وزیر آموزش و پرورش کشورمان در گپ و گفت دوستانه خود با وزیر علوم ارمنستان به به مزاح به وی توصیه کرد برای افزایش جمعیت دانش آموزانشان که حدود 450 هزار نفر است از ایده افزایش میزان موالید استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، دیدار حمیدرضا حاجی بابایی و آرمن آشوتیان وزیر علوم و آموزش ارمنستان که صبح روز یکشنبه در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد با حواشی جالبی روبرو بود که در ادامه می خوانید:

- حاجی بابایی در واکنش به ارائه آمار تعداد دانش آموزان کشور ارمنستان که 450 هزار نفر عنوان شد، در بخشهای مختلف برنامه با شوخی به وزیر علوم و آموزش ارمنستان گفت: " پس لازم شد ایده ما را در کشورتان برای افزایش تعداد دانش آموز پیاده کنید."

آشوتیان نیز در پاسخ به این مزاح حاجی بابایی با خنده گفت: " ما از لحاظ ملی تقسیم شدیم و جمعیتمان در کشورهای مختلف پراکنده هستند." حاجی بابایی هم مجددا در پاسخ گفت: " خوب ، پس باید یک راه دیگری را برای افزایش جمعیتتان بروید؟" که آشوتیان گفت: " من پیشنهاد شما را پیگیری می کنم."

- این نشست بیش از یک ساعت و نیم به طول انجامید که حاجی بابایی در مورد علت طولانی شدن جلسه این گونه توضیح داد:" من تقصیری ندارم، چون تازه از مجلس آمده ام زیاد سخنرانی می کنم" وزیر علوم و آموزش ارمنستان هم گفت: " من هم تازه از مجلس آمده ام و شما را درک می کنم."

- آشوتیان پس از تحلیل های وزیر آموزش و پرورش درباره مشترکات فرهنگی و آب و هوایی دو کشور ایران و ارمنستان گفت: "شما تحلیل های جغرافیایی و آموزشی زیبایی ارائه می دهید" که حاجی بابایی سریع پاسخ داد: " این هم به مجلسی بودن من بر می گردد."

- حاجی بابایی در قسمتی از سخنان خود با بیان اینکه " پیشرفته ترین تکنولوژی ها هم نمی توانند جای معلم را بگیرند و هر چقدر که به معلمتان توجه کنید مشکلات کشورتان بیشتر حل می شود" گفت: مثلا ما معلمانمان را بیمه طلایی کردیم و حتی حاضریم معلمان شما را هم بیمه طلایی کنیم!

نمی توانیم جلوی تولید علم در ایران را بگیریم

- وزیر آموزش و پرورش به تولید بالای علم در ایران و حسادتها و لشکرکشیهای آمریکا برای تصاحب منطقه خاورمیانه اشاره کرد و به مزاح در مورد رشد خیره کننده تولیدات دانشمندان ایرانی گفت: ما خودمان هم نمی توانیم جلوی تولید علم در کشورمان را بگیریم چه برسد به آمریکا!

- درپایان نشست آشوتیان گلدانی را به رسم یادبود به وزیر آموزش و پرورش ایران تقدیم کرد که حاجی بابایی گفت: این گلدان خیلی زیباست چون نتیجه کار دست یک معلم است.

حاجی بابایی نیز یک بشقاب منبت کاری از صنایع دستی اصفهان به وزیر علوم و آموزش ارمنستان تقدیم کرد و گفـت: این ظرف نیز کار دست یک هنرمند است که خود هم اکنون معلم است.