Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionروانکاوی لئوناردو داوینچی Emptyروانکاوی لئوناردو داوینچی

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this image.]

نویسنده : زیگموند فروید (1856 - 1939 اطریش)
مترجم : پدرام راستی
انتشارات : ناهید
118 صفحه

فروید این کتاب رو براساس اطلاعاتی که راجع به داوینچی در دسترس هست، و همچنین بعضی خاطرات او نوشته است. او در این کتاب تحلیلی روانکاوانه از لئوناردو ارائه می دهد که در قسمتهایی، واقعا غافلگیر کننده است.
کتاب نوشته نبوغ‌آمیز یك نابغه (فروید) درباره نابغه تمام دوره‌ها(داوینچی) می باشد. داوینچی را به واسطه سردمزاجی و تخلیه بی‌پایان انرژی شهوانی‌اش در دانش و هنر، منحرف نامیده‌اند. اما مسیر زندگی‌اش نشان می‌دهد كه او صرفا اشتیاق‌اش را سركوب كرده و به والایشی دگرگون رسانده است. فروید مثل هر روانكاو زبردست دیگر، از رویای لئوناردو درباره كركس شروع می‌كند.
تركیبی از مدل زنده‌ای به نام مونالیزا دل جوكوندا، مادر لئوناردو و بالاخره خود او. معمای نقاشی‌های او كه بزرگ‌ترین معمای تاریخ نقاشی نیز هست. ناخودآگاه او از راه رویای كركس و خودآگاه او به مدد خلاقیتی تمام نشدنی (از آناتومی‌تا پرواز، ازلباس غواصی تا نقاشی) بر سركوب امیال جنسی برتری یافته و او را از عصر رنسانس به هنرمندی امروزی بدل ساخته است.
لئوناردو داوینچی (1452-1519 فلورانس ایتالیا) از دانشمندان و هنرمندان دوره رنسانس است که در رشته های نقاشی، ریاضی، معماری، موسیقی، کالبدشناسی، مهندسی، تندیسگری و هندسه شخصی برجسته بود. وی فردی بینهایت خلاق و کنجکاو بود. از او به عنوان طراح اولیه هواپیما نام می برند. یکی از طرح‌های ابتکاری او لباس غواصی و زیر دریایی جنگی است. او همچنین مسلسل، تانک نظامی، ساعتی که به ساعت داوینچی معروف است، کیلومتر شمار و چیزهای دیگر را اختراع کرد. بیشتر شهرت جهانی او به خاطر نقاشی های شام آخر و مونالیزا است.

descriptionروانکاوی لئوناردو داوینچی EmptyRe: روانکاوی لئوناردو داوینچی

more_horiz
من می خوام بدونم که زیگموند فروید و ژان پیاژه از نظر روان شناسی بالینی چه تفاوت دیدگاهی دارند ؟

more_horiz
آقا سهیل نوشته:
من می خوام بدونم که زیگموند فروید و ژان پیاژه از نظر روان شناسی بالینی چه تفاوت دیدگاهی دارند ؟

زیگموند فروید :
صرفنظر از درستی یا نادرستی نظریه‌های فروید، بدون هیچ تردید او تاثیر فوق‌العاده‌ای بر رشته روان‌شناسی گذاشته است. کارهای او این عقیده را تقویت کرد که تمام بیماری‌های ذهنی، علل فیزیولوژیکی ندارند.

ژان پیاژه:
او این ایده که کودکان به گونه‌ای متفاوت از بزرگسالان فکر می‌کنند را تقویت کرد. تحقیقات او چند نقطه عطف مهم در رشد ذهنی کودکان را مشخص کرده است.
نظریه رشدِ شناختی پیاژه، مراحلی که کودکان در خلال رشد هوش و فرایندهای صوری تفکر طی می‌کنند را تشریح می‌کند. نظریه او چهار مرحله را توصیف می‌کند: مرحله حسی-حرکتی، مرحله پیش عملیاتی، مرحله عملیات عینی و مرحله عملیات صوری.

آقا سهیل نمیدونم منظورتون رو درست متوجه شدم یا نه؟

more_horiz
سلام . خواهش می کنم . منظور من پاتو بیولوژی ( ایمونولوژی بالینی ) و ارتباط فرایندها و
سیستم های آن با روان درمانی فیزیکی و اختلاف نظر احتمالی ژان پیاژه و فروید در این مورد بود ، اما چون سواد روان شناختی ام خوب نیست ، همین توضیح شما برام کفایت می کنه و از شما خیلی سپاسگزارم . 16

more_horiz
آقا سهیل نوشته:
سلام . خواهش می کنم . منظور من پاتو بیولوژی ( ایمونولوژی بالینی ) و ارتباط فرایندها و
سیستم های آن با روان درمانی فیزیکی و اختلاف نظر احتمالی ژان پیاژه و فروید در این مورد بود ، اما چون سواد روان شناختی ام خوب نیست ، همین توضیح شما برام کفایت می کنه و از شما خیلی سپاسگزارم . 16

خواهش میکنم لطف دارید
منم اطلاعات زیادی در باره روانشناسی ندارم
همین که میدونستم گفتم
باید برم پیش سحر جونم
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply