Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionمحکومیت محسن نامجو (خواننده ی جوان ایرانی ) Emptyمحکومیت محسن نامجو (خواننده ی جوان ایرانی )

more_horiz
برادر و وكیل محسن نامجو درباره مسائل پیش آمده برای این خواننده و نوازنده و صدور حكم اخیر داد گاه گفت؛ «ما قطعا می‌دانیم که این حکم بدون خود ایشان نماینده و من صادرشده است وهیچ گونه احضاریه وا طلاعیه ای مبنی بر شرکت ما در این دادگاه ارسال نشد.
حمید نامجو با اشاره به این‌که اثر موسیقی که محسن نامجو در آن قرائت آیه های از قرآن پرداخته گفت: این اثر صرفا یک کار تحقیقی بود و مربوط به ده سال پیش است متاسفانه اشخاصی این آهنگ را روی اینترنت پخش کردند که این مساله باعث متضرر شدن ایشان و در نهایت نیز برخورد مراجع بالای قضایی با ایشان شد.
او با تاکید بر عذرخواهی مکتوب نامجو از ساخت این اثراز واکنش مراجع قضایی نسبت به صدور این حكم انتقاد كرد.
برادر محسن نامجو افزود: ما اطلاعی نداریم که موضوع شکایت چه بوده است. و اینکه اصلا آیا یک شخص خصوصی می تواند در چنین پرونده ای شاکی باشد؟ وی در پایان از درخواست تجدید نظر برحکم محسن نامجو واعتراض برحکم خبر داد.
خادم القرآن عباس سلیمی، ضمن تشریح پرونده قضایی متشکله علیه محسن نامجو اظهار داشت: از نظر حقوقی این اقدام تحت عنوان شکایت مطرح نشده است و بلکه در قالب اعلام جرم صورت پذیرفته است.
او ادامه داد: انگیزه اعلام جرم علیه محسن نامجو ادای تکلیف الهی در دفاع از حریم قرآن کریم به عنوان کتاب مقدس آسمانی بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان در سراسر جهان بوده است، سلیمی هم‌چنين افزود: از آن‌جا که موضوع مطروحه یک مساله شخصی نبوده لذا عذرخواهی نامجو و یا اعلام رضایت افراد نمی‌تواند تاثیری در روند رسیدگی به پرونده داشته باشد.
سلیمی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر این‌که آیا در این پرونده شاکیان دیگری نیز وجود داشته اند یانه؟ پاسخ داد پس از اعلام جرم اولیه تعدادی از اشخاص حقیقی و حقوقی قرآنی نیز اعتراض خود را اعلام و خواستار رسیدگی به عملکرد نامبرده از طریق دادگاه شدند، که نهایتا دادگاه رسیدگی کننده درتاریخ 17/3/88 تشکیل جلسه داد و با توجه به عدم حضور متهم و یا وکیل مشارالیه وفق موازین قانونی مبادرت به صدور رای نمود.
(نقل از موسیقی ما )

descriptionمحکومیت محسن نامجو (خواننده ی جوان ایرانی ) EmptyRe: محکومیت محسن نامجو (خواننده ی جوان ایرانی )

more_horiz
عباس سلیمی(خادم القران):‌ عذرخواهی نامجو نمی‌تواند ‌تاثیری در ‌روند رسیدگی‌ به پرونده داشته باشد

(به نقل از موسیقی ما )

descriptionمحکومیت محسن نامجو (خواننده ی جوان ایرانی ) EmptyRe: محکومیت محسن نامجو (خواننده ی جوان ایرانی )

more_horiz
قاضی دادگاه عمومی استان تهران از محکومیت محسن نامجو، موسیقی‌دان جوان و سنت‌شکن ایرانی، خبر داد که «قرآن را به شکلی غیرمتعارف قرائت کرده بود.»قاضی شعبه ۱۰۸۳ استان تهران با اشاره به این که آقای نامجو غیر از عباس سلیمی، قاری قرآن، شاکیان دیگری نیز داشته است گفت که «نوع و میزان مجازات نامجو فقط به خود وی ابلاغ می‌شود.»

این در حالی است که خبرگزاری قرآنی ایران، ایکنا، روز جمعه هفته گذشته از مجازات پنج سال حبس تعزیری برای محسن نامجو خبر داده بود. به گفته عباس سلیمی، قاری قرآن و معاون روابط عمومی حرم عبدالعظیم، که به طور خصوصی از آقای نامجو شکایت کرده است،‌ دادگاه آقای نامجو را به جرم «توهین به مقدسات،‌ اجرای تمسخرآمیز آیات قرآن و بی‌حرمتی به کتاب مقدس مسلمانان» محکوم کرده است. محسن نامجو که خود با قرائت قرآن آشناست چند سال قبل قطعه‌ای را به گفته خود «در یک ضبط خصوصی» اجرا کرد که در آن از آیات قرآن نیز استفاده شده است. عباس سلیمی در گفت‌وگوی خود با ایکنا تاکید کرده است که رای این دادگاه در ۱۹ خردادماه سال جاری و «قبل از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری» صادر شده است. روزنامه اعتماد ملی،‌ از رسانه‌های اصلاح‌طلب ایران، تاکید آقای سلیمی بر تاریخ صدور رای را نشانه آن دانسته است که این شاکی محسن نامجو «تمایلی ندارد این مساله را با حمایت نامجو از میرحسین موسوی و حضورش در تجمعات اعتراض‌آمیز ایرانیان خارج از کشور پیوند بزند». محسن نامجو خود در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی در مورد ارتباط این حکم دادگاه با حمایت از نامزدی میرحسین موسوی و حمایت از معترضان به نتیجه انتخابات اشاره می‌کند که «می‌تواند بی‌ربط هم نباشد.»

او با اشاره به فعالیت‌های خود پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران می‌گوید: «زمانی که من آن کارها را کردم... تصمیم خودم را گرفته بودم و تکلیفم را با کل سیستم روشن کردم.»

نامجو: دگراندیشی را در کار هنری قبول دارم -
محسن نامجو می گوید از این که در سالهای گذشته خودش را سانسور کرده، پشیمان است. دادگاهی در ایران آقای نامجو را برای استفاده از آیات قران در ترانه هایش به پنج سال زندان محکوم کرد. محسن نامجو پیشتر برای ساختن این آهنگ عذرخواهی کرده بود اما حالا می گوید : می خواهد این آهنگ را با ارکستر اجرا و به شاکی اش هدیه کند.

(به نقل از خونین لب و خندان )

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this image.]

چه آن زمان كه محسن نامجو یك خواننده زیرزمینی بود و برای دل خودش و دوستانش آواز می‌خواند و چه آن زمان كه به روی سطح لغزنده موسیقی رسمی كشور آمد فعالیت‌های او همواره با حواشی بسیار همراه بوده است. این حواشی آن‌قدر كش و قوس پیدا كرد تا این‌كه نامجو از جانب قوه قضائیه به 5 سال حبس تعزیری محكوم شد. بحث ما اما محسن نامجو نیست كه تكلیف او حداقل برای خودش روشن است ما هم در این نوشته كاری به عملكرد نامجو نداریم اما داریوش پیرنیاكان، عضو هیئت مدیره خانه موسیقی و از مؤسسان این خانه كه چراغش به هركسی روا نیست، روز گذشته به سایت موسیقی ما گفت: «ما اصلا آقای محسن نامجو را موزیسین نمی‌دانیم كه از ایشان دفاع كنیم».
او احتمال هر‌گونه حمایت خانه موسیقی از محسن نامجو را رد كرد و دلیل این انكار را این‌گونه توصیف كرد: «واقعیت این است كه آقای نامجو را موزیسین نمی‌دانیم. اول این موضوع مشخص بشود كه ایشان در كدام نوع و سبک موسیقی كار می‌كند؟ بعد درباره دفاع خانه موسیقی از او صحبت كنیم. ایشان اصلا موسیقی نوع ایرانی كار نمی‌كند كه خانه موسیقی بخواهد برای محكومیت قضایی او اقدامی انجام دهد.»
در این سخنان استاد پیرنیاكان چند نقطه تاریك وجود دارد. اول اینكه مگر خانه موسیقی تعیین كننده این است كه چه كسی موسیقی‌اش ایرانی است و چه موسیقی ایرانی نیست. این ادبیات در زمانه‌ای كه تنها موسیقی راك و جاز بیش از 700 زیرگونه سبكی دارند عجیب و عقب مانده است.
دوم اینكه عملكرد خانه موسیقی اهالی دیگر سبك‌های موسیقی را به اندازه كافی رنجانده است دیگر نیاز به اصرار بر این موضع متحجرانه نیست. آن‌هم در زمانه‌ای كه همه نیاز به هم‌دلی و هم‌راهی داریم.
سوم این‌كه اگر موسیقی نامجو ایرانی نیست پس چرا این همه چهره‌های خاص و عام پشت موسیقی او ایستاده‌اند؟ آقای پیرنیاكان به نظر نمی‌آید شما ایرانی‌تر از هر كدام از این اشخاص باشید.
چهارم اینكه اگر خانه موسیقی محسن نامجو را به رسمیت نمی‌شناسد پس به چه دلیل محمد سریر در جلسه رسمی نقد «نغمه» حاضر می‌شود و در مورد موسیقی محسن نامجو این‌گونه سخن می‌گوید: «اگر شعر حافظ و مولوی را در شرایطی كه نسل حاضر از آن‌ها دور شده‌اند، بتوان با زبانی دیگر برای نسل جوان عنوان كرد به نظر من خیلی ارزشمند است و از این نظر محسن نامجو به‌خوبی توانسته این اشعار را برای نسل جوان بازخوانی كند.»

آقای پیرنیاكان ادبیات خودی و غیر‌خودی دور از شأن هنرمند صاحب منزلتی مثل شماست. شما وام دار تجربه‌ها و تئوری‌های نوآورانه عارف قزوینی، كلنل وزیری، ابولحسن‌خان صبا و... هستید. بگذارید چراغ خانه موسیقی روشنایی بیشتری داشته باشد كه هرچه این چراغ مشعشع‌تر باشد موسیقی ایران شكوفاتر خواهد شد.

more_horiz
خادم قرآن ..!!!!!!! :evil:
واقعا آدم چی میتونه بگه ؟ چی داره که بگه ؟ اصلا کدومشون میفهمن که تو بگی ؟؟؟؟؟😢
به نظرم دیگه به هیچ جوونی نمیشه خرده گرفت چرا از اسلام فراری هستی !!
یادمه معارفمون با یه استاد فلسفه ارائه شده بود که بدون اغراق بهترین استاد زندگی من بود؛ یادمه یکی از پسرای کلاس " از این مدل پسرایی که همیشه ناخوناشون سوهان کشیدستو کمان ابروشون ظریفتر از ابروی دختراست ..
این استاد مام خب طبق برنامه ای که داشت ناچار بود مطابق کتاب معارف درس بده ؛ یادمه این پسره همیشه فقط میخواست با این استاد بحث کنه ؛ فقط بخاطر اینکه دلش از این آخوندا خون بود ؛ همیشه از آدمای پر مدعا مینالید ..
جلسه ی آخر بود که استاد رفت کنارشو بهش گفت ؛ من میفهمم چی میگی ؛ ولی با آخرتت بازی نکن ؛ حساب این نظامو از اسلام جدا کن .. ( این بزرگترین درس زندگی من بود )
اینا رو گفتم که اینو بگم ؛ ما چه بخواتیم چه نخوایم امروز قدرت دست آدمای دیگه ایه " چه خوشمون بیاد ؛ چه نیاد ..
وقتی تو جامعه ای که دروغ بیاد دیگه از بودن هیچ چیزی نمیشه گله مند شد ..
اینا رو گفتم که بگم کدوم از ما میتونیم تصور کنیم 5 سال زندان به سر ما چی میاره ؟؟
به فرض اینکه نامجو خطا کرده و قرآن فقط واسه سلیمیو امثال سلیمی نازل شده ؛ اگر سلیمی و آقای قاضی کاری به کار انتخاباتو اینکه نامجو برای حمایت از مردم معترض آهنگی خونده ندارندو واقعا نیت قرب الله هستو منافع دین و هدایت بندگان نا اهل خداوند به اسلام..! اونوقت واقعا راهش اینه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!! جز اینه که نامجو و طرفداراش رو اینجوری دارین از دین و قرآن زده میکنن ؟؟؟

عباس سلیمی(خادم القران):‌ عذرخواهی نامجو نمی‌تواند ‌تاثیری در ‌روند رسیدگی‌ به پرونده داشته باشد

این ماجرا منو یاد مطلبی از سرگذشت موسیقی ایران انداخت ؛ که استاد علی اکبر خان فراهانی (دومین طایفه ی بزرگ موسیقی ایران و بزرگترین تار نواز ایران) سوره ی یاسین رو بعد از نماز عشائشون نواخته بودن ؛ و خدا رو صد هزار مرتبه شکر که الان جای اقا علی اکبر خان پیش خدا امنه وگرنه معلوم نبود به سر اون چی می اوردن ..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مشکل بزرگای مملکت ما اینه که از نماز و دین فقط آب کشیدن جا نمازشو بلدن ..
ما فکر میکنیم موسیقی فقط واسه مجلسای خاصن ؛ مگه غیر از اینه که خیلی از مداحای ما از روی اهنگای به اصطلاح غیر مجاز شعراشونو میسازنو با همون ریتم میخونن ( البته به نظر من عیبی نداره ؛ خب اگه واقعا آهنگی قشنگ و تاثیر گذاره چه عیب داره که برای مراسم عزاداری ازش استفاده بشه )
آدما و احساس ادما خیلی پیچیدست و متفاوته ؛ یکی با نمازو روزه به خدا نزدیک میشه ؛ یکی با قرآن ؛ یکی با اندیشه و گاهیم آدما با آهنگ اندیششون متبلور میشه و گاهیم هنر اونقدر در روح آدم رخنه میکنه که میشه پیوند بین انسان و خدا ..
اونوقت چرا بعضیا به حکم اینکه قدرت دارند میخوان دین رو ازت بدزدند و خدا به غارت ببرند ..؟
چی به سر جوونای ما میاد ؟؟؟

امام نماز جمعه ی این هفته ( که اگه اشتباه نکنم آقای جنتی بودند )میفرمودند باید دلیل فراری بودن جوونامون رو از اسلام در مساجد بررسی کنیم ..!!!
نخیر حضرت آقا فقط کافیه شما یه نگاهی به خودتون بندازین تا دلیل این همه انحراف و بیزاری از دین رو تو جوونا پیدا کنین .
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply