Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionپناهندگی نرگس Emptyپناهندگی نرگس

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this image.]

descriptionپناهندگی نرگس EmptyRe: پناهندگی نرگس

more_horiz
روز پنجشنبه كواكبيان ،‌دبيركل حزب مردمسالاري، با حضور در نمايشگاه مطبوعات در تازه ترين واكنش به پناهندگي نرگس كلهر اظهار كرده است:"پناهندگي دختر مشاور ريس‌جمهور دليلي بر لزوم طرح وحدت ملي در کشور و دليل وجود مشكل در ايران است."‏

نماينده مردم سمنان در مجلس شوراي اسلامي به ايلنا گفت: " زماني که دختر بالاترين مشاور رييس جمهور به کشور ديگري پناهنده مي‌شود و مي‌گويد من از طرفداران موج سبز هستم و به اين دليل فرار کردم، بايد دانست که اين همان مشکلي است که بايد براي آن فکري کرد و چاره‌اي انديشيد."‏
‏ اين اظهارات از سوي شخصيت‌هاي سياسي در حالي مطرح مي شود که کلهر معتقد است پناهندگي دخترش از وجود آزادي در ايران حکايت دارد‎.‎‏ ‏
‏20 مهر سال جاري مطبوعات ايران و غرب خبري منتشر كردند كه در آن گفته مي‌شد نرگس کلهر فرزند مشاور رسانه‌اي محمود احمدي نژاد به آلمان پناهنده شده است. هنوز اهالي رسانه از چگونگي اين ماجرا اطلاع كاملي نداشتند كه مهدي کلهر? مشاور محمود احمدي‌نژاد - که پيشترها در جريان مناظره با حسين مرعشي در انتخابات سال 84 از مشاوران طرف مقابل (هاشمي رفسنجاني) خواسته بود در خانه بنشينند و به فرزندان خودشان مشاوره بدهند - در مصاحبه‌هايي با دو خبرگزاري مطرح (ايرنا و مهر)اين پناهندگي را تاييد کرد و گفت پس از جدايي كلهر و همسرش? نرگس - دختري كه به آلمان پناهنده شده - با مادرش زندگي مي‌كند و سبب طلاق آنها نيز اختلاف نظري بوده كه دليل آن همکاري با محمود احمدي‌نژاد است..‏
پس اين اظهارات كلهر،معصومه طاهري موسوي? همسر كلهر و مادر نرگس در گفت‌وگويي با روزنامه اعتماد ماجراي طلاق را تكذيب كرد و جوابيه‌اي را در تکذيب ادعاهاي كلهر مبني بر طلاق در سايت‌هاي خبري منتشركرد كه اظهارات مهدي كلهر را به طور کلي زير سوال مي‌برد. ‏
نرگس کلهر كه با ساخت فيلمي در محکوميت شکنجه به فستيوال‎ ‎حقوق بشر نورنبرگ آلمان رفته بود، و سپس به غرب پناهنده شد و پس از پناهندگي در گفت‌وگويي با حنا مخملباف گفت: او در اين شرايط سکوت را جايز نمي‌دانسته و اميدوار است پدرش نيز فيلم او را ببيند و نظر خود را عوض کند. از سوي ديگر مادر نرگس نيز مي‌گويد او با ديدن رفتارهاي غيرعادي پدر با مادر و خانواده، دلگير شده است؛ زيرا او پدرش را سمبلي از حاکميت مي‌دانسته و شايد يکي از انگيزه‌هاي پناهندگي نرگس کلهر به كشوري غربي نيز همين باشد. ‏
كلهر نيز تكذيب گفته‌هايش به وسيله همسرش در نمايشگاه مطبوعات حاضر شد و گفت: اگر نرگس بخواهد به ايران بازگردد هر آنچه قانون حكم مي‌كند بايد بپذيرد و او نيز درباره دخترش تابع قانون است. مشاور احمدي نژاد افزود: "من در هر صورت نرگس را فرزند خود مي‌دانم. گمان مي‌کنم او توسط دشمنان مملکت اغفال شده و نقش ابزار تبليغاتي آنها را ايفا کرده است."
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply