Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionخاموشی صدایی روحانی که مجالی به فارسی 1 نمیداد  Emptyخاموشی صدایی روحانی که مجالی به فارسی 1 نمیداد

more_horiz

صداوسیما پخش دعای"ربنای" شجریان را ممنوع کرد

به گزارش البرز اين تصميم از چند روز قبل به اطلاع برنامه سازان ويژه برنامه هاي افطار کليه شبکه هاي راديو و تلويزيون رسيده و

مورد تاکيد قرار گرفته است.

اين سازمان حتي از پخش آگهي هاي بازرگاني که معمولا در ماه رمضان با نواي اذان يا دعا همراه است در صورتي که صداي ربنا

زير صداي آگهي قرار گرفته باشد ممانعت مي کند.

این خبر خیلی برای خیل زیادی ازمردم روزه داری

که با نوای ملکوتی استاد بی بی بدیل شجریات و صوت دلتشین ربتا

افطارهای خود را باز میکردتد و ان را از هر کانال ماهواره ای از جمله فارسی وان

که متاسفانه در خیلی از خانهای ایرانی جا بازه کرده ترجیح میدادند

گران امد

باشد که تعصبات مدیران صدا وسیما

مردم را از اوای خوش ربنا یی که سالیان دراز با دل وجان انها عجین شده محروم نسازد

و باردیگر ان حس ناب ملکونی غروب های رمضان را به مردم بازگردانند

descriptionخاموشی صدایی روحانی که مجالی به فارسی 1 نمیداد  EmptyRe: خاموشی صدایی روحانی که مجالی به فارسی 1 نمیداد

more_horiz
عیب نداره ملت شریف و همیشه در صحنه ی ایران " یکم دندون سر جیگر بذارین " یه دو روزی صبر بدین تا آخر این هفته افتخاری یه ربنای جدید میخونه!!!ا

descriptionخاموشی صدایی روحانی که مجالی به فارسی 1 نمیداد  EmptyRe: خاموشی صدایی روحانی که مجالی به فارسی 1 نمیداد

more_horiz
به گزارش آتی نیوز به نقل از البرز اين تصميم از چند روز قبل به اطلاع برنامه سازان ويژه برنامه هاي افطار کليه شبکه هاي راديو و تلويزيون رسيده و مورد تاکيد قرار گرفته است.
اين سازمان حتي از پخش آگهي هاي بازرگاني که معمولا در ماه رمضان با نواي اذان يا دعا همراه است در صورتي که صداي ربنا زير صداي آگهي قرار گرفته باشد ممانعت مي کند.
گزارش البرز حاکي است سال گذشته و بعد از حوادث و ناآرامي هاي بعد از انتخابات محمدرضا شجريان به مواضع و اظهارات محمود احمدي نژاد تاخت و آشکارا از او انتقاد کرد. او همچنين از صداوسيما خواست هيچيک از اثارش را پخش نکند. استاد آواز ايران تنها اجازه پخش دعاي ربنا در ماه مبارک رمضان را به رسانه ملي داد که اين سازمان هم با احتياط و تنها در يک يا دو برنامه تلويزيوني از اين يادگار دلنشين ماههاي صيام استفاده کرد.
شجريان به اين کار بسنده نکرد و در مصاحبه با بي.بي.سي و سي.ان.ان بر شدت انتقادات خود از رئيس دولت دهم افزود و حتي براي جرياني که اعتراضش به نتيجه انتخابات بعدها به انحراف رفت و جريان ساز فتنه شد سرودي خواند که به اعتقاد بسياري در نوع کارهاي استاد شجريان بي نظير است.
نه از نوع کيفيت آهنگ و مضمون شعر بلکه به لحاظ سرعت توليد اثر
چرا که مشهور است که استاد شجريان براي توليد کارهاي خود بسيار وقت صرف مي کند اما از زمان سرودن شعر و تنظيم آهنگ سرود سبزها شايد يک ماه هم زمان نگذشت. به هرحال برخي شان هنري استاد آواز ايران را به دور از دخالت و اظهار نظر مستقيم در امور سياسي مي دانند و برخي ديگر از جمله رسانه هاي بيگانه از شهرت و نام اوري افرادي چون او براي دامن زدن به التهابات سوء استفاده مي کنند.
در اين ميان شنوندگان و بينندگان صداوسيما هستند که حظ و لذت لحظه هاي افطارشان امسال رنگ و بوي ربنا نخواهد داشت

more_horiz
اما اگر هم خداييش روي بخواين افطار ماه رمضان با ربناي شجريان و اذان مرحوم موذن زاده واقعاً يه حس و حال ديگه اي داشت

more_horiz
البته استاد شجریان چند سال پیش دوباره تکرار کرده بود که صدا و سیما حق پخش صدای ایشان را ندارد
و به نظر بنده این حق برای ایشان محفوظ است
هرچند که تمام خاطرات رمضان من از همین نوای خوش و دلنشین ایشان است
مهم نیست
ارزش اساتید موسیقی در ایران چنین است
و نیز به نظر بنده هیچ نوایی دلنشین تر از صدای روحانی ایشان نیست

more_horiz
AHMAD_NOMAD wrote:
البته استاد شجریان چند سال پیش دوباره تکرار کرده بود که صدا و سیما حق پخش صدای ایشان را ندارد
و به نظر بنده این حق برای ایشان محفوظ است
هرچند که تمام خاطرات رمضان من از همین نوای خوش و دلنشین ایشان است
مهم نیست
ارزش اساتید موسیقی در ایران چنین است
و نیز به نظر بنده هیچ نوایی دلنشین تر از صدای روحانی ایشان نیست

از خداشم باش ميگن شهر شلوغ ميشه غورباقه هفتير كش قضيه اين يارو اين نباشه يكي ديگه ديگه اين ربنا نگه ما افطار نمي كنيم بايد التماس كنه فردا خونه نشين ميشه واز ياد ميره اينا به ياد مردم زندن اين يه جور بدبختيه ما

more_horiz
واقعا من موافق این نظر اخریم
اخه من وتو وبقیه بودیم که این شد شجریان حالا یه جنگ بین صدا و سیما وشجریان راه انداختن مردم باید جورشو بکشن یه بار این میگه صدام و پخش نکنین یه بار اون میگه دیگه صداتو پخش نمی کنیم.حالا قبل از این ربنا مردم روزه نمی گرفتن. .عیب ما اینه که خودمون یه چیزو اونقدر گنده میکنیم بعد خراب میشه تو سرمون
از یه طرف هم سیاست گذاران صدا وسیما نباید حساسیت نشون بدن یادم چند سال پیش یه فیلمی بود بنام ادم برفی یه چند ماهی اجازه پخش نمی گرفت وقتی اجازه بهش دادن پر فروشترین فیلم شد اگه حساسیت نشون نمی دادن 10%این فروش را هم نمی کرد

more_horiz
beul wrote:

اخه من وتو وبقیه بودیم که این شد شجریان

nohed wrote:

از خداشم باش ميگن شهر شلوغ ميشه غورباقه هفتير كش قضيه اين يارو اين نباشه يكي ديگه ديگه اين ربنا نگه ما افطار نمي كنيم بايد التماس كنه فردا خونه نشين ميشه واز ياد ميره اينا به ياد مردم زندن اين يه جور بدبختيه ما

12 12
إ خب پس اینجوری بود که شجریان شد شجریان !!!ا
حالا آقا رضا این شما و این مملکت " ببینیم دیگه کیو میتونین شجریان کنین ؟!ا

آقا مهدی به نظرت کسی که هنوز هنر حرف زدن یاد نگرفته خیلی صلاحیت داره در مورد هنر آزاو صحبت کنه؟ به استاد اواز کشورت میگی قورباغه ی هفت تیر کش؟!!!!!!!!!!! یا من اشتباه متوجه شدم؟ هنر مند بودن شما اینه؟ چرا چون اونم مثل هر ایرانی تو بحبوحه ی اشوب کشورش نظرشو گفت و ایستاد کنار طرفداراش ؟
افتخاری با این که پشت پا زد به عمده ی طرفداراش و پشت کرد بهشون هنوز من به شخصه که از طرفدارای پرو پا قرصش بودم بهش توهین نکردم؛ ترجیح دادم به حرمت هنرشم که شده دهنمو ببندم ؛ با اینکه کلی هم منت گذاشت سر ملت؛ اگه افتخاری ایستاد کنار دولتو در مقابل مردم ؛ شجریان واستاد جلوی دولت و در کنار مردم.

جناب اقا مهدی و اقا رضا
بله تا مردم نباشند هنرمند پشتوانه نداره ولی تا هنرمند نباشه اصلا هنری شکوفا نمیشه" شجریان قبل از اینکه هنرمند باشه انسانه و اونم حق داشت تا تو بحبوحه ی جامعه اش بایسته کنار طرفداراش و نظرشو اعلام کنه و حق داشت از صداش دفاع کنه؛ و همه ی ما افتخار کردیم از اینکه شجاعانه در مقابل صدا و سیمایی که نه تنها رسانه ی ملی نیست بلکه جز ننگ و خفت و شرم اور بودن هیچی برای ما نداره ؛ اونقدری که سریالای فارسی وان با همه ی مزخرف بودن و بی محتوا بودنشون چقدر راحت تونستن جای شبکه های ایرانی رو بگیرن.ا
شجریان مرد بودو ایستاد ؛ کاری که افتخاری و خیلیا نتونستن بکنن!ا

آقا مهدی شمایی که داد و هوار میکنیو سنگ ایرانی بودن به سینه میزنیو دلت برا مملکتت میسوزه بد نیست بدونی ؛ ایران بدون هنر یه مشت خاکه و آشوبه . شجریان وارث آواز ایرانه ؛ اونقدری که همه نگرانن اگه اتفاقی برای شجریان بیفته ؛ جنین این هنرم رشد نیافته پیر میشه و راهی گورستان .ا

و البته شما نگران خونه نشین موندن هنرمندا نباشین ؛ فعلا سیاست مملکت اینه ؛ یعنی آداب و رسوم ما از قدیم این بوده ؛ دردناکتر از قمرالملوک کی میشه؟ دیدین که صدای اون ماندگار شدو من و شما اسممون با جسممون زیر خاک تا همیشه دفن میشه. هنرمند واقعی نیازی به من و شما نداره ؛ خودش خودشو ماندگار میکنه . همونطور که شجریان کرد.ا

more_horiz
البته من داش مهدیو میشناسم کلا تو حرف زدن ابا نداره ؛ ولی داش مهدی اون موقعی که طرفت منم مسئله ای نیست ؛ کلی هم به این بی پرده حرف زدنت میخندمو جوابتم میدمو اصلا هم مهم نیست ولی وقتی حرف یه هنرمند وسطه و خودشم حضور نداره فکر نمیکنم چندان این طور حرف زدن درست باشه؛ هنر چیزی نیست که راحت بتونیم در موردش حرف بزنیم؛ هنرو باید لای پشم شیشه و زرورق نگهش داریم وگرنه هم به گذشته و هم به آیندگان و البته به خودمون خیانت کردیم , و هنر مند عزیزه چون بانی هنره

more_horiz
سلام فائزه خانم
البته هنر نمی میرد ولی خدمتتان عرض کنم که نه با شجریان نه با هیچ کس دیگه هنر نمی میرد
من قصد ان ندارم که نقش استاد را کمرنگ کنم
سخنان من توهین به استاد شجریان نبوده حرف من اینه که اگه خوبه برای کی خوبه نباید برای من ایرانی باشه چرا چند سال پخش صدایش را از رسانه ها ممنوع کرد.اگر ما ایرانیا از این صدا لذت نبریم کی ببره شاید هم برا افغانیا خونده
من ایراد م به سیاست گذاران رسانه بود که بی خودی یه مسئله را گنده می کنه
مگر استاد گلپایگانی واستاد ایرج که اساتیدبحق هنر اواز بودند ممنوع الصدا نشدند.اب از اب هم تکون نخورد.فقط این وسط ما بودیم که از این صداها محروم شدیم
ازاین دست زیاد داریم اساتید بزرگواری همچون اسدالله ملک.جهانگیر ملک.فرهنگ شریف.شهناز.خرم و......که همه در اوج شکوفایی خاموش شدند
مگه هنر فقط شجریانه ما در این رشته اساتید زیادی داریم استاد شجریان متعلق به همه ملت ایرانه نباید واردجریانات سیاسی بشه اگربخواد وارد این نوع جریانات بشه به یک ملت ظلم کرده
جبهه سیاسی ایشون اگر طرفدارایی داره مخالفینی هم داره جمهوری اسلامی اگر برای هیچ یک از اساتید موسیقی خوب نبود برای ایشان که بود
ایشان که از همان اول ازادانه می خوندند و اجراهای متعددی در داخل و خارج داشتند

اگر ایشان خود را مردمی می داند مردم که فقط جریان موسوم به جریان سبز نیستند

در نبود گلپا به ایشان عادت کردیم در نبود ایشان هم به صداهای جوان که مهر تایید خود استاد را هم خورده اند همچون سالار عقیلی
دل خوش می کنیم

تا دیروز اواز خوانان اونوری لقب اواز خان دربار جمهوری اسلامی بهش دادند امروز شد سمبل مخالفین حکومت

.

more_horiz
آقا رضا چرا فکر میکنین هنرمند نباید جایی در مسائل کشورش نظر بده ! هنزمندم انسانه و مثل هر فردی حق داره نگران کشورش باشه و البته که شجریان هم مثل هر آدم با شرفی عقاید و افکارش رو به منافعش ترجیح داد؛ متعصبانه برخورد نمیکنم ؛ اما باید نگران جامعه ای بود که هنرمند باید در اختیار قدرت باشه ؛ چیزی که امروز از هنرمند و متفکر جامعه ی ما انتظار دارند و در غیر اینصورت اونها رو سرکوب میکنن! نمونه هاشم که کم نیست؛ چه کنسرتهایی که کنسل نمیشه و چه متفکرینی که از پستهاشون عزل نمیشن و چه سرکوبهایی که نمیشن!! حالا اگه قرار باشه ماهم اینطور پشت هنرمند رو خالی کنیم " چی میمونه از هنر؛ چرا هنر نمیره ؛ هنرنابود نمیشه ؛اما همینکه راکد بمونه و هیچ رشد و شکوفایی نداشته باشه انگار که مرده ؛ نسل به نسل سلیقه ها عوض میشه " دوره به دوره نیازها تغییر میکنه " از این جهته که سبک های مختلف در هنر زاده میشنو دوره ها تغییر میکنن " و این تغییرات رو هنرمند ایجاد میکنه برای ارضای خواستهای عموم " اما هنرمند زمانی میتونه این شکوفایی رو ایجاد کنه که ازادانه بیاندیشه و ازادانه عمل کنه " چرا فکر میکنین شجریان نباید حرف میزد ؛ اونم مثل هر انسانی حق داشت حرف بزنه و اعتراض کنه.
ما هم خوشحال نیستیم از اینکه صدای شجریان از تی وی پخش نمیشه " و مطئن باشین مقصود او هم محروم کردن مردم از صداش نبود" دلیل این اتفاق رو خودش گفته و همه میدونیم " و تنها دلیلم همین بود . خیلی راحت میتونیم آلبومهاش رو از بیرون تهیه کنیم و حتی دانلود کنید!!ا سبزو غیر سبز نداره" همه اینترنت دارن " همه هم میتونن آلبوماشو تهیه کنن
بله شجریان تنها هنرمند نیست" اما چطور توقع دارین هنرمندهای آینده با شما و به طرفداراش پیمان ببنده و پشتشو به هواداراش گرم کنه زمانی که بدونه اگه روزی عقایدش رو بیان کنه اینطور به رگبار بسته میشه و فوری جانشینی براش پیدا میکنن
هنرمند رو با دلقک اشتباه نگیرین! هنرمند هیچ وقت مطلقی در اختیار مردم نیست " اون حق داره قبل از اینکه برای منو شما باشه در اختیار افکارش باشه. این عین خودخواهیه که بخوایم کسی به خاطر ما چشم ببنده به روی افکارش ولو اون هنرمند باشه . هنرمند واقعی واقعی هیچ وقت ابزار نمیشه؛ دست از هنر میکشه اما ابزار نمیشه " چه میرزا عبدااله " چه خدا بیامرز وزیری و چه امروز که شجریان تنها ؛ نمونه ای از اونهاست و کم نیستن مثل او که بهشون افتخار میکنیم
خب عمری هنر هنرمند مونس دردها و تنهایی ما بود " مدتی هم صبور بودن ما بشه همدم سکوت هنرمند؛ سکوتی که برای هیچ کس لذت بخش نیست

more_horiz
بله قانع شدم ممنون

more_horiz
ممنونم 16 ا

[You must be registered and logged in to see this link.]
16

more_horiz
سلام
به آبجي فائزه
ببين اولا ايران به هنرمندي زندست كه نظر همه براش مهم باشه من سياسي نيستم هستم ولي نظرم برا خودم نگه ميدارم اين كه دولت اوض نشده مردم حق ندارن صدايه من بشنون نه اين نعمت كه خدا داده خمس و زكاتشم همين ربناست وگرنه هيچ بعدشم سياست از همه چيز جداست چون زشت وضمخته با هنر كنار نمياد هنر نيست نعمته اين كه نزاريديعني چي جم كن بابا اين چرنديات چيه هنرمند كيه كسي كه برا من نه برا نظر منو مردم من ارزش نظاره البته اينم بگم من لنگ ربنا اين يارو نيستم اآ ولي برا من اندازه همون غورباقه هم ارزش نداره خواننده هاي اونورو ميبيني آرزو دارن بيان همين خاك ببينن ولي ولي آره اونا كه به خاطر همين خاك رفتن نيومدن چي بگن اين كه بابا يه بي هنر كه فكر ميكنه هنر داره نه هنر يعني عشق اونا عاشق اين مردم اين خاك چه با اونا چيه بي اونا بودن نه هرچي ميخاي تحميل كني نمي دونم تونستم بفهمونم يا نه ولي حرف يه بي هنر نبايد اصلا يك لحظ مارو به فكر فر ببره چه برسه تحد تعسير قرار بگيريم چون حقي گردن ما نداره ما گردن اون حق داريم كه به اينجا رسيده بس اوني كه گردن ما حق داره كه هيچي بايد بگه من خدام ميگن ميمون هرچي زشتر اداش بيشتر اينم ديد كسي آدم حسابش نميكنه اينجور خواست خود نمايي كنه منم هميجوري حرف مزنم برام اين مهمه كه حق يا شايد حرف دلم ميزنم نه لا پوشوني و از اين حرفا ايران از اين آدم خداروشكر زياد داره نترسيد اگر واقعا با دولت مشكل داره بره اونجا كه فكر ميكنه خوبه اين كه من اينجوري نميخوام بس نبايد باشه كه نميشه من جايه حكومتي آ بودم پوستشو ميكندم باهاش تنپك درست ميكردم كه ديگران ياد بگيرن كه كسي تور حساب نمي كنند اوني كه بايد نظر بده همه مردم نظر با همست راي رايه اكثريته نه حيونم كه دنبال يه رهبر بيفتم كه اسم گنده داره نه شخصيت نه اجازه ميدم همچين كسايي احساس كنند كسي هستن هيچي نيستن هيچي

more_horiz
nohed wrote:
سلام
به آبجي فائزه
ببين اولا ايران به هنرمندي زندست كه نظر همه براش مهم باشه من سياسي نيستم هستم ولي نظرم برا خودم نگه ميدارم اين كه دولت اوض نشده مردم حق ندارن صدايه من بشنون نه اين نعمت كه خدا داده خمس و زكاتشم همين ربناست وگرنه هيچ بعدشم سياست از همه چيز جداست چون زشت وضمخته با هنر كنار نمياد هنر نيست نعمته اين كه نزاريديعني چي جم كن بابا اين چرنديات چيه هنرمند كيه كسي كه برا من نه برا نظر منو مردم من ارزش نظاره البته اينم بگم من لنگ ربنا اين يارو نيستم اآ ولي برا من اندازه همون غورباقه هم ارزش نداره خواننده هاي اونورو ميبيني آرزو دارن بيان همين خاك ببينن ولي ولي آره اونا كه به خاطر همين خاك رفتن نيومدن چي بگن اين كه بابا يه بي هنر كه فكر ميكنه هنر داره نه هنر يعني عشق اونا عاشق اين مردم اين خاك چه با اونا چيه بي اونا بودن نه هرچي ميخاي تحميل كني نمي دونم تونستم بفهمونم يا نه ولي حرف يه بي هنر نبايد اصلا يك لحظ مارو به فكر فر ببره چه برسه تحد تعسير قرار بگيريم چون حقي گردن ما نداره ما گردن اون حق داريم كه به اينجا رسيده بس اوني كه گردن ما حق داره كه هيچي بايد بگه من خدام ميگن ميمون هرچي زشتر اداش بيشتر اينم ديد كسي آدم حسابش نميكنه اينجور خواست خود نمايي كنه منم هميجوري حرف مزنم برام اين مهمه كه حق يا شايد حرف دلم ميزنم نه لا پوشوني و از اين حرفا ايران از اين آدم خداروشكر زياد داره نترسيد اگر واقعا با دولت مشكل داره بره اونجا كه فكر ميكنه خوبه اين كه من اينجوري نميخوام بس نبايد باشه كه نميشه من جايه حكومتي آ بودم پوستشو ميكندم باهاش تنپك درست ميكردم كه ديگران ياد بگيرن كه كسي تور حساب نمي كنند اوني كه بايد نظر بده همه مردم نظر با همست راي رايه اكثريته نه حيونم كه دنبال يه رهبر بيفتم كه اسم گنده داره نه شخصيت نه اجازه ميدم همچين كسايي احساس كنند كسي هستن هيچي نيستن هيچي

21 21 21 21 21
دآش مهدی 10 هزار بار بهت گفتم خدا نقطه و کاما و نقطه ویرگولو آفرید که ادم موقع تایپ ازش استفاده کنه " خداوکیلی از س سلامت نگاه کن تا ی هیچیت ؛ همه رو پشت سر هم نوشتی ؛ داداش من استفاده کن از این علامتا وگرنه خمس میخوره واسشا
3 ا
والا بخدا من که چیز زیادی سر در نیاوردم از حرفات فقط گرفتم که دوباره رگ گردنت زده بیرونو دوباره اتیشی شدی " ولی پیشنهادت پیشنهاد خوبی بود منتهی یه مشکلی وجود داره " شجریان که پیر شده و پوستش چروک؛ برا تنبک خوب نیست ؛ منم که زنمو پوستم نازک ؛ من نظرم رو پوست خودته ؛ تو هم جوونی هم مردی؛ حالا تنبکم نشد عیب نداره ؛ پوستتو میکنیم بازش میکنیمو میزنیم به دیوار اتاق ! 3 که درس عبرت بشی برا بقیه که اولا یه متنی مینویسن هه ی کلمه ها رو یه ریز پشت سر هم نذارن که آدم موقع خوندن پدرش در نیاد ؛ دومم واسه اینکه رگ گردنشون الکی الکی باد نکنه " البته مورد دوم برای سلامتی قلب خودت مد نظر قرار گرفته شده ها " وگرنه من که عادت کردم 5 ا
حالا اینا رو ول کن " داش مهدی هنوز تو همون لوازم آرایشیه کار میکنی ؟ ببخشین که اینجا سوال میکنم " میگما میتونی مارک یه کرم مو بر خوب بهم معرفی کنی؟ میشناسی چی خوبه؟ بعد دیگه اینکه از این بنداندازای دستی هست ؛ البته من تبلیغشو از اینترنت دیدم ؛ از هر کی ام که پرسیدم کسی ندیده بود ؛ از اینایی که چهارتا سر داره ؛ بعد حرکتش عین قیچیه؛ اونا خوبن؟ تو بازار راحت گیر میاد؟ از اینترنت دیدم قیمتشو زده بود 6000 تومن " قیمتش همینه؟
قربونت " منتظر جوابت هستمااا

پی نوشت: با پوزش فراوان از دوستان که بحث خاله زنکی شد ؛ فردا روزگاری نگین این دختره ی بی معنی اومد وسط یه بحث جدی زد به بیراهه هاااا! خدا وکیلی شما بگین وقتی داآااش ما خیال میکنه شجریان گفته چون دولت عوض نشده پی صدامو پخش نکنین !!!!! من دیگه چی میتونم برا گفتن داشته باشم! دیگه سنی از من گذشته ؛ دیگه از ریشه درست کردن ازم گذشته ؛ بقیه اگه میتونن؛ بسم الله! من که با کسی تعارف ندارم بی رودرواسی ؛ رک و رو راست با کسی که تصورش اینه چون مثل شجریان کم نداریم!!!!!!!!!!!!!!!! (لابد مثلا اصفهانی) 3 ا بعدم آرزوش اینه که پوست شجریانو بکنه و بندازه رو تنبک ؛ ترجیح میدم در مورد همون مسائل آرایشی باهاش صحبت کنم 61 ا (بیا داش مهدی " تو هم ولش کن ؛ حرص نخور ؛ بیا از این پوفیلاهاااا بخور)
42 ا

more_horiz
salam dostan
aval ozrkhahi mikonam ke sistemam be ham rikhte

rastesh emsal ke eftar ro faghat az azonesh mifahmidim
har sal in seda toye zehnemon bod vali moteasefane emsal hich kasi natonest jaye ostad ro begire va nakhahad gereft

more_horiz
سلام ببخشید که یه دفعه پردم وسط بحثتون
اما چرا عنوان تایپیک درباره روحانی و فارسی وان اما موضوع به شجریان مربوط میشه ما که حیرون شدیم

more_horiz
سلم سزار جون
بکش کنار خودتو
یه دفعه سنگی نخوری
بحث بالا گرفته ما که تسلیم شدیم کشیدیم کنار

more_horiz
به ه ه ه ه ه ه سلاااااااااااااااااااااااااااااااام بر داش سزار
خوبی؟ کجایی ؟ نیستی" کم پیدایین!ا
البته جواب شما رو قاعدتا داش حیران باید بدن ولی خب من جسارت میکنم
دآش سزار گمان میکنم منظور دآش حیران روحانی بودن شجریان نبوده که واقعا هم نیست ؛ منظور نوای دعای ربناست؛ مرسومه که وقتی صدایی روی روح اثر میذاره و یه جورایی حال و هوای معنوی به آدم میده میگن صدا روحانیه یا همون معنویه
فکر میکنم منظور داش حیران این بوده 5 ا

more_horiz
سلام دوستان

البته بنده قصد جسارت به دوستان رو ندارم
ولي ميخواستم بگم امسال اولين سالي بود كه واقعا بدون صداي استاد ما نميفهميديم كي افطار ميشه
شايدم واقعا از اولش نفهم بوديم
پس من با نظرات دوستان عزيز آقايان بوئل و نوحد تا حدود زيادي مخالفم
اين ما هستيم كه بايد از خدامون هم باشه كه صداي اين استاد رو ميشنويم
مطمئن باشيد فائزه خانوم هيچكس نميتونه جاي خالي استاد رو پر كنه

اگه قرار باشه به خاطر هر نقد و انتقاد درست از يه شخصيت واسه هر كسي چنين اتفاقي بيفته پس فكر كنم توي اين كشور مردم فقط بايد سكوت كنند

more_horiz
بابا بي خيال همش گير ميدي ولي پوس نازوگم خوبه آ برا تنبك اين كاره نيستي وگرنه ميفهميدي منم نيستم ولي اينجوري شنيدم اونم بي خيال حال بحث ندارم توام از يه يول غول ساختي بي خيال نه اونجا نيستم ولي موبر نير خوبه بخر از اونا ام نديدم يا ديدم متوجه نشدم شما چي ميخاين اينجوري بهتره به زندگي خودمون برسيم خوبه

more_horiz
بعدشم من اينجوري شنيدم حالا اگه قضيه چيزه ديگست بفرما ما درس درست نخونديم هميچي ميگيم اهل سياسي كاري و ازي كارا نيستيم هرچي هم از دستمون بر بياد در خدمتيم چه به مسخره چه جدي

more_horiz
دآش مهدی " ما قبولت داریم " هرچند یه موقایی با ارّه میری رو عصابمونو اونوقت حس میکنیم میخوایم با دریل بیفتیم به جون این مختو بزنیم ناکارت کنیم" کیو قبول داریو کیو قبول نداری حسابش جداست؛ من یکی قبولت دارم چون بامعرفتی داداش؛ هرچند این معرفتت یه موقایی سر ریز کرده و غیرتی شدیو مجبور شدم تو روت واستم ولی خدا وکیلی حساب تعارف نیست " آبجی فائزه چه تو مسخرگیو چه تو جدی قبولت داره

more_horiz
ها راستی این بنداندازه هم این شکلیه

[You must be registered and logged in to see this image.]

حالا کجا کار میکنی؟

more_horiz
آبجي شما لطف داري اين محبت شمارو نشون ميده

من همچين چيزي نديدم انگاري تو كارگاه آهنگري ساختنش درس گفتم

منم تو ي كارخونه توليد برگه آ 4 هستم

more_horiz
سلام به همه دوستان عزیز
احوالتون چطوره
فائزه خانم خوبین شما
میگم این داش مهدی ما هم بلا شده ها
برادر مهدی ورود شما به جمع مرغان را تبریک عرض میکنیم

مهدی جون مدیری هیئت مدیره ای چیزی خواستید مارو بی خبر نزاری ها

راستی تو هفدهمین نمایشگاه چاپ و بسته بندی منتظر شما هستیم

22 تا 25 شهریور
نمایشگاه بین المللی <سالن آلمان

more_horiz
خدا خفت كنه سزار حالا نمي شد يه 2روز زبون به دهن بگيري

اونم چشم ولي ربطي به ما نداره ولي ميايم چشم

more_horiz
به به؛ به سلامتی دآش مهدی
نه الان که فکر میکنم میبینم نظرم در مورد پست قبلیم عوض شد! آدمیزاده دیگه ؛ خب نظرش عوض میشه 30 ا
الان که فکر میکنم میبینم نه خیلی هم با معرفت نیستی 24 ا
حالا خودت نگفتی که نگفتی " چرا این سزار بیچاره رو داری خفه میکنی
76
باشه حالا که اینجوریه " مام فقط یه تبریک خشک و خالی بهت میگیم و از جشن هم خبری نیست
تا موقعی که خودت اقرار کنی 61 ا
یالله اعتراف کن 74 ا

more_horiz
خوب چي بگم آره درست ميگه آقا سزار اينم اعتراف ما هم سرمون كلاه رفت 7

more_horiz
اي كلك يه شرييني هم به ما نىاى

مبارك باشه 26

more_horiz
nohed wrote:
خوب چي بگم آره درست ميگه آقا سزار اينم اعتراف ما هم سرمون كلاه رفت 7

به ه ه ه ه ه خب به سلامتی " ایشالله که خوشبخت بشین و همیشه از کنار هم بودن لذت ببرین
امیدوارم هر روزتون شادتر از دیروزتون باشین
امیدواریم دآش حیران ناراحت نشن " که ما همینجا تبریکاتمون رو عرض کنیم

[You must be registered and logged in to see this image.]

more_horiz
مرسي يو

more_horiz
بابا یو

ولی مهدی جون من که باورم نمیشه تو شوهر کرده باشی باورش سخته فردا یه بچه هم میگیری بغلت راه میافتی

تو کوچه و خیابون خیلی کرکره خندس جون داداش
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply