لاريجاني گفت: متاسفانه درشت گويي در فضاي سياسي کشور ايجاد شده است و نسبت هاي ناروا و تحقيرها راحت بيان مي شود.

لاريجاني گفت: صحبت من اين است که چرا نکات مثبت افرادي نظير آقاي هاشمي رفسنجاني را نمي بينيم و دنبال تخريب هستيم.

او گفت: مشخص نيست اين همه تهمت و تحقير نسبت به آقاي هاشمي با چه انگيزه اي زده شد و چه فايده اي داشت؟

وي با تاکيد بر اينکه هاشمي بخشي از تاريخ انقلاب اسلامي است به فرموده امام خميني (ره) اشاره کرد که فرموده بودند هاشمي زنده است بنابراين انقلاب زنده است.

لاريجاني تصريح کرد: هاشمي هميشه يار و پيرو امام و رهبري بوده و يکسال پيش وي در دانشگاه صنعتي شريف گفت من افتخار مي کنم که پيرو رهبري هستم و عشق من رهبري است.

وي با بيان اينکه اگر در مورد خانواده هاشمي مسئله اي وجود دارد بايد در مسير خود مطرح شود گفت: کليت بحثها در تخريب شخص هاشمي است، من نمي گويم ايشان مطلق است. همه کساني که در سياست وارد مي شوند بايد انتظار داشته باشند که مورد نقد قرار گيرند.

وي افزود: در مورد دولت هم همين طور است؛ از طرفي هر نقدي که به دولت وارد مي شود آن را به مقولات سياسي مختلف موافق و مخالف مي برند و به هم نسبت مي دهند و نمي گذارند فضاي آرام تخصصي در کشور به وجود آيد تا مسائل به صورت حرفه اي بررسي شود و اين چارچوب هاي بسته فکري را حتي بر مقولات اقتصادي هم حاکم مي کنند.

رئيس مجلس اضافه کرد: از آن سو هر اقدامي که دولت انجام مي دهد گروهي آن را تخريب مي کنند در حالي که آقاي احمدي نژاد امروز سکاندار رياست جمهوري کشور است و فردي خدوم و پرتلاش است؛ چرا بايد دنبال تخريب باشيم.

لاريجاني گفت: من وقتي برخي پايين نوشته ها يا به اصطلاح کامنت هاي اخبار اينترنتي را مي خوانم نوعي بغض در آن مي بينم، اين روش درستي نيست و فضاي سياسي کشور نيازمند اعتدال، روشن بيني و حقيقت يابي است.

وي افزود: در فضاي مشت زني سياسي حقيقت کشف نمي شود امروز ايران بيش از هر وقت ديگري به وحدت کلمه و جمع توان ها نياز دارد.

لاريجاني گفت: يک انتخابات در کشور انجام شد که حضور باشکوه 85 درصدي مردم مي توانست به يک دستاورد تبديل شود نه يک مشاجره.

وي افزود: بنده، کش دادن مسائل بعد از انتخابات را به مصلحت کشور نمي دانم، با اين روش ها به عزتمندي کشور لطمه وارد مي شود.

لاريجاني گفت: من از آقاياني که در اين انتخابات شرکت کرده اند مي خواهم قدر نعمت انقلاب را بدانند و درون فضاسازي ها قرار نگيرند، به دنبال ايجاد آرامش باشيم تا منافع ملي کشور لطمه نخورد.

منبع:‌سايت جام جم