Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionخداحافظ گاری کوپر Emptyخداحافظ گاری کوپر

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this image.]

نویسنده : رومن گاری
مترجم : سروش حبیبی
انتشارات : نیلوفر
287 صفحه

لنی شخصیت اصلی داستان است. لنی آمریکایی است ولی او همراه باگ مورن و دیگر دوستانش در ارتفاعات سوئیس زندگی می کنند. آنها اسکی باز وعاشق برف هستند. در این میان لنی آدمی است که دوستدار آزادی است و از هرگونه وابستگی گریزان است. اما در یکی از مسافرت هایش به شهر عاشق دختری به نام جس می شود و تمام اصول زندگیش زیر و رو می شود.
جس دختر کنسولگری آمریکا در سوئیس است. او دانشجوست و به همراه دوستانش - ژان و پل - سرگرمی هایی در شهر دارند. جس نیز به نوبه خود عاشق لنی می شود و در ادامه پای پدر جس نیز به داستان کشیده می شود...
گاری کوپر کابوی معروف آمریکایی است وعکسی از اون همیشه در جیب لنی بود.
داستان خیلی خوبی داشت. خیلی جذاب و ساده نوشته شده. پایان قشنگی هم داشت که به نظر من خواننده رو راضی نگه می داره. ترجمه خیلی خوبی هم داشت.

جملات انتخابی از کتاب :
"دیوار زبان وقتی کشیده می شود که دو نفر به یک زبان حرف می زنند. آن وقت دیگر مطلقا نمی توانند حرف هم را بفهمند."

"هر قدر عقاید کسی احمقانه تر باشد باید کمتر با او مخالفت کرد."

"ضرب المثل چینی: پدرت را نباید بکشی، ولی اگر این کار سود کلان داشته باشد، معطلش نکن."

descriptionخداحافظ گاری کوپر EmptyRe: خداحافظ گاری کوپر

more_horiz
توجه کردین به چینی ها من بعضی مواقع مجبورم چند روز با انا زندگی کنم اصلا به ادمیزاد شبیه نیستند این از ضرب المثلشون اون از قیافشون از همه مهمتر خوراک ورفتارشونه من هر چند ماه که مجبور میشم با اونا باشم یه خودمو به مریضی میزنم ویا مرخصی میگیرم.چون اون چند روز حالم به هم میخوره.
اول اینکه بعد از دستشویی خودشونا با دستمال تمیز می کنن واز اب استفاده نمی کنن
دوم باد معده از هر کجا که خارج بشه ودر هر محل براشون تفاوتی نمی کنه حتی در حضور در جلسات رسمی که ما اینو توهین میدونیم
سوم اینکه خیار را با روغن وفلفل سرخ می کردن
چهارم . گربه های ادارمونو شبا شکار می کردن ومی خوردن
پنجم قورباقه های بی ارزش ما غذای لذیذ اونا ست

more_horiz
beul wrote:
توجه کردین به چینی ها من بعضی مواقع مجبورم چند روز با انا زندگی کنم اصلا به ادمیزاد شبیه نیستند این از ضرب المثلشون اون از قیافشون از همه مهمتر خوراک ورفتارشونه من هر چند ماه که مجبور میشم با اونا باشم یه خودمو به مریضی میزنم ویا مرخصی میگیرم.چون اون چند روز حالم به هم میخوره.
دوم باد معده از هر کجا که خارج بشه ودر هر محل براشون تفاوتی نمی کنه حتی در حضور در جلسات رسمی که ما اینو توهین میدونیم

:سلام دوست عزیزم 16
اول به ایران فروم خوش آمدین
دوم واقعا حالم بد شد از توصیفهای شما
خدا بهتون طاقت تحمل کردنشونو بده
بازم ممنون از لطفتون 16

more_horiz
beul wrote:

فقط ايران و چند كشور محدوده كه خودشونو مي شورن و باد شكم..... 3
الته ايراني ها در خارج كردن باد به خودشون سختي نمي دن فقط بعد ازپخش شدن بو برعكس خارجي ها ميگن كاره من نبوده و به گردن يه نفر ديگه مي ندازن.....
بعضي ها هم به عنوان تفريح و خنده باد ميدن
7
ببخشيد اگه رك حرف زدم 3

more_horiz
در خیلی از نقاط دنیا فرهنگ های متفاوت باعث میشه تا آدم ها هم نسبت به هم متفاوت باشن . این فرهنگ ها مربوط به شرایط جغرافیایی ، جمعیتی ، شیوه های تولید اقتصادی ، و حتی عقاید شخصی و مذهب میشه ، حالا من نمی خوام مثال بزنم چون خوشم نمیاد و وارد مقولات تربیتی و اجتماعی میشه و این البته چندان تعجبی نداره .
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply