Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionانسان حداكثر چند كيلووزنه را مي‌تواند بلند كند؟  Emptyانسان حداكثر چند كيلووزنه را مي‌تواند بلند كند؟

more_horiz
برخي از كارشناسان معتقدند كه وزنه برداران به نقطه اشباع اين رشته ورزشي رسيده‌اند، اما اين سوال همچنان باقي است كه انسان حداكثر چند كيلوگرم وزنه را مي‌تواند بلند كند؟
به گزارش سرويس «علمي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اندي بولتون انگليسي با بلند كردن وزن ‌٥/٤٥٧ كيلوگرمي از زمين تا ران‌هاي خود، ركورد بلند كردن سنگين‌ترين وزنه را به نام خود ثبت كرد.

به گفته دان واتن، يك مربي در دانشگاه ايالتي يانگ استون در اوهايو، بولتون و وزنه برداراني شبيه به وي حدود پنج تا شش برابر قوي‌تر از يك مرد معمولي هستند.

يك فرد عادي به سختي مي‌تواند وزنه ‌٤٥ كيلوگرمي را تا بالاي سر خود ببرد.

تد اشرودر، محقق دانشگاه كاليفرنياي جنوبي در گفت‌وگويي با مجله نيوساينسيت اظهار داشت: وزنه برداران امروزي شامل آنهايي كه از استروئيدها استفاده مي‌كنند،‌ تقريبا نزديك به آخرين حد توان انساني هستند و اين ماهيچه‌ها هستند كه حد نهايي را تعيين مي‌كنند.

انسان قادر به بلند كردن هر وزنه‌اي نيست چون رشته‌هاي ماهيچه‌اي - غالبا رشته‌هاي نزديك به تاندون‌ها - پاره مي‌شوند .

به همين ترتيب قدرت كنترل ماهيچه‌هاست كه توان و مزيت استثنايي كنترل وزنه‌هاي سنگين را به وزنه‌برداران بزرگ مي‌دهد.

محققان مي‌گويند: بدن به طور طبيعي مكانيسم‌هاي بازدارنده‌اي دارد كه مانع از آسيب رسيدن به بدن در تلاش براي بلند كردن وزن سنگين مي‌شوند و وزنه برداران ياد مي‌گيرند كه چطور بر اين سيگنال‌هاي مكانيسمي غلبه كرده و قابليت ماهيچه‌هاي را در اين رشته بالا ببرند. به علاوه، ژنتيك هم در اين زمينه نقش مهمي ايفا مي‌كند.

descriptionانسان حداكثر چند كيلووزنه را مي‌تواند بلند كند؟  EmptyRe: انسان حداكثر چند كيلووزنه را مي‌تواند بلند كند؟

more_horiz
من ده کیلو گرم را درست تا بالای سر خودم بالا می برم و یک ضرب زمین می گذارم ، باور کنید که راست میگم .

descriptionانسان حداكثر چند كيلووزنه را مي‌تواند بلند كند؟  EmptyRe: انسان حداكثر چند كيلووزنه را مي‌تواند بلند كند؟

more_horiz
شما شیر مرد های کرد کشور این کارو کنید دیگه حساب کار ما رو کنید 17 3

more_horiz
خواهش می کنم احمد آقا ؛ ده کیلو گرم که زیاد نیست قربان ، من باب مزاح عرض کردم، ما مخلص شمائیم .
16

more_horiz
بنده هم من باب مزاح عرض کردم (البته قسمت حمل 10 کیلوگرم رو)ولی وزنه ی آهنی مهم نیست مهم ثقل عقلیه که ماشاالله شما قهرمان قهرمانان هستید در این رشته

more_horiz
خواهش می کنم استاد ارجمند ، شما به حقیر خیلی لطف دارید
انی تارک فیکم الثقلین ، کتاب الله و عترتی
ثقل این ها هستند ، ما مگس وزن عقلی هم نیستیم احمد آقا

more_horiz
جناب سهیل خان یه بار به دلمون موند صفاتتون رو بپذیرید
باور کنید اغراق نمیکنم
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply