Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionکفران نعمات الهی Emptyکفران نعمات الهی

more_horiz
دوستان عزیز
این مطالب را که خدمتتان عرض می کنم نظرات شخصی خودمه
البته فی البداهه هم نیست چون چند ساله مطرح میشه نظرات متفاوتی را هم تا حالا شنیدم

شاعر می فرماید
شکر نعمت نعمتت افزون کند
کفر نعمت از کفت بیرون کند
من به این اعتقاد دارم
چرا؟ عرض می کنم
در قران کریم بارها و بارها تاکید شده که در بهشت شراب خواری ازاده ویکی از توصیفات بهشت واینکه بخواد مجاهدین را ترغیب به جهاد کند دادن وعده شراب و زنان زیبا منظر بوده
همه هم اینو قبول داریم
دیگه نفرمایید که منظور شراب بهشتی بوده چون شراب بهشتی هم همینه حالا مفسرین برای اینکه مردم عوام به اشتباه نیو فتن گفتن شراب بهشتی برای من و شمای سر به کتاب برده نیست
ببینید خداوند میوه هایی را که در بهشت وجود داره در دنیا هم به ما لطف فرموده
شراب انگور را هم که از بهترین نعمتهای خداوند است را نیز به انسان عطا فرمود
ولی انسان در زیاده روی در مصرف ان و کفران نعمت موجبات تحریم ابدی این نعمت را فراهم نمود یعنی اینکه من انسان ظرفیت این نعمت را در دنیا نداشتم بد مستی کردم کفران نعمت کردم خداوند هم از کفم بیرون نمود
دلیل دوم
در صدر اسلام زنان این موجودات لطیف الهی وبهشتی را که به فرموده خود باری تعالی انرا برای ارامش روح ما به ما عطا نموده
در صدر اسلام بدون حجاب بودند تاینکه انقدر سو استفاده و چشم چرانی مردان کم ظرفیت زیاد شد که خداوند دستر داد که در حجاب بروند
خداوند می فرماید در سوره بقره وقل یا ادم انت اسکن وزوجک الجنه یعنی اینکه تو و زنت در بهشت زندگی کن واین ادم نا فرمانی کرد و نعمت بهشت را از نسلش گرفت
وما هم با نا فرمانی وکفران نعمت نعمات دیگر را از دست دادیم

می خور که بزیر گل بسی خواهی خفت
بی مونس بی رفیق و بی همدم و جفت
زنهار به کس نگو تو این راز نهفت
هر لاله که پژمرد نخواهد بشکفت

descriptionکفران نعمات الهی EmptyRe: کفران نعمات الهی

more_horiz
خیلی نعمت های مهم تر تو زندگی وجود داره که الان اونا رو نمیفهمیم همین که از دستش دادیم متوجهش میشیم که از جمله اند پدر و مادر ، سلامتی و ... البته بنده نیز از انجام این کفران نعمت مستثنی نیستم
"الذین تامرون الناس باالبر و تنسون انفسکم"
خداوند ما را ببخشاید
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply