Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionناخن هایی با این شکل،زنگ خطری برای سرطان است Emptyناخن هایی با این شکل،زنگ خطری برای سرطان است

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this image.]

تخریب بافت ناخن، هشداری برای رشد تومور
یك متخصص پوست و مو گفت: تومورها و زگیل‌ها می‌توانند در همه جای ناخن یافت شوند كه در اثر رشد تومور یا زگیل، صفحه ناخن ممكن است دچار تغییر شكل شود یا حتی تخریب شده و از بین برود.
دكتر فرشته ببری در گفتگو با ایسنا‌ گفت: تومورهای ناخن به دو گروه سرطانی و غیرسرطانی (خوش‌خیم) تقسیم می‌شوند كه شایع‌ترین تومورهای غیرسرطانی، زگیل‌ها هستند.

وی افزود: زگیل‌ها عفونت‌هایی ویروسی هستند كه پوست اطراف یا زیر ناخن را مورد تهاجم قرار می‌دهند، اغلب این موارد دردناك هستند و گاهی موجب محدود شدن كاربرد انگشت مبتلا می‌شوند. درمان آنها ساده، اما طولانی است و معمولا شامل منجمد كردن یا سوزاندن محل با مواد شیمیایی و برداشت زگیل است.

وی تصریح كرد: اگر زگیل یا تومور به زیر چین‌های ناخن گسترش یابد یا در زیر صفحه ناخن قرار داشته باشد، ممكن است برای برداشت آن نیاز به عمل جراحی باشد.

این متخصص پوست و مو درخصوص پسوریازیس ناخن نیز گفت: پسوریازیس یك بیماری مزمن است كه سبب التهاب پوست می‌شود و در نتیجه در پوست سر، آرنج‌ها و زانوها پوسته‌های سفید - نقره‌ای و ضخیم تشكیل می‌شود. شیوع آن حدود یك درصد و ممكن است در ایران 700 هزار نفر در دوره‌ای از عمر خود مبتلا به پسوریازیس شوند.

وی عنوان كرد: پسوریازیس در 50 درصد بیماران اعم از بچه‌ها، بالغان و بزرگسالان علاوه بر پوست، ناخن‌ها را هم گرفتار می‌كند، البته این گرفتاری به‌شدت و وسعت پسوریازیس در بدن ارتباطی ندارد.

descriptionناخن هایی با این شکل،زنگ خطری برای سرطان است EmptyRe: ناخن هایی با این شکل،زنگ خطری برای سرطان است

more_horiz
ممنون یاسی خانم
یه سوال دارم شاید بتونید راهمناییم کنید
میخوام بدونم این پاکسازی پوست چیه و تا چه حد مفید واقع میشه ؟
و آیا بعد از این کار هیچ لکی روی پوست نخواهد ماند و چوست یک دستی خواهیم داشت ؟

descriptionناخن هایی با این شکل،زنگ خطری برای سرطان است EmptyRe: ناخن هایی با این شکل،زنگ خطری برای سرطان است

more_horiz
ممنون یاسی خانوم

امیدوارم اوضاع دستاتون رو به بهبودی کامل باشه.

واسه من جالب بود. چرا که تا به حال نمیدونستم زگیل و تومور در بافت ناخن هم به وجود میان

باز هم ممنون

more_horiz
احمد آقا نوشته:
ممنون یاسی خانم
یه سوال دارم شاید بتونید راهمناییم کنید
میخوام بدونم این پاکسازی پوست چیه و تا چه حد مفید واقع میشه ؟
و آیا بعد از این کار هیچ لکی روی پوست نخواهد ماند و چوست یک دستی خواهیم داشت ؟

خواهش میکنم احمد آقا
در بعضی موارد خالها یا لکهایی که روی پوست هست ممکنه باعث سرطان پوست بشه خدای نکرده.
بهتره به قول شما پاکسازی بشه.
بله مفیده.فقط تا مدتی رنگ جای اون ممکنه با رنگ پوستتون تفاوت داشته باشه.ولی حتما پزشک معالج کِرِمی خواهد داد تا رنگ اون هم به رنگ پوستتون در بیاد.

more_horiz
آقا حمید رضا نوشته:
ممنون یاسی خانوم

امیدوارم اوضاع دستاتون رو به بهبودی کامل باشه.

واسه من جالب بود. چرا که تا به حال نمیدونستم زگیل و تومور در بافت ناخن هم به وجود میان

باز هم ممنون

خواهش میکنم

فقط باید خدا رو شکر کنم
شما لطف دارین
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply