Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionشانس را معنی کنید Emptyشانس را معنی کنید

more_horiz
بچه ها کی به شانس اعتقاد داره
چند نفر خوش شانس را می شناسید
اصلا شانس وجود داره ویا اصلا چیه
هر که می تونه کمک کنه
من که می گم استفاده صحیح از فرصتهای بدست امده را میشه گفت شانس
شما چی می فرمایید

descriptionشانس را معنی کنید EmptyRe: شانس را معنی کنید

more_horiz
دقیقا بیول جان شانس انچه مردم در گفتار و داستانهای عامیانه

ذکر میکنند نیست یعنی شانس که همینطوری

کسی را بگوییم شانس دارد ودیگری را نه بدون در نظر گرفتن راه وروش وفکر وایده ای که هر شخصی

جهت راه یابی به اهداف خود در زندگی بکار میگیرد

بله یک وقت هست که یکسی که هیچگونه اموزه ای از دانش و علوم موفقیت و انسان شناسی و ...

ندارد ولی به قولی دارای شانس زیاد ویا خوبی در زندگی هستش

این فرد دانسته ویا ندانسته در راستای اهداف و خواسته های خود با مثبت اندیشی و

تصویرات مثبت ذهنی ودرونی خود ان خواسته وهدف را به اندرون ونهانخانه

دل وضمیر و ذهن خود هدایت واز نظره روحی وذهنی به باور جهت رسیدن به ان میل وخواسته خود رسیده است

و نیروی قدرمند فکر وذهن با کمک از کاینات و ضمیره ناخوداگاه انسان

که خداوند در درون تک تک بندگانش قرار داده به سوی ان هدف وخواسته

رهنون وهدایتش کرده است

وبه نظره من حیرون
بهره گیری از این نیروی ذهن ودرون وبه کمک کاینات

را که با بهره گیری از فرصت های پیش رو ما را به وسیله باورها وقدرت فکر و ذهن به خواسته های مان میرساند را شانس گویند

more_horiz
افرین داداش ظهراب
بسیار مفید بود

more_horiz
جناب حیران به نظر شما میتواند این انصاف باشد ؟
که شخصی با تحمل رنج فراوان و مشقت زیاد جهت رسیدن به هدفی تلاش کنه و اونوقت کس دیگری تنها به صرف داشتن این فکر مثبت به همون جایگاه برسه
البته بنده با نظر شما بطور نسبی مواقم و البته به نظر بنده شانس همون ارتباطی که با خدا داریم و انعکاس اون از سمت خدا به ماست
به این معنی که در صورت بودن آنچه خدا میخواهد برای او ، خدا آنچه را میخواهی در حالتی خارج از معمول در اختیارت میگذارد

more_horiz
جواب بفرمایید داش ظهراب

more_horiz
احمداقا دوست عزیز معلومه با این اوصاف حیرون باید جهت روشن شدن مبحث مفصلا دست به کیبورد بشه دوست عزیز

شما در کدوم قسمت از عرایض بنده چنین استباطی را از سخنان حیران کرده اید ویا کجای عرایض من صرف داشتن مثبت

اندیشی را رسیدن به جایگاه همتراز ادمی موفق میرساند.

ببینید دوست عزیز ما در مورد شانس داریم مباحثه و سخن پراکنی در ایران فروم مینماییم

که مقوله شانس چیست و چگونه به یه ادم رومیاره نه موفقیت و چگونگی رسیدن به اوج ان که اگر دقت بفرمایید

دو مقوله جداگانه هستش ، هرچند همگونیی تفکیک ناپذیر دارند اتفاقا شانس در عرف و بیان گفتاری و نوشتاری ما دقیقا رسیدن به یک اوج موفقیت به بصورت

اسانتر وراحتر از ان موفقیت واوجی که دیگرون با همه سعی وتلاش و مشقت فراوان به ان نمیرسند ا"گر قرار باشه

از مقوله مشقت وسعی وتلاش مضاعف وشبانه روزی به چیزی برسیم که به نظره من حیرون نباید عنوان شانس را بران

اطلاق کرد و مبحث شانس را که داریم بررسی میکنیم دور زده ایم و دیگه حرفی نداریم جهت گفتن"

وشانس دقیقا یعنی رسیدن به اوج از یک خواسته و میل وارزویی بدون مشقت وگرفتاری و شکست و وازمون وخطاهای

که ما در رسیدن به یک خواسته در رنج و کار مضاعف و طاقت فرسا به ان نایل میشویم

که ما الا میخواهیم در مورد ان جامع وکامل بحث و کیبورد فرسایی کنیم دوست عزیز 3

واما شانس از منظره حیران که گزیده ای از ان بیان شد حالا یکم مفصلتر :

حیران میگه: "شانس و مقوله شانس در راستای یک سری کنش و واکنش هایی در درون وذهن و فکر انسان

البته با مثبت اندیشی و به نهانخانه ذهن ودرون بردن یک میل وخواسته که ما را در جهت رسیدن به ان میل وخواسته

به باوری غیره قابل تشکیک میرساند "، چگونه مثالی میزنم جهت روشن شدن عرایض

بنده حیران سرا پا تقصیر زمانی به دوستی برخورد کردم که به جهت داشتن علم وتجربه زیاد

و مکنت وملکت بیشتر خلاصه حیران ایشون را خیلی زیاد وغیره قابل تشکیک به گفته هاشون

وعملکردشون اطمینان داشتم وبه باور رسیده بودم ، وایشون به من گفتند که فلانی من میخوام زمینهای حوالی فلان

شهرستان را حدود10 هیکتارش را بری یک ادم متمول بخرم ولی قیمت دست من نیست واگر بتونی قیمت نسبی ان زمینها را

برام بگیری در این معامله 10 ملیون تومان گیرت میادو حیرون کم بضاعت هم سریعا با تماسی که در شب همان روز با دوستی

در ان شهرستان داشتم قیمت گرفتم وفردا به ایشون اعلان کردم که مثلا متری فلان هستش

وبا توجه به ان باور واطمینانی که از ان دوست بامکنت وملکت دار داشتم این 10 ملیون را در جیب مبارک میدونستم

وحتی جهت مصرف ان با خانواده مشورت نموده بودم که چیکار بهاش بکنیم وبه اندازه ذره ای همون ذرتا مثقالی

که بهش سفارش شدیم در این مبلغ خیالی شک وتردید نداشتم

واین بود که ان دوست خوش قول ما که خداوند ایشون وپدر ومادرش را قرین رحمت کند رفت ومعامله را

کرد و بعدش هم از دیده حیران رفت که رفت وگفتند که رقته خارج ودبی مسکن گزیده البته این خارج رفتن و...

بعدها حیران شنید و حیران هم که با ان پول نقده خیالی در تصورات ملموس ذهنی که از واقعیت هم

روشنتر بودند داشت فلان جنس میخرید وقول وقرار هم گذاشته بود

در همان روزها در یک معامله بدون پرداخت یک تک ریالی سودی معادل همون مبلغ به حسابش واریز شد

ودیگه از ان دوست خبری نشد که نشد تا اینکه 8 ماه بعدش خبر موثق لاف زنی لحظه ای ان گل پسر

به حیران رسید البته به خارج رفتنش حقیقت داشت

شاید این مثال شما را روشن کرده باشه دوست عزیز ،

حیران قبل از این باور نقد 10 ملیون تومانی خیالی تو جیبش اصلا میدونست ملک وزمین وخرید وفروش چیه ؟

نه اصلا جرات ورود به این وادی را داشت؟ نه به خدا نداشتم

بله دوستان عزیز ان باور وتصورات درونی وذهنی غیره قابل تشکیک حیران را به

فعالیت جهت همنوا شدن با باورهای درونی خود جهت رسیدن به ان خواسته درونی واداشت، و الی حیران به غیر از مطالعه

صرف واینترنت وکاری با حقوق ماهیانه که تلاش وکوششی نداشت

دوستان اگه ما با استقبال از فرصتها و داشتن انگیزه قوی ورسیدن به باور درونی وتصورات مثبت

فکر ودهن به باوره خواسته ای برسیم خداوند با نیروی کاینات و ایمان ما به قبوله غیره قابل تشکیک

این باور که ان میل وخواسته نه اینکه به ان میرسیم بلکه باید به باور رسیدن انی ان ایمان داشته باشیم

به کاینات و محیط و بیشمار عوامل گوش به فرمان جهان وکاینات فرمان بل الفعل شدن ان باور وخواسته را صادر میکند

که فعالیت ما هم یکی از ان بیشمار عوامل ونیروی هستش که اتوماتیک در ان دخیل میشود

یک مثالی دیگر از حکایتهای شیرین دوران سقراط براتون نقل میکنم تا

روشنتر بشه گفته های حیران

میگن در زمان سقراط کسی رفت و گفت ای سقراط چگونه است که من خواسته ای دارم

ومطابق حزف شما در موردش مثبت فکر میکنم واز ته دل هم میخوام وفعالیت هم

میکنم ولی بهش نمیرسم

سقراط گفت فردا بیا بریم کناره دریا براتون توضیح میدم

فردا ان شخص رفت کنار دریا ودید سقراط اماده شنا در ساحل نشسته

سقراط گفت فلانی اماده شو بریم تو دریا هم شنا کنیم وهم راز محقق شدن خواسته هاتو برات بگم ان شخص با عجله

اماده شد وبا سقراط وارد دریا شدند یک 100 متری که از ساحل دور شدن سقراط با دستان نیرومند خود

کله مرد را گرقت وبه زیر اب فرو برد چنان زیر اب نگهداشت که مرد اخرین رمقش تمام

وداشت خفه میشد در ان حال او را رها کرد تا از اب بیرون جهید ومرد بعد که جانی گرفت متعجب گفت

چکار کردی ؟سقراط گفت: به همون اندازه که طالب هوا بودی ان زیر، اگر طالب وخواهان خواسته های دیگرت باشی

همانگونه که اسباب تنفس را خداوند قرار داده و هوا با میل ونیازه درونی تو به بدن وارد میشود

برای دگر خواسته های ما هم اسباب فراهم کرده مهم ان است واقعا خواسته هایمان را بخواهیم

با تمام وجود

more_horiz
..

more_horiz
بیول جان رشته کلام به دست گیرید وهمچنین احمداقا بفرمایید

این منبر اینم میکرفون اینم اهالی برره
[You must be registered and logged in to see this image.]

more_horiz
24 26 40

more_horiz
شانس در سیستم های غلط سیاسی - اجتماعی و در فرهنگ های آشفته سراغ آدم هایی میاد که شاید اصلا" حقشون نباشه و شایسته ی مقام ، پول ، جایگاه ، و امتیاز و اعتباری که بهش می رسند ، نباشند و در نقطه ی مقابل در چنین شرایط و چنین جوامعی ، شانس به سراغ آدم های خلاق ، زحمتکش ، مستعد و شایسته نمیاد
به این میگن شانس

more_horiz
hiran wrote:
بیول جان رشته کلام به دست گیرید وهمچنین احمداقا بفرمایید

این منبر اینم میکرفون اینم اهالی برره
[You must be registered and logged in to see this image.]

اگر بنده قابل باشم استفاده می کنم از نظرات اساتید

more_horiz
sohailsoltani wrote:
شانس در سیستم های غلط سیاسی - اجتماعی و در فرهنگ های آشفته سراغ آدم هایی میاد که شاید اصلا" حقشون نباشه و شایسته ی مقام ، پول ، جایگاه ، و امتیاز و اعتباری که بهش می رسند ، نباشند و در نقطه ی مقابل در چنین شرایط و چنین جوامعی ، شانس به سراغ آدم های خلاق ، زحمتکش ، مستعد و شایسته نمیاد
به این میگن شانس

با این اوصاف جناب سلطانی به شانس اعتقاد دارند
درسته؟
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply