درحالی که برخی افراد معتقد به وجود قوانین سختگیرانه در ایران هستند، منابع خبری از "بانکوک" گزارش دادند: پلیس تایلند یک زوج ایرانی را به دلیل حرکتهای زننده از روی مستی در روز جمعه در مقابل جمعیتی از تماشاچیان هیجان زده در یکی از سواحل عمومی توریستی، حدود 15 دلار جریمه کرد.

به گزارش ایرنا این منبع خبری افزود: پلیس، این زوج (مرد 28 ساله و زن 25 ساله) از ایران را در تفریحگاه ساحلی پاتایا (Pattaya) دقیقا قبل از سپیده دم بازداشت کرد.

"جمراس تانگجیندا" (Jamras Thongjinda) فرمانده کلانتری شهر پاتایا که منطقه ای کاملا آزاد برای گردشگران و توریست ها به حساب می ذآید، در این خصوص گفت: حین گشت زنی با موتورسیکلت، تقریبا 20 نفر از جمله چند جهانگرد که در این ساحل جمع شده بودند را مشاهده کردم. وقتی برای بررسی موضوع نزدیک رفتم، متوجه شدم که دو ایرانی در حالتی غیرمتعارف و نامناسب هستند.

پلیس این زوج را به ارتکاب اقدامی نامناسب در یک مکان عمومی و در انظار همگان متهم کرد.
پلیس قبل از آزاد کردن آنها، این زوج را به پرداخت 500 بات تایلند (معادل 7/14 دلار) جریمه کرد.
متاسفانه درحالی که برخی افراد معتقد به وجود قوانین سختگیرانه در ایران هستند، شدت وقاحت بعضی اعمال به اصطلاح هموطنانمان به حدی است که کشورهای آزادی مانند تایلند هم اقدامات غیراخلاقی آنان را تحمل نمی کند.