Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionواقعاً چي گفته اين دكتر شريعتي Emptyواقعاً چي گفته اين دكتر شريعتي

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this image.]

۱۰ سخن از شهید دکتر علی شریعتی که هر کدام در خودش هزاران سخن دگر نهفته است :

۱.مسئولیت زاده توانایی نیست ، زاده آگاهی است و زاده انسان بودن.

۲.دلی که از بی کسی غمگین است ، هر کسی را می تواند تحمل کند.

۳.ارزش عمیق هر کسی به اندازه حرفهایی است که برای نگفتن دارد.

۴.عشق به آزادی مرا همه عمر در خود گداخته است.

۵.اگر پیاده هم شده است سفر کن ، در ماندن می پوسی.

۶.خدا و انسان و عشق ، این است امانتی که بر دوش ما سنگینی می کند.

۷.قدرت نیازمند کسی است که در برابرش رام گردد.

۸.مرا کسی نساخت ، خدا ساخت . نه آنچنان که کسی می خواست ، که من کس نداشتم . کسم خدا بود ، کس بی کسان.

۹.هر کسی را نه بدان گونه که هست احساسش می کنند ، بدان گونه که احساسش می کنند ، هست.

۱۰.استوار ماندن و زیر هر باری نرفتن ، دین من است.

descriptionواقعاً چي گفته اين دكتر شريعتي EmptyRe: واقعاً چي گفته اين دكتر شريعتي

more_horiz
اختلاف من با برخی از شخصیتهای مذهبی (روحانیون) ، اختلاف پسری است با پدرش در درون خانواده و هر دو بر سر یک تعصب و آن مصلحت حفظ سلامت و حیثیت خانه و خانواده‌ مان ( مثلا" پسری تلاش می کند تا در خانه سیستم گرمایی شوفاژ را برقرار کند و پدر به کرسی عادت کرده و مخالفت می کند و حاضر نیست ).

این است که من لحظه ای از گفتن در برابر این نسل و این غرب مهاجم برای ماندن این خانه خاموش نخواهم شد ؛ چون احساس خطر می کنم ، اگر چند زمستان دیگر بگذرد و اگر زلزله ای دیگر آن را تکان دهد خانه فرو خواهد ریخت ، بچه ها خواهند گریخت ، پیرها و بیماران در زیر آوار آن خواهند مرد.

دمی گریبان بزرگ ها و اولیای خانواده را رها نخواهم کرد ؛ نه از کتکشان می ترسم و نه از نوازششان.

گاه از سر و صدا می افتم اما اگر در زیر مشت و لگد پدران روحانی خُرد و خمیر شوم شکایت بر بیگانه نخواهم برد .

اختلاف ها اختلاف بچه ها و بزرگ ها و در یک خانواده است.

چه نامرد مردمی هستند که کشمکش خانوادگی را از حُرمت حریم خانواده به کوچه و بازار و بیگانه کشند.

« دکتر علی شریعتی »

( گفتگوهای تنهایی ، ص ۱۰ و ۲۲ )

descriptionواقعاً چي گفته اين دكتر شريعتي EmptyRe: واقعاً چي گفته اين دكتر شريعتي

more_horiz
کاش نگاهی به تشیع علوی و تشیع صفوی دکتر می انداختید.

more_horiz
دکتر شریعتی کم و بیش دست نوشته های قشنگی داره ولی من به طور کلی خیلی با افکارش موافق نیستم. 24

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this image.]

more_horiz
به خانم نیلوفر توصیه میکنم در صورت امکان کتاب پدر مادر ما متهمیم دکتر شریعتی را مطالعه و نظرشان را راجع به این کتاب ارایه فرمایند.
با تشکر

more_horiz
خدایا!

رحمتی کن تا ایمان، نام و نان برام نیاورد

قوتم بخش تا نانم را و حتی نامم را در خطر ایمانم افکنم

تا از آن ها باشم که پول دنیا را می گیرند و برای دین کار می کنند

نه از آن ها که پول دین را می گیرند و برای دنیا کار می کنند

«دکتر علی شریعتی»
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply