Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionمادر شوهرم از من متنفر است !چه کنم ؟ Emptyمادر شوهرم از من متنفر است !چه کنم ؟

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this image.]

بعضي از مادران نمي‌توانند اين موضوع را قبول کنند که پسرانشان بزرگ شده‌اند و بايد ازدواج کنند تا زندگي مستقلي را براي خود آغاز نمايند به همين دليل با عروسان خود مخالفت مي‌کنند .گاهي نيز پسران با دختراني که مادرشان انتخاب کرده‌اند ازدواج نمي‌کنند و با دختران ديگري که خود انتخاب کرده‌اند ازدواج مي‌کنند

بعضي از مادران نمي‌توانند اين موضوع را قبول کنند که پسرانشان بزرگ شده‌اند و بايد ازدواج کنند تا زندگي مستقلي را براي خود آغاز نمايند به همين دليل با عروسان خود مخالفت مي‌کنند .

گاهي نيز پسران با دختراني که مادرشان انتخاب کرده‌اند ازدواج نمي‌کنند و با دختران ديگري که خود انتخاب کرده‌اند ازدواج مي‌کنند ، اين موضوع نيز مي‌توانند دليل ديگري باشد که مادر شوهر ، نمي‌تواند آن دختر را به عنوان عروس خود قبول کند به همين دليل با او ناسازگاري داشته باشد .

در اين مقاله قصد داريم توصيه هايي را مطرح سازيم تا ديد منفي مادر شوهرتان به شما کمتر شود .

گاهي حتي بعد از گذشت چندين سال از ازدواج پسرشان با يک دختر ، هنوز مادر شوهر او را به رسميت نمي‌شناسد و گاهي او را براي مراسم ، مهماني‌هادعوت نمي‌کند ، به خانه ي پسر خود نمي‌رود و مسائلي از اين قبيل ..

اين مسائل تاثير منفي بر روحيه ي پسر بخصوص فرد تازه واردي که به عنوان عروس وارد خانواده ي آنها شده است مي‌گذارد .

در اين گونه موارد معمولا پسر به تنهايي به ديدار خانواده اش مي‌رود ، همسرش در منزل به تنهايي مي‌ماند تا شوهرش از ديدار مادرش باز گردد ، زيرا مي‌داند اگر او نيز با همسرش به ديدار مادر شوهرش برود ، از جانب مادر همسرش مورد استقبال خوبي قرار نمي‌گيرد به همين دليل ترجيح مي‌دهد که نرود . اگر اين موضوع براي شما پيش آمده است و شما همراه همسرتان نمي رويد بايد بگوييم تا حدودي حق با شماست اما بياييد کلي‌تر و با سياست بيشتري به اين مساله بپردازيم .

بعضي از والدين هنگامي که فرزندان خود را بزرگ مي‌کنند به آنها بيش از پيش وابسته مي‌شوند ، فرزندان نيز به والدين شان وابسته هستند اما با به دست آوردن شخص ديگر ، اين وابستگي کم تر مي‌شود .

بخصوص اين رفتار بيشتر در مادر‌هاديده مي‌شود زيرا مادران به پسران خود وابسته تر هستند . به همين دليل شما بايد يک استراتژي خاصي را براي مقابله با اين رفتار مادر شوهرتان آغاز کنيد .

در اين کار نيز همسرتان که پسر خانواده است نقش اساسي دارد ، او کم کم و به مرور زمان بايد مادر را براي اين که به نبود او عادت کند آماده سازد .

در مرحله ي بعدي شما بايد وارد عمل شويد ، رفتار و صحبت هايتان بايد طوري باشد که مادر شوهرتان اين احساس را نداشته باشد که شما مي‌خواهيد پسرش را براي هميشه از او بگيريد ، او ديگر نمي‌تواند پسرش را ببيند .

بايد با رفتار صحيح و مناسب به او اطمينان بدهيد که مانند سابق همسرتان پسر او باقي خواهد ماند . بدين معنا که او هر وقت تمايل داشته باشد مي‌تواند پسر و عروسش را چه در منزل شما چه در منزل خودش ملاقات کند .

با وجود اين اعمال مادر شوهرتان اين اطمينان را کسب مي‌کند و شما را راحت تر و ساده تر مي‌تواند قبول کند .

زيرا او در افکارش شما را به عنوان شخصي مي‌بيند که مي‌خواهيد پسرش را از او بگيريد ، شما جايگزين جديدي براي نقش مادري او هستيد . شما مي‌توانيد با توضيحاتي که براي او مي‌آوريد او را قانع سازيد که حتي شما را به عنوان دختر خود قبول کند .

شما نبايد در خيلي از موارد عکس العمل در برابر رفتارهاي غير منطفي او نشان دهيد چرا که ممکن است اين عکس العمل به ضررتان تمام شود و همسرتان هم اين امر به او مشتبه شود که شما هم در بجود آمدن اين احساس مادرش نقش داريد و او را حساس کرده ايد.

از زمان هاي خيلي دور نيز به رابطه ي عروس و مادر شوهر با ديد منفي نگاه مي‌شد اما به مرور زمان اين موضوع رنگ باخته است و شدتي را که در زمان هاي قبل داشته است را ديگر ندارد .

در ضمن توجه داشته باشيد که مادر بزرگهاي ما يک ضرب المثل قديمي داشته اند که :

"قبل از ازدواج چشمانت را کاملا باز کن و از کنار هيچ مساله اي ساده نگذر ولي بعد از ازدواج خيلي مواقع چشمانت را ببند

descriptionمادر شوهرم از من متنفر است !چه کنم ؟ EmptyRe: مادر شوهرم از من متنفر است !چه کنم ؟

more_horiz
افرین مطلب زیبا و قابل تآملی بود دست مریزاد [You must be registered and logged in to see this image.]
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply