كامبيز ديرباز كه اين روزها در سفر حج عمره به سر مي‌برد به ايسنا گفت: زماني كه در پروژه‌ي سينمايي «اخراجي‌ها» بودم از آقاي ده‌نمكي قول گرفتم كه شرايط سفر به حج را برايم فراهم كند كه خوشبختانه اين توفيق فراهم شد.

[You must be registered and logged in to see this image.]

اين بازيگر سينما و تلويزيون در ادامه با بيان اين‌كه اكنون به اتفاق مسعود ده‌نمكي در مكه به سر مي‌بريم، گفت: تا قبل از اين‌كه پايم به مكه و مدينه برسد تصور مي‌كردم مي‌شود به اين مكان‌ها از زاويه‌ي هنري نگاه كرد، اما وقتي به اين مكان‌ها رسيديم، از خود بي‌خود و متوجه شدم كه هنرمند، سياستمدار و هر حرفه‌ي ديگري داشته باشي در اين جا فراموش مي‌شود و هيبت انسان در لباس احرام چيز ديگري است.

ديرباز با بيان اين‌كه كامل‌ترين مرجعي كه تاكنون از اين مكان در تصور داشته، سينمايي «حضرت محمد رسول‌الله» ساخته‌ي مصطفي عقاد بوده‌است، ادامه داد: تمام مراجع مكتوب و غيره در برابر زماني كه خود آدم خانه‌ي خدا و هيبت اين مكان‌ها را مي‌بيند متفاوت است و تمام كساني كه به حج آمده‌اند حرف مرا درك مي‌كنند؛ چرا كه در هيچ كجاي عالم نمي‌توان در چند ثانيه نماز و نيايش هزاران انسان دور خانه خدا را ديد.

وي گفت: من در اين سفر در جمعيت ذوب شدم.

كامبيز ديرباز كه در سريال «نابرده رنج» بذرافشان مشغول ايفاي نقش است، ضمن تشكر از تهيه‌كننده، كارگردان و مدير توليد اين پروژه كه فرصت آمدن او به مكه را فراهم كرده‌اند، گفت: در اوج كاري، اين دوستان به من اجازه دادند تا به سفر معنوي حج نائل شوم كه بسيار سپاسگزارم.