هرمناسبتی که یادمونه مراسم تمجید از حکومت عدل الهی برگزار شد که تمام کشور بسیج میشن تا مشت محکمی بر دهان استکبار حواله بشه . خودتون مقایسه کنید با این دو نوع راهپیمایی چگونه حکومت برخورد میکنه ؟ الانش هم که داری می بینی یه خرده فضای اعتراض بیشتر شده وبقول شما آزادی هایی هم وجود داره نه بخواست این برادران ارزشی که بخاطر ابزاریست مثل اینترنت و ماهواره که بقول اونا لیبرالیست لعنه الله علیه برای ما فراهم کرده
باز خدا رو شکر که شما آزادی می بینی

more_horiz
نمیدونم چرا هنوز یاد تو میافتم که با هر قطره اشکت منم مثل تو آشفته ام
نمیدونم چرا منم مثل تو بی تابم شبهایی که تو بیداری به یاد تو نمیخوابم
اونقدر گفتند که آزادی به مرگ ساده تن دادی
شاید از جرم دیروز که به این روز آفتادیم
منم همرنگ تو میشم سراغ عشقو میگیرم
که با هر قطره خونت
منم مثل تو میمیرم
پای حرف تو میمونم که امیدو به من دادی
منم همراه تو میشم به عشق صبح آزادی