Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionاو کتک می­خورد و تو محاکمه نمی­شوی... Emptyاو کتک می­خورد و تو محاکمه نمی­شوی...

more_horiz

زن از دیدگاه دکتر علی شریعتی

زن عشق می­کارد و کینه درو می­کند...

دیه ­اش نصف دیه توست و مجازات زنایش با تو برابر...

می­تواند تنها یک همسر داشته باشد و تو مختار به داشتن چهار همسر هستی...

برای ازدواجش در هر سنی اجازۀ ولی لازم است و تو هر زمان بخواهی به لطف قانونگذار می­توانی ازدواج کنی...

در محبسی به نام بکارت زندانی است و تو...

او کتک می­خورد و تو محاکمه نمی­شوی...

او می­زاید و تو برای فرزندش نام انتخاب می­کنی...

او درد می­کشد و تو نگرانی که کودک، دختر نباشد...

او مادر می­شود و همه جا می­پرسند نام پدر...

و هر روز، او متولد می­شود، عاشق می­شود، مادر می­شود، پیر می­شود و می­میرد...

و قرن­هاست که او عشق می­کارد و کینه درو می­کند چرا که در چین و شیارهای صورت مردش به جای گذشت زمان، جوانی برباد رفته­اش را می­بیند و در قدم­های لرزان مردش، گام­های شتابزده جوانی برای رفتن و دردهای منقطع قلب مرد، سینه­ای را به یاد می­آورد که تهی از دل بوده و پیری مرد، رفتن و فقط رفتن را در دل او زنده می­کند...

و اینها همه کینه است که کاشته می­شود در قلب مالامال از درد... و این رنج است.

descriptionاو کتک می­خورد و تو محاکمه نمی­شوی... EmptyRe: او کتک می­خورد و تو محاکمه نمی­شوی...

more_horiz
سلام علیکم عزیزم 1 ا
قربونش برم که شریعتی میخونه 1 ا مرسی خاله " خیلی قشنگ بود 16 ا
از همینجا اعلام میکنم از این به بعد تو هم عضو کمیته ی حمایت از حیوانات خانگی ؛ اُه نه ببخشین حمایت از زنان رنگ کشیده و بد بخت و مصیبت دیده و فلک زده و خاک بر سر ِ بی مصرف هستی
خب عزیزم شما از این به بعد موظفی یک ساتور تهیه کنی و هرجا که دیدی داره به این قشر مستضعف و معصوم و پاک ظلم میشه با ساتور از اونها دفاع کنی 74 ا

descriptionاو کتک می­خورد و تو محاکمه نمی­شوی... EmptyRe: او کتک می­خورد و تو محاکمه نمی­شوی...

more_horiz
البته اینا مال قدیمه الان یه کم بهتر شده
اوضاع اجتماع

more_horiz
نه دآش رضا هیچم بهتر نشده که بدترم شده " فرقش این شده که الان زنا کمتر دندون سر جیگر میذارنو کمتر زیر بار زور میرن " اینه که یه نموره مردا رو نشوندن سر جاشون و اِلا که مردا همینن که بودن ..ا
تازه دور از جون مذکریجات فروم " باز صد رحمت به مردای اون زمون
آخرش این بود که شوهره پولش که زیادی میکرد میرفت یه زن دیگه میگرفت ! الان که ماشالله حرمتو آبرو رو خوردنو یه لیوان آبم رووش ..ا 41 ا

more_horiz
سلام فائزه خانم

یه زمانی نه چندان دور محمد رضا شاه رای دادن را برای زن ازاد کرد.
همین روحانیون که هنوز خیلیاشون زنده هستن
اعتراض کردند و متحسن شدند و مردم را به تعطیلی بازار برای مقابله با این حکم تشویق کردند
یعنی اینکه زن حق شرکت در انتخابات را نداشت
این یه نمونه کوچک بود اگر مایل بودی مواردی دیگه را هم خدمتتان عرض می کنم

more_horiz
ممنون آقا رضا " ولی متاسفانه این روزا چندان حوصله ی یه صحبت مفصل و طولانی رو ندارم و البته بحث در مورد حقوق زن در اجتماع و از این حرفا " عذر خواهی میکنم ولی اصلا حسم نیست
البته چیزی که بنده عرض کردم فقط در چارچوب خانواده بود نه در اجتماع
از احترام و اعتمادی که باید بین زن و شوهر باشه و چقدر این روزا کمرنگ شده
کاری به حق و حقوق ندارم " من از نگاه عامیانه خودم میگم ! نه بحث تاریخی میکنم نه حقوقی که بقیه برای ما زنا تعیین کنن

مطمئن باشین اگه یه روزی یه زن رئیس جمهور ایرانم بشه "باز این نگاه به زن چندان تغییر نمیکنه! جالبه که گاهی نگاه یه زن هم به یه زن دیگه همینه!! هنوز مادرای جوونی هستند که از اینکه دختری به دنیا میارند ناراحت میشن" گاهی افکار موروثی میشن
هنوز قانون جامعه اینه که اگه یه پسر تو مجردی روابط نا مشروع هم داشته باشه چندان جای سرزنش نداره " چون جوون بوده و نیاز داشته ولی فقط کافیه دختر یه رابطه ی دوستی ساده داشته باشه؛ چقدر راحت برچسب فاسد بودن رووش خورده میشه

اینا کاری به قانون و مصوباتش نداره اینا فکر ماست " نگاه من " نگاه شما " نگاه تک تک ما ..ا
مثلا تو همون سریال مزخرف فاصله ها " هرجا که یه عده ای رو دیدم که دارن این سریالو نگاه میکنن " آخرش شنیدم که میگفتن چقدر دخترا پستن!!!ا
اصلا یکی نیست بگه چرا این فیلم روی خباثت دختر چرخید؛ نمیگم دخترا پاکن و فقط پسرا خیانت میکنن " نه نه اصلا ؛ منظورم اینه که عادلانش این بود که چیزی رو نشون میدادن که در اون رابطه هم دختر دست از پا خطا میکرد و هم پسر " ولی این موضوع تو این سریال کاملا یک طرفه بود!!! ا
البته این سریالو مثال زدم"از تفکرات اجتماعی خودمون
یا مثلا چرا همیشه میگن پسر که بره دانشگاه تحصیل کرده میشه و اقا میشه " واسه خودش کسی میشه ولی چقدر شنیدم پسرایی که میگن ما زن دانشجو نمیخوایم " دختر که بره دانشگاه خراب میشه !!ا
خلاصه ی مطلب اینکه دنیا دنیام قانون و مصوبه بدن برا حضور زن در اجتماع " به نظرم همش شعار میشه ؛ تا فکر مردم ما همینه هنوز تفاوت دخترو پسر اینقدری هست که به قولی وقتی یه مادری دختر به دنیا میاره اینقدر زیر لحاف از خجالت مچاله میشه که دیده نمیشه و مادر پسر دار اینقدر خودشو باد میکنه که پاهاش از زیر لحاف میزنه بیرون
رابطه و اعتماد و احترام زن و شوهرو که قانون و مصوبه نمیتونه محکم کنه! میتونه ؟

more_horiz
faezeh wrote:
ممنون آقا رضا " ولی متاسفانه این روزا چندان حوصله ی یه صحبت مفصل و طولانی رو ندارم و البته بحث در مورد حقوق زن در اجتماع و از این حرفا " عذر خواهی میکنم ولی اصلا حسم نیست
البته چیزی که بنده عرض کردم فقط در چارچوب خانواده بود نه در اجتماع
از احترام و اعتمادی که باید بین زن و شوهر باشه و چقدر این روزا کمرنگ شده
کاری به حق و حقوق ندارم " من از نگاه عامیانه خودم میگم ! نه بحث تاریخی میکنم نه حقوقی که بقیه برای ما زنا تعیین کنن

مطمئن باشین اگه یه روزی یه زن رئیس جمهور ایرانم بشه "باز این نگاه به زن چندان تغییر نمیکنه! جالبه که گاهی نگاه یه زن هم به یه زن دیگه همینه!! هنوز مادرای جوونی هستند که از اینکه دختری به دنیا میارند ناراحت میشن" گاهی افکار موروثی میشن
هنوز قانون جامعه اینه که اگه یه پسر تو مجردی روابط نا مشروع هم داشته باشه چندان جای سرزنش نداره " چون جوون بوده و نیاز داشته ولی فقط کافیه دختر یه رابطه ی دوستی ساده داشته باشه؛ چقدر راحت برچسب فاسد بودن رووش خورده میشه

اینا کاری به قانون و مصوباتش نداره اینا فکر ماست " نگاه من " نگاه شما " نگاه تک تک ما ..ا
مثلا تو همون سریال مزخرف فاصله ها " هرجا که یه عده ای رو دیدم که دارن این سریالو نگاه میکنن " آخرش شنیدم که میگفتن چقدر دخترا پستن!!!ا
اصلا یکی نیست بگه چرا این فیلم روی خباثت دختر چرخید؛ نمیگم دخترا پاکن و فقط پسرا خیانت میکنن " نه نه اصلا ؛ منظورم اینه که عادلانش این بود که چیزی رو نشون میدادن که در اون رابطه هم دختر دست از پا خطا میکرد و هم پسر " ولی این موضوع تو این سریال کاملا یک طرفه بود!!! ا
البته این سریالو مثال زدم"از تفکرات اجتماعی خودمون
یا مثلا چرا همیشه میگن پسر که بره دانشگاه تحصیل کرده میشه و اقا میشه " واسه خودش کسی میشه ولی چقدر شنیدم پسرایی که میگن ما زن دانشجو نمیخوایم " دختر که بره دانشگاه خراب میشه !!ا
خلاصه ی مطلب اینکه دنیا دنیام قانون و مصوبه بدن برا حضور زن در اجتماع " به نظرم همش شعار میشه ؛ تا فکر مردم ما همینه هنوز تفاوت دخترو پسر اینقدری هست که به قولی وقتی یه مادری دختر به دنیا میاره اینقدر زیر لحاف از خجالت مچاله میشه که دیده نمیشه و مادر پسر دار اینقدر خودشو باد میکنه که پاهاش از زیر لحاف میزنه بیرون
رابطه و اعتماد و احترام زن و شوهرو که قانون و مصوبه نمیتونه محکم کنه! میتونه ؟

آخ آخ حواستون بود که من چندان حوصله ی صحبت کردن نداشتم 3

more_horiz
سلام فایزه خانم خوبی ابجی طاعات وعبادات قبول

ببین زنان نازه اکه حوصله داشنه باشند چی میشه

چقدر کم حرف و صبور رند
3
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply