ایسنا: جواني كه متهم است دوست خود را به خاطر يك قليان به قتل رسانده است، روانه دادگاه كيفري استان تهران شد.

عصر روز 22 خردادماه سال جاري در پي انتقال جواني 22 ساله به نام مهران به بيمارستان و مرگ وي بر اثر وارد آمدن ضربه چاقو به پهلويش، عوامل كلانتري 121 سليمانيه در جريان اين حادثه قرار گرفتند و بلافاصله قاضي حسين اصغرزاده بازپرس كشيك قتل پايتخت را از به قتل رسيدن اين جوان باخبر كردند.

با حضور بازپرس جنايي تهران در بيمارستان و آغاز تحقيقات پليسي به دستور وي، مشخص شد كه مقتول به ضرب چاقوي يكي از دوستانش به نام عليرضا 20 ساله به قتل رسيده است.

از سوي ديگر با توجه به اين‌كه متهم نيز توسط مهران با ضربه قمه مجروح شده بود، به كلانتري سليمانيه مراجعه كرد تا اعلام شكايت كند اما به دنبال مرگ مهران، ماموران پليس اقدام به بازداشت عليرضا كردند و او را به مقام قضايي در دادسراي جنايي تهران تحويل دادند.

ابن متهم صبح روز يكشنبه 24 خردادماه با حضور در شعبه دوم بازپرسي (ويژه قتل) دادسراي امور جنايي تهران به قتل اعتراف كرد و در تشريح جنايت گفت: حدود ساعت 8 غروب بعد از آنكه راي دادم، به مهران زنگ زدم تا قلياني را كه روز پنجشنبه به او قرض داده بودم برايم بياورد. او شروع به فحاشي كرد و گفت كه قليان را پس نمي‌دهد. با او در پارك پاسدار گمنام قرار گذاشتم. چاقو همراهم بود. وقتي سر قرار آمد باز هم فحاشي كرد. بعد با قمه ضربه‌اي به دستم زد. من هم از شدت عصبانيت يك ضربه چاقو به پهلويش زدم و بعد بيهوش شدم.

در پي اعترافات اين متهم به جنايت براي وي به اتهام قتل عمدي قرار مجرميت صادر شد و پرونده‌اش صبح امروز (چهارشنبه) با صدور كيفرخواست از سوي قاضي قريشي زاده داديار اظهارنظر دادسراي امور جنايي تهران جهت انجام محاكمه به دادگاه كيفري استان تهران ارسال شد.