جام جم آنلاين: جواني كه پس از ارتباط اينترنتي با دختر 22 ساله ، او را ربوده بود و قصد اخاذي از والدينش را داشت ، دستگير شد.
به گزارش «جام‌جم»، چند روز پيش مردي در شعبه دوم دادياري دادسراي جنايي تهران با ارائه شكايتي عنوان كرد: دختر 22 ساله‌ام كه دانشجوي يكي از شهرستان‌هاست، چند روزي ارتباطش با ما قطع شده در حالي كه مردي با ما تماس گرفته و گفته دخترم را ربوده و بايد براي آزادي او 10 ميليون تومان پرداخت كنم.

شاكي در ادامه به داديار سليماني گفت: ابتدا موضوع را شوخي تلقي كردم، اما پس از شنيدن صداي ناله و التماس دخترم كه از من مي‌‌خواست پول درخواستي را پرداخت كنم، متوجه شدم موضوع واقعيت دارد.

آغاز تحقيقات

با ثبت اين شكايت، دستور قضايي براي پيگيري و تحقيق در اين زمينه آغاز شد و بررسي‌هاي اوليه كارآگاهان پليس نشان داد، دختر دانشجو پس از آخرين امتحان، دانشگاه را به مقصد تهران ترك كرده و سپس ناپديد شده است.

در حالي كه تحقيقات در اين زمينه ادامه داشت، همان مرد بار ديگر با پدر دختر تماس گرفت و تهديد كرد اگر موضوع به پليس گزارش شود، وي اقدام به قتل دختر دانشجو خواهد كرد و در عين حال، خواستار 20 ميليون تومان براي آزادي آن دختر شد.

به دنبال اين درخواست و آموزش مناسب به پدر دختر مبني بر پرداخت پول، محل قرار تعيين شد و هنگامي كه فردي براي دريافت پول به محل آمد، دستگير و مشخص شد كه يك پيك موتوري است و براي دريافت يك ساك آمده است.

ماموران در مرحله بعدي و با همكاري جوان موتورسوار (پيك موتوري)‌ مخفيگاه مرد آدم‌ربا را در جنوب غرب تهران شناسايي كردند و با مجوز قضايي وارد محل شده و مرد را دستگير كردند و پس از بازرسي محل، دختر را كه در يكي از اتاق‌ها با دست و پاي بسته نگهداري مي‌شد، نجات دادند.

ارتباط اينترنتي

غلامرضا سليماني، داديار شعبه دوم دادسراي جنايي با اشاره به اين خبر به «جام‌جم» گفت: اين مرد از چندي پيش در ارتباطي اينترنتي خود را مهندس صنايع معرفي كرده و سپس با خواستگاري از دختر دانشجو، وي را به محل قرار كشانده و پس از ربودن دختر، او را به منزل يكي از بستگانش كه در مسافرت بوده‌اند، برده و به قصد اخاذي 20 ميليون توماني از والدينش، او را مورد ضرب و شتم قرار داده است.

قاضي جنايي تصريح كرد: بررسي‌ها حاكي است متهم اعتياد شديد به مواد مخدر شيشه دارد و برخلاف آن كه مي‌گفته مهندس صنايع است، مدرك ديپلم‌ردي دارد.

سليماني بيان كرد: والدين متهم به دليل اعتيادش او را طرد كرده‌اند و او در غياب خواهرش با ساخت كليد يدكي، پس از ربودن دختر دانشجو ، او را در اين خانه زنداني كرده بود كه دستگير شد.

گفتگو با دختر ربوده شده

چگونه با اين مرد آشنا شدي؟

از 3 ماه پيش به صورت اتفاقي با او در چت‌روم آشنا شدم. او مي‌گفت مهندس صنايع است و والدينش در كشور كانادا زندگي مي‌كنند و از امكانات مالي و موقعيت اجتماعي خوبي برخوردار است.

بعد هم اعتماد كردي؟

متاسفانه بله. او به گونه‌اي برايم حرف مي‌زد كه نمي‌توانستم تصور كنم در دام يك تبهكار گرفتار شده‌ام. وقتي از من خواستگاري كرد، احساس كردم خوشبختي خود را تضمين كرده‌ام، اما اشتباه مي‌كردم.

چند روز گروگان متهم بودي؟

حدود 4 روز.

در مدت 3 ماه ارتباط با او ملاقات كرده بودي؟

خير، فقط او چند عكسش را براي من ايميل كرد.

در اين مدت به اين موضوع فكر نكردي كه ممكن است اين فرد يك شياد باشد؟

متاسفانه خير، راستش ابتدا موضوع را شوخي مي‌دانستم، اما به مرور همه چيز رنگ جدي به خود گرفت و من در دام افتادم.

چند روز در اسارت متهم بودي؟

حدود 4 روز.

در اين مدت كسي به خانه‌اي كه در آن زنداني بودي، مراجعه نكرد؟

خير.

چطور اعتماد كردي و وارد آن خانه شدي در حالي كه هيچ اطلاعي از درون آن نداشتي؟

او به قدري چرب‌زبان بود كه مرا فريب داد و زماني كه وارد خانه شدم، يكباره نقاب از چهره‌اش كنار رفت و من متوجه شدم در دام يك شيطان گرفتار شده‌ام. شروع به التماس كردم، اما او به سويم حمله‌ور شد و مرا بشدت كتك زد و سپس با ضبط صدا از من خواست به پدرم بگويم به او پول پرداخت كند تا من آزاد شوم.
منبع:‌جام جم[justify]