Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionقربانیان تفاوت فرهنگی Emptyقربانیان تفاوت فرهنگی

more_horiz
قربانيان ايراني تفاوت فرهنگي در ايالات متحده
پنجم ژانويه 2004 و دوهفته پس از مرگ شهاب بهزادپور و دو فرزندش نيكي شش ساله (دختر) و سامي سه ساله (پسر) در شهر اورلاندو (فلوريداي آمريكا) روشن شد كه اختلاف اين مرد ايراني با همسر آمريكايي اش بانو «هوپ» چه بود كه به اين حادثه منجر شده بود؛ شهاب قرباني فرهنگ ايراني و نوازش فرزندان به روش ايرانيان شده بود. بوسيدن و بغل گرفتن و روي زانو نشاندن و نوازش كردن فرزندان خردسال جزيي از فرهنگ ايرانيان است، ولي آمريكائيان، به اين صورت، آن را نمي پسندند و به چنين رفتاري ترديد مي كنند.
«هوپ» نيز به بوسيدن و نوازش به سبك ايراني دو فرزند اعتراض داشت و سرانجام به دادگاه متوسل شد و قاضي دستور به جدا زندگي كردن موقت زن و شوهر از هم داده بود و قرار بود كه شهاب يكي از فرزندان را به «هوپ» بسپارد كه به خانه مادر خود نقل مكان كرده بود. در اجراي تصميم قاضي، شهاب دو كودك را در اتومبيل گذارد و عازم خانه مادر زن شد تا يكي از آنان را به همسرش بسپارد كه پس از رسيدن به خانه مادر زن؛ از فزط خشم چنان اتومبيل را به ديوار خانه كوبيد كه منفجر شد و هرسه سرنشين (شهاب و فرزندانش) در ميان شعله هاي آتش جان سپردند. رسانه هاي محلي اين حادثه را ناشي از اختلاف فرهنگي خوانده بودند که در جامعه مهاجرنشين ايالات متحده هر روز موارد متعدد آن مشاهده مي شود و يک مسئله نگراني آور شده است.

descriptionقربانیان تفاوت فرهنگی EmptyRe: قربانیان تفاوت فرهنگی

more_horiz
سلام دوست خوبم
در طول مدت اقامتم در آمریکا با چنین مسائلی مواجه نشدم.

more_horiz
سلام آقا بابک عزیز
شاید این یک مورد استثنا باشد اما در تاریخ ثبت گردیده و روایت عینا از یک سایت معتبر تاریخی
نقل شده است.
از توجه شما متشکرم.

more_horiz
سلام جناب یدی
من هم از شما ممنونم
بله همیشه استثنا وجود داره اما می خوام ایران فرومی های عزیز بدونن که تعریفی که از جامعه آمریکا در ایران وجود داره کاملا با واقعیت موجود متفاوته
در واقع من آمریکا رو بهشت روی زمین می دونم
امیدوارم تفکرهای سیاسی گونه و جبهه گیری های متعصبانه در ایران ذهن هموطنان من رو از واقعیت ها منحرف نکنه
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply