[You must be registered and logged in to see this image.]
يک شهروند تهراني با ادعاي کسب مجوز از سازمان محيط زيست يک قلاده شير را در منزل خود نگهداري مي کند.
صاحب اين شير که در منطقه ولنجک تهران زندگي مي کند در گفتگو با مهر گفت: از کودکي علاقه فراواني به اين حيوان داشته ام و حالا که به آرزوي خود رسيده ام خيلي خوشحالم.

اين شهروند تهراني هر از گاهي شير تربيت شده اش را براي هواخوري به خارج از خانه مي آورد و او را در خيابانهاي اطراف خانه اش مي گرداند.

اينکه وي چگونه توانسته اين شير نر 8 ماهه را به خانه بياورد و از کجا اين حيوان را خريده سوالاتي بود که اين شهروند از پاسخ به آنها خودداري کرد.

اين شهروند گفت: تنها من نيستم که شير در خانه ام نگهداري مي کنم و کساني را مي شناسم که ببر و پلنگ هم نگهداري مي کنند.

وي در پاسخ به اين سوال که آيا همسايگان از بابت نگهداري اين حيوان شکايتي از او ندارند گفت: تا حالا که کسي شکايتي نکرده است. ضمن آنکه من مجوزهاي لازم براي نگهداري اين حيوان را از سازمان محيط زيست اخذ کرده ام.

نگهداري و پرورش حيواناتي نظير شير، پلنگ و خرس در ميان برخي از شهروندان مرفه تهران و ديگر شهرهاي بزرگ کشور افزايش چشمگيري پيدا کرده است و در همين رابطه پليس تهران سال گذشته با شکايت همسايگان، فردي را به جرم نگهداري از دو قلاده خرس دستگير کرده بود.