[You must be registered and logged in to see this image.]
يک جهانگرد اسپانيايي كه سفرش را از زادگاهش، شهر معروف "بارسلونا"آغاز كرده و پس از گذر از كشورهاي مختلف به شمال غربي ايران رسيده است، بازار تبريز را " مکاني بسيار آرامش بخش" توصيف كرد كه ديدن آن لذت فراوان دارد.
آلبرت تورث دونئو، امروز در بازديد از مرکز اطلاع رساني گردشگري آذربايجان شرقي، نحوه زندگي و معماري آذربايجان را بسيار متفاوت با شنيده هاي خود عنوان کرد و افزود: با اينکه از طريق مطالعه چند کتاب و بررسي سايتهاي اينترنتي با ايران آشنا شدم، اما ديدن اين کشور تاريخي لطف ويژه اي دارد.

جهانگرد اسپانيايي، پس از ديدار ازطولاني ترين سازه سرپوشيده جهان، اين مکان را زيبا، وسيع و منحصر به فرد معرفي کرد و اظهارداشت: هرچند برقراري ارتباط کلامي با مردم و بازاريان کمي مشکل بود، اما همه وقتي مي ديدند من اهل ايران نيستم با نهايت همکاري و خوش برخوردي کمک مي کردند تا با مشکلي مواجه نشوم.

اين جهانگرد اهل شهر بارسلون گفت: تقسيم بندي فضاهاي مختلف و متفاوت در بازار تاريخي تبريز را بسيار هوشمندانه است و با تصوير ذهني من از بازار و مجموعه تجاري بسيار فرق داشت.

وي که تحصيلاتي در رشته روان شناسي دارد، مردم منطقه آذربايجان شرقي را مردمي خونگرم و مهربان ارزيابي کرد و افزود: تبريز را با خاطره خوش حضور در ميان مردم مهربان و شهري تاريخي و زيبا ترک خواهم کرد و در ادامه سفر از شهرهاي تهران و اصفهان هم ديدار خواهم نمود.

اين جهانگرد جوان، سفر خود را از شهر بارسلون اسپانيا آغاز نموده و پس از ديدن کشورهاي ديگر، از طريق مرز بازرگان مهمان نوروزي کشورمان شده و براِي ديدن کشورهاي پاکستان و هندوستان هم سفر خواهد نمود.