Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionچرا باید نمازمو عربی بخونم؟ من شاید دلم بخواد فارسی با خدا حرف بزنم... Emptyچرا باید نمازمو عربی بخونم؟ من شاید دلم بخواد فارسی با خدا حرف بزنم...

more_horiz
شما هیچ زبانی رو نمی تونین به طور کامل به زبان دیگه ترجمه کنین ، دیگه اون لطافت و ظرافت از بین می ره ، تا حالا فکر کردین اگه یکی می خواست نمازشو فارسی بخونه، یکی ترکی یکی رشتی یکی لری و... دیگه چی از نماز باقی می موند؟ ما افتخار می کنیم که بعد از گذشت 1400 سال نماز هیچ تغییری نکرده./ برای شنیدن صوت مورد نظر به سایت رادیو اینترنتی ایران صدا به این آدرس مراجعه نمایید.http://www.iranseda.ir/FullItem/?g=511016

descriptionچرا باید نمازمو عربی بخونم؟ من شاید دلم بخواد فارسی با خدا حرف بزنم... EmptyRe: چرا باید نمازمو عربی بخونم؟ من شاید دلم بخواد فارسی با خدا حرف بزنم...

more_horiz
حالا چرا خداوند عالم قرآن رو به زبان عربی نازل کرد؟!
آیا واقعا عربی کامل ترین زبان دنیاست؟

descriptionچرا باید نمازمو عربی بخونم؟ من شاید دلم بخواد فارسی با خدا حرف بزنم... EmptyRe: چرا باید نمازمو عربی بخونم؟ من شاید دلم بخواد فارسی با خدا حرف بزنم...

more_horiz
سلام به نظر من این جواب جواب زیبایی است . لطفا به آدرس زیر مراجعه فرمایید :
[You must be registered and logged in to see this link.]

more_horiz
من نتونستم گوش کنم 9

more_horiz
با سلام
لطفا ازآدرس زیر دانلود نمایید :

[You must be registered and logged in to see this link.]

more_horiz
مرسی ممنون
گرفتمش 16

more_horiz
من نه ميگم عربي كامل يا اين كه حرف كسي رو گوش ميدم اول كه اگر شما با يكي فارسي صحبت كنيد طرف مقابل تركي جواب بده متوجه ميشيد يا بهتون برنميخوره يا دوس داريد به زبون بسنيايي حرف بزنه درسته ما متوجه معني عربي نميشيم ولي هر چيزي اصول خاص خودشو داره كه بايد پاي بند بود انم بدون كه خدا اقوام براش فرقي نداره فقط خلوص شما در كفه ترازو گذاشته ميشه بعدشم پيامبر اگه فارسي قرآن مينوشت عرب ملخ خور چي ميگفت بس همه حكمت ذات ازلي خداست الكي بهونه نگير نميخاي بخوني نخون اين چرنديات چيه مارو مسخره كردي

more_horiz
هر انسان با هر نژاد و زبان و لهجه ای آفریده خداست و بر اساس نص صریح قرآن کریم جز به درجه ی تقوی کسی را بر کسی رجحانی نیست و این تعدد و تنوع برای نامیدن و شناختن و تمییز یکدیگر است و لذا قبایل و شعوب بر یکدیگر مزیتی ندارند ، اما سئوال اینجاست که چرا عربی و چرا عرب ؟! پیامبر ما و همه امامان ما علیهم آلاف التحیت و الثناء ، بالمجموع عرب اند و در مقابل نفرت از عرب و فرهنگ و رسوم و نحوه ی زندگانی او تا بدانجا نزد پارس زبان و ایرانی زیاد است که گاه به روایات و احادیثی تشبث می جویند که شاید اصولا" صحیح نباشد مثل آن که می گویند پیامبر فرموده اند که من عرب هستم ، اما عرب از من نیست ! با همه احترامی که به همه ی نژادها و زبان ها قایل هستم بایستی اذعان داشت که در فرهنگ عرب متاسفانه مشکلات بسیاری هست، حتی در اندیشه ها یشان . اگر چه ناسیونالیست در هر فرهنگی مثلا" کردی یا ترکی و غیره وجود دارد و مثلا" شما اگر در تبریز با یک ترک تبریزی - فارسی حرف بزنید و یا کردی ، او فقط با ترکی به تو پاسخ می گوید - در جایی که شاید بداند فارس یا کرد یا لر و غیره هستی ! این سخن البته عمومیت ندارد - اما موارد آن فراوان است . در باره ی هرکدام از این اقوام مشکلاتی را از حیث فرهنگی مطرح می کنند و صحت وسقم آن نیز به تحقیق و لمس آن ها از نزدیک بستگی دارد . به هر حال ، ما حتی همین الآن هم از نظر سیاست خارجی قبل از اینکه با آمریکا و اسراییل مشکل داشته باشیم با اعراب مشکل داریم . مثل حکومت آل سعود و یا حسنی مبارک در مصر ، یا اردن ، عراق و غیره . عرب به طور کلی به غیر خود در ایران عجم می گوید و این مساله از دیر باز وجود داشته . انحطاط فکری و فرهنگی اعراب - از دوران پیشین تاکنون زبانزد خاص و عام است . همین الآن و در عصر اتم و ماهواره هم اعراب فقط به دنبال خوش گذرانی و رفاه مطلق و این جور مسایل هستند . نمونه اش امارات عربی یا عربستان و غیره . این سووال ها همه به این خاطر پیش می آیند که دین اسلام که قرآن می فرماید :
الاسلام یعلو ولا یعلی علیه و یا اینکه : ان الدین عندالله الاسلام ، و یک دین برتر است و برای برتری خودش هم دلایل علمی دارد و واقع هم همین است . شما که به اناجیل خمسه یا عهد عتیق یا تورات که نگاه می کنید ، به واقع مطلب خاصی در آن پیدا نمی کنید ، با این وجود می بینیم که اروپا و امریکا که مسیحی اند و در کتب آسمانی شان هم شاید سخنی از علم و دانش اندوزی و فلان وبهمان نیامده باشد ، اما سرآمدان ابداعات و اختراعات وتوسعه مدنی هستند . این ها همه برای مسلمین سووال پیش می آورد ، مخصوصا" جوانان که پس اگر اسلام این همه در باره ی علم و هنر و صنعت و فن و زندگی و توسعه و انسانیت و قس علیهذا گفته است ، چرا مسلمین اینقدر عقب مانده اند و این عقب ماندگی را از دریچه های مختلف بررسی می کنند که یکی از آن ها همین بحث زبان عربی و زبان قرآنی و یا ظهور اسلام در میان اعراب بدوی شتر چرانی است که هر را از بر تشخیص نمی داده و زن وشتر و شراب وشعر و واحه و صحرا همدم همیشگی آنان بوده است به اضافه ی شمشیر و کشتارو قتل و جنایت و افتخار بر قبور ( حتی زرتم المقابر !!) و غیره .
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply