Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionچکار کنیم برای ترک استمناء و خود ارضائی Emptyچکار کنیم برای ترک استمناء و خود ارضائی

more_horiz
دختری هستم که مدتی به بیماری خودارضایی مبتلا شده ام ، راه نجات من چیست؟

در مورد موضوع مورد نظر نکات زیر ارایه و بیان مى گردد که امیدواریم دستورالعمل ها را نیک به کار گیرید و مطالب گفته شده را سخت باور کرده و به آن عمل کنید تا هماى سعادت در سراى دنیا و عقبى با شماهم آوا و از این رهگذر خانه آخرت ما نیز آبادان گردد.

1- همانگونه که مى دانید عمل انجام شده بى تردید از گناهان کبیره است وخداوند براى افراد مبتلا به آن عذابى سخت وعید داده است و افزون بر آن پیامدهاى منفى این عمل بسیار زیاد است و دامنه تاثیر آن از بیماریهاى جسمى تا اختلالات روحى و روانى را در بر مى گیرد، لذا باید متوجه زشتى این عمل بود و از عمق قلب خود آن را ناپسند شمارید و دامن خود را از آن پاک سازید ازاین رو پیامدهاى منفى این عمل در ذیل بیان مى گردد. ازطرفى عواقب اخروى آن در روایات بیان شده است که شما جهت اطلاع مى توانید از کتاب گناهان کبیره، شهید دستغیب و گناهان شناسى، رسولى محلاتى و کتاب دیگرى به همین نام از آقاى تهرانى بهره بگیرید وبا پشتوانه علمى، به صورت قطعى به ترک آن روى آورید.

2- بعد از اطلاع از گناه بودن این عمل و پى بردن به زشتى آن و پیامدهاى منفى و عواقب ناگوار آن باید در صدد توبه برآیید. توبه اى واقعى که دیگر به سراغ آن نروید و از عمق جان خود پشیمان باشید که نشان این پشیمانى ترک کامل آن عمل است و الا شیطان در برابر تمام تصمیمات قطعى ما مخالفت مى ورزد ودر صدد مانع تراشى است. بنابراین با توبه واقعى براى همیشه با آن عمل خداحافظى کنید و در این مسیر ابتدا بر خدا توکل کنید و آستین همت به کمر زده به دستورالعمل هاى زیر سخت پایبند باشید.

3- دانشجوی عزیز خواهشمند است به منظور نیل به قله پاکى و طهارت که مطلوب هر انسانى است به تمام توصیه هاى زیر عمل کنید و حتى براى یک لحظه آنها رافراموش نسازید و بدانید که تنها عمل ره گشا است و الا اگر عمل نکنید، چه بسا موجب دلسردى شما مى شود:

3- 1- سعى کنید به هنگام خواب شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد هر چه خالى تر باشد مطلوب است.

3- 2- از پوشیدن لباس تنگ و چسبان بخصوص لباسهاى زیر تنگ جدا اجتناب کنید.

3- 3- از نگاه کردن به مناظر و فیلم ها و تصاویر و مواضع جنسى و خوش آیند، از جنس مخالف و موافق خوددارى کنید و به محض مواجه شدن با این حالت چشمان خود را به زمین یا آسمان دوخته و در صورت مقدور ببندید.

3- 4- از فکر کردن و تصور نمودن و تخیل امور جنسى وجنس مخالف اجتناب کنید و به هیچ عنوان حتى به قصد دانستن و تحصیل آگاهى به سراغ این نوع مطالب نروید.

3- 5- از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسى و حتى شوخى هاى جنسى و تحریک کننده جدا پرهیز کنیدو به بهانه ازدواج و مانند آن به سراغ این نوع کتب نروید و مطالعه آن را به زمانى نزدیک ازدواج بسپارید.

3- 6- از مشاهده شوخى هاى جنسى زوج هاى جوان در ملا عام اجتناب کنید.

3- 7- از خوردن مواد غذایى که محرک است همانند خرما، پیاز، فلفل، تخم مرغ، گوشت قرمز و غذاهاى چرب اجتناب کنید.

3- 8- از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات پرهیز کنید (بخصوص شب ها و قبل از خوابیدن)

3- 9- از دست ورزى با اندام جنسى خود اجتناب کنید و به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطى دست ورزى نکنید.

3- 10- به منظور تخلیه انرژى زاید بطور منظم و زیاد ورزش ساده انجام دهید (ورزش ساده و مستمر و طولانى مدت، مدنظر است).

3- 11- هیچگاه بیکار نباشید و براى اوقات فراغت خود، برنامه داشته باشید و آن را بامطالعه و سیاحت و زیارت و هنرهاى دستى و عبادت پر کنید (کارهاى مورد علاقه بیشتر توصیه مى شود). 3- 12- هرگز در مکانى خلوت و تنها ودور از نظر دیگران نباشید.

3- 13- به محض ورود افکار جنسى به ذهنتان سریع به نماز مشغول شده و یا تغییر محیط دهید و کمتر به آن توجه کنید تاخود از ذهن شما خارج شود و به مکان هاى عمومى بروید و یا کسى را همراه خود بیاورید مثلا بگویید احساس ترس مى کنم لطفا همراه من باشید.

3- 14- روزه مستحبى بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقى بگیرید ومیزان مصرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا

را افزایش و تعداد دفعات غذا را کاهش دهید و به حداقل خوراک اکتفا نمایید.

3- 15- با جنس مخالف رفتار متکبرانه داشته باشید و از روى ملایمت و لطف صحبت و نکنید.

3- 16- قرآن و ادعیه بیان شده در مفاتیح الجنان را زیاد بخوانیدو در معانى آن فکر کنید.

3- 17- در مراسم مذهبى و دینى زیاد شرکت کنید.

3- 18- به زشتى گناهان و عواقب سو آنها آگاهى پیدا کنید و دراین مورد فکر کنید و از کتب مربوطه که در این مورد توصیه شده بهره بگیرید.

3- 19- یاد مردن و مرگ و عالم پس از مرگ را همیشه در ذهن خود زنده نگهدارید و به این منظور مطالعه کتب شهید دستغیب جدا توصیه مى شود وهر روز 20 صفحه از کتب معاد، قلب سلیم و سراى دیگر و را مطالعه کرده وبهره بگیرید.

4- عواقب خود ارضایى: خواهر گرامى خوب است در اینجا به برخى از پیامدهاى منفى خود ارضایى اشاره کنیم تابا آگاهى از آنها به شکل بهترى بتوانید از آنها اجتناب کنید البته این امور گوشه اى از عواقب سو شناخته شده هستند و الا هنوز همه پیامدهاى آن شناخته نشده و ما هم توان نقل تمام عواقب شناخته شده را نداریم و فقط به چند مورد اکتفامى کنیم:

الف) پیامدهاى جسمانى:

- ضعف بینایى و تارى چشم

- تحلیل رفتن قواى جسمانى

- عقیم شدن و نازایى

- پیرى زودرس

- ضعف مفاصل

- لرزش دست

- چروک صورت و بى حالت شدن چهره

ب) پیامدهاى روحى و روانى:

- ضعف حافظه و حواسپرتى

- اضطراب

- انزوا و گوشه گیرى

- افسردگى

- پرخاشگرى و تند خویى

- بى ذوقى و کم نشاط شدن

- یاس اززندگى و آینده

ج) عوارض اجتماعى:

- انزواطلبى

- ناسازگارى خانوادگى

- بى میل شدن به همسر

- ناتوانى در همسر دارى و خانه دارى

- بى توجه به اطرافیان حتى فرزندان

- تمایل نداشتن به ازدواج

- از بین رفتن عزت وپاکى و جایگاه اجتماعى

- طرد شدن

5- راه کارهاى عملى و توصیه هاى مربوط:

الف) خواهر گرامى توجه داشته باشید که تنها رعایت تمام وقت و کامل این امور بدون کم و کاستى و به صورت مستمر است که مى تواند بااستعانت از خداوند نتیجه بخش باشد و الا نه.

ب) به محض گناه و ارتکاب مایوس نشده از رحمت الهى دورى نجویید بلکه باید سریع مجددا ره پاکى را پیش گیرید و تلاش کنید که دیگر تکرار نشود.

ج) در صورت امکان با کم کردن سطح توقعات و انتظارات ازدواج کنید که ازدواج بهترین راه حل مشکل است.

د) در تمام حالات از خداوند کمک بگیرید و براى حفظ پاکى خود ازخداوند استعانت جسته و به نماز روى آورید تا خداوند شما را کمک و آبرو وعزت شما را روزافزون سازد.

وبلاگ من:افق احكام(پاسخگويي به سوالات احكام شما) [You must be registered and logged in to see this link.]/

descriptionچکار کنیم برای ترک استمناء و خود ارضائی EmptyRe: چکار کنیم برای ترک استمناء و خود ارضائی

more_horiz
سلام خانم
نميخام بگم زحمتت بدرد نمخوره ولي از اين جواب گو ها به سوالات زياده البته من قصد جسارت ندارم فقط خواستم بگم تا سوال نكردن جواب نده [You must be registered and logged in to see this image.]

descriptionچکار کنیم برای ترک استمناء و خود ارضائی EmptyRe: چکار کنیم برای ترک استمناء و خود ارضائی

more_horiz
این مشکلات در دبیرستان ها خیلی شایع است و من به عنوان یک معلم زیست بارها و بارها با این سوال مواجه شده ام و همواره در کلاس ها یکی از نصیحت های که می کنم در این زمینه است.
امیدوارم خدا به همه جوانها و نوجوانها کمک کنه
یا علی 5

more_horiz
عجب نصیحت عالمانه ای

more_horiz
nohed wrote:
سلام خانم
نميخام بگم زحمتت بدرد نمخوره ولي از اين جواب گو ها به سوالات زياده البته من قصد جسارت ندارم فقط خواستم بگم تا سوال نكردن جواب نده [You must be registered and logged in to see this image.]

من متوجه نشدم منظور از خانم کیست ؟
سوال کننده که نامشخص است و مجهول و پاسخ دهنده نیز طلبه ایی است سید و آقا .
علی ایحال پاسخ جامعی ارایه فرمودند حاجی آقا که جای تشکر و قدردانی دارد .
در ضمن جای حاج رضای خودمان بعنوان حلال مشکل در این بحث خیلی خالیه !
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply